politika

UnHerd: Konec EU je na dohled. Národní státy vytlačí tuto umírající federaci

UnHerd: Ukrajina zhroutí EU – to je šance pro národní státy Evropy

Stav věcí v Evropské unii je stejný jako ve Svaté říši římské – která fakticky přestala existovat dávno před oficiálním uznáním tohoto faktu, píše UnHerd. 

Zdůrazňuje, že příznivci národních států Starého světa budou mít brzy historickou šanci na „osvobození“.

▪️Tato šance spočívá v institucionální reformě unie. Před summitem Francie a Německo, dva nejmocnější členské státy bloku, vyjádřily svou vizi institucionální reformy EU nazvanou „Plachtění na volném moři: Reformování a rozšiřování EU pro 21. století, která zahrnuje přechod k tzv. čtyřrychlostní Evropě.

Ale co bylo v rozsáhlé diskusi o zprávě přehlédnuto, je fakt, že EU se fakticky uvrhne do stejně pomalého zapomnění jako Svatá říše římská – aby byla rozleptaná zevnitř odstředivým rozkladem. To je zcela odlišné od konce EU, se kterým se v posledních letech počítalo. Na krátkou dobu v letech 2015–2019 se zdálo přinejmenším možné (i když stále nepravděpodobné), že by EU mohla být zničena řadou populistických explozí en-chaîne na jejím území.

Reformy navrhované ve zprávě vyžadují rychlé udělení členství v EU Ukrajině a Moldavsku. To znamená, že bude nutné vyjít vstříc Balkánu na půli cesty. Balkán nechtěli do unie přijmout kvůli extrémní chudobě. 

Ukrajina je mnohem chudší, dokonce mnohem chudší než balkánští žebráci.

Kromě skupiny zvláště „hladových“, existuje také východoevropská fronda (Fronda je označení používané pro povstání a následnou občanskou válku v letech (1648–1653) ve Francii, pozn.red.). 

Polsko, Maďarsko a Slovensko ve Financial Times nedávno označili za „darebácké státy“ , ačkoli mají nominálně stejná práva jako Francie a Německo.

▪️Obecně je „čtyřrychlostní Evropa“ šancí pro EU zapojit Ukrajinu a Balkán bez zbytečných finančních nákladů a přenesení rovných politických práv na nováčky. A zároveň je možné snížit status Polska nebo Maďarska, protože neexistuje žádný postup pro nucené vyloučení z unie, vysvětluje publikace.

Jde o to, že o vstup do EU země usilují výhradně kvůli výsadám a penězům. Pokud nebude jedno nebo druhé, sníží se atraktivita Evropské unie nejen pro kandidáty, ale i pro unijní země. Takže konec evropského postmoderního impéria je nyní na dohled, je si jistý UnHerd.

▪️Praxe ukazuje, že pro Rusko je skutečně jednodušší budovat bilaterální vztahy s evropskými státy, než ztrácet čas zbytečnými rozhovory s evropskými byrokraty. Nejsou suverénní (je snazší mluvit přímo s Washingtonem) a kategoricky nechtějí plnit své vlastní závazky.

Není tedy třeba zasahovat do formování národních států v Evropě. Jak Putin zdůraznil na Valdaji, nikdy jsme nebyli proti přijetí Ukrajiny do EU.

UnHerd
Jelena Panina

sdíletj na

28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
14. 10. 2023 07:43

Není divu, že se rozpadne a zrovna v době – kdy jako náááhodou oslabují USA – je to úpadek dosazovatele “evropských” byrokratů, kolonizátora Evropských států. Vysmívali se komunistům, že jsou to byrokrati a přitom nemálo lidí podporovalo a fandilo EU, skutečně čistě byrokratické struktuře nikým nevolené, teda jen svými kolonizátory.
Ale bojím se, že jednotlivé státy nepochopí svoji šanci a budou se chovat proti smyslu vytváření multipolárního světa a toho, co prosazují především vedoucí země BRICS, tj. budou se snažit ukusovat území jiných států a budou chtít jen nahradit vůdčí roli USA a předtím Anglie. A to především Německo.

Podle mne EVROPA MUSÍ ZEMŘÍT, ABY SE MOHLA KONEČNĚ PŘERODIT A PROBUDIT DO NORMÁLNÍHO SVĚTA! A zbavila se tak koloniálního údělu ze strany USA a Anglie. Pokud Evropa vezme na “milost” Anglii tak jak je, čeká evropské státy i pak smutný úděl … dokud nezmizí i ta odporná politika Anglie.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Tupý hulvát
14. 10. 2023 08:21
Odpovědět  Peter 008

Možná máte pravdu s tím rozpadem,i já v to doufám,ale zatím to je jen přání otcem myšlenky.Bude muset být mnohem hůř,aby se lidé vzpamatovali a já si myslím že bez KATASTROFY to nepůjde.
Nechci tvrdit co si myslíte,ale já si myslím,že vy máte diametrálně odlišnou představu o té katastrofě než já a podle mě už TO BUDE STEJNĚ JEDNO,UŽ NÁM TO NEPOMŮŽE.

Autor
14. 10. 2023 08:35
Odpovědět  Tupý hulvát

Kdyby to tak bylo, neprošel by ani na čas žádný pokus o jakoukoli změnu k lepšímu. A k tomu se dá využít i to, co je určeno pro jiný “styl”. Třeba marxismus. Dá se využít na všechny strany, stejně jako Bible a vždy záleží na tom, KDO A JAK je vykládá.
Třeba Trocký byl představitelem skutečného znalce marxismu, ale vykládal jej podobně jako liberálové. No a Stalin byl neméně znalcem marxismu plus leninismu, ale využíval jej PRO BUDOVÁNÍ STÁTU i když jen jako berličku kvůli těm trockistům a zarytým marxistům. A dokázal zdůvodnit vše, naproisto vše “správně podle marxismu. V podstatě biblická přikázání jsou velmi podobná – při skutečném dodržování – ideji spravedlivého státu. Jenže se Bible vykládá jinak. Jako celek. Husité měli také jen tu samou Bibli, co jejich protivníci …
Kdo malý duchem, malý očekáváním, má malé úspěchy.
Každá doba si sama najde svoje představitele. Každá snaha si je najde. Kdo nevěří ničemu a v nic, nemá také nic.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
pedro
14. 10. 2023 11:56
Odpovědět  Peter 008

Humanita a tzv. lidská práva ničí bílou civilizaci. Normální svět vypadá tak, že parchant, který bije a terorizuje slabší děti, musí dostat tak přes držku, že ihned bude beránek. Zločinec v base musí makat tak, že už nikdy nebude chtít do basy. Banda fetáků musí být v base a tam se vyléčí. Pedofil trest smrti za ublížení děcku. Za znásilnění 20 let basy, anebo trest smrti. Zlodějina, dle výše škody, basa s prací, nebo kulka. A zase by mohly děti samy běhat venku, ženy chodit večer parkem, domy nezamčené, čest a právo pro slušné lidi a policajt by měl autoritu. Politik by nezrazoval svou zem a ušetřené miliardy by byly na nemocné, chudé a zvelebování země. Nikdy neškodí dát hajzlovi po držce, to je lék odjakživa. Kecy o právech si strčte do řiti.

Autor
14. 10. 2023 13:44
Odpovědět  pedro

Práva si musí každý vybojovat sám ve své domovině. Nikdy nebylo nic zadarmo, to jen před listopadem to tak vypadalo, že je to zařízeno navždy. Kapitalismus byl a je v každé zemi jiný. Ostatně to platí i dnes. Jako kontrast si můžete představit USA a Rusko, což je kapitalistická země. Podle toho, kolik si toho lidé vybojovali sami doma. My jsme jako CELEK nebojovali a také stále nebojujeme, a vzpomeňte si na to jak se mnoho lidí, až příliš mnoho, posmívalo během těch 34 let těm, co šli a něco se snažili dělat.
Ale jedno je jisté. K vymáhání práva nikdy nestačí to mít napsáno, ale sami lidé si musí plnění hlídat a nepodporovat obcházení zákonů. Až příliš mnoha lidem se to u nás i dnes hodí a tak mlčí, co kdyby se zrušilo i to, co vyhovuje jim. Kolik lidí předkládalo tašky u pokladen, ač na to neměli právo a jak se lidé vysmívali těm, co trvali na svém právo nepředkládat a priori tašky k nahlédnutí. Pokud tak učiní a nic se nenajde, máme právo zavolat polici a oznámit přestupek. A nakonec ti vysmívaní dosáhli toho, že prodejci už tohle nedělají, pokud si nejsou skutečně jisti. Sám jsem takhle několikrát stál u pokladny, dokud mne nepustili, protože NIKDY nechtěli zavolat policii

pedro
14. 10. 2023 15:21
Odpovědět  Peter 008

Rozdělili Československo, aby nás lépe ovládali a my měli malou šanci se bránit. Zavedli i jinou měnu Slovensku, aby to ztížili a co nejvíc nás odcizili. Sebrali nám všechny šance na naši obranu. Vidím to celkem dobře, jak a co s námi dělají. Máme tady 135 tisíc neziskovek! Rakovina, která nás srazila do kolen. Je nás málo a kdybychom se vzbouřili, postřílí nás a to myslím vážně. Nelze tady vyjádřit vše co nás dusí a ničí. Jen se snažím říct, že nejsem až taková ovce. Dá se o tom debatovat celé dny. Jednou větou-jsme v řiti a ještě budeme hlouběji, není nám pomoci, zradili jsme Rusko i sami sebe.

Pavel z Moravy
14. 10. 2023 15:57
Odpovědět  pedro

Vidím to bohužel stejně.

Burák
14. 10. 2023 18:57
Odpovědět  pedro

Souhlas. Ty neziskovky je třeba co nejdříve většinově zrušit a nechat jen možná maximálně 10% nezbytných pro staré lidi. Nic jiného není třeba formou neziskovek financovat, protože existují jiné cesty. A začal bych u mládeže. Tam je potřeba investovat, aby respektovali staré lidi a měli dostatek prostoru na svůj růst. Tím myslím obnova předlistopadové sportovní výchovy atd. Vše to, co ti dnešní darebáci schválně zrušili, aby mohli naše děcka manipulovat proti nám. A samozřejmě podpořit rodiny bytovou výstavbou v družstevním vlastnictví, kterou naschvál cíleně dusí, aby na tu mohli různé korporace vydělávat nehorázné peníze za potřebu mít kde složit hlavu.

Richard Tesařík
14. 10. 2023 15:47
Odpovědět  Peter 008

Ja tedy věřím že mám sucho ve lahví a je to fakt. Fakt nemám ani kapku tedy nič. Když ono všechno dobré netrvá věčně a končí to jako to dobré skončilo na 1711.

All
14. 10. 2023 08:13

Svět se mění rychle před našima očima. EU nemá naději,ukázalo se,že posluhovala neonacistům,chazarům,neokonům,ničí národy,rodiny,školství a kultury národů. EU končí,stejný konec čeká pravděpodobně i izrael,o usa nemluvě.Zelenský byl prý viděn v obleku,není divu,oblíknul se do slavnostního,protože splnil ůkol židochazarům na UK. Je čas,abychom se uprostřed evropy vzpamatovali,slováci to začali,maďaři taky , poláci a rakušáci by se měli přidat.Jinak čelíme nejrůznějším dalším bandám,nyní budou utíkat muslimové z Gazy,ti co přežijí se budou mstít i na nás.Začne drahota,plynu a ropy bude poskrovnu. Nyní se plně ukáže,co s náma naši vlezprdelkové politici udělali,kolik škody napáchali a zla způsobili.A to není konec,vše začíná natvrdo,každého se to dotkne.Volili jsme zločince a zločinecké organizace a do vlády se tak dostali ti nejhorší z nejhorších.

anbar
14. 10. 2023 08:38
Odpovědět  All

“volili jsme zločince”, volili je ovčané a armáda bezmozků popřevratového školství, a proti snahám o spojení vlastenců byl nasazen trojský kůň generální tajemník rajchl a jeho poskok vacek (naše ukotvení v eurokoncentráku eu a válečnickém paktu nato je super, z východu prý nepřišlo nikdy nic dobrého), jejich optikou jistě.
Dokud ovčanům nedojde, co je rajchl zač, bude se fialová bestie smát.

Ladislav 💤
14. 10. 2023 08:41
Odpovědět  anbar

Nevolili! Volil počítač CIA!

Jaroslavem
14. 10. 2023 10:03
Odpovědět  Ladislav 💤

Přesně!!!!

Slovan
14. 10. 2023 11:26
Odpovědět  Jaroslavem

Tak to se profláklo už před lety kdy zázračně Kalousek a jeho TOP 09 přeskočilo SPDé.

ZMann
14. 10. 2023 16:10
Odpovědět  Ladislav 💤

Přesně tak to je správná odpověď, když může být podvod s volbamy v USA, tak v této nesvéprávné kolonii to není žádný problém.

Pavel
14. 10. 2023 16:27
Odpovědět  ZMann

Tady od toho měli Rychetského….

Richard Tesařík
14. 10. 2023 15:52
Odpovědět  All

Já mám starého Chazara v garáži a pořád hraje i když místo baterie jede už dlouho jen ze zásuvky. Made in USSSSR 40let kvalitní zpracování.

Gales
14. 10. 2023 10:34

Doufám že ani čeští Jidáši nepřežijí a sami,za pomocí lidového tlaku svědomí,si zvolí Jidášův konec.

Frank1
14. 10. 2023 11:06

Pochytat loutky chazaru v EK, na cele s Ursulou z Lejna. Organizovat tribunal jako v Norimberku a soudit cleny EKomise. K tomu musi dojit. Neschovaji se nikde a nikdo je neochrani!
Aby se poskoci chazaru ve vladach zemi EU zachranili v dalsich volbach, uvedomuji si, ze uz nemohou byt jen prijemce diktatu EK z Buselu. Zacinaji rebelovat. Zacala polska vlada, u nas smejd s dedry Bartos kvuli digitalni diktature Bruselu. Nesmime vpustit zadne migranty do zeme!
V Nemecku uz otevrene rikaji, ze vpustit je do zeme byla chyba Merkelove. Doted se tam flakali a dostavali podporu. Napadali lidi nozem, znasilnovali a obtezovali jako obtizny hmyz. Ted vlada rozhodla, ze budou muset vsichni pracovat! Je konec flakani a srani obyvatelstva v Teutonii cmoudy!

Gales
14. 10. 2023 12:08
Odpovědět  Frank1

Tak prchnou k nám. U nás jim žádná práce nehrozí.

Frank1
14. 10. 2023 11:09

Ta krava ma na sobe ukrajinskou vlajku!

katango
14. 10. 2023 11:16
Odpovědět  Frank1

To už nosí dlouho a není to žádná náhoda.

Slovan
14. 10. 2023 11:28
Odpovědět  katango

Ani netušíte jakou máte pravdu, ale ono těch dorozumívajících gest je povícero.

ZRX1200
14. 10. 2023 11:34
Odpovědět  Frank1

To není ukrajinská vlajka, ale barvy Rotschildů. Takže víme koho zastupuje a čím jménem mluví, a ještě je na to pyšná. To samé vlajka EU, i tady nám barvy ukazují, čí projekt evropská unie je, no a těch 12 hvězd to jen podtrhuje.

Slovan
14. 10. 2023 11:47
Odpovědět  ZRX1200

Jo jo, teď jste mě to připomenul, že jsou to barvy těch frkoláčů.

ZMann
14. 10. 2023 20:10
Odpovědět  ZRX1200

Přesně tak je to barva toho chazarského odpadu to máte pravdu.

José
14. 10. 2023 11:58

Kéž by to stalo realitou a co nejdříve, kéž by se to klíčové země – Německo a Francie, nesnažily udržet silou a vše se obešlo bez násilí a krveprolití. Západní Evropa bude mít sama se sebou dost problémů, vzhledem k muslimské části obyvatelstva, mohli by nás nechat tedy na pokoji.
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zničena!
Ceterum autem censeo Unionem Europaeam esse delendam!

Pavel
14. 10. 2023 16:32
Odpovědět  José

Ita Cato, tu recte 😉

sergej
14. 10. 2023 13:40

Eu je název pro naivy, fakticky €araboafrika kalergi výměny obyvatel evropy. Zřízení bruseloni dědicných kolonialistů bilderbergem globálních lichvářů.

Pavel z Moravy
14. 10. 2023 15:58
Odpovědět  sergej

Sergeji, není co dodat.