politika

UnHerd: EU se tajně připravuje na vyslání vojáků na Ukrajinu

Konzultant ministerstva zahraničí USA Luttwak: Evropské země se již v tichosti připravují na vyslání ozbrojených sil na Ukrajinu jinak budou muset přiznat katastrofální porážku.

Situace na bojišti se pro ukrajinské ozbrojené síly postupně zhoršuje, ale přestože Kyjev vysvětluje ústup svých jednotek nedostatečným množstvím munice a vojenské techniky, největším problémem pro Ukrajinu je nedostatek vojenského personálu, píše konzultant amerického ministerstva zahraničí Edward Luttwak v článku pro internetový portál UnHerd.

Navzdory nedávným legislativním iniciativám v Kyjevě na nábor mladších branců je celkový počet ukrajinských vojáků v poměru k počtu obyvatel země stále příliš malý.

V tomto ohledu budou muset země NATO brzy vyslat na Ukrajinu vojáky, jinak budou nuceny přijmout svou katastrofální porážku. Britské, francouzské a severoevropské úřady se podle autora již v tichosti připravují na vyslání jednotek, a to jak malých elitních jednotek, tak podpůrného personálu. Ty by mohly sehrát zásadní roli tím, že uvolní své ukrajinské protějšky na bojové role.

Podle Luttwaka by techničtí specialisté NATO mohli pomoci ukrajinským ozbrojeným silám tím, že by se ujali renovací a oprav poškozeného vybavení a také školení rekrutů. Jednotky NATO by také mohly ulevit Ukrajincům, kteří jsou v současnosti vázáni v týlu. Tito vojáci NATO možná nikdy neuvidí boj – ale nemusí, aby pomohli Ukrajině vytěžit maximum z její vlastní omezené pracovní síly.

https://www.kp.ru/online/news/5749658/

sdílet na

25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Tom
5. 4. 2024 00:27
Ohodnotit příspěvek :
     

No já ziram. Oni se připravují tak tajně, že si o tom utajeni přečtu na Pokecu. Hloupého se neptej – poví sám. Prostě KoZa.

Ladislav 💤
5. 4. 2024 05:56
Odpovědět  Tom

Aspoň naposledy uvidí jak letí FAB 3000! ÁMEN!

Boomer
5. 4. 2024 08:22
Odpovědět  Ladislav 💤

.. no, ani bych se nedivil, kdyby Rusové pro takovou jedinečnou příležitost otevřeli sklady, ve kterých mají ještě verze FAB 5000 a FAB 9000…

Velitel
6. 4. 2024 10:03
Odpovědět  Boomer

FAB9000 se dá hazet max z těžkých bombardérů a ty do hloubky Ukrajiny ještě nějaký čas létat nebudou .

Boomer
6. 4. 2024 11:30
Odpovědět  Velitel

.. předpokládám, že u nich mají vyvinutý sytém “klouzání” jako u menších ráží…

Pavel z Moravy
5. 4. 2024 09:33
Odpovědět  Ladislav 💤

To jsou takové poslední křeče těchto evropských zaprodanců. Až ta většina tady těch oblbnutých pochopí, jakou roli s lidem hrají, dojde na slova T. Jeffersona- stane li se tyranie zákonem, vzpoura je povinností. Tady těm zdegenerovaným libtardům to stále nedochází, že tak dlouho se chodí s tím pověstným džbánem pro vodu, až se ucho utrhne.

jsladin
5. 4. 2024 12:31
Odpovědět  Ladislav 💤

Tito vojáci NATO možná nikdy neuvidí boj – ale nemusí, aby pomohli Ukrajině vytěžit maximum z její vlastní omezené pracovní síly. Zato jistě uvidí Sarmata a Kinžála a to bude to poslední.

Skolastikus
5. 4. 2024 17:50
Odpovědět  jsladin

EU se totiž nepodařilo zlikvidovat nařízený počet evropanů pomocí tzv. Covid vakcín. Tak aby se páníček nezlobil, bude pokus č. 2 a to Ukradinký masomlýnek. I když já nevěřím že se najde tak velký počet lidí bez mozku. V EU je to sice s mentalitou lidí na pováženou, ale určitě to nebude dostačující.

5. 4. 2024 00:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak tohle je fak dobrýýýý!

Evropské země se tajně připravují na vyslání ozbrojených sil na Ukrajinu jinak budou muset přiznat katastrofální porážku…

Tak evropské země… A USA nic, USA, které tu válku rozštouchaly, ji slavně vyhrají!
Tleskám !!!

Ijn
5. 4. 2024 07:29

Tradiční vyčůranost angloSSasu…….. už se 3x historicky odkopali jako váleční agresori bez povinnosti zaplatit reparační nárok, dokonce dodávali válečné peníze, po válce seděli na straně vítězů!!!!!

Jaris
5. 4. 2024 09:37
Odpovědět  Ijn

Anglicani jsou ve sve podstate lakomci. Nejaka velkorysost vuci jinym narodum je na bodu mrazu ne li primo pod nulou. Oni jsou schopni si pro shilling nechat prostrelit plice. Vsak si vzpomente na ceske veterany, kteri bojovali s nimi proti Hitlerovi. Po valce muselo Ceskoslovensko za sve vojaky zaplatit i tkanicky od bot.
V Australii anglany nemaji v lasce. Nemohou jim zapomenout kolonialni minulost. Britove se chteli zbavit chudiny, tak je poslali do Australie. Nejhorsi kriminalnici byli zavreni ve vezenich, jako byl napr. Port Arthur odkud nebylo uniku. Ten zbytek privezenych lidi tak budoval zakladni infrastrukturu za velmi tezkych podminek. Tasmanii se prezdivalo ‘Garden of Hell’. Je zde mestecko Cambelltown, kde je dlouhy chodnik vydlazden cihlami a na kazde je jmeno a vek konvikta a za co byl uveznen a poslan do Tasmanie. Mezi nimi byly take zeny a deti. Byly to vetsinou banalni kradeze koni, potravin, drobneho nabytku atd.
Mnozi se po vykonani trestu mohli do Anglie vratit, ale mnozi zde zustali.

Ivo
5. 4. 2024 23:56
Odpovědět  Jaris

Anglicani jsou ve sve podstatě koloniální pakáž a bez okrádání zbytku světa by byli žebráci.

All
5. 4. 2024 00:48
Ohodnotit příspěvek :
     

NATO se ukázalo jako agresor pod vedením USA.Klasickým příkladem je Jugoslávie. Rusko však je už velmi silné a V.V.Putin zahájil napřímo bez servítek čistku doma u ruských oligarchů. V Evropě zbyli ve vedení naprosto nemyslící politici,slepí s nízkým egem štěkajících mopslů,kteří Evropu jen dále ničí.Můžeme čekat hádky a roztržky,politický chaos v celé EU následující 2 roky,hašteření olízavačů zadků mezi sebou.Je potřeba zabezpečit sebe a své rodiny potravinami,léky (učit se používat byliny aj.přírodní prostředky),spoléhat se více na sebe a spojovat se s rozumnými lidmi doma ve svém okolí. Evropa upadne do chaosu a bídy,vše tomu jen a jen nasvědčuje.Připravme se,nedejme se,spojujme se s rozumnými a se svým vlastním vnitřním vedením.Jen tak přečkáme tuto dobu,kdy nám vládnou blbcové.

5. 4. 2024 13:44
Odpovědět  All

Úplně mimo pozornost dokázal Gosudar svou strategií malých krůčků ve vnitřní politice státu něco, co se ve světových dějinách hned tak nevidí a asi ještě dlouho neuvidí. Podle čerstvých statistik má v současnosti ruská oligarchie ve svém držení 3% podniků ze všech podniků Federace. A dál je tvrdě tlačena do kouta a, poté co zhoustla válečná hysterie KoZa, je zvýšeným tempem vymetána. A to všechno ve vší tichosti, bez plamenných řečí a poprav, jak k tomu přikročila Čína, a bez revoluce a revolučního teroru, jak tomu bylo před stoletím po pádu ruského Impéria, takže miliony životů ušetřeny. Jistě, jiná doba a Solženicyn duše prolhaná, nicméně stála industrializace Ruska 800 000 popravených (zřejmě většinou právem) a cca tři miliony životů, nepřeživších otroctví v gulazích – vinných i zcela nevinných, jak vyplývá z posledních průzkumů nezávislých ruských historiků. Hadrová revoluce u nás a barevné revoluce tam a onde a rámusu kolem toho habaděj, ale tichá revoluce, díky Gosudarovi, jen v Rusku.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pravdomluvny
5. 4. 2024 06:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Jako obvykle uSSa to začalo,ale umírat za ní mají jiní……?!!!!
Pokud se “”””naši”””” žoldáci chtějí vracet s fofrklackem v palici na pitevní stůl,tak já jim rozhodně bránit nebudu 👽

Horňák
5. 4. 2024 06:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Doposud padlo na Ukrajině 70 čechů, toto číslo není konečné.

Tom
5. 4. 2024 08:20
Odpovědět  Horňák

Čechů???

Janaz
5. 4. 2024 11:29
Odpovědět  Tom

Každý národ má svojich zradcov, blbov a chamtivcov.

Pravdomluvny
5. 4. 2024 17:04
Odpovědět  Horňák

Nacistů 😡

Pipa
5. 4. 2024 17:23
Odpovědět  Horňák

Ano, vyznamenaných s nacistickými poctami bude u nás jistě ještě více!

Boomer
5. 4. 2024 08:18
Ohodnotit příspěvek :
     

.. jo, Ukrajinci vázaní v týlu budou jásat radostí, že se díky vojákům členských států NATO, kteří je v týlu nahradí, budou moci z relativního bezpečí týlových pozic štandopéde vypravit do první linie, aby je tam ruské dělostřelectvo vzápětí rozsekalo na cucky. Geniální plán.. jak se zbavit ještě nějakých Ukrajinců, než to padne docela.

Pana vachmajstr, vy jste hlava…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Putinovec
5. 4. 2024 11:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Tito vojáci NATO možná nikdy neuvidí boj – ale nemusí, aby pomohli Ukrajině vytěžit maximum z její vlastní omezené pracovní síly.

Autor zřejmě nepochopil , že toto není první světová válka .
Nejen že to pocítí týl , pocítí to i jednotlivé agresorské státy , na své infrastruktuře .

Pipa
5. 4. 2024 17:20
Ohodnotit příspěvek :
     

A na tu nacistickou Ukrajinu budou posíláni za odměnu, nebo za trest ?!
Být zastřelen ruským projektilem může být i jistá forma vyznamenání !

Pipa
6. 4. 2024 16:59
Ohodnotit příspěvek :
     
    Ať je tam pošlou, i když už tam jsou! Pohřební služba bude mít vedle zbrojařů taky kšeft!
Miro 2
7. 4. 2024 10:19
Ohodnotit příspěvek :
     

…a jestlipak mají tyto země velkou zásobu cínových rakví?