Turci vystřelili na americkou základnu

V oblasti Kobani zaútočilo turecké dělostřelectvo (podle jiných zdrojů, turecké letectvo) na základnu NATO, která se nachází jižně od Kobani. Na základně bylo několik desítek amerických a francouzských vojáků.
O ztrátách jsou protichůdné informace. Minimální počet jsou 2 zranění francouzští vojáci. 
Maximálně – 1 zabitý americký voják, 7 amerických a francouzských vojáků zraněno. 
Pentagon popírá smrt vojáka zvláštních sil. Zranění byli převezeni ze základny vrtulníkem.

Turecké ministerstvo obrany prohlašuje, že turecké dělostřelectvo konkrétní základnu nebombardovalo a salvy byly vystřeleny na minometnou baterii YPG, která byla blízko americké základny a během dne vystřelila na turecké území.

Současně zástupci koalice říkají, že na kopci, kde byla umístěna základna, neexistovaly žádné jiné cíle a Turci
si toho byli dobře vědomi, protože Turecko bylo informováno o všech amerických objektech až po přesné souřadnice.

Řada amerických úředníků a novinářů, jakož i bývalý kurátor kurdské otázky na americkém ministerstvu zahraničí Brett McGurk, obvinili Turecko, že se tímto způsobem snaží vytlačit Američany z Kobani, a Trump, který to Erdoganovi dovoluje, je za to odpovědný.

Turecká média to nazývají provokací Kurdské dělnické strany, stejně jako ostřelování vězení pro militanty ISIS (z nichž několik militantů dnes uniklo po ostřelování), aby se Turecko pohádalo s USA a Evropany.

Na obou stranách sociálních sítí již existuje vlna obvinění, kdo má za vinu za to, co se stalo – Kurdové obviňují Turky, Turci obviňují Kurdy. Je zcela jasné, že případ může mít politické důsledky, pokud se prokáže, že ostřelování bylo úmyslné a na území základny se najdou střely nebo rakety s tureckými znaky. 
To by mohlo urychlit uložení amerických sankcí proti Turecku a oslabit postavení Trumpa, který je obviněn
z toho, že to Erdoganovi dovolil a ohrozil životy amerických vojáků. 

Informační válka kolem této epizody bude tedy horká. Pentagon slíbil, že provede řádné vyšetřování, aby zjistil všechna fakta týkající se ostřelování americké základny:

1. Turecké síly zahájily palbu na objekt vyhlášený za americkou vojenskou základnu v severní Sýrii. Turecko zná všechna naše místa až po přesnou souřadnicovou síť, jak potvrzují SECDEF a CJCS. To nebyla chyba. “

2. Surová pravda: Erdogan ví, že Trump chce, aby americké síly opustily Sýrii. Putin ví, že Trump chce, aby americké síly opustily Sýrii. To také vědí
Chameneí a Assad . Včera sám Trump  (neuvěřitelné) ) řekl, že v Sýrii již nemáme síly,… a dnes na ně stříleli.

3. Je nebezpečné udržet Američany v ohrožení bez vojenské podpory nebo podpory jejich velitele

4. A každý den, kdy tento turecký útok pokračuje, se zvyšuje riziko pro americký personál a naše schopnost bezpečně se dostat z této situace je stále nebezpečnější. Buď Trump změní kurz rychle a jasně (co nejdříve), nebo je třeba naplánovat bezpečný východ.

5. Bylo stejně špatné a nemorální učinit jakékoli falešné sliby SDF a předpokládat, že Trump má v úmyslu zůstat v Sýrii, když všichni vědí, že tomu tak není. Tyto falešné sliby byly odloženy a možná teď není vyloučeno to, co pro ně bylo alternativní – dohoda s ostatními.

6. Ministr zahraničí dnes z Bílého domu prohlásil, že Trump podepsal povolení uložit na Turecko sankce, ale 100 tisíc lidí bylo již vysídleno a američtí vojáci byli ostřelováni. Jaký další důvod pro sankce je ještě třeba?

7. Je tu odvážné a destruktivní závěrečné prohlášení bývalé velvyslankyně USA na Ukrajině Marie Jovanovic. 
Američané slouží naší skvělé zemi po celém světě, a přesto jejich vlastní vláda jim nekryje záda, když jsou „napadeni zahraničními zájmy“.

* * *

A další pozoruhodný kus článku McGerka z května tohoto roku, kde překvapivě přesně předpověděl, co se bude dít dál:

Až Spojené státy odejdou, bude SDF potřebovat nového dobrodince, který jim pomůže udržet jejich schopnost udržet severovýchodní Sýrii a chránit ji před Íránem a Tureckem. 

Rusko je bohužel jediným životaschopným kandidátem na tuto roli.
Moskva může nabídnout SDF určitou vojenskou a diplomatickou podporu a pomoci skupině uzavřít dohodu, která bude zahrnovat SDF v syrské armádě a zajistí politická práva obyvatelstvu v severovýchodní Sýrii. 

SDF již nabídl, že se stane pobočkou syrské armády výměnou za určité politické uznání místních rad. 
Tento výsledek nevypadá dobře. To je však pravděpodobně jediný způsob, jak udržet stabilitu na severovýchodě a zabránit ISIS v získávání síly. Takové rozhodnutí by nebylo bezprecedentní: bývalé opoziční skupiny byly reorganizovány jako součást sboru pod velením Ruska, které nyní působí v jižní Sýrii. Pro tyto bojovníky a arabské státy, které je podporovaly, to byla lepší volba než vojenská porážka nebo podrobení Íránu.(Sýrie je zemí se špatnými možnostmi.) Spojené státy mohou stále pomoci uzavřít dohodu v tomto směru, ale mělo by se to provést v blízké budoucnosti, protože jejich vliv se v následujících měsících sníží.

Tyto revidované cíle jsou skromné. Odrážejí nevyhnutelnou skutečnost, že Trump ztratil vedení USA v rozhodující době v kampani ve prospěch Íránu, Ruska a Turecka. Američtí politici budou muset připustit, že americký vliv v Sýrii oslabil a podle toho upravte své cíle. 

Nejlepší způsob, jak zachránit situaci, je, aby vedoucí představitelé USA reorganizovali své cíle, způsoby
a prostředky a zaměřili se na to, na čem skutečně záleží Washingtonu – zabránit Sýrii, aby se stala předmostím
pro útoky na Spojené státy nebo jejich spojence. 

To je důležitý a dosažitelný cíl. Hlavní překážkou v jeho realizaci je popření reality.

Jakoby se podíval do budoucnosti.

No, … na nadcházející sen.

Vedení SDF již nepovažuje ochranu zajatých bojovníků ISIS za prioritu.

To je velmi příjemné, zejména proto, že u Kurdů jsou v zajatí tisíce militantů s desítkami tisíc členů rodin a sympatizantů Chalifátu.

https://colonelcassad.livejournal.com/5341703.html#comments

Přihlásit: Login
simple-ad

This is a demo advert, you can use simple text, HTML image or any Ad Service JavaScript code. If you're inserting HTML or JS code make sure editor is switched to "Text" mode.

2500
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Souhlas  
Upozornit na