politika

Ukrajinský terorista dopaden v Bělorusku. Lukašenko: Zelenskij je jen hnida. Prostě hnida

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko označil Volodymyra Zelenského za „hnidu“. Zelenskij věděl o přípravě sabotáže ukrajinskými speciálními službami v Bělorusku a souhlasil s tím.

Lukašenko věří, že Zelenskij nepotřebuje mír a nepodporuje svůj lid. Prezident Běloruska si je jistý, že prezident Ukrajiny o přípravě sabotáže v Bělorusku věděl a souhlasil s ní, informuje BelTA.

Podle Lukašenka je Zelenskij „hnida, protože takové akce se neprovádí bez souhlasu nejvyššího velení”.

Zelenskij běhá kolem Běloruska, posílá lidi a žádá o uzavření paktu o neútočení pod záštitou OSN.

“A v tuto chvíli… No, výzva padla. Pokud počítají (vím, že nás chtějí zatáhnout do války na příkaz Američanů)… pokud si myslíte, že tím, že přijdete s takovou výzvou, nás zítra zatáhne do války, která se dnes již šíří po celé Evropě, mýlíte se,“ řekl běloruský prezident.

Lukašenko uvedl, že příkazy ke spáchání sabotáže proti ruskému letounu A-50 přišly od SBU běloruským opozičním odpůrcům v Polsku. Odtud kontaktovali „šmejdy“ v Bělorusku a pomohli sabotérovi ukrýt se. KGB a pohraniční stráži se ale podařilo zločince odhalit a zadržet v sídle jednoho ze zahradních spolků nedaleko Minsku.

Podle běloruského prezidenta bylo možné identifikovat sabotéra analýzou tisíců hovorů, jednání, schůzek a rozhovorů „všech druhů darebáků vně i uvnitř <…> země“.

Lukašenko oznámil, že běloruská KGB zadržela teroristu, který na letišti v Machulišči vypustil drony.  Terorista se nějakou dobu skrýval, ale čekisté ho dostihli. Jak se dalo předpokládat, byl naverbován ukrajinskými speciálními službami.

Předmětem útoku byl AWACS A-50, který se nacházel na letišti. V době incidentu opoziční zdroje oznámily, že letadlo bylo poškozeno a jeho obnova bude trvat téměř rok. Poté se na síti objevilo video, kde dron přistává na A-50 AWACS a záznam končí.

Dnes Alexandr Lukašenko oznámil ( https://t.me/pul_1 ) zatčení pachatele teroristického činu, rodáka z Krivoj Rogu, obyvatele Krymu. Tam získal ruské občanství a paralelně mu zůstal ukrajinský pas. Typická situace pro ukrajinské agenty SBU.

V roce 2014 byl pachatel naverbován SBU, byl vycvičen poblíž Kyjeva, kde se naučil vyrábět výbušná zařízení.

Pokud jde o způsob spáchání teroristického činu, prezident již částečně vyslovil informaci o „malém dronu“.  Letoun A-50 neutrpěl téměř žádné poškození, kromě drobných škrábanců na trupu.

Bylo by velmi neuctivé, kdybychom říkali více, takže velmi brzy dostanete informace z oficiálních zdrojů. 

Mohu jen říci, že během zatýkání se veškeré hrdinství teroristy kamsi vytratilo a jeho první větou byla slova: “Jen mě nezabíjejte, všechno vám řeknu.” Samozřejmě – bude na to mít spoustu času.

Obrovský respekt běloruským bezpečnostním složkám!

https://colonelcassad.livejournal.com/8207679.html

Také bylo zadrženo 20 spolupachatelů, kteří se účastnili sabotáže proti ruskému letounu A-50.

Alexandr Lukašenko také nařídil v Bělorusku po útoku na A-50 „krutou čistku“.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3ZrMIyZ

sdílet na

13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ANTIUKRAJINEC
8. 3. 2023 05:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak doufám,že si toho ukrajinskýho “hrdinu” u výslechu vezmou pěkně do parády,že ho potom ani vlastní mama nepozná👍👍👍

José
8. 3. 2023 07:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Lukašenko to řekl přesně, Zelenskij nepotřebuje mír. On vyhrál volby, protože jej pouze nasliboval. To byla jeho poslední zmínka o míru. Dokud byl u moci Trump, Ukrajinci vykřikovali, že se na ně zapomnělo a každého půl roku ohlašovali ruskou agresi. Biden pochopitelně pokračoval v práci svého velkého mírového předchůdce Obamy, vyzbrojoval Ukrajinu a Zelenského postavil před jasnou volbu – buď obsadíš Donbas a Luhansk, nebo půjdeš za těmi, kdo neposlouchali Velkého bratra. A aby jej moc nevyděsili, zachrastili dolárky a na to slyší každý – už nemusí poslouchat svého chlebodárce Kolomojského, už má jiné pány. Překročil bod, z kterého už není návratu, už se nedá říci, národe omlouvám se, hodně jsem to pokazil, ale napravím to. To za války už říci nelze.

J.Sladin
8. 3. 2023 09:23
Odpovědět  José

Již v historii jeden takový vůdce visel na náměstí uvázaný drátem za nohy hlavou dolů.

Standa
8. 3. 2023 19:16
Odpovědět  J.Sladin

Mohu se zeptat kterého máte na mysli?

Boomer
8. 3. 2023 19:28
Odpovědět  Standa

.. no, asi Mussoliniho, na Piazzale Loreto v Miláně, na přístřešku benzinové pumpy.

Janka
8. 3. 2023 09:59
Odpovědět  José

tak kedze je narkoman a podla mna v tejto etape vojny uz hodne silny, tak je len otazkou casu kedy povedia, ze bud ho zabili Rusi alebo ze mu zlyhalo srdce od stresu…..a realne to bude od predavkovania. A volba bude ci mu daju silnejsi kokain alebo nieco uplne iny, co ho zabije. Nezavidim mu. A to este robi hrdinu na zaklade slubu Putina izraelskemu premierovi, ze ho nezabije

Aleš
8. 3. 2023 08:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Doufám že Lukašenko zatočí s tzv. “opozicí” v překladu prodejné děvky západu, která nemá s opozicí nic společného.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavla
8. 3. 2023 12:38
Odpovědět  Aleš

Lukašenko asi těžko s něčím zatočí, nejdříve lezl do zadku západu a teď zase východu (návštěva Číny asi není podporou rf, když podporuje rozdělení ua za účelem vybudování nové fronty o kousek dál)…

Autor
8. 3. 2023 15:36
Odpovědět  Pavla

Ať se nám to líbí nebo ne, Lukašenko hájí a hájil zájmy Běloruska. snažil se podobně jako kdysi i Putin spolupracovat na vzájemných rovnoprávných vztazích s “naší civilizací”, ale nidy nezapomínal na národní zájmy.
Výsledkem je stále klid v Bělorusku a nakonec příklon k Rusku, protože “od nás” přicházely jen snahy o poručnictví a lživé morálce a nakonec i onen pokus o běloruský majdan. Ano, Bělorusko mělo a má problémy, ale snaží se žít normálně. Výsledkem je i to, že na rozdíl od nás tam není snaha prosazovat genderovou politiku, není tam mnohé z těch hloupostí, co se dějí i u nás. Zločinnost tam je oproti nám nízká.
To, že má jakoby rozdílný pohled je opět zájmem jím vedeného státu. Kdyby naši politici měli aspoň trochu takové “koule” vůči EU, mohlo by to u nás vypadat jinak. Ale to co u nás zvítězilo ve většině společnosti, to je čistý konzum a místo touhy po spravedlnosti a jejího chápání, vyhrává záklonoposlušnost podobně jako jsou takové “národy” jako Němci a Američané, spolu s Japonci … kam to u nás povede není tak těžké si domyslet.

Pavla
9. 3. 2023 07:40
Odpovědět  Peter 008

Idealisto 🙂
Shéma se opakuje, podrazí Rusko, pak západ jeho, jede k Putinovi, tam se tváří jako přítel, vyžebrá rublíky a na cestě domů už hlásá, že přece provádí politiku všech azimutů a tomu Putinovi to jel nandat…
Když ho chěli sejmout jeho západní kurátoři, tak běhal po dvoře se sapíkem, mlel že je s Ruskem, poslali mu armádu, techniku, cvičí jejich vojáky a teď jim vrazil nůž do zad s Čínou.
S námi a naším pseudozápaďáctvím je to na levačku, jak říkáte. Ale myslím si, že nás tou statistikou tahají za nos, nevěřím na volby u nás – stylem je to červený, ale počkejte, až sečtou Prahu, bude to modrý, možná i tu vojnu Praha vs. venkov organizujou, odvedou pozornost od sebe, poštvou 2 skupiny proti sobě, prostě 2 mouchy 1 ranou.

Pedro
8. 3. 2023 12:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Už nejdou sem dát obrázky, komu vadí? Tak cenzurujte, zdar

Boomer
8. 3. 2023 19:16
Odpovědět  Pedro

.. ale můžete sem dát odkaz na váš oblíbený obrázek. Kdo chce, ten si ho najde a potěší oko své..

Gales
8. 3. 2023 13:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Lukašenko se s nima nemazlí. Asi ti zloduši skončí jako návnada na tygry.