politika

Trump versus Biden. Boj ještě neskončil

Alexandr Rogers: Boj o americké prezidenství ještě neskončil

1. Inaugurační výbor amerického Kongresu byl rozdělen 3 proti 3 (republikáni versus demokraté) a v důsledku toho nemohl prosadit rozhodnutí uznat Joe Bidena 20. ledna 2021 za prezidenta.

2. Texas podal žalobu proti Pensylvánii, Georgii, Michiganu a Wisconsinu za účelem ochrany integrity voleb roku 2020. K této žalobě na straně Texasu se již připojilo dalších 17 států. Změna výsledků v těchto čtyřech státech stačí k ovlivnění výsledků voleb.

3. Úřad generálního prokurátora USA začal kontrolovat hlasovací automaty společnosti Dominion (přidružené k Demokratické straně a osobně George Sorosovi).

4. Google oznámil, že odstraní všechna videa z YouTube, která hovoří o podvodných volbách ve Spojených státech. Podle zveřejněných statistik již od začátku podzimu zablokovali přes 8 tisíc kanálů YouTube s nežádoucím obsahem.

5. Federální obchodní komise (FTC) žalovala Facebook za porušení antimonopolních zákonů. Toto tvrzení podpořili státní zástupci ve 46 státech. Pokud Zuckerberg soud prohraje, bude společnost nucena prodat Instagram a WhatsApp, což výrazně negativně ovlivní celkovou hodnotu společnosti.

6. Hunter Biden (syn) a Joe Biden jsou vyšetřováni pro obvinění z daňových podvodů.

Navíc se projednává několik desítek „civilních“ žalob, které u různých soudů podal Trumpův právnický tým.

Jak vidíme, Trump nejenže “drží obranu”, ale v řadě oblastí také přešel do útoku – rozvíjí téma volebních podvodů a útočí na nepřátelskou „velkou technologii“, cenzurující všechnu informační agendu na sociálních sítích a pokračuje ve vyšetřování korupce Bidena na Ukrajině a v Číně.

Obecně platí, že zatímco všichni televizní “experti” unáhleně usoudili, že „Trump je odepsaný“ a „Biden již vyhrál“, události se vyvíjejí podle jiného scénáře.

Pokud si někdo pamatuje, v roce 2016 to bylo téměř stejné – téměř všichni politologové se shodli, že Trump nemá žádnou šanci, a jen pár lidí řeklo, že Clintonová bude poražena. A tak i teď už společně pohřbili Trumpa a diskutují o budoucí politice Bidena vůči světu a Rusku, a já říkám „Počkejte chvíli!“

Proč se přesnost předpovědí většiny „politologů“ tak liší od naší? 

Protože zatímco výše zmíněné postavy hádají z kávové sedliny, čteme americkou legislativu, sedíme na specializovaných fórech a posloucháme “ovlivňovatele” z obou stran.

Uvedli jsme tedy, že boj o americké prezidenství zdaleka neskončil. 

Existuje ale málo prohlášení; je nutná nová předpověď.

14. prosince se koná Kongres volitelů, na kterém musí formálně hlasovat a spočítat hlasy pro kandidáty. 

Ale s největší pravděpodobností se to nestane.

Pokud Nejvyšší soud v rámci soudní žaloby Texasu uloží soudní příkaz, pak jako alternativu, řada států vyšle dvě kontroverzní kolegia volitelů – jednu pro demokraty a jednu pro republikány. 
Což fakticky naruší toto hlasování.

Poté projednání přejde do Kongresu. A tam se bude hlasovat podle schématu „1 stát = 1 hlas“. 

A za této situace Trump vyhrává.

Celý tento formální rozruch – u soudů, na kolegiu volitelů a v Senátu – by teoreticky měl skončit do 20. ledna.

… stále se může objevit tolik možností.

Alexandr Rogers
https://bit.ly/344I3bm

sdíletj na