Tolik pohrdání lidmi, až se tají dech. Fámy a manipulace na podporu generála a první dáma s rudou knížkou

Ze sítí

Prezidentské volby dělí voliče na velká města a venkov. Moderátorka pořadu Aby bylo jasno Jana Bobošíková ukazuje, jak se před volebním finále některá média a vládní politici snaží manipulovat lidi z venkova, aby v druhém kole prezidentské volby dali svůj hlas generálu Petru Pavlovi.

„Před druhým kolem prezidentské volby přituhuje. Petr Pavel porazil v prvním kole Andreje Babiše jen o čtyři desetiny procenta. Tak těsný výsledek čekal málokdo. A tak vládní politici i spříznění novináři rozjeli tvrdou propavlovskou propagandu,“ uvádí moderátorka Bobošíková.

Podle premiéra Petra Fialy (ODS) v hlasování mezi Pavlem a Babišem půjde o souboj hodnot. Kdo volí generála ve výslužbě Petra Pavla, je podle jeho slov demokrat, respektuje ústavu a je prozápadně orientovaný. Naopak kdo volí expremiéra Andreje Babiše (ANO), je populista, lhář a přiklání se k Rusku, pokračuje moderátorka.

Bobošíková se pozastavuje i nad vyjádřením k výsledkům prvního kola ministra sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL). „Další vládní ‚demokrat‘, který ještě v dubnu hledal jiného kandidáta na prezidenta, než je Pavel, prudce otočil. Postup exkomunisty a absolventa špionského kurzu Varšavské smlouvy dává podle antikomunisty Jurečky velkou šanci naší zemi mít opět po letech důstojného prezidenta,“ glosovala Bobošíková Jurečkův tweet, v němž Pavlovi gratuluje k vítězství v prvním kole prezidentských voleb.

K tomu následně podotýká, že ministr Jurečka prosadil snížení důchodů prominentům komunistického režimu. „Co myslíte, dotkne se to i důchodce předlistopadového komunistického prominenta Petra Pavla? Mimochodem, jeho výsluha mnohonásobně převyšuje průměrný český důchod. A platíme ji bývalému předsedovi vojenského výboru NATO my všichni ze státního rozpočtu. Ale protože u nás není komunista jako komunista, Petru Pavlovi se příjem nesníží,“ dodává Bobošíková.

K dělení občanů na demokraty a nedemokraty přistoupil také vicepremiér Vít Rakušan (STAN). Prohlásil, že „kandidáti demokratického občanského spektra získali téměř šedesát procent hlasů“. „Z výroku demokrata Rakušana je jasné, že s hlasy 2,2 milionu občanů, kteří volili Andreje Babiše nebo Jaroslava Baštu, má evidentně problém,“ podotýká novinářka.

Dále moderátorka poukazuje, jak se k nálepkování voličů a k jejich dělení podle majetku a vzdělání hned přidala jak média, tak někteří sociologové. „Například podle člena vládního NERV, sociologa Prokopa vede Andrej Babiš tam, kde je nejmenší podíl lidí s maturitou. Ovšem ve třetině obcí, kde je největší podíl lidí s maturitou, tam vede Petr Pavel. Expremiér Babiš podle provládního sociologa také vyhrál v obcích s vyšší mírou chudoby a s exekucemi,“ uvádí Bobošíková hodnocení výsledků voleb ze strany Prokopa.

Příznivci generála nyní přemýšlejí, jak přilákat voliče Andreje Babiše a Jaroslava Bašty. Hýří návrhy, jak účelově oslovit prorusky orientované populisty, nedemokraty, lháře a méně vzdělané a chudé, aby nevolili Babiše. Shánějí na sociálních sítích nápady, jak demobilizovat Babišovy voliče, aby vůbec nešli k volbám,“ pokračuje Bobošíková s odkazem na znění jednoho z tweetů podporujících Pavla. „V jejich slovech je tolik manipulace a pohrdání lidmi, až se tají dech,“ komentuje je Bobošíková.

S okamžitým návrhem, jak pomoci generálu Pavlovi ke zvolení, přispěchal šéfredaktor Fora24 Pavel Šafr. „Mimochodem, to je ten server, který intenzivně spolupracuje s ODS. A který se podílel na předvolební manipulaci s duševně nemocným Andrejem Babišem mladším. Na podporu Fialova kandidáta Pavla Forum24 rozeslal e-mail svým příznivcům, v něm Šafr prosí občany o peníze na vydání předvolebních novin. Před druhým kolem chce oslovit 2,5 milionu domácností na venkově. A vysvětlit jim, „proč volit hrdinu, a ne lháře Babiše“.

Podle Šafra se totiž naplnila hororová prognóza, protože Babiš sice nezvítězil, ale získal pětatřicet procent. Babiš podle něj prý má v rukou český venkov, a proto musíme s podceňováním venkova skončit,“ cituje Šafrova slova.

„A jak server spojený s ODS venkov, tedy česká a moravská města, vidí? Tak to si nenechte ujít. Cituji: zvýšenou volební účast na jinak ospalých maloměstech bychom měli číst jako projev nesouhlasu konzervativního a ustrašeného venkova s liberálním městem a moderní civilizací,“ uvádí Bobošíková. Podle Fora24 bychom si také měli uvědomit, že „pod vedením slovenského estébáka a autoritáře proti nám, západně a svobodomyslně orientovaným lidem, povstala vesnice se svými socialistickými a východními sklony a má statisticky ohromnou sílu“.

„Manipulátor Šafr také generálu Pavlovi do kampaně radí: „Musí se zabránit tomu, aby Babiš dál mobilizoval venkovské obyvatelstvo protivládní kampaní. Generál proto nesmí mít image vládního kandidáta.“ Šafr si patrně myslí, že obyvatelé utrpěli lobotomii a nevšimli si toho, že premiér Fiala okamžitě po vyhlášení výsledků prvního kola vyzval k volbě generála Pavla, a tak ho podpořil,“ připomíná moderátorka pořadu Aby bylo jasno.

Tým Petra Pavla by si podle Šafra také měl uvědomit, že „nesmí lidi na venkově ignorovat, měl by vyslat jasná poselství lidem na českém a moravském venkově, že mu na těchto lidech také záleží“. Havlovská a liberální rétorika podle serveru Forum24 není to, co Petra Pavla dostane na Hrad. Lidé na vesnici podle Šafra potřebují dostat informace o tom, že „je absurdní vyslat na Pražský hrad lháře a tuneláře“. „Na to vše potřebuje provládní server, nebo jak někdo říká Fialovo Rudé právo, vaše peníze. Celé zvláštní vydání už je připraveno,“ podotýká Bobošíková.

Šéfredaktor Šafr podle Bobošíkové představil rétoriku i několika dalších novinářů, kteří stejně jako on prý hodlají manipulovat voliči, jimiž podobně pohrdají. „Potřebují jejich hlasy pro vítězství svého koně, kterým je generál Pavel,“ dodává a pouští zvukový záznam, jak redaktor Dolejší z největšího zpravodajského serveru Seznam Zprávy radí například vypustit před volbami dezinformaci, že Andrej Babiš přejel seniorce obytňákem jezevčíka. Jestli je to pravda, nebo ne, by se podle Dolejšího „řešilo až pak, ale mohlo by to zafungovat“.

„‚Demokratičtí‘ politici a jejich spříznění novináři se neštítí vůbec ničeho, ačkoli se zaštiťují demokracií a občanskou společností, svobodou i občany naprosto pohrdají. Radí, jak manipulovat, dezinformovat a lhát. A přitom mají plná ústa sjednocování společnosti,“ shrnuje závěrem Jana Bobošíková.

Jemu se posmívali. A Pavlova manželka tam chodila taky. „Černí baroni“ na scéně

Ze sítí

Manželka prezidentského kandidáta Petra Pavla Eva Pavlová se dostala do reflektorů až po prvním kole prezidentských voleb. A hned je kolem toho množství pochyb, otázek a dokonce mazání a přepisování jejího profilu na Wikipedii. Důvodem jsou především předlistopadová studia podplukovnice Pavlové.

Když před volbami uspořádal jeden web debatu manželek prezidentských kandidátů a Roberta Nerudy, Eva Pavlová tam kromě ujišťování, že její muž vyhraje už v prvním kole, zaujala také vzpomínkami na vlastní vojenskou kariéru.

Manželka prezidentského kandidáta, který (jak si povšimla i zahraniční média) své křestní jméno v kampani vyměnil za hodnost, má sama jednu z nejvyšších armádních šarží. Je podplukovnicí v záloze. Petra Pavla poznala v armádě (dle Wikipedie konkrétně na posádkové ubytovně v Prostějově), oba působili na generálním štábu a když se v roce 2004 brali, bylo to pro oba druhé manželství.

Profil Evy Pavlové na Wikipedii se ale v posledních dnech stal jedním z nejsledovanějších i kvůli tomu, že byl několikrát přepisován. Na nějakou dobu došlo ke smazání údaje o jejím členství v KSČ a měnila se informace o jejím vysokoškolském studiu. Šlo o její studia před listopadem 1989 na Vojenské politické akademii Klementa Gottwalda.

Šlo o školu v Bratislavě, která připravovala pracovníky tzv. „politického aparátu“ Československé lidové armády. Přezdívalo se jim „politrukové“ a tuto důstojnickou specializaci proslavila například postava poručíka Troníka v Černých baronech.

Její absolventi získávali titul RSDr., vysmívaný jako „rozhodnutím strany doktor“. Eva Pavlová, tehdy Zelená, ji studovala v letech 1985–1990. Současně byla členkou KSČ, ze které vystoupila 20. listopadu 1989.

„Na Hrad se chystá nový první pár. Dva absolventi komunistických vojenských škol, rozvědčík a propagandistka,“ zahájila Jana Bobošíková další díl své série Aby bylo jasno. Že tento pár podporuje Fialova „demokratická“ koalice a mladí voliči Danuše Nerudové, to tu podle ní ještě nebylo.

Petr Pavel podle Bobošíkové lže a mlží o své předlistopadové minulosti. Našla jeho starší rozhovor pro časopis Xantypa, kde o svém kurzu, který nyní prezentuje jako „studium na diplomata“ hovořil tak, že měl pod krytím pracovat jako zpravodajec v „zájmové oblasti“. Tedy zhruba totéž, co o kurzu říká jeho spolužák Pavel Beneš a Petr Pavel to rozhořčeně popírá.

Pokud jde o jeho paní, bude fakt, že jako první z českých prvních dam vlastnila „rudou knížku“ tím asi nejmenším problémem.

Své členství v KSČ vysvětluje tak, že „patřila mezi naivní a nezralé lidi, kteří podlehli tlaku“.

Její vysoká škola byla v roce 1990 přejmenována na Vysokou vojenskou pedagogickou školu. Absolventka tedy používá titul Mgr. V rámci svých studií ale absolvovala předměty jako marxisticko-leninská filozofie, vědecký komunismus nebo Dějiny mezinárodního dělnického a komunistického hnutí.

Stejnou bratislavskou školu, už z větší části s normálním studijním programem vojenské pedagogiky, absolvoval třeba bývalý ministr školství Marcel Chládek. Tomu se novináři posmívali, že vystudoval akademii Klementa Gottwalda. U Evy Pavlové to novinářům nevadí.

Ještě zajímavější podle Bobošíkové je, že si „špiona a propagandistku“ přeje na Hradě Danuše Nerudová, prezentující se jako změna, hlas nové generace a ohledně členství svých protikandidátů v KSČ opakovaně prohlašovala, že bychom se měli posunout dál a dát prostor kandidátům, kteří už tyto problémy řešit nemusí.

Prezidentský kandidát Petr Pavel je absolventem Vojenské vysoké školy Antonína Zápotockého, jeho manželka Vojenské politické akademie Klementa Gottwalda. Bobošíková si klade otázku, jak si to mladí fanoušci Nerudové slučují se svou představou „moderní společnosti“.

sdíletj na

4.1 14 hlasy
Ohodnotit příspěvek
46 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pedro
18. 1. 2023 13:59

Zajímavé

IMG-20230118-WA0013.jpg
Markýza
18. 1. 2023 14:09
Odpovědět  Pedro

:-))))

Pavel K
18. 1. 2023 14:17
Odpovědět  Pedro

🤣 🤣 🤣 🤣 👍 👍

Pedro
18. 1. 2023 17:24
Odpovědět  Pedro

:-)))))

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pedro
18. 1. 2023 17:31
Odpovědět  Pedro

Sebranka dosazená.

obrazek.jpg
Jan1
19. 1. 2023 10:29
Odpovědět  Pedro

Stalin byl jiny kadr. A nestala za nim jen prazska kavarna a Havloidi.

Albi
18. 1. 2023 17:46
Odpovědět  Pedro

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Jan1
19. 1. 2023 09:05
Odpovědět  Pedro

Neni to transvestit? Ale blbej k tomu!

Markýza
18. 1. 2023 14:01

A tady další pěkná demokratická a čestná praktika:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Volejte-dedovi-at-nevoli-Babise-Pondeli-v-17-Pavel-jim-dekoval-726509

No to by si mi mohly dětičky zkusit.

Albi
18. 1. 2023 17:56
Odpovědět  Markýza

To je ale úpadek vzdělanosti.
Nic nového si ti mladí už ani nedovedou vymyslet! Takhle nám ten kapitalismus zase mizí v dáli – a takovou to dalo práci, mrznout v 89 na nánměstích a Letné pro jejich šťastnou budoucnost v náručí starostlivé EU 🙂

Helena
18. 1. 2023 14:03

Ježíííš, jak je to furt stejný!!! Naši dědové se nechtěli v 48 vzdát svých živností, tak byli nazývání kapitalistickými vykořisťovateli, podporovači imperialismu a kapitalismu, rozvraceči státu a chtěli je zavřít na 15 let do Jáchymova. Když příbuzný emigroval, byly naše rodiny nazývány prozápadními šmejdy a když naše rodiče zůstali bezpartijní, my děti jsme měly v posudku, že naše rodiny jsou proti socialistickému zřízení, pocházející z protikomunistických rodin, nezúčastňujících se veřejného života atd. A tím nám zavřeli dveře ke studiu.

Markýza
18. 1. 2023 14:09
Odpovědět  Helena

Teda Heleno, shrnula jste to naprosto pregnantně. Kdybych tu měla palec nahoru, nasázím vám rovnou čtyři!

Albi
18. 1. 2023 18:02
Odpovědět  Markýza

A přesto z těch let tu záhadně do dneška zůstal dostatek opravdu vzdělaných lidí, v porovnání s tou hromadou otitulovaných absolventů škol, jejichž jediným ziskem studia je právě jen ten titul neznámého původu i významu.
.
Zajímavý úkaz – statisticky vzdělanost stoupá, reálně se projevuje debilizací.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
18. 1. 2023 18:16
Odpovědět  Albi

Nojo, to bude nějaká inflace vzdělanosti.

katango
19. 1. 2023 10:24
Odpovědět  Albi

Gaussovu křivku rozložení inteligence v populaci nepřečuráte.

Pavel K
18. 1. 2023 14:19
Odpovědět  Helena

👍 👍 👍 👍 🙋‍♂️

Jan1
19. 1. 2023 09:19
Odpovědět  Helena

Budu vas asi Heleno sokovat. Vymenila byste to nad cim se pohorsujete za dnesni utlak? Tenkrat prece nervali do deti nevyzkouseny sajrajt, ktery mrzaci a zabiji, nestrhavali pomniky Rudoarmejcu, kteri padli za nasi svobodu, neindoktrinovali deti skrze LGBT, neposilali zbrane a vojaky do zahranici. Meli jsme nejtvrdsi normy na potraviny, zadny sajrajt jako dnes, ze zapadu. Sobestacni v potravinarstvi.
Jo, lhalo se taky a utlak byl, nedostatek vseho. Uz tenkrat jsme byli jako Kuba pod nekonecnymi sankcemi zapadu, ktery dusil CCCP i jeho satelity. Srovnejte a zamyslete se.
Ja uz to premysleni mam za sebou a modlim se za Rusko a delam vse, aby vyhralo. Uz to neni ten imperialni stat diktatorskych komousskych gerontu, ale stat bojujici s celym svetem o svou existenci a preziti!

Helena
19. 1. 2023 11:04
Odpovědět  Jan1

Máte úplnou pravdu. Jen srovnávám metody totalitních režimů od toho jak a čím se proderou k moci, jak si podrobují své slouhy, jakým způsobem ti slouhové jednají. Je to stále stejné. A přesně proto jsme okamžitě po tom brutálním tlaku na “očkování” pojali obrovskou nedůvěru k tomu. Protože máme zkušenost, že co režim takto hrubě tlačí pod různými zákazy a sankcemi je pěkná prasárna. A vida – bylo to tak.
Rusko je dnes jinde než bylo před např. 50ti lety, je to bohatá a suverénní země, která na rozdíl o Ameriky nerabuje a nekrade po světě. A protože Americe docházejí nakradený šméčka, chtějí zase rabovat, jenže tentokrát si naběhnou. Jen upozorňuju, jak máme dějiny na zlatém podnose přímo před očima – jen se ohlédnout a malinko přemýšlet.

Teuton
18. 1. 2023 14:20

Kandidatura bolševického lampasáka a nadto předsedy základní organizace komunistické strany na prezidenta, lampióna Pavla, je urážkou všech obětí komunismu. Milada Horáková v pomyslném hrobě musí rotovat jako letadlová vrtule.

All
18. 1. 2023 15:46
Odpovědět  Pavel K

Zatím,prozatím.Poká,poká.

Albi
18. 1. 2023 18:10
Odpovědět  Pavel K

Z pohledu na své konta. 🙂

Pavel z Moravy
18. 1. 2023 20:02
Odpovědět  Pavel K

Projeď si necenzurovanapravda.cz- vždyť oni již dávají kravám masky v Británii a chystají se na to Frantíci. Ti také staví největší výrobnu na zpracování brouků pro celou EU. Obohacovače tam chtějí nasadit do malých městeček. Chystají čipování mozků. Kerry se prohlašuje za jednoho z vyvolených, takže je vidět, že neúčast Švába a Šoroše na setkání nic nemění. Těch grázlů je tam neúrekom. Je to všechno odporný hnus celý tento západ a nás tady bere nějaký president. Je to jenom další dílek do skládačky úplného zotročení. Kde berou tu drzost, mají prozatím moc a prachy a proti sobě prozatím neškodné stádo bez vůdců. Potřebujeme Husa a Žižku, Gariballdiho, Ghándího, M.Luthera Kinga a takové vůdce, jinak to nezlomíme. Ale těm mladým jak se zdá zotročení nevadí. Vše se chystá a plánuje veřejně, už měly být po Evropě milionové demonstrace, ale tato děcka si zatím hrají s mobily. Ti grázlové to snad fakt dokážou. Doufám, že už mezitím budu jinde než zde na této zdegenerované planetě, protože toto opravdu nebude k žití, pro chudáky určitě ne. 15 minutová města, to jsou hovada všech hovad.

unor 2022
18. 1. 2023 14:59

Tak se nam ten zapad na zapade, zapad u nas a jeho zastanci s tou svoji demokracii pekne vybarvili.
Ubozaci, lhari a zlodeji. NIc vic, nic min.

Pavel z Moravy
18. 1. 2023 20:04
Odpovědět  unor 2022

Oni jsou zvrácení a opilí mocí.

All
18. 1. 2023 15:38

Raději si ponechat aspoň ty slevy na dopravu,než mít za presidenta toho šedivého upíra s igelitovýma pytlama na mrtvoly,jak slibuje už nyní a slintá a lační po české krvi.

Aleš
18. 1. 2023 15:44

Já jen čekám kdy SPOLU začne hajlovat a kdy opět schvalování atentátu na Heydricha bude trestné.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Veny232
18. 1. 2023 15:46

Pěkně to Nacistické Fialky rozjíždí…svou možnost je zlikvidovat už jste propásli….teď zlikvidují oni vás…jednoduše pro to,že vám dodnes nedošlo,že to jsou přesně ty stejní Náckové jako za Hitlera, Řízení z USA a LONDÝNA stejně jako Komediant Hitler.
Pořád nechcete věřit tomu,že ty koncentráky otevřou. A oni je otevřou uplně ta samá zvěrstva jako za druhé světové budou provádět.
Nejsou to žádný demokrati, dosazují se volebním podvodem….udržují se podvody, korupcí,vydíráním a vraždami. Jsou to kovaní Nacistický vrazi. Psychopati…kteří plánují na století dopředu…povraždí vás statisíce….a nebudete tomu věřit ani až se to bude dít…přesně jako za druhé světové….protože na Ukrajině se to děje 8 let …a nevěříte tomu…

Bubu
18. 1. 2023 15:57
Odpovědět  Veny232

Tohle právě blbečkové co prošli havloidním školstvím potřebují,hlad,bídu,ostnatý drát,karabáč a pytle ma mrtvoly od lampasáka.Dar ODS aTOP 09 .

Pavel z Moravy
18. 1. 2023 18:01
Odpovědět  Veny232

Venny, to by ale mělo jít ke sluchu jiných lidí, než jsme my zde, převážně staří nemocní lidé.

Veny232
19. 1. 2023 01:34
Odpovědět  Pavel z Moravy

To já vím,ale já už nikde psát nemůžu….jsem zablokovanej v podstatě všude…protože mé národní myšlení Nacistům nevyhovuje.

Zmatený
18. 1. 2023 16:26

Už se těším, až bude státu velet zelená guma, s podporou manželky, vystudované komunistické politručky!! To jen tak nevymyslíš, I spisovatel Julda Werne by zíral…

Pavel K
18. 1. 2023 16:59

Zeptám se vás všech, zdá se vám normální, jak se chováme ke své vlasti a ke svému národu? To že tuna na netu lamentujeme a spíláme pětikolce a jim zpřízněným je žalostně málo. Já si nechci hrát na machra, ale dostavují se v mé mysli občasné výčitky, ale především je mi ze všeho na zvracení kam jsme to došli. Přísahám je mi kolikrát ze sebe samého šoufl. Ta bezmoc je strašná, vám to fakt nevadí? Teď ze mě někdo může klidně udělat blázna. Ale já se fakt za tento stav stydím a bolí to u srdíčka. 😥😥🙏

Pavel z Moravy
18. 1. 2023 18:20
Odpovědět  Pavel K

Pavle, už jsme to ale mnohokrát rozebírali. Ke změně potřebuješ velkou masu lidí a ta není. Už jsem psal co mi říká syn o svých spolupracovnících. Nedá se s nimi hovořit. Zanedbala se výchova a amerikanizace školství udělala svoje. Většina, ne všichni, jsou prázdná bezduchá stvoření přesně stvořená pro tento konzumní a sobecký způsob života. Naše společnost byla založena spíše na kolektivismu, ta západní na jednotlivci. Je to společnost sobecká, já, já a zase já. Právě, že ten rozdíl je i jazykový, u nás často používáme zájmeno my a oni tím rychle odhalí i při dobré výslovnosti, že jsi cizinec. Kde jste byli -Amíci- Já a John jsme byli v kině. Češi – My jsme byli v kině. Máš pravdu, že bezmoc je strašná, to mám úplně stejné. Ale jak říká náš kamarád Sizok, toto my už nezměníme. To není odevzdanost jak by někdo mohl říci, to je opravdu realita. Možná by vítězství Babiše zabránilo mobilizaci, ale nijak jinak nezmění klima ve společnosti. To jsme projeli již dávno.

Pavel K
18. 1. 2023 18:51
Odpovědět  Pavel z Moravy

Příteli ber to jako moji vzpověď a vyjádření osobních pocitů, kterých by tu málokdo zveřejnil. Tady alespon vidíš to co píši myslím vážně a je mi jedno, když mě tu pak někdo za moji upřímnost ještě napadá. Moc mě záleží mít jak se říká mít čistý štít. Jak jsem doma, tak mám moc času přemýšlet a to není dobře. Před problémy neutečeš a furt se tě to mele v hlavě, já tohle v 89 nechtěl.❤🙋‍♂️

Pavel z Moravy
18. 1. 2023 19:09
Odpovědět  Pavel K

Jmenovče, já si tě také za úpřimnost a také Milana, Sizoka a další nesmírně vážím. Přece si nebudeme podkuřovat, říkáme to co si myslíme. Nejsme unifikovaní roboti, ale já cítím, že jsme skuteční přátelé. Tak tě zdravím a ať slouží zdraví.

Pavel K
18. 1. 2023 19:23
Odpovědět  Pavel z Moravy

Děkuji. ❤🍀🙋‍♂️

Milan ze Zahrady Čech
18. 1. 2023 18:57
Odpovědět  Pavel z Moravy

Třeba se změní. Klima.

“Fouká východní vítr, Watsone.”
“Myslím, že ne, Holmesi. Je velmi teplo.”
“Starý dobrý Watsone! Jsi tím jediným pevným bodem v měnícím se věku. Stejně vane východní vítr, takový vítr, jaký dosud nefoukal. Bude zima a hořko, Watsone, a spousta z nás může uschnout při jeho burácení. Ale je to přece jen Boží vítr a až se bouře uklidní, bude na slunci ležet čistší, lepší a silnější země.”

Milan
18. 1. 2023 19:01

P.S. Jinak to už nevidím.
MzzČ

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
18. 1. 2023 19:15

To jsem si zapsal Milane, asi to tak bude. Díky.

Albi
18. 1. 2023 22:02

Hezké, ale nevěřím.
https://www.michalapetr.com/map-1571-putin-se-zase-smeje-klaus-schwab-z-davosu-chce-byt-letos-korunovan-za-dedicneho-evropskeho-cisare-a-brusel-se-chysta-zavest-komunisticke-petiletky-a-pridelovy-system/

“…, úředníci Clause Schwaba který řídí WEF, (Světové ekonomické fórum), pod zárukou absolutního utajení potvrdili, že WEF dostává roční poplatky 390 milionů dolarů, že WEF je soukromá nadace Clause Schwaba, a že se místo jejího ředitele bude dědit pouze v rodině, protože Schwab, kterému je letos 85 let, odstoupit nehodlá, dokud nezemře, a že jeho nástupce musí být podle stanov WEF jmenován pouze Schwabem. Už teď stanovy WEF nařizují, že jeho žena Hilda, a děti Nicole a Oliviere mají zaručená místa ve správní radě WEF. Celé světové ekonomické fórum, které celému světu nařizuje, co má dělat, a jak se má chovat, je tak čistě feudální královská a nebo císařská organizace, protože neplatí daně, a v jeho čele vždy musí stát následník z rodiny Schwabů! Jak vidíte, naši evropští politici, kteří nejhlasitěji ryčí o rovnosti a demokracii, se jezdí každoročně klanět do Davosu nikým nevolenému císaři, který žádné volby ani nepřipouští!

Frank
18. 1. 2023 18:30

Pávka může volit jedině chátra a bohužel je jí v republice opravdu dost.

Jaris
19. 1. 2023 01:03
Odpovědět  Frank

Babisz je jen druha strana teze mince a navic zlodej a nebezpecny mafiansky kmotr.

Pedro
19. 1. 2023 03:49
Odpovědět  Jaris

Kecáš jako čt, vemeno.

Jan1
19. 1. 2023 09:04

Obavam se, ze vase hlasy pro Babise budou prd platne. Ve falsovani voleb jsou mistri a maji zkusenosti a volebni scitace hlasu pod kontrolou.
A tak to dopadne jako v USA, kde Trumpovi nezbylo nez zanechat Bidenovi vzkaz na pracovni stole v Bilem dome:
‘Vyhral jsem a ty to vis!’
Trump chtel vysusit bazinu s chazary, ale ti vysusuji jeho. Uz maji i jeho nahradu deSantise z Floridy.
U nas bude pouhy vzdech, jak je tohle mozny! Rad bych se mylil…

Jan1
19. 1. 2023 14:31

R.F.Kennedy vas pouci o vakcinach a jejich ucincich: ceske titulky
https://nastub.cz/w/8X4UxQkqJHdzS2kB7FY9vg