Ukrajina tvrdí, že je připravena se bránit Rusku

Ukrajinské ozbrojené síly se chystají použít všechny dostupné zdroje k udržení frontové linie proti jakékoli ruské invazi, trval na tom ministr zahraničí země, protože válka slov mezi Východem a Západem nabírá na síle.

Dmitrij Kuleba během uzavřené online diskuse s francouzskými zahraničními politickými think-tanky a reportéry uvedl, že Kyjev s Paříží a Berlínem nadále zdůrazňuje důležitost vyjednávání o politickém a diplomatickém řešení, aby se předešlo potenciálnímu konfliktu s Ruskem.

Nejvyšší představitel tvrdil, že jeho země a její partneři nyní zaměřují veškeré své úsilí na to, aby odradili Moskvu od nepřátelských akcí. „Přitom… nikdo by neměl mít pochyby o tom, že v případě nové fáze totální agrese Ruské federace proti našemu státu bude Ukrajina chráněna všemi dostupnými prostředky,“ trval na svém.

Kulebův komentář přichází uprostřed zvěstí o hromadění ruských vojáků a vojenské techniky poblíž ukrajinských hranic. Několik publikací v posledních dnech zveřejnilo příběhy o možném ozbrojeném konfliktu, který vypukne mezi dvěma východoevropskými státy poté, co kyjevská domácí zpravodajská služba zveřejnila teoretický plán, jak by ruské jednotky mohly vtrhnout.

sdíletj na

4.5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Kral
26. 11. 2021 22:07

Je zajímavé, jak dělají z Ruska agresora a přitom agresor je zrovna tady Ukrajina a “Západ”. Kdyby se Ukrajinci nechovali jako dobytek, tak by byl Krym na Ukrajině a nemusela by být nějaké Luhanská a Doněcká republika…
Nakonec Ukrajinci pořád do médií píší, jak vybombardují most na Krym a Moskvu… Nic podobného jsem ze strany Ruska neslyšel, že by chtěli vybombardovat Ukrajinu… Je poznat, že u moci je politická lůza a že obyčení lidé to odnesou… Jako dnes si pamatuji jak byl na Ukrajině protidemokratický převrat, v podstatě puč. A jak to EU ututlala ze dne na den… Nikdo UKrajinu nechce, nepotřebuje, ale hodí s enám jenom na vysírání Ruska….. Jeho území by se nám hodilo… Tolik nerostných surovin! To je odvěký sen USA a EU…. Ale Rusko přežilo a přežije všechno! Jsou to tvrďáci!

Milan
27. 11. 2021 16:44

Ono chce Rusko na Ukrajinu zaútočit? Týýý vole… A co by s ní proboha dělalo? No, těší mě, že někde mají ještě pitomější vládu než my. I když…