politika

Ursula se rozhodla nechat Evropu bez plynu. Nord Stream je pozastaven na neurčito

„Jsem pevně přesvědčena, že už je na čase zastropovat cenu plynu z ruských plynovodů do Evropy,” řekla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová novinářům, uvedla agentura Reuters TV.

Na mimořádné schůzce plánované na 9. září budou podle ní ministři energetiky EU jednat o zavedení cenových limitů plynu v EU.

https://bit.ly/3Q7ynSB

Nord Stream je pozastaven na neurčito, oznámil Gazprom.

Na poslední zbývající turbíně byly zjištěny poruchy, Rostechnadzor vydal společnosti varování. Gazprom zaslal společnosti Siemens dopis o nutnosti opravy turbíny.

Jak bylo uvedeno v oficiálním kanálu TG, emise oleje s příměsí těsnící kompozice byly zjištěny na jednotce plynového kompresoru Trent 60 (GPA č. 24) stanice Portovaja.

Zjištění úniku oleje zaznamenal i Siemens. V souladu s pokyny Rostechnadzoru musel Gazprom uznat platnost upozornění a pozastavit kompresorovou jednotku Trent 60 v souvislosti se zjištěnými závadami.

Úplné odstranění úniku oleje na tomto motoru je možné pouze v podmínkách specializované opravárenské firmy. Dokud nebudou problémy vyřešeny, byla přeprava plynu plynovodem Nord Stream zcela zastavena.

https://bit.ly/3cFPjSL

sdíletj na

95 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
David
2. 9. 2022 19:54

Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zničena!
Ceterum autem censeo Unionem Europaeam esse delendam!
Tohle pořádně velký hřeb do rakve. Stále doufám, že oslavíme letošní Vánoce bez Fialy, teď to vypadá, že budou i bez Uršuly s vyhlídkou na brzký konec žaláře národů…

Markýza
2. 9. 2022 19:59
Odpovědět  David

Krásně jste to přeložil. Od začátku mám intenzivní dojem, že tahleta Uršule je jaksi od přírody destrukční jednotka – a že tak funguje vždycky tam, kde je. Ať už se tam dostala hrou osudu, nebo nějakým přičiněním. A proto se na ni nezlobím – jen se mi zdá, že to jde nějak pomalu, na to, jak mladá struktura je EU.

Autor
2. 9. 2022 20:12
Odpovědět  Markýza

To je dáno tím, jaké zájmy zastupuje. Když se ohlédnete a uvědomíte si, kdy vypadala nejspokojenější, je to jasné. Hájí zájmy nadnárodních koncernů, korporací, či jak si to pojmenujeme. Pokud se na ni nezlobíte, jste tolerantní, ale to je chyba. Ona ale není dítě, které můžete vychovávat, tak jak to dělali třeba moji rodiče, že mne sice nikdy netrestali, ale o to větší váhu mělo každé jejich slovo.
Ona to, co dělá, dělá naprosto vědomě a cíleně. Mimochodem její rodinka přece – byl to skandálek – dost vydělala i na tom kokovidu. Náhoda? Nezlobit se? Tím nemyslím, že bychom měli být jako Evropané naštvaní, rozčílení, skákat vzteky, ale dělat všechno pro to, aby taková a takové a takoví (jako její nevlastní “bratr” Fiala) už neměli šanci se ani přimotat někde u spodních žebříčků jkékoliv odpovědné funkce, natož politické.
A nepleťte se, Evropská unie je relativně mladá, ale sny o jednotné Evropě jsou na světě již dlouho. Ovšem to jsou zcela jiné představy, než měl Jiří z Poděbrad.

Markýza
2. 9. 2022 20:37
Odpovědět  Peter

Bože…..opravdu mě nenapadlo zkoumat, kdy byla Uršule nejspokojenější :-))) Vy máte žaludek!
Ale jo, já vím, že to dělá cíleně a nakonec, ta její zamilovaná fotka s panem Fajzrem mluví sama za sebe. (ano, tam skutečně vypadala velmi, velmi spokojeně)
Nezlobím se, protože její úloha je v zásadě bohulibá. A nakonec libá i nám, občanům EU. Tenhle moloch potřebuje zdestruovat – a sny o sjednocené Evropě konečně přestat snít.
Největší plus Evropy je přeci její….no, teď mě napadlo to pekelné slovo “rozmanitost”, ale neřeknu! Její pestrost. To, že je Portugalec a jeho zvyky zcela nepodoben Finovi a jeho zvykům. V tom je síla Evropy….nebo byla.

[Trol-1] Jan5
2. 9. 2022 20:24
Odpovědět  David

Spíš to vypadá, že je oslavíme bez plynu. Gazprom má holt příkaz neopravovat.

Lev Prch
2. 9. 2022 20:31
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

A kdo se prsiil, že ruský plyn netřeba?????Ten pičus, vlastizrádná fyjala!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
[Trol-1] Jan5
2. 9. 2022 20:49
Odpovědět  Lev Prch

Tak dodávky Rusko snižovalo už půl roku před okupací Ukrajiny. Chystalo se dlouho. Tato zima bude krušná. Pak už se Evropa přeorientuje. Rusku budou časem evropské peníze chybět. Jinak jsem dnes četl zajímavou teorii. Putina prý do Ruska nasadily Spojené státy, aby ho totálně rozložil. Faktem je, že by to bylo hodně důmyslné. Zatím se mu to totiž krásně daří 🙂

sizok
2. 9. 2022 20:52
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

Ty jsi opravdu hloupý.

[Trol-1] Jan5
2. 9. 2022 21:04
Odpovědět  sizok

Ty opravdu nejsi chytrý.

Anonymní jméno komentáře
2. 9. 2022 23:50
Odpovědět  sizok

To je slabý výraz. Znám silnější.

sizok
3. 9. 2022 12:55

Já znám taky. Ču-rák.
A věř mi, mám opravdu bohatou zásobu, jak toho chochola nazvat.

Lev Prch
2. 9. 2022 20:59
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

Jak říkám, tvojí Achillovou patou je tvoje hlava, prázdná hlava!

Markýza
2. 9. 2022 21:00
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

Jojo. Pětaosmdesátiprocentní podpora lidu – tomu říkám rozloženej národ :-)))

[Trol-1] Jan5
2. 9. 2022 21:19
Odpovědět  Markýza

Tak za Hitlerem stálo ještě více jeho soukmenovců. To není měřítko toho, že společnost není v rozkladu, či že je normální. Navíc ve státech bez svobodných médií se názor ovlivňuje snadno.

Milan ze Zahrady Čech
2. 9. 2022 21:52
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

Na tohle se ani reagovat jinak nedá. (_!_)

Albi
2. 9. 2022 22:20
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

Na tohle možná spoléhá i premiér Fiala.
No – jak se zdá, je mimo ve všech záležitostech života, tedy asi i v tomto. 🙂

Lev Prch
2. 9. 2022 22:21
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

Chceš tvrdit, že po ZFIXLOVANÝCH VOLBÁCH U hnUSAků jsou svobodná média, která můžou psát co chtějí?????Pokud si to namlouváš,tak seš NEskutečný BEZmozek!👎😁😁😁😁😁

[Trol-1] Jan5
2. 9. 2022 22:30
Odpovědět  Lev Prch

A co na nich bylo nesvobodné? Tedy až na ruské hackerské útoky? To, že Trumpeta prohru nerozdejchal, je věc jiná.

Lev Prch
2. 9. 2022 22:54
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

F73,A52 F22 F100,F102,F104,F200,F600,F800,G10 a N393……👎👎👎👎👎

Administrátor
P.A.Semi
2. 9. 2022 23:12
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

V USA byl gigantický volební podvod. Zfalšované mail-in hlasy. 2000 mules – jak roznášeli volební lístky do boxů podvodně. Spousta iregularit. A když nad ránem při sčítání zjistili, že jim to stejně nestačí, protože Trump měl gigantickou podporu (možná i 70-80%), tak si ještě dotiskli statisíce hlasovacích lístků a dodali je v 6 ráno skokově všechno pro Bidena a nic pro Trumpa…
Byly cinknuté ty scanovací automaty, zvýšené gamma k nečitelnosti, takže to všechno spadlo na ruční kontrolu a ruční kontrola všechno přiklepla Bidenovi…

A nebyly tam žádné ruské hackerské útoky…

Dokázali to důkazy naprosto spolehlivě. Viděl jsem “testimonies“, byla toho kvanta… Není pravda, co říkala třeba naše ČT, že se to nepodařilo prokázat u žádného soudu – on totiž žádný soud nebyl, všechny to odmítly projednávat, aspoň 80 připravených procesů s důkazy…

Také Bůh o tom psal opakovaně na Slunci… Ráno po volbách byla na Slunci mapa Ameriky a na ní napsané Fraud a tmavě označené státy, které nejvíc podváděly. Během “electoral college” bylo na Slunci hned třikrát napsáno Fraud… A těch nápisů tam k tomu bylo ještě několik (tak dvacet?) dalších – zejména “US Theft” po inauguraci…

πα½

[Trol-1] BAF
3. 9. 2022 07:42
Odpovědět  P.A.Semi

Koukám papouškujete stále dávno soudy vyvrácené bludy.

Administrátor
P.A.Semi
3. 9. 2022 10:35
Odpovědět  [Trol-1] BAF

Lháři mohou “vyvracet” co chtějí, snažit se přepisovat historii…
Tentokrát jim to neprojde, a naopak si podle toho, kdo se takto snažil přepisovat historii a zatajovat tenhle Podvod, budeme dlouho pamatovat, kdo pracuje v Žoldu Mafiánů proti Lidstvu…

Soudy nic nevyvrátily, soudy to všechno odložily a nic se nesoudilo a nevyvrátilo. To jen Média lžou o tom, že soudy něco vyvrátily…

πα½

Milan ze Zahrady Čech
3. 9. 2022 02:40
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

(_!_)

Gene
3. 9. 2022 13:10
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

Presne tak, ted uvedte, ktere media jsou svobodne?

Milan ze Zahrady Čech
2. 9. 2022 21:47
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

Jo. Hóóódně dlouho. Hned jak začali se stavbou NS2.
Časem chybět? Časem po nich ani nevzdechnou. Zato my tu budem skuhrat. Ty taky, i když tomu teď ještě nevěříš.
Hele, ale že Gosudarovi ten rozklad Ruska jde, viď? Všim sis, jak brilantně rozložil armádu a zbrojní komplexy?
Tak nevím abecedo. Jsi vážně tak bl-bej?

[Trol-1] Jan5
2. 9. 2022 22:11

Jde. Zlikvidoval nemalou část “profesionální” armády, včetně speciálních jednotek, spoustu techniky, výrazně zmenšil loďstvo, nezaměstnanost v důsledku odchodu zahraničních firem prudce roste… Nehledě na to to, že učinil z Ruska stát, kterým pohrdá většina světa. A z Rusa udělal sprosté slovo. Skvěle tedy Amíkům prospěl. Takovej užitečněj víš co. Ale myslí si, jak povznáší Rusko. To tak u psychoušů bývá.

Lev Prch
2. 9. 2022 22:22
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

To mluvíš o tom vlastizrádci Havlovi?!V tom případě seš 100% trefil! Zničil stát a armádu zlikvidoval hůř než morová rána!

Albi
2. 9. 2022 22:33
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

🙂 🙂 🙂
Ne!
Napište, že si děláte legraci! Prosím! Je to sice očividné, ale ráda bych měla vaše potvrzení.

Rozumím-li dobře, tak tou měrou, jakou Putin likviduje svou armádu, ta ukrajinská stále sílí (kde berou lidi – tedy stále nové vojáky, je mi záhadou), většina světa Putinem údajně pohrdá, ale ta většina stojí frontu na vstup do uskupení BRICS. To jste nikdy nečetl, neslyšel?

A z Rusa dělají sprosté slovo jen zbabělí rusofobové, kteří se nechají vystrašit západními (i českými) “polithňupy”, že až Putin obsadí Ukrajinu, vydá se na Západ (= a pozor, pozor, dojde si pro nás a odnese nás do pekla (zřejmě na Sibiř). 🙂 🙂 🙂
Akorát ten psychouš zní uvěřitelně.
Jste už na uzavřeném oddělení, nebo se ještě léčíte ambulantně? Možná by pomohla změna lékaře. Taky může být psychouš, profese nechrání stoprocentně a někdy to bývá tzv. “profesní úchylka”. 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
3. 9. 2022 02:52
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

Bl-bánku, pleteš si Medveděva s Putinem.
Myslíš tu dvacetiprocentní “většinu světa” co Ruskem pohrdá? Šášulíne, oni by ti dvacetiprocenťáci rádi, a jak rádi, pohrdali Ruskem jako za Jelcinovi destruktivní éry, jenže to s nástupem Putina skončilo a teď se Ruska bojí až se jim střeva kroutěj.
Řekni tomu soukmenovci cos ho vystřídal ať ti rozšíří obzory, ten by takovej kopanec jako ty s tou likvidací armády, nebo jako s tím radováním jak Rusko tratí na plynu, neudělal. Je to sice taky zmetek, ale aspoň není takový nevědomý trapno jako ty.
A fajn, že ses tu rozbublal a vypotil ze sebe věty složité. Teď už vím jak je možné, že pod jedním a tím samým nickem jednou píše zmetek s jakýms takýms přehledem, a jindy zmetek b-lbej tři pekari.
Kdybys nevěděl, tak pekari je jednotka blbosti odvozená od intelektuální mohutnosti předsedkyně české sněmovny. Před tím se blbost měřila na laudáty, ale už se to obnosilo.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
3. 9. 2022 12:46
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

Tvrzení “učinil z Ruska stát, kterým pohrdá většina světa” je Blud… Západ si myslí, že je “většina světa”…
Až na to, že Asie, Afrika a Latinská Amerika stojí za Ruskem a odmítli se připojit k Americkým sankcím proti Rusku, naopak se začínají osvobozovat od Koloniální nadvlády Západu, takže jsou Rusku vděční…

Arabský svět si je dobře vědom toho rozdílu mezi Irákem Sýrií Libyí, a mezi Ukrajinou…

Tedy většina světa stojí za Ruskem, nebo je jim to aspoň úplně jedno…

Z hlediska populace – méně než desetina světa, tedy “Západ, odsuzuje Rusko ústy svých nevolených Médií, Korporací a nastrčených Politických loutek… Z hlediska ekonomické síly to je sice jiné rozložení, ale ta se bude nyní podstatně přesouvat tím spravedlivějším směrem…

πα½

Letec
2. 9. 2022 22:07
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

Negramote, USA, Čína, Indie Arábie kupují laciný ruský plyn, a zkapalněný ho přeprodávají za několika násobně vyšší ceny do EU…

pavelpe
2. 9. 2022 23:27
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

Kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses idiotem. Gazprom dodával přesně tolik plynu, kolik si Evropa objednala. To že jsou Němci pod USA kuratelou a odmítli spustit NS2 a Jamal jel reverzně do Polska – to mohli Rusové ovlivnit jen velmi obtížně. Je přeci lepší nakupovat ruský LNG z USA a Kanady, kde se ideologicky očistí. Ovšem ideologická očista něco stojí a tak místo ruského plynu za 6,-Kč/m3 ho máme ideologicky očištěný za 25,-Kč/m3.
Na závěr jen jedno – na každou svini se vaří voda. I ty si jednou budeš moci demokraticky vybrat lampu s provazem.

Gene
3. 9. 2022 13:09
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

Rozlozil? Copak se dalo po Jelcynovi neco rozlozit? Prave naopak, fakt je ze Putin postavil Rusko na nohy. Nechci polemizovat o tom, jestli to byl zamer globalistu, nebo ne, ale fakt ze Rusove jsou na tom mnohem lip nez za Jelcyna, muze jen blb.

Martin
4. 9. 2022 13:00
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

Nie , nedosadili! Oni do Ruska dosadili Jelcina! A Jeľcin rozdal ruský majetok svojim bratom a stvoril oligarchiu ktorá Rusko nechrani! Práve naopak !

Markýza
2. 9. 2022 20:38
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

Já mám pořád takový pocit, že se Rusko – včetně Gazpromu – úchvatně baví. A že nás nechá vycukat tak do začátku listopadu, pak otočí kohoutem….

[Trol-1] Jan5
2. 9. 2022 21:04
Odpovědět  Markýza

Souhlasím. Určitě se baví.

[Trol-1] Jan5
2. 9. 2022 21:05
Odpovědět  Markýza

Akorát je otázka, jestli se budou bavit ještě za pár let.

Milan ze Zahrady Čech
2. 9. 2022 21:53
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

To se už bavit nebudou. Já se taky nijak zvlášť nebavím při pohledu na bezďáky.
Ty jo?

[Trol-1] Jan5
2. 9. 2022 22:12

Ne, ale já tolik Rusů nepotkávám.

Lev Prch
2. 9. 2022 22:23
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

Oni nejsou hospitalizováni v Horních Beřkovicích jako ty, havlotrosko!

Albi
2. 9. 2022 22:36
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

To je právě ta chyba.

Milan ze Zahrady Čech
3. 9. 2022 03:09
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

Tak to buď rád. Ještě by si s tebou mohli vytřít pr-del.

Markýza
3. 9. 2022 08:33
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

To nevím. My se naopak teď vůbec nebavíme – budeme se bavit ještě za pár let?
Kdoví……………….

Milan ze Zahrady Čech
2. 9. 2022 21:38
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

Tož doufám, že si zatancuješ tanec vítězství. Nejlíp někde u bezďáků, ty budou mít sud u kterýho tě pak nechaj ohřát. Aspoň se seznámíš se svými brzkými souputníky.

[Trol-1] Jan5
2. 9. 2022 22:32

Tak Tvoji soukmenovci vyhrožují každý den. Už jsou jen pro smích.

Milan ze Zahrady Čech
3. 9. 2022 03:13
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

Však on vás ten smích přejde.

[Trol-1] BAF
3. 9. 2022 07:44

Jo, kdyby nás náhodou Rusové zase osvobodili jako 1968, tak byste se a námi po vzoru vlastizradců typu Bilaka vypořádali. To je mi jasný. Naštěstí je to jen vlhký ruský sen.

Lev Prch
3. 9. 2022 09:30
Odpovědět  [Trol-1] BAF

F73,A52 F22 F100,F102,F104,F200,F600,F800,G10 a N393……👎👎👎👎👎

Albi
2. 9. 2022 22:37

To bych “bezďákům” nepřála. Už tak mají dost těžký život – a ještě tohle!

janle57
2. 9. 2022 21:03
Odpovědět  David

Od teď nastane v celé EU ta pravá sranda,v listopadu,dle siláckých vyjádření
Lejnové a spol. bude následovat zastavení kohoutu s ropou,takže vedle zimy
doma z toho kouká litr nafty za 150,-Kč a pravděpodobně zavedení přídělového
systému na PHM,v Rusku z toho budou mít pěkné jaro pozorovat jak na západ
od nich začíná sociální a ekonomická apokalypsa aniž by museli jednou vystřelit.

Františekch
2. 9. 2022 22:23
Odpovědět  David

Proč si ta kráva myslí, že jí Rusko prodá plyn a ropu za její ceny? Jedině se stane to, že nedostane z Ruska nic.

Ladislav
3. 9. 2022 07:39
Odpovědět  David

💤♎ Lejno si bude diktovat podmínky? To jako půjdete k řezníkovi a bude si cenu masa diktovat zakáznik?

Markýza
2. 9. 2022 19:56

Tak. A já se teď dověděla, že existuje ropovod jménem Turecký potok, kterým teče plyn do Srbska, dále Maďarska a………………..jampadadá!! Zřejmě napojen na starou dobrou Družbu via Slovensko až do Čech.
Schválně – copak udělá náš derniér, no?

David
2. 9. 2022 20:01
Odpovědět  Markýza

Já vám to řeknu slušně – NIC!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
sizok
2. 9. 2022 20:27
Odpovědět  David

Přesně tak. Nic. Vlastně ne, pojede do Bruselu hlásit splnění úkolu.

all
2. 9. 2022 21:28
Odpovědět  sizok

Splnění rozkazu poslušně hlásím

Markýza
2. 9. 2022 20:39
Odpovědět  David

Nojofurt…..však to taky byla řečnická otázka :-)))

Milan ze Zahrady Čech
2. 9. 2022 21:55
Odpovědět  Markýza

Dokud ho nechytnem za držku a neprásknem s ním o zeď, tak nic.

Lev Prch
2. 9. 2022 20:03

Tohle je horší, než porážka na Bílé hoře,to je totální likvidace ČR pod vedením fyjalovýhch ukronacistů a ty kurvy německý Von💩💩💩💩💩💩ový

all
2. 9. 2022 21:41
Odpovědět  Lev Prch

Je jenom na nás,jestli se necháme zlikvidovat,nebo ne.Tajtrlíci olízavači se likvidují už nyní sami,jen o tom zatím neví.Podle fyziků prázdný prostor neexistuje.Ale ten uměle vytvořený v gebulích atrap pětikoalice,tam existuje,je prokázán mnoha důkazy. Paradox.

Teuton
2. 9. 2022 20:06

Evropu vedou naprostí idioti, může to skončit neuvěřitelným průserem.

[Trol-1] Jan5
2. 9. 2022 21:06
Odpovědět  Teuton

Blbci skočili na špek s plynem před řadou let.

all
2. 9. 2022 21:57
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

A tak se aspoň sami zlikvidují.Už se vytřídili,označkovali idiocií pyjalů.Přirozená denacifikace samosběrným výběrem cvoků.I takto začíná očista.

Milan ze Zahrady Čech
2. 9. 2022 22:01
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

Máš pravdu. Taky s Ruskem soucítím, že skočili na špek, a že s tou stavbou NS2 ztratili zbytečně tolik času. Už mohli dáááávno zásobovat celou jihovýchodní Asii, a až vymetou spolu s Čínou a Indií z přilehlých moří ušáky, tak i Afriku. Hned to sice nebude, ale bude to.

[Trol-1] Jan5
2. 9. 2022 22:33

K čemu by Africe byl plyn. Má ho sama dost. Takřka žádný průmysl.

Lev Prch
2. 9. 2022 22:55
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

F73,A52 F22 F100,F102,F104,F200,F600,F800,G10 a N393……👎👎👎👎👎

Milan ze Zahrady Čech
3. 9. 2022 03:21
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

Právě proto ho musí začít budovat. Aby ho měla. Zatím má plynu sama dost – zatím. Ale jak jednou začne s budováním průmyslu…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
[Trol-1] BAF
3. 9. 2022 07:46

Průmyslová Afrika? To je ještě větší scifi než technologicky vyspělé Rusko.

Markýza
3. 9. 2022 08:39
Odpovědět  [Trol-1] BAF

Tak v první řadě: PROČ by sakra musel být každý technologicko – průmyslově vyspělý? To fakt nemá nikdo dost fantazie, aby si nedokázal představit, že se dá žít nějak jinak?
Co bylo “průmyslového” na antickém Římě, řekněme?
Průmysl i technologie jsou jen pomůcky a nikde není řečeno, že je budeme potřebovat věčně.
Zadruhé a ještě jednou a po-ma-lu:
ZDRO-JE!! Ano? Vždycky a všude zdroje.
A kdopak má zdroje – no?

Markýza
3. 9. 2022 08:35
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

No, Afriku nesleduju, a přeci se ke mně doneslo, kolik tam toho už koupili Číňani a jak budujou.
Tam bude potřeba plynu….jéje.

Lev Prch
2. 9. 2022 22:25
Odpovědět  [Trol-1] Jan5

Evropu ničí fašoEU a amiokupant!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prch
2. 9. 2022 20:15

Hloupost se projevuje dvojím způsobem – bud mlčí, nebo je výmluvná. Mlčenlivá hloupost je snesitelnější…..kdyby ses tim trotle Indoběhno l řídil ,tak by se nám všem ulevilo.👎

Gales
2. 9. 2022 20:16

No,já mám takovej dojem,že tahle Lajnová už nebude mít co zastropovat.A v zimě ji už udělají dobrej strop na futrálu mrznoucí lidé. Taktéž i našim jidášům akorát že těm udělají do futrálů lidi díry,aby si té zimy užili.

Markýza
2. 9. 2022 20:40
Odpovědět  Gales

Ánebotak. Pokud by to destruovalo EU rychleji, tak snad i ty tři pekarisvetry obleču.

all
2. 9. 2022 21:59
Odpovědět  Gales

Když zmrzlé lejno roztaje,zůstane hnusný flek,který po dešti vcucne zem.

Markýza
3. 9. 2022 08:40
Odpovědět  all

Nechte být. Víte, kolik toho uživí jedno lejno?

zuza
2. 9. 2022 20:29

Vždy, keď niekde vidím fotku uršuly von lajno, spraví sa mi fyzicky nevoľno. Nevymýšľam si, naozaj. Asi to bude tým, že jej ksicht verne odráža jej charakter. Chcela som najprv napísať dušu, ale jaštery dušu nemajú.

Lubek
2. 9. 2022 23:39
Odpovědět  zuza

Veľmi sa mi páči výrok p. Šándora, že UvdL ako ministerka obrany viac poškodila Bundeswehr, než svojho času maršal Žukov Wehrmacht.

Aleš
2. 9. 2022 20:44

EU je zločinecké monstrum, nic víc. A SPOLU před soud.

Albi
2. 9. 2022 20:46

Tak Uršule zastavení plynu vadit nemusí.
Elektřiny mají Němci dost a navíc – kupodivu, divné, že jo, zaspali, nebo úmysl?

Ruská letadla kvůli únorové invazi na Ukrajinu nesmějí vstupovat do vzdušného prostoru České republiky, čtyřmotorový transportní letoun s označením RA-76511 ale dostal od úřadů výjimku.….za účelem přepravy specifické komodity (jaderného paliva) ve strategickém zájmu České republiky i ostatních členských států EU….
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-v-cesku-pristalo-ruske-letadlo-privezlo-strategicky-naklad-213100

Tak vida, najednou strategická komodita – a proč plyn ne?
Takhle tedy Putina rozhodně neporazíme. Nebo – nechce on nás tím vlastně vydírat?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
2. 9. 2022 21:02
Odpovědět  Albi

Pššt…….třeba i na ten plyn dojde. Říkám, že Rusko se báječně baví…..o tom palivu se taky přeci EU prsila, že jej nepotřebujeme.

Markýza
2. 9. 2022 21:03
Odpovědět  Markýza

Nebo nevím, jestli EU – my ale určitě.

Albi
2. 9. 2022 22:46
Odpovědět  Markýza

Momentálně EU jsme přece MY. 🙂

Ale teď nevím – skáče EU podle Fialy, nebo Fiala podle – ale koho?_
Před kým tak pán v EU nejvyšší může skákat, resp. stát v uctivém pozoru (nebo předklonu?) a plnit příkazy?

all
2. 9. 2022 22:08
Odpovědět  Markýza

Baví,když vidí tu grotesku pata a mata v podání pyjaly a pekari.

Albi
2. 9. 2022 22:47
Odpovědět  all

Nejen jich. Mají na výběr z celé vlády. 🙂

Markýza
3. 9. 2022 08:42
Odpovědět  Albi

To by museli pořádně zaostřit….baví se pohledem na vyděšenou Evropu, to rozhodně. Mají poněkud…kanadský smysl pro humor a tohle je musí velmi obveselovat.

Yvani z nory
2. 9. 2022 22:48

Já být Lev Prchdebilem tak moc tady —- fašistycky neordinuju denně – nebo si ho Adolf v důchodu najde —- odveze Cubánským nedostižným vozem do p ___ Če

Lev Prch
2. 9. 2022 22:56
Odpovědět  Yvani z nory

F73,A52 F22 F100,F102,F104,F200,F600,F800,G10 a N393……👎👎👎👎👎

Yvani z nory
2. 9. 2022 23:03
Odpovědět  Lev Prch

no vsad si miliardu … ty vajíčko FFF

Lev Prch
2. 9. 2022 23:05
Odpovědět  Yvani z nory

F73,A52 F22 F100,F102,F104,F200,F600,F800,G10 a N393……👎👎👎👎👎

Yvani z nory
2. 9. 2022 23:13
Odpovědět  Lev Prch

Vidiš jak spamuješ ty Odpade— vem pistolku a udelej páá pááá

Lev Prch
2. 9. 2022 23:15
Odpovědět  Yvani z nory

F73,A52 F22 F100,F102,F104,F200,F600,F800,G10 a N393……👎👎👎👎

Markýza
3. 9. 2022 08:47
Odpovědět  Yvani z nory

A pozor, pozůrek! Áda už povstal!

FboHJDJXgAAUrlV.jpg
Frankie
3. 9. 2022 00:37

Tak jako kdysi Kartágo, tak soudím, že i EU musí být zničena, A čím dříve, tím lépe.

Zdeněk
3. 9. 2022 01:58

Nemám rád rusáky ani okrajince, je to stejná svoloč. Nelžeme si ale do kapsy, Rusko prohrát nemůže.
 
Okrajina je mobilizovaná, ve zbrani má cca 1 milion lidí a válčí na 100 %.
Vlastní zbraně ani munici už nemá a ani nevyrábí , nejmodernější zbraně a munici dostává „darem“ ze západu.
 
Rusko není mobilizované, má na okrajině jen malou část své armády (zbytek jsou nekvalitní kontraktoři s celého světa) a starými zbraněmi válčí tak na 15 %. Nepoužívá skoro vůbec termobarické zbraně kterých má stovky a munice tisíce (Točka 1 a Točka 2) protože se válčí převážně ve městech a zalidněných oblastech a tahle zbraň zabíjí hromadně i v zákopech a bunkrech a to stoprocentně, není úniku a je velmi „humánní“, nejsou žádný ranění.
 
Až Rusko sundá rukavice a zasype okrajinu termobarickou municí, bude po válce. Jenže zemřou statisíce, možná miliony okrajinců. To Rusko samozřejmě nechce, ruskojazyčnou okrajinu osvobozuje, ale když začne prohrávat … atomové zbraně ani nepotřebuje.
 
A tím, že někdo trhá na kusy Ruské novinářky, které se provinily pouze tím, že šířily propagandu (z pohledu západu nenávistnou), tak se ten Armagedon jen přibližuje ..