politika

Trump přirovnal Ukrajince na Majdanu ke zločincům

BBC obviňuje amerického prezidenta Donalda Trumpa ze snahy vydávat fotografii pořízenou během ukrajinského Majdanu za americké protesty.

Trump zveřejnil na svém účtu obrázek dvou fotografií. Na jedné z nich americký prezident mluví s policií, na druhé straně je příslušník silových složek obklopen protestujícími, v dolní části obrázku je titulek:
„Veřejné bezpečí vs. chaos a násilí“.

Fotografie použitá jako ilustrace „chaosu a násilí“ byla pořízena během protestů na Ukrajině v roce 2014,
uvádí BBC.

Facebook vzkázal BBC, že k tomuto příspěvku nebudou podniknuty žádné kroky, a zdržel se dalšího komentování.

Publikace uvádí, že ukrajinská fotografie zachycuje zaměstnance vnitřních jednotek ministerstva vnitra Ukrajiny, protože na jeho rameni můžeme jasně rozlišit insignie, které policisté ve Spojených státech nepoužívají – „koptský kříž, který lze vidět v zemích, kde praktikují pravoslaví“ …
… (ve skutečnosti maltézský kříž) …

https://bit.ly/3hz1Xjh

sdílet na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
1888
24. 7. 2020 01:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Naprosto zbytecny clanecek

Editor
24. 7. 2020 16:01
Odpovědět  1888

Jak prosté, tak to nečti, když je to zbytečné. Patrně jsi nepochopil smysl stránky. Pro méně chápavé vysvětlím. Někdo si přečte kdekoliv článek, o kterém si myslí, že je zajímavý a šoupne jej sem. No a kdo chce, tak si ho přečtě a okomentuje nebo neokomentuje. Buď se chytí nebo nechytí. To dopředu nikdo nepozná. To je ta svobodná volba. Ne, že mi někdo přefiltruje, co si mohu nebo nemohu přečíst. Nikdo tě nenutí. Elementary, dear Watson!