politika

Úpadek a kolaps MMF

Konstantin Dvinskij

Osud Mezinárodního měnového fondu (MMF) je hodný samostatného filmového zpracování. Před téměř 80 lety vytvořili globalisté tuto organizaci jako nástroj kontroly a propagace Brettonwoodského systému.

Právě MMF se měl stát tou světovou bankou, která plní funkci finančního četníka, zotročuje a kontroluje ekonomiky zemí druhého a třetího světa. A částečně se MMF se svým úkolem vyrovnal. Zejména po 90. letech, kdy byl Brettonwoodský systém na vrcholu a neměl žádnou alternativu.

Mimochodem, někteří čtenáři se ptají, proč píšu o Brettonwoodském finančním systému, když se v 70. letech konala Jamajská konference, na které byl údajně schválen Jamajský měnový systém.

Ve skutečnosti to není pravda. Neexistuje žádný Jamajský systém. Konference v roce 1976 pouze posílila pozici Brettonwoodského systému oddělením dolaru od zlata. Uvázání národních měn ostatních států na dolar přitom zůstalo a navíc zesílilo.

Ale zpět k MMF.

Fond svého času pracoval opravdu efektivně. Navíc kontrola finančních systémů a ekonomik většiny zemí světa je pouze špičkou ledovce. Ve skutečnosti byla prováděna mnohem elegantnější práce.

Dávat peníze a vyžadovat za to vyplnění určitých podmínek je, řekněme, nadmíru primitivní. Tento nástroj je riskantní a nepředvídatelný. Zejména z dlouhodobého hlediska. Nezaručuje, že ten či onen stát bude na trvalé oběžné dráze globalistů. Po celou dobu MMF jasně chápal tuto situaci.

Proto bylo jedním z hlavních úkolů Fondu školení kádrů pro centrální banky zemí světa a vnucování vlastních narativů. Zhruba řečeno, Fond učil ředitele finančních institucí pracovat podle jednoho a toho samého manuálu, založeného na myšlence monetarismu z 80. let. V souladu s tím bylo možné kontrolovat práci centrálních bank.

MMF si ze sebe vytvořil obraz bezpodmínečné autority, jejíž názor je jediný správný. Jakýkoli odklon od dogmat znamenal marginalizaci. A získání ocenění Fondu je bezpodmínečným uznáním profesionality.  Pravda, pouze v tom obraze světa, který sepsal MMF. Majiteli ocenění se dostalo uznání jen mezi stejnými jako on – vedeným neviditelnou rukou trhu zastáncům monetarismu. Ve skutečnosti to byli globalisté, kteří určovali, koho odměnit za „zásluhy“ a koho ne, a dělali to cynicky a panovačně.

Ale všeho do času. 

Každý finanční systém zažívá svůj vznik, prosperitu i úpadek. V této souvislosti není výjimkou ani brettonwoodský systém. To jasně chápou všichni, včetně Mezinárodního měnového fondu.

Nyní v organizaci panuje mírná panika. Fond jako kulomet chrlí nekonečné zprávy, provádí různé studie a varuje své vlastníky před hrozícím úpadkem dolarového systému. Bije na poplach.

Šéfka MMF Kristalina Georgievová dnes znovu zopakovala, že role dolaru ve světě klesá. Nyní ve světových rezervách americká měna zaujímá již méně než 60 %, zatímco donedávna tato hodnota činila až 75 %.  Trend je navíc rostoucí a v blízké budoucnosti klesne podíl dolaru pod 50 %. (Kristalina Georgievová také uvedla, že nevidí alternativy k americké měně. Pravděpodobně jde o jednu ze zdí Kremlu, která této úřednici překáží ve výhledu na Asii a Latinskou Ameriku, kde se naplno diskutuje o vytvoření nové zúčtovací jednotky.)

Sledovat tyto křeče je fascinující. Ostatně to, o čem dnes otevřeně mluví MMF, předpověděli ti, kterým se vysmívali, snažili se je všemožnými způsoby marginalizovat a považovali je za konspirační teoretiky. 

Arogantní prozápadní gang, který všechno dostal na troskách Sovětského svazu, se cítil jako „elita“ (ruští oligarchové, pozn. red.). Nyní tito lidé téměř neexistují. Většina z nich buď uprchla ze země, nebo odešla do zapomnění. Pravda, stejně ničemu nerozuměli. Proto se jejich jména už zapsala ostudným písmem do historie naší země.

Stejný osud čeká MMF. 

Ve Fondu však všemu dokonale rozumí. Během zániku brettonwoodského systému se totiž právě MMF stane jedním z hlavních poražených. O nějakém dřívějším vlivu nebude možné ani snít. A MMF čeká buď rozpuštění, nebo se z něj stane obyčejná analytická organizace, která o ničem nerozhoduje a nic neovlivňuje. A ocenění MMF budou pro ty kdo je obdržel skutečnou černou značkou.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3AZbV9j

sdílet na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jiří
6. 5. 2023 10:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Shrnutí problematiky QFS versus CBDC, novinky o zavádění zatím ojedinělého hybridního finančního systému v Rusku + dokončení poznatků z přístupu k CBDC tří českých bank.
https://www.youtube.com/watch?v=A8EsIqe-k8Q&feature=youtu.be

Gales
6. 5. 2023 20:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Holt nás čeká dlouhej porod nové měny.

Francin
8. 5. 2023 14:58
Ohodnotit příspěvek :
     

No už aby to tady bylo ten krach zločinného MMF. Vždyť je to jen zkonstruovaný nástroj na ovládání států prostřednictvím ukradených peněz. Nikdo je nepotřebuje.