Ukrajina a Česká republika podepsaly deklaraci o členství v NATO

Ukrajina podepsala s Českou republikou deklaraci o vstupu do NATO s cílem urychlit integraci do aliance. V pondělí 31. října to prohlásil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij.

„Dnes bylo podepsáno několik důležitých dokumentů. Zvláště upozorním na naše společné prohlášení o členství v NATO. Toto je první takový dokument, který přijímáme, abychom urychlili naši euroatlantickou integraci. Tímto prohlášením jsme si stanovili, že posílíme spolupráci, abychom zajistili standardy NATO na Ukrajině,“ řekl po setkání s českým premiérem Petrem Fialou na briefingu, video zveřejnil na svém kanálu Telegram.

Zelenskij dodal, že ukrajinská strana hodlá usilovat o podepsání podobných prohlášení s dalšími zeměmi.

Petr Fiala a někteří členové vlády přijeli do Kyjeva, aby se zúčastnili jednání s šéfem ukrajinského kabinetu Denisem Šmygalem.

29. října Jegor Černev, vedoucí delegace Nejvyšší rady Ukrajiny v Parlamentním shromáždění NATO, místopředseda Výboru pro digitální transformaci, řekl, že ukrajinští diplomaté na všech úrovních jménem Zelenského vyjednávají s členskými státy NATO o vstupu do aliance.

V září Ukrajina požádala o urychlený vstup do NATO. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg oznámil nemožnost rychlého přijetí Ukrajiny do Severoatlantické aliance. 

Vladimir Džabarov, první místopředseda výboru Rady federace pro mezinárodní záležitosti, poznamenal, že sotva kdo by vážně uvažoval o prohlášení Kyjeva, protože aliance nepotřebuje válku s Ruskem.

Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv také poznamenal, že žádost Ukrajiny do NATO vypadá jako “žádost o urychlení začátku třetí světové války.”

https://bit.ly/3h303MU

sdíletj na

4.8 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aleš
1. 11. 2022 00:18

Nacisticko mafiánský režim Ukrajiny podepsal vstup do pekla.

Ladik
1. 11. 2022 07:39
Odpovědět  Aleš

Hnědé Česko jeho signatářem.

sizok
1. 11. 2022 12:17
Odpovědět  Ladik

Fiala je natolik hloupý a debilní, že nás žene do války.

Pavel
1. 11. 2022 18:03
Odpovědět  sizok

já bych na něj nebyl tak zlej – prostě za ty prachy a s tím co na něj mají podepíše všechno je to prostě blb který byl dosazen k moci – ano je to opravdu pitomec což o to ale těd si představte ty idioty co mu to tam o volbách hodili ale to ještě není to nejhorší protože když si představíte co to musí být za asociální hovada co ještě nad ním a touto vládou i po osmi měsících hýkají nadšením a blahem prostě tato země vlastně celá anglosaská civilizace je ztracená ta degenerace a sebevražedné trendy to vše dorazí tak že i mosambik na tom bude líp tam mají alespon teplo

BB Rad
2. 11. 2022 19:53
Odpovědět  Pavel

Ani se nechce komentovat,ale přesto,HNUS SE VYPLAVUJE za každých okolnosti.

TTT
1. 11. 2022 00:20

Česká vláda jen předvedla, že nenávidí vlastní občany a chce, abychom v jaderném ohni shořeli co nejdřív. Ostatně někteří její fanatičtí příznivci si jadernou válku s Ruskem přejí… Snad jim ostatní země NATO nevyhoví.

Gales
1. 11. 2022 09:39
Odpovědět  TTT

Chcípnout by měli sami.

Evžen
1. 11. 2022 09:42
Odpovědět  TTT

Fiala a vůbec česká vláda předvádí neuvěřitelný idiocismus…!

Pavel z Moravy
1. 11. 2022 10:19
Odpovědět  Evžen

Evžene, oni moc dobře vědí co dělají. Spíše mne opravdu zaráží apatie lidí. To jsou opravdu tak slepí? Nebo jsou úplně zblblí propagandou? Potom již ale nejsou myslící tvorové. Pro tuto kolonii západu se opravdu nyní hodí přísloví – kdo chce kam, pomožme mu tam.

PENNYS
1. 11. 2022 08:01

1000%pravda!!!
jeden z nejzrádnějších národu-z 90% na tom mají zásluhu zrádní čeští politici od 89 do dneška a netřeba jmenovat víme o které se jedná!!!

Gales
1. 11. 2022 09:38

Sfině jedny.Demisi…

Evžen
1. 11. 2022 10:24
Odpovědět  Gales

Jsou to lidé kteří ví komu pochlebovat a je jím ale úplně jedno jak bude trpět národ…!

katango
1. 11. 2022 10:33
Odpovědět  Evžen

Oni si představují, že se tomu vyhnou a budou prosperovat někde jinde. Asi si neuvědomují, že až doslouží, budou odkopnuti jako špinavý hadr. Proč by je měli páníčkové chránit? K ničemu už nebudou a budou s nimi jen výdaje.

zuza
1. 11. 2022 11:03
Odpovědět  katango

stačí keď si prevedú na svoje účty niekde na Kajmanské alebo Panenské ostrovy poriadny balík a zavčasu sa tam presunú. Nebudú potrebovať žiadnu ochranu, tie nuly nikoho nezaujímajú. A Česko nemá Mossad, aby tie špiny hľadali po svete a dopravili pred súd. Napr.ukronacista Jacehňup má na rukách aspoň toľko krvi ako Prasačenko, ten sa zavčasu zbalil a užíva si nakradnuté krvavé milíóny na Floride a ani pes po ňom neštekne.

milan h
1. 11. 2022 14:34
Odpovědět  zuza

nepodcenuj nase tajne sluzby ktere po tom az to skonci vitezstvim SLOVANU budou kompletne nove i s lidma

Milan ze Zahrady Čech
1. 11. 2022 13:57

Je to smlouva “Chytrá horákyně”. Oblečená neoblečená, ani pěšky, ani na koni. Taky by se mohla jmenovat “Slibem nenas-ereš”. Nebo jak jinak si vysvětlit větu: “…jakmile to podmínky dovolí”? Vlastně je to moc dobrá smlouva. Taková pozitivní. Blázni se radují, normálové mudrují, a někteří, jako třeba třeba já, se se tomu chechtají.
Kontrolní otázka: Kdy zahájili Saraceéni přístupová jednání ke vstupu do Eurosajuzu? Spráááávně – v roce 2005…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$