Ukrajina se rozhodla vydírat Západ zastavením tranzitu

Ukrajina vydírá Západ tím, že v případě spuštění obtokového plynovodu „Nord Stream 2“ zastaví tranzit plynu přes své území. 

Ministr energetiky Ukrajiny Herman Galuščenko na setkání se státním tajemníkem federálního ministerstva hospodářství a energetiky Německa Andreasem Feichtem oznámil možnost převodu GTS Ukrajiny z tranzitního režimu do režimu domácího provozu, uvádí PolitNavigator s odkazem na tiskovou službu ministerstva energetiky Ukrajiny.

«Pokud nebudou dostatečně naplněny objemy tranzitu, bude nutné ukrajinskou GTS optimalizovat pro přepravu asi 30 miliard metrů krychlových plynu pouze na domácí trh. EU ztratí spolehlivou, flexibilní a nezávislou cestu, a to poskytne Rusku ještě větší vliv na geopolitiku» ,řekl Galuščenko.

Podle bývalého poslance Verchovné Rady Ukrajiny Alexandra Goluba je prohlášení ukrajinského ministra Galuščenka pokusem vydírat Západ.

«Bože, kde berou takové idioty? Ukrajinský ministr energetiky Herman Galuščenko se rozhodl vyděsit Západ tím, že pokud začne fungovat „Nord Stream 2“, může Ukrajina „z technických důvodů“ zastavit tranzit plynu do Evropy? Ano, po takových odhaleních vysokých vládních úředníků Ukrajiny, Evropané nejen rychle certifikují a uvedou SP-2 na plnou kapacitu, ale budou také připraveni na své vlastní nálady položit ještě „Nord Stream 3“,» napsal Golub ve svém blogu.

https://bit.ly/3hAGcC7

4.5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Tartus
16. 9. 2021 07:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Veru hlúpy nápad.
Zopakuje sa rok 2009.

Milan
16. 9. 2021 12:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Že on je ten ministřík Putinův bílej kůň? Měl by od něj dostat vyznamenání.