politika

Ukrajina jako stát již v očích Ruska neexistuje

Ukrajina jako stát již v očích Ruska neexistuje. Tam jsou naše staré země, náš Ruský svět.

Ruská speciální vojenská operace (SVO) na Ukrajině pokračovala po celý rok 2023. Ruský prezident Vladimir Putin na konci roku zdůraznil, že stanovené úkoly zůstávají beze změny. Prvořadá je denacifikace a demilitarizace Ukrajiny. Moskva tedy nemá v úmyslu měnit zamýšlený kurz.

V oficiální rétorice však došlo k důležité změně. Prezident Putin na zasedání 25. Celosvětové ruské národní rady zdůraznil, že Speciální vojenská operace by měla být považována za národně osvobozenecký boj Ruska.

Potřeba odstranit kyjevský režim

Tuto poznámku vrchního velitele komentoval v přímém přenosu ředitel Institutu Tsargardu filozof, veřejný a politický činitel Alexandr Dugin. Poznamenal, že osvobození ruských zemí nebyl zpočátku jednoznačně vyjádřený úkol SVO, ale implicitně se to předpokládalo.

Termíny „denacifikace“ a „demilitarizace“ implikují nevyhnutelnou potřebu vytvořit úplnou vojensko-politickou kontrolu nad celým územím Ukrajiny. Pokus o demilitarizaci a denacifikaci Ukrajiny jakýmkoli jiným způsobem je nesmírně obtížný a bez zrušení ukrajinské státnosti prakticky nemožný.

Dugin zdůraznil, že dnešní potřeba odstranit kyjevský režim získává stále větší opodstatnění a stává se naléhavou potřebou a podmínkou pro bezpečnost Ruska. Poukázal na slova náčelníka ukrajinské SBU Vasilije Maljuka o teroristických útocích proti Rusům.

“Už to neskrývá, to jsou jeho slova. Z toho vyplývá, že tedy nemáme co do činění s národním státem, se suverénním státem, ale s teroristickou entitou, pak by denacifikace, demilitarizace měla proběhnout jako speciální vojenská operace a vlastně na našem území.“ řekl Dugin.

Expert připomněl, že při začátku SVO si v Rusku mysleli, že jde o konfrontaci s Ukrajinou, uznávali ji jako národní stát a věřili, že dostane rozum.

“To se nestalo. A teď je jasné, že v našich očích už Ukrajina neexistuje. Existují naše staré země, náš Ruský svět,” uzavřel Dugin.

Putin nastínil pro SVO nové cíle

V prosinci guvernér Chersonské oblasti Vladimir Saldo během setkání s nejvyšším vrchním velitelem prohlásil, že ruské jednotky jsou odhodlány vrátit pod svou kontrolu Cherson. A ještě více – provést útočnou operaci směrem na Nikolajev a Oděsu.

Guvernérovy argumenty během nedávné přímé linky částečně potvrdil sám Putin.

“Celá oblast u Černého moře připadla Rusku v důsledku rusko-tureckých válek. Co s tím má společného Ukrajina? Nemá s tím vůbec nic společného… Oděsa je obecně ruské město, víme to, všichni o tom dobře vědí. Vymysleli nejrůznější nesmysly,“ řekl Putin.

Prezident zdůraznil, že jihovýchodní část Ukrajiny byla historicky územím Ruska a obyvatelstvo ve volbách podporovalo kandidáty, kteří vystupovali s proruskými hesly.

To, že Oděsa je jedním ze směrů ofenzivy ruské armády, je zřejmé již delší dobu. Díky přístavu má město strategický význam. Kontrola nad Oděskou oblastí navíc umožní přístup k hranicím Podněstří, které by se mohlo stát dalším horkým místem kvůli akcím Kišiněva a Kyjeva.

Poslanec Státní dumy Alexej Žuravlev však poznamenal, že pro otevření cesty do Oděsy je nejprve nutné osvobodit Cherson a Nikolajev. Přístavní město ukrajinské ozbrojené sily proměnily ve skutečnou pevnost.

Žuravlev navíc připomněl plán, který byl rozpracován v Rudé armádě v roce 1944. Tehdy sovětská vojska převzala Oděsu za několik týdnů.

Jak poznamenává kanál ZeRada Telegram, otázka osvobození Oděsy bude nastolena, pokud bude kyjevský režim nadále popírat současnou realitu.

Bloger Alexej Živov také připomněl, že Oděsa a Nikolajev jsou klíčová města, takže je nutné dosáhnout jejich začlenění do Ruska.

“Tím, že je osvobodíme, způsobíme nepříteli takovou vojenskou porážku, která by mohla vyústit v jeho kapitulaci,” řekl.

Dodal, že pozice ukrajinských úřadů se začala měnit. V Kyjevě si uvědomili, že je nemožné porazit ruské jednotky na bitevním poli. Proto nyní ozbrojené síly Ukrajiny panikaří a přecházejí do defenzívy a řeči o vyjednávání jsou stále hlasitější. Jinak může Ukrajina přestat existovat.

https://1url.cz/cuSLK

sdíletj na

27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Eva
5. 2. 2024 23:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Medvídku milý, už brzo, brzičko zase pokvetou šeříky…
Já sice říkala, že potřetí Evropu zachraňovat nebudeš, ale…
“Dum spiro spero”!

Ladislav 💤
6. 2. 2024 07:12
Odpovědět  Eva

👍 říkám stále, bude jen jedno Rusko! 🇷🇺

Jaris.
6. 2. 2024 08:41
Odpovědět  Ladislav 💤

To by si Rusove moc nepomohli,kdyby si do kozichu nasadili ves zvanou EU. Mozna si vezmou zpet Ukrajinu, spravneji Kyjevskou Rus a budou budovat efektivni obranu sveho statu. Evropa vzdy jen Rusko podrazela, pomlouvala a hazela mu klacky pod nohy. Drzet nasilim tuhle evropskou holotu, to u Rusu neni zvykem. Rusko nepotrebuje, aby jim zpychla Evropa neustale vrazela nuz do zad.

janle57
6. 2. 2024 10:00
Odpovědět  Jaris.

Nejpravděpodobnější scénář po ukončení SVO,kdy šňupací gauleiter
v zeleném tričku vezme dráhu někam do Polynésie,pokud to ještě stihne
a nezastřelí ho osobně Zalužnyj,budou nové svobodné volby a nastolení
spřátelené vlády s RF,vzájemná obranná vojenská smlouva,po 3 letech
referendum o připojení země k RF a vyhlášení státního smutku v celé EU,
pokud v té době bude ještě existovat.

me2d44
6. 2. 2024 13:09
Odpovědět  janle57

Teď jsem se na pravda.ru dočetl, že jen za včerejšek nenahraditelné ztráty Ukrajiny (standardně ji nazývám Zkurvenina) dosáhly 3000 nenahraditelných… Jako bývalého vojáka z povolání mne zajímá, proč ukrové pořád drží pozice, když už nemají čím střílet, co do žaludku a chybí jim i obvazy na první pomoc! No ale pod drogami ty “drobné” potíže asi vyšumí…

Ladislav 💤
6. 2. 2024 10:12
Odpovědět  Jaris.

Rusko si umí udělat pořádek!

Kelly
6. 2. 2024 03:43
Ohodnotit příspěvek :
     

má ale tuhý kořínek ten ukrajinský fašismus, stejně jako v Německu bude potřeba provést denacifikaci myslí Ukrajinců, vypláchnout jim ty fašistické bludy z palic, ale ta očista by měla začít veřejným pověšením Zelenáče a Zálužného, pověsit je jako K.H. Franka, za přítomností veřejnosti a s prodejním stánkem popcornu.

Ladislav 💤
6. 2. 2024 07:13
Odpovědět  Kelly

A pak pořádnou očistu i u nás! Přes hnědou není vidět červená!

Pavel z Moravy
6. 2. 2024 11:26
Odpovědět  Ladislav 💤

No vidíš a můj starý dnes již několik let mrtvý kamarád, který mohl být mým otcem mně již kolem roku 2010 říkal, Pavle tady to hnědne. Tedy v době kdy většina neměla o ničem takovém ani ponětí. Nu prožil kus dětství v okupaci, byl ročník 30 a prostě tito lidé vycítí změnu která se chystá, poněvadž v podobné situaci již byli.

Pravdomluvny
6. 2. 2024 05:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Bohužel ,ještě existuje Banderonacistán 😡a Banderonacistická pakáž 😡

skeptik
6. 2. 2024 09:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Odstranit kyjevský režim nestačí. Je třeba hnát k zodpovědnosti fašisty KoZa – loutky kyjevského režimu.
Nový Norimberk.

Ladislav 💤
6. 2. 2024 10:15
Odpovědět  skeptik

Rus se o ně postará i bez nějakého Norimberku! Budou tvrdě makat na tom, co sami zničili!
Zajati helmuti v II. světové můžou vyprávět!
Práce a bejčák 100% lék na všechno!

José
6. 2. 2024 09:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Ano, bude třeba odstranit kyjevský režim, myslím, že obdoba Norimberského procesu je na místě.

komoří Lang
6. 2. 2024 10:06
Odpovědět  José

Norimberský proces je ale dlouhý, navrhuju, Krátký proces!

Helena
6. 2. 2024 10:09
Odpovědět  komoří Lang

B I N G O !!! Na nějakej proces ze skopčáckého norimberka se.e Bílej Tesák !!!

Slovan
6. 2. 2024 11:01
Odpovědět  komoří Lang

🤣 🤣 🤣
Trefnéé!!

José
6. 2. 2024 13:20
Odpovědět  Slovan

Vážení rozumím vašemu nadšení, ale během krátkého procesu nezazní vše, co by zaznět mělo. Musí být odkryto a zveřejněno vše, o čem jsme možná jen tušili. Všechno to svinstvo, co od roku 2014 spáchali musí být vyneseno na světlo, jinak nedojde k nápravě.

karči
6. 2. 2024 14:28
Odpovědět  José

No ono by mělo zaznít znovu a pravdivě všechno o revoltách, válkách, hladomorech a pandemiích od doby “míru vestfálského” (doba temna, doba ovládnutí jevropeje zlatem judajů, doba hnědého, černého a rudého moru, doba celosvětové války (I.,II.,II.,IV.)!!
Pak by teprve mělo zaznít pravdivé vysvětlení higstoryje, aby lidé pochopili své skutečné dějiny!!

Ďuro Trulo

David
6. 2. 2024 15:23
Odpovědět  José

Souhlas, měly by být odkryty nejen nacistické zločiny, ale i zákulisní jednání USA, NATO a EU, aby bylo jasně vidět s kým máme tu čest.

komoří Lang
6. 2. 2024 17:10
Odpovědět  José

Tak jinak José, V Norimberském procesu byly předloženy a promítnuty všechny možné důkazy, včetně vyslechnutí vězňů a přesto měli problém usvědčit Geringa. A dnes v době neziskovek, by takový jako Gering, odešel středem. O tom sem přesvědčen. Takový esesák Braun se vyhnul všemu. Proč? No protože to byl raketový ing. Takže z něj Američani udělali hodného esesáka, i když toho měl dost na odsouzeni. A takových případů bylo víc. Zájem byl i o “hodné” doktory z koncentr. táborů. Když tuhle nespravedlnost pominu a připustíme, že Norimberský proces vynesl všechna
zvěrstva na světlo, aby se svět poučil, tak mi teď uniká, proč se teda nepoučil, když přece došlo k tak důkladnému šetření? Dnes by takový proces trval roky a výsledek? Polovina sviní jako byl Gering- nevinen. Asi tak.
P.S.
Krátký proces ještě neznamená, že by měl být nespravedlivý, tak jako dlouhý proces ještě neznamená, že právě proto bude spravedlivý.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pijack
6. 2. 2024 09:55
Ohodnotit příspěvek :
     

No, v mých očích Ukrajina taky nemá místo. Dávat malorusům vlastní stát byla katastrofální chyba. Rusové jsou moc trpěliví a důvěřovali západu. Na druhou stranu je to dobře, protože už dnes vědí, že západní země jsou podrazáci a budou si to pamatovat dalších 100 let. Což je dobře. Dnešní Ukrajinofilové se ukájí klamným pocitem, že když nadávali na “Rusáky”, tak tím nemysleli Ukrajince. Jenže oni na ty Ukrajince nadávali, protože je považovali za “Rusáky”. Takže by měli být rádi, že ty jejich “Rusáky” opravdové Rusové chtějí zkrotit. Bylo by to tak správně. Ukrajinofilové by měli fandit Rusku, jenže jejich mozečky jsou příliš deformované propagandou EU, GB a USA. Ukrajina nemá jako samostatný stát vůbec existovat. Potírá se tím historie a vyvolávají šovinistické tendence, na které doplatí sami Ukrajinofilové a vyznavači nacizmu. Ostatně, už se mezi sebou požírají 🙂

David
6. 2. 2024 15:19
Odpovědět  Pijack

To je perfektní úvaha. Máte pravdu.

Gales
6. 2. 2024 11:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Něh odpadně čo je choré. Říkával blahé paměti Husák.A měl recht.

katango
6. 2. 2024 13:34
Odpovědět  Gales

Čo je kolísavé!

komoří Lang
6. 2. 2024 11:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusko si nechává od Koza hodně líbit a nakládat, ne proto, že má strach, ale proto, až pohár přeteče, byla oprávněnost jeho tvrdého úderu na bradu neoddiskutovatelná.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Honzas
6. 2. 2024 13:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Ti co staví sochy banderovi a vyznávají nacistické symboly jsou náckové, a ti co staví sochy marxovi a engelsovi jsou komunisté.

David
6. 2. 2024 15:17
Odpovědět  Honzas

A jediný rozdíl mezi nimi je ten, že nacisté předběhli komunisty ve vyvolání války.