Trump a Guaidó byli podvedeni Madurem

-rp-
3. 5. 2019
Po neúspěšném pokusu o převrat ve Venezuele to vypadá, že vláda Nicoláse Madura oklamala opozici vedenou Juanem Guaidóem a Leopoldem Lópezem.

Guaidóovi a jeho podporovatelům v Bílém domě (Trump, Pompeo, Bolton a Abrams) bylo dovoleno věřit, že velká část venezuelské armády a další vysoce postavení úředníci při „Operaci Svoboda“ změní stranu a odejdou od Madura. Týdny před úterým 3)0.4.) byla vedena tajná jednání s těmi lidmi, píše se na blogu Schall und Rauch.

Maduro to však věděl a nařídil svým lidem, aby předstírali, že přejdou k opozici. Ale v úterý se změna strany neuskutečnila a Guaidó a López zůstali sami. Vojáci a ministři osvědčili svou loajalitu k Madurovi.

Pěkný trik nechat USA a jeho loutky hrát svou hru, aby to viděl celý svět. Tím mezinárodní reputace Trumpova režimu je značně poškozena, plánovači puče vypadají jako utopená krysa.

Poté, co si Bílý dům uvědomil, že jeho původní plán na „změnu režimu“ (opět) selhal, nechce se zastavit a přijmout vůli lidu, tak nyní mluví o vojenské intervenci ve Venezuele.

Existují náznaky, že vláda prezidenta Nicoláse Madura připravila pasti pro opozici a Trumpův režim. Několik lidí na nejvyšší úrovni venezuelské vlády učinilo falešné sliby, že se připojí k revoluci. Tak dostali Guaidóa, aby zahájili svůj převrat, aby ho mohli zastavit.

„Venezuelané nejsou hloupí a mají mnoho zkušeností s tím, jak Američané jednají a že jim v žádném případě nelze důvěřovat. Více než 20 let se CIA pokoušela uskutečnit převrat ve Venezuele. První pokus byl 11. dubna 2002 svržení tehdejšího prezidenta Huga Cháveze,“ píše von Freeman a pokračuje.

Chávez byl nakonec zavražděn CIA tím, že byl infikován rakovinou. Bylo mu pouhých 58 let, když zemřel 5. března 2013. Jeho nástupce Maduro tvrdil, že Chávez byl otráven nebo nakažen Washingtonským rakovinovým virem. Mluvčí amerického ministerstva zahraničí toto tvrzení odmítl jako „absurdní“.

Guaidó se pokusil o neúspěšný převrat, Washington ho podpořil zatím slovně

Rusko v souvislosti s pokusem o převrat vzkázalo Pompeovi: Nelžete!

Jako by tato metoda zabíjení nebyla několikrát aplikována na ostatní levicové latinskoamerické politiky. Čtyři z nich trpí v posledních letech rakovinou, Cristina Elisabet Fernández de Kirchner, bývalá prezidentka Argentiny, Dilma Vana Rousseff, bývalá brazilská prezidentka, Fernando Lugo, bývalý paraguayský prezident a Lula da Silva, bývalý brazilský prezident.

„Gang of Four“, Trump, Pompeo, Bolton a Abrams byli přesvědčení, že v úterý ministr obrany Vladimir Padrino, hlavní soudce Nejvyššího soudu Maikel Moreno a velitel prezidentské stráže Hernandez Dala dodrží svůj „slib“ a postaví se na Guaidóovu stranu a pomohou odstranit Madura.

Všichni ve Washingtonu věřili, že tyto důležité osobnosti ve venezuelské vládě změní stranu, takže členové Gang of Four se opřeli do médií. Americký ministr Mike Pompeo oznámil vítězně na CNN, že Maduro byl dokonce ochoten uniknout, měl letadlo zaparkované na asfaltu, a bylo připraveno pro něj k letu na Kubu.

Vše bylo jinak. Vladimir Padrino okamžitě odmítl převrat poté, co to oznámil Guaidó, a všichni členové soudu a vojenští velitelé osvědčili loajalitu vůči prezidentu Madurovi. Celá věc byla trik, aby ukázal Guaidóa a jeho podporovatele ve Washingtonu. 

Prezident Nicolás Maduro demonstrativně mezi věrnými venezuelskými vojáky

Washington a jeho loutky ztratili veškerou důvěryhodnost s tímto převratem. Poté Bílý dům oznámil, že to nebyl převrat, ale pouze pokus o „nenásilný přechod“.

Trump byl tak rozzlobený na neúspěšný převrat, že okamžitě obvinil Rusko a Kubu, prohlásil, že obě země drží Madura u moci. Trump tweetoval, že potrestá Kubu „úplným embargem, spolu s nejvyššími sankcemi“, pokud by se Havana nevzdala své údajné podpory prezidenta Nicoláse Madura.

John Bolton oprášil válečnou rétorikou a řekl tisku: „všechny možnosti jsou na stole“, což znamená vojenský zásah.

AllesShallUndRauch a PrvníZprávy

Jediný pokyn Putina a kabaretní vojenský puč Trumpovy loutky Guaidóa se sesypal…

Zveřejněno 3.5.2019

Stydím se za politiku našich představitelů za posledních třicet let ve službách války jménem NATO.

Souhlasili jsme s humanitárním bombardováním Jugoslávie, byli jsme součástí koalice ochotných ve válce v Iráku, podíleli jsme se a podílíme na nelegitimní válce v Afganistánu bez mandátu RB, mlčeli jsme k rozbití Libye, mlčeli jsme k útokům proti Sýrii a nyní jsme se opět jako šťastné a bezelstné děti přidali k Trumpovu zvěrstvu a napomáháme svržení legitimního venezuelského prezidenta Madura…

Každý ví, že jinak podporuji Miloše Zemana a Andreje Babiše, a za tento idiotský krok je odsuzuji a v několikakerém přístupu.Je úplně jedno, zda padesát vůči USA servilních zemí uzná samozvaného tzv. prozatímního prezidenta Guaidóa. Pro OSN to nemá žádný význam a faktický význam, zejména po včerejším fiasku je směšný. Členem OSN je a zůstává Venezuela vedená prezidentem Madurem.

Guaido jistě bude mít na své straně Reuters, CNN atd., má za sebou část svých příznivců, ale to je všechno. Kdyby to nebylo tragické, pak je včerejší pokus o vojenský převrat s cílem svrhnout Maduru doslova taškařice. Chtít svrhnout režim opírající se o jednu z nejlepších armád v Latinské Americe, disponující výcvikem i zbraněmi z Ruska s pomocí sedmdesáti vojáků nemá chybu. Dnes už se vzbouřenci rozutekli po ambasádách Chile či Brazílie s žádostí o azyl.

A teď k tomu Putinovi. No on klidně může snižovat výdaje na svou armádu a s úsměvem na rtech ji nechat vypadnout z první pětice, když hysterie z toho, co činí a dokonce ani nečiní mu dává rovnocennou sílu s USA.

Pompeo fňukal na CNN, že už Maduro měl připraveno letadlo na opuštění země, ale stačilo, když mu to Putin přátelsky zatrhl, a ten bídák zůstal v zemi a tak nadějný puč zase ztroskotal.

Možná to je pravda, možná ne. Ať tak či onak, Putin bez jediného výstřelu a hnutím malíčkem opět Venezuelu ovládl.

Jo, že je tam zle, to samozřejmě víme. Podle odhadů odborníků sankce USA a Západu od roku 2014 přinesly Venezuele ztrátu několika set miliard dolarů. To aby bylo jasno. Takže zle tam být skutečně musí.

Věci jsou už dnes přehledné a nové síly poráží staré….

Proto musel být drtivě poražen Porošenko, a proto zřejmě bude i stíhán, proto zvítězil v Sýrii Asad, proto zřejmě v Libyi zvítězí Haftar, a proto drtivě budou poraženi Američané v Afganistánu a nás ať tam ponechají, když se nám tam tak líbí. A proto celá dobrodružná akce se samozvaný prezidentem Guaidóem skončí s fiaskem. Prostě Putin pokračuje po svém vítězném tažení světem. Mimochodem, kdyby alespoň Babiš se Zemanem četli zprávy, pak by se dozvěděli, že na návrh Španělska už například Německo neuznává Guaidóa jako prozatímního prezidenta a jen jakousi sice významnější, ale přece jenom soukromou osobu. Nesplnil totiž podmínku vyhlásit do třiceti dní volby podle vnitřních venezuelských předpisů a tak státu prozatímního prezidenta ztratil. A stejně tak Španělsko včerejší puč onoho diletanta Guaidóa otevřeně odmítlo.

Teď už jde fakt jen o to, abychom se přestali chovat jako baby i my.

http://svobodnenoviny.eu/jediny-pokyn-putina-a-kabaretni-vojensky-puc-trumpovy-loutky-guidoa-se-sesypal/

Ohodnotit příspěvek (5 / 2)
simple-ad

This is a demo advert, you can use simple text, HTML image or any Ad Service JavaScript code. If you're inserting HTML or JS code make sure editor is switched to "Text" mode.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud je tohle pravda, tak to byl opravdu capital joke.

To je nestydatost prvního stupně!! Používat jejich metody a ani se nezačervenat, že je hanba nefackuje. Ale asi to naštve, ne že ne😂😂😂 Na tuhle zprávu jsem narazila i při svém nočním „brouzdání“, a jak se říká… na každém šprochu pravdy trochu. Mám jednu věcnou,… tohle se určitě nevylíhlo v Madurově hlavě.
Jo, jo, efektivní řízení není vidět.
U nás se zatím o tom mlčí, ale dneska mluvil Putin s Trumpem víc než hodinu, a na žádost Amíků.

Zamlada jsme říkali, že to nenasere, to přijde líto smile

chi, chi… tohle peprnější výrazivo je mnohem lepší, ti řeknu:))
Neposlouchal jsi dneska toho čučkaře Koudelku? Když se k němu přidal bezmozek Pavel… tak dva čučkaři to už bylo i na mě moc a korunu tomu dala Jourová. … ona je taková divná, jak uplácáná z hlíny, vždycky když ji vidím tak mám před očima Marfušu z Mrazíka jak na ní pokřikovali… nána, nána, nána…
To bylo něco. Ti ubožáci dobře ví, že volby do EP nedopadnou pro jejich „Demokratický blok“ dobře a tak už dopředu avízují, že nám vymylo hlavy Rusko.

Ohodnotit příspěvek :
     

ahoj No Jura Vyvadil se na to dívá optikou „nižších pater“ politiky. Ale přesto je to válečník, jak se patří. Především Kwajdo není Trumpová loutka, ale past na ty homoklády okolo něho. (Trumpa) Jako třeba protichvat v judo. Pro scipio v džudu. Čekáš na soupeřovu chybu a když zaútočí, lapneš ho za rukáv a přes nohu s ním jebneš o zem. Další skvělý tah Trumpa. Nyní má možnost doma zase likvidovat ty neschopné, nebo spíše všehoschopné okolo olbrajtky. Já ti dám ty stará strigo, že je nespravedlivé, že Rusko má zbytečně mnoho zdrojů. No a Poprošenko vs Zelenský: Prý se… Číst vice »

Ahoj:)) ráda tě vidím:)) koukám, žes ten svátek oslavil pořádně😉 chi, chi,… ta lázeň v přírodě je dobrá rada, .. kromě toho zrubání – teda pro mě. Vyvadil se dobře čte, taky se mi líbí, že se nebojí jít s kůží na trh. V dnešní době to chce odvahu. Trump taky doma „čistí“ jako Putin, ale nemyslím, že tohle byl další skvělý tah Trumpa. Jestli s ním koordinovaný, toť otázka. Jenom jeden člověk takhle pracuje a Trump to rozhodně není. Ovšem důsledky tohoto debaklu ve Venezuele dobře využije. Spíš to vypadá jako nahrávka od Putina Trumpovi na smeč. Ale to… Číst vice »

Ahoj grin

….Jo, a po ruských zdrojích by skočil jak divej,… kdyby mohl….

nemyslel jsem Trumpa, ale tu krvavou mordu olbrajtku.

Napadl mě ten příměr mezi „globální elity a vnitřní elity (plus páté kolony).“
Na konferenční, skleněný stolek rozsypeš kilo rýže. Na tu hromadu stejné množství myšího trusu.
Pak pořádné promícháš. Lennonovou špachtlí na kokain rozdělíš do úhledných lajn. A každá lajna je jako nějaká instituce. No chudák popelka Trump.
Jedině ruští holubi jsou schopni zpívat: Jedno zrno hovínek, jedno zrnko rýýžee..
Takže Trump to nemá tak jednoduché. O Putinovi ani nemluvě. atd atd.
Ale stejně si myslím, že to vypadá, že slovíčkaříme. grin

hezký příměr s tou Popelkou:)) mimochodem velice poučná pohádka. Ještě jak si psal k tý Ukrajině, to byl geniální tah od Putina, myslím ty pasy. Tak jsem nad tím přemýšlela – pro Donbasany jednoznačná výhra se vším všudy, ale stejně se mi zdá, že je za tím víc. Mnohem víc než je vidět, připadá mi to něco jako kouřová clona. Sice nemám sloní paměť jako náš lingvista:)), ale sem tam si něco vybavím:) .. Putin už kdysi dávno řekl, a vlastně se tím netají ani teď, že důležitá je pro něj euroasijská integrita. On tehdy použil takový zvláštní příměr –… Číst vice »

No to s tou závislostí na Rusku nevím. V těch zemích okolo je SPOUSTA Rusů. Srdcem. A to se počítá. Ekonomika VŠECH postsovětských republik je totálně závislá na Ruských zdrojích. Jinak by krachly, jako subjekt samostatnosti. No a za další? Bude záviset třeba na referendech. Ale to ty páté kolony budou všemožně amerikanizovat. Jako u nás kafilérka.
Tady je taktéž naděje, že na Karlovarsku je počátek smysluplnosti. grin grin grin
Ale ty pasy? To bude přímo živelný zájem. Nejen v postsovětských.
Jen za posledních pět let požádalo o ruské občanství 38 indiánských rodin. NAPŘ!!

Ne, ne,.. nepsala jsem o závislosti na Rusku. Na Rusku jsou závislí v mnoha ohledech i tak.

no právě!! A to bude stejný stimul, jako na Krymu. BUDOU se chtít připojit. Jak Kazachstán a spol, tak i ty pobaltské ohrady.
PROTO, JAK PÍŠEŠ obyvatelé SSSR se budou chtít vrátit po té devastaci Vandaly pod jistotu Ruska.

:)) jo, všechno má svůj správný čas. prostě ruská harmonika:) protože všechny procesy ve světě – od nepaměti se vyvíjejí cyklicky. Čas není přímka, ale spirála, podél které se vyvíjí život.
Vše, co existuje, žije podle zákona Velké rotace: …. tak den střídá noc a rok se mění po roce. Vše se vrací, ale nic nezůstane stejné.

Teda fuj, pochopitelně judo, stejně jako pochopitelně napíšu jazz a dixieland a ne džez a dixílend. Teď jsi mě nasral!

Za obdivuhodnou zdrženlivost máš TŘI body. grin
Stejně bych na tebe NĚKDY měl pár otázek ohledně jazyka českého, v řiť se ubírajícího.

co bylo v tom papiňáku?!!!!!!

viz pod Joshem.