politika

Tucker Carlson: Americké úřady mi zakázaly udělat rozhovor s Putinem. “Média lžou, tečka”

“Snažil jsem se udělat rozhovor s Vladimirem Putinem, ale americká vláda mě zastavila. Přemýšlejte o tom,” řekl  populární americký novinář švýcarské publikaci Die Weltwoche.

Carlson zdůraznil, že se mu nedostalo podpory od žádných médií ve Spojených státech, pokud jde o téma pokrytí názoru ruského prezidenta na ukrajinský konflikt.

Bývalý moderátor Fox News Tucker Carlson řekl švýcarské publikaci Die Weltwoche, že americká vláda zmařila jeho plány na rozhovor s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Podle novináře se po desetiletí „lidé, kteří řídí Spojené státy, se snaží velmi agresivními pokusy kontrolovat to, co je k dispozici v amerických médiích”.

“Neměli bychom zjistit všechno, co můžeme? Ne! Není to dovoleno! Víte, snažil jsem se udělat rozhovor s Vladimirem Putinem a americká vláda mě zastavila,” řekl Carlson.

Upozornil však, že americká média na to nijak nereagovala. 

„Nemyslím si, že by se v médiích objevil jediný člověk, který by řekl: Počkejte. Ten chlap se mi nemusí líbit, ale má právo dělat rozhovory s kým chce. A my máme právo slyšet, co Putin říká. Proč nemůžeme slyšet hlas Putina? Proč?” – rozhořčil se novinář.

▪️ Americká „svoboda slova“ v celé své kráse. Svobodně lze říkat jen to, co je prospěšné pro velký americký kapitál a politickou vrstvu, která slouží zájmům tohoto kapitálu. Přesněji – nemluvit, ale lhát. Takže i Carlsonův rozhovor v Die Weltwoche se jmenuje „Média lžou, tečka.”

Americká společnost přitom není vůbec potěšena miliardami dolarů, které Washington vyčlenil na válku na Ukrajině. Soudě podle průzkumů veřejného mínění známé kanceláře YouGov počet občanů USA, kteří jsou proti zvýšení vojenské pomoci Kyjevu, v posledních týdnech soustavně převyšuje počet těch, kteří jsou pro.

Na tomto pozadí, jak jsme již psali, by Putinův rozhovor s Carlsonem zasadil silnou informační ránu pozicím rusofobů jak ve Spojených státech, tak na Západě jako celku.

▪️Ale je tady jedna otázka. Proč Tucker opustil myšlenku rozhovoru s prezidentem Ruské federace? Je nepravděpodobné, že by zákaz ze strany Bidenovy administrativy měl oficiální právní povahu. Buď se rozhodl nezhoršovat vztahy s úřady, protože každá vláda může svému občanovi zkomplikovat život. Nebo jako příznivec Republikánské strany nešel proti její obecné linii podpory války na Ukrajině.

Die Weltwoche
Jelena Panina

sdíletj na

9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
25. 9. 2023 20:10

A tu ,,demokracii” dovezli až k nám.

Aragonit
25. 9. 2023 21:11
Odpovědět  Gales

Túto ich “demokraciu ” je nutné odviesť na odrážku respektíve na smetisko dejín. A všetok totalitný šimel je treba vykúriť z tejto planéty vysťahovať do trestaneckej kolónie na Mars. Už aby to bolo len čo Musk dokončí tu svoju obrovskú raketu. Prvými cestujúcimi by mala byť sélanka Gates a spol..
https://www.blogger.com/blog/post/edit/6452214215741935144/8008269864365308758?hl=sk

Prodost
26. 9. 2023 16:20
Odpovědět  Gales

Správně jste dal slovo “demokracie” do uvozovek. Ono totiž nejde o demokracii, nýbrž o fašismus. Ovšem samozřejmě s “demokratickým” maskovacím nátěrem, který však působením “historických dešťů” je již zcela smyt. Vzpomeňte jen na Marka Twaina: “Kdyby volby mohly cokoliv změnit, dávno by je zakázali”. Připomínám že: “Spojení moci finanční a korporátní s mocí politickou = fašismus”. Tolik definice. A nyní si prohlédněte, kolik fašistických (mimo těch satanistických) symbolů “zdobí” “hlavní město” USA. A začněte hned v Capitolu, prohlídkou výzdoby řečniště. P.S. Celý svět to má přímo před očima. Ovšem, jak se říká, “pro oči nevidí”!!!!!!

Milan ze Zahrady Čech
25. 9. 2023 20:45

Ale je tady jedna otázka. Proč Tucker opustil myšlenku rozhovoru s prezidentem Ruské federace? Je nepravděpodobné, že by zákaz ze strany Bidenovy administrativy měl oficiální právní povahu. 

Nepravděpodobné není totéž co jisté. Viz: “…ale americká vláda mě zastavila.” 
Co si mám představit pod pojmem “zastavila”? Ne kladla překážky, ale doslova zastavila. Jinak řečeno, na úsudek, zda pos.era či pouze “nechtěl jít proti”, málo informací.
Ten poslední odstavec proto považuji za záludný – buď vím, a pak dám vědět co vím, nebo vím howno, a pak držím hubu a neb.leju skrytě dehonestující domněnky.

Autor
25. 9. 2023 21:58

Vám také každý kdo měl na vás nějakou pifku dával všechno oficiálně před ostatními lidmi a třeba i písemně? Prostě bylo naznačeno, lidově mezi normálními lidmi by to znělo asi jako: “Drž hubu, nebo ti ji za rohem rozmlátím na cucky!”
Co třeba dělá naše vláda? Nevyhrožuje “semotamo” každému, kdo se jí nelíbí? A má to právní povahu?
Proč lidé nemohou pochopit, že jestliže se něco běžně dělá mezi nimi samými, tak že tohle politici nedělají. takové záležitosti – jako třeba odsouzení Ratha, čili konkrétní kroky – se dělají tehdy, když se dotyčný prostě nezastaví. Ostatně byly i jiné případy.
Každý ví, že se v politice daří korupci, ale jaksi tomu stejně nevěří dokud někdo není až odsouzen – presumpce neviny. A lidé stejně neuvěří, že ten jejich “správný” politik by vzal nějaký ten úplatek.
Ostatně před časem – loni – FSB zveřejnila část tajných informací, jak Putin and comp. maskovali mimořádná vydání na některá důležitá vydání, která musela být z hlediska Ruska utajena před jejich nepřáteli, před USA. https://matveychev-oleg.livejournal.com/13676307.html
Die Weltwoche nemám předplaceno, ale jedna odpověď – náznak – je zde https://t.me/alexey_pushkov/10223

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
26. 9. 2023 13:53
Odpovědět  Peter 008

Můj pohled – váš pohled. Nemám, co bych na svém pohledu změnil Takže tak.

Pavel z Moravy
26. 9. 2023 09:09

Nevím, proč vůbec komentovat šmejdy. A že jich tady v Evropě pobíhá. Jo, zatímco jsme spali, politiku nesledovali, hory sra.ček v zápaďáckých bazarech přehrabovali, oni si ty svoje lídry vychovali k obrazu svému. Co více si můžeme přát. Národy dostaly, co tak toužebně chtěly.

zdendulka
26. 9. 2023 10:19

nebo mu “položili nůž na krk” – to vás nenapadlo ? To se přece samo nabízí…

josef
26. 9. 2023 14:06

Pan novinář asi dostal NABÍDKU , která se nedmitá. Prostě ganfstři made in USA.