politika

,,To tady v ČT nesmím říkat?” Okamura po Fialovi koupal redaktora. Víckrát

01.01.2023 22:25 | On-line

„Byl mimo realitu.“ Těmito slovy hodnotí předseda opozičního hnutí SPD Tomio Okamura dnešní projev premiéra Petra Fialy (ODS). „On mele prázdná slova, která nikomu nepomůžou… Vždyť my máme dražší potraviny než v Německu. Dražší než v Polsku. Vláda neudělala vůbec nic,“ obořil se na předsedu vlády v pořadu 90’ ČT24 a začal hovořit i o energiích. Přerušil jej však moderátor Roman Fojta. „Já jsem vám to, pane redaktore, před chvílí v tom vstupu poměrně logicky vysvětlil,“ znělo ve vysílání. Tím to ovšem neskončilo. „Já nevím, jestli to tedy smím říkat ve vysílání, ale ptal jste se,“ padlo též od Okamury, když moderátorovi odpovídal na jeden z dotazů.

Foto: repro Facebook, BR
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Premiér Fiala ve svém novoročním projevu ocenil, že se Češi a Slováci rozešli mírovou cestou, či poděkoval i za solidaritu Čechů vůči uprchlíkům z Ukrajiny a hovořil i o vyspělosti České republiky a současné energetické krizi.

„Můžeme na sebe být za těch třicet let právem hrdí. Začínali jsme jako chudá země. Naším hlavním cílem bylo zvládnout přechod mezi demokraticky a ekonomicky vyspělé země. Naší touhou bylo stát se členy NATO a EU. Dnes, na počátku roku 2023, to bereme jako samozřejmost. Jsme součástí demokratické Evropy a naši bezpečnost chrání naše členství v NATO. Díky tomu máme my i naše děti šanci žít daleko lepší život než většina lidí na této planetě,“ uvedl během svého projevu šéf vlády.Předseda SPD pro pořad 90′ ČT24 zhodnotil, že Fialova řeč byla akorát „snůškou prázdných floskulí“ a „mnohokrát opakovaných lží“.

„Situace je přesně taková – a jsou to tvrdá data –, že pod vládou Petra Fialy stoupl na dvojnásobek počet domácností, kde je příjmová chudoba. Dneska šestnáct procent domácností žije pod hranicí chudoby. Dokonce v příjmové chudobě žije po roce vládnutí Fialovy vlády 45 procent seniorů a téměř polovina rodičů samoživitelů. Reálná mzda českých občanů se propadla nejvíce ze všech vyspělých zemí, které jsou sdružené v takzvané Organizaci pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD),“ načal Okamura a nechápal, že premiér nezmínil ani například zdražování potravin.

„Vždyť my máme dražší potraviny než v Německu. Dražší než v Polsku. Vláda neudělala vůbec nic,“ tvrdil při zhodnocení slov ministerského předsedy. „Miliony lidí“ jsou podle Okamury „v chudobě“ a „nemají na drahé energie“. „A on mele prázdná slova, která nikomu nepomůžou,“ spustil.

Moderátor Roman Fojta nato vyzvídal, odkud bere tvrzení, která zmínil. „Všechno jsou to veřejné zdroje…,“ začal kroutit Okamura hlavou, načež moderátor chtěl, aby byl „konkrétní“. „Ať jsou to hlavní servery – Novinky třeba. To, co jsem vám říkal o těch domácnostech, to je třeba průzkum té známé analytické společnosti WOOD & Company. Dále jsem citoval z průzkumu společnosti  Cyrrus… Já nevím, jestli to tedy smím říkat – ty názvy – ve vysílání, ale ptal jste se,“ jmenoval tedy šéf SPD.

Následně došlo na zhodnocení investic, jež zmínil premiér. Okamura mínil, že investice například do infrastruktury jsou podle něj potřeba, aby se „ty peníze točily zpátky do českého rozpočtu“. „Nicméně když mluvil premiér Fiala o těch výdajích, o tom zbrojení a dalších, tak zapomněl zase – záměrně – říct, že vláda zadlužuje rekordně a bezprecedentně Českou republiku,“ upozornil a poukázal, že hrozí, že se Česko během vládnutí Fialy zadluží ve výši 1,5 bilionu korun a že „nebudou peníze na adekvátní sociální a zdravotní péči a důchody“.

„Jak jste se ptal, tak právě podle té renomované WOOD & Company má problém s tím, aby vůbec uhradily své základní životní náklady, 648 tisíc domácností. Tedy více než milion občanů České republiky,“ vrátil se následně Okamura k předchozí otázce moderátora na zdroje a pokračoval s důrazem, že to vede i k nárůstu exekucí. „Podle těch nových čísel, co mám – a dokonce to uvedl i Sociologický ústav Akademie věd, když teda chcete ty zdroje, tak já vám to…,“ pokračoval, jenže byl utnut Fojtou se slovy: „Rozumím, ale teď pojďme, prosím, k faktické podstatě věci.“

„Vy říkáte, že tady roste chudoba a zhoršují se životní podmínky. To je objektivní fakt tváří v tvář k tomu, že roste inflace. Na druhé straně, říkáte, že by stát měl hospodařit mnohem zodpovědněji a neměl by se takto zadlužovat. Chcete pomoct lidem. Jak to jde dohromady? Co podle vás dělá vláda špatně?“ dotazoval se moderátor.

Okamuru jeho otázka viditelně potěšila. „Tak teď jste to řekl výborně! Děkuju za tu nahrávku na smeč. Protože inflace v České republice za Fialovy vlády byla podle posledních údajů v listopadu 16,2 procenta. Stoupla. Řekneme si, kolik je průměrná inflace v Evropské unii – ta je kolem deseti procent,“ rozhovořil se předseda SPD.

Moderátor jej však opět neváhal přerušit. „Promiňte, ale já se ptal na něco jiného,“ ozval se Fojta a připomínal se Okamurovi, že ho zajímá, co dělá vláda špatně, pokud „jde o tu pomoc lidem, a jak to jde dohromady s tím, že by měla šetřit a nezadlužovat Českou republiku“.

„Já jsem vám chtěl dát to mezinárodní srovnání, že ty výsledky Fialovy vlády jsou úplně katastrofické,“ osvětlil mu nato opět Okamura a dodal, že hlavní důvody inflace vidí v cenách energií. „A tady Fialova vláda totálně selhala. Ceny energií se měly zastropovat přímo u výrobců. My jsme exportérem levné elektřiny. Máme jí nadbytek,“ kritizoval kabinet. Vláda podle jeho mínění zaspala se zastropováním a to tak podle něj skončilo na „astronomických hodnotách“.

To se opět setkalo s dalším dotazem ze studia. „Vy říkáte, že stát nemá rozhazovat, ale zároveň navrhujete zastropovat na nižších cenách. Není to přímý protimluv?“ ptal se Fojta. „Já jsem vám to, pane redaktore, před chvílí v tom vstupu poměrně logicky vysvětlil,“ zůstal Okamura v úžasu a opět začal mluvit o zastropování a zdůraznil, že je toho názoru, že pokud bychom ceny energií u výrobců zastropovali již na jaře, tak by prý nebyly potřeba ani kompenzace, ani daň z nadměrného zisku. „Vláda to zastropovala u obchodníků, spekulantů, protož prostě zaspala dobu o půl roku. Jak víte, tak i vláda i premiér Fiala říkali, že stropování ‚prej ne‘. No a pak se ukázalo, že to zastropují po půlroce, kdy to udělaly i další země,“ líčil a podotkl, že už na jaře čekal, že žádné „evropské řešení“ nepřijde, jelikož má každá členská země jiný energetický mix. Zakončil pak, že růst cen energií je „na okamžitou demisi“.

Zdroj : Parlamentní Listy

sdíletj na

78 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jarda
1. 1. 2023 23:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Fiala říká, že jsme začali jako chudá země? Vždyť Československo bylo soběstačný a bez dluhů. Továrny na všechno, který potom demonrazie rozkradla, celkem kvalitní neškodlivý jídla, vzdělání, zdravotnictví, včasný důchody…

Jaris
2. 1. 2023 00:14
Odpovědět  Jarda

Jardo, vzdyt ten Fiala je totalni podplaceny blb. Spravne mel rici, ze to, co nasi rodice a prarodice vybudovali, tak to generace po 89′ roce lehkomyslne prosustrovala a nyni zije na dluh.

Pedro
2. 1. 2023 09:48
Odpovědět  Jaris

Ten fialový blb to dobře ví, ale miluje jiné země.

sizok
2. 1. 2023 14:19
Odpovědět  Pedro

Například tuto:
Uživatel WolnośćTV na Twitteru: „A tak Ukraińcy świętują 1 stycznia – rocznicę urodzin Stepana Bandery https://t.co/oDlF0oYwFf“ / Twitter

Svátek narozenin S,Bandery. Nacista vedle nacisty. Titulky všichni pochopí.

zdena
2. 1. 2023 11:15
Odpovědět  Jaris

Máte pravdu jsem r 52 a vychovala jsem 3 děti manžel pracoval na stavbě Dukovan,Temelin a jinych elektrárnách bohužel uz tu není,meli jsme byt, práci deti mohly sportovat běhat venku ,meli jsme teplo co jist nebylo ve vsem tolik sajrajtu jako dnes,pokrok nezastavime i kdyz co se dnes stavi nic, ať bylo co bylo by?i jsme soběstační ,dnes kupujeme ovoce dva roky staré, brambory hnus ,cukr nam sebrali francouzi vodu to same a za chvíli budeme platit i za to že dychame a ten náš ukrajinský premier se teteli nad tim jak me dobrej !

Administrátor
2. 1. 2023 13:29
Odpovědět  zdena

comment image
..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
PENNYS
3. 1. 2023 08:33
Odpovědět  josh-xy

Tu sebechválu komunisti používali stále, ale po nich něco
HODNOTNÉHO ZUSTALO!!!! Ale po této demoliční partičce, zustane jenom
HOW- no.
Ani to ne, jen smrad po tom HOW ně!

Pan Tau.
2. 1. 2023 14:10
Odpovědět  zdena
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaris
3. 1. 2023 00:01
Odpovědět  zdena

Zdena
Tak to jsme stejne mlade… 🙂

Rapa
2. 1. 2023 00:47
Odpovědět  Jarda

Tak remcá psychopat,dokola opakující lži svých našeptávačů.Odhalená švancparáda lízačů zadků si vytvořila profesi lízače až po profesuru lízačů,vytrvalců olizávačů.

Frank
2. 1. 2023 08:18
Odpovědět  Jarda

Fialenka nemá smysl komentovat. Je to prolhaný troll.

sizok
2. 1. 2023 08:24
Odpovědět  Frank

Je to naprostý lhář.

Pavel K
2. 1. 2023 11:39
Odpovědět  sizok

Tak to se dalo očekávat za koho bude kopat, když už se okolo 89tého olizoval s tím sudeťáckým vepříkem. Budeme německé předměstí laciné pracovní síly žeroucí odpad. Vše už bylo dávno domluveno.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
PVB
2. 1. 2023 11:12
Odpovědět  Jarda

Fiala je blázen!

2. 1. 2023 12:53
Odpovědět  PVB

Psychopat,to je horší,to je půlka Parlamentu a většina Senátu…

Pavel K
2. 1. 2023 13:35
Odpovědět  PVB

Ale chytrej blázen.

Jaris
3. 1. 2023 00:04
Odpovědět  PVB

PVB, Fiala ze je blazen? Drzy hajzl je to! Uz davno mel vyletet oknem pri defenestraci.

milan h
2. 1. 2023 11:45
Odpovědět  Jarda

on spoleha na to ze sme vseci dementni a ze si pamatujeme enom poslednich ctrnact dni

Charlie
2. 1. 2023 19:03
Odpovědět  Jarda

Přesně tak!!.., jak může takovéhle hovadiny ten kretén vůbec vypustit z té jeho křivé huby?,!!…

KarelDar
2. 1. 2023 02:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Titulek neodpovídá obsahu článku. A že jste to opsali odjinud, vás neomlouvá.

Administrátor
P.A.Semi
2. 1. 2023 03:09
Odpovědět  KarelDar

Co vám tam “neodpovídá” na titulku?

V té tučné části pod titulkem je mimo jiné i věta: “Já nevím, jestli to tedy smím říkat ve vysílání, ale ptal jste se”
V titulku je: “To tady v ČT nesmím říkat?”

Podle mě si to docela přesně odpovídá…

πα½

Autor
2. 1. 2023 07:39
Odpovědět  P.A.Semi

Zřejmě začala pracovat nová “fiška” BISky, google, fialovců, bidetovců, kdy se pod “skandálním” titulkem objeví naprosto neškodný text o koťátkách! 🙂 🙂 🙂

Ale jinak to vypadá na novou metodu “boje” s opozicí.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
josef
2. 1. 2023 09:06
Odpovědět  KarelDar

Nevím, jestli je Vaše poznámka pokus o trolling, nebo trpíte dyslexii = čtení bez pochopení čteného. Nad obojím by jste se měl zamyslet. Tedy jste-li toho schopen.

janle57
2. 1. 2023 10:24
Odpovědět  KarelDar

Vážený pane,redaktor Fojta spolu s dalšími plechovými žaludky z téhle veřejnoprávní
mediální žumpy Vám dává jasnou odpověd´ proč se téhle televizi po právu
mezi lidmi říká TV Goebbels24 a můžete mě jít klidně udat k Vašemu nadřízenému
Koudelkovi z BIS !!

2. 1. 2023 05:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Řekl bych Fialovi, Pane Profesore! Uvědomujete si vůbec,že v dobách kdy v Londýně lidé srali z oken na ulici, Praha už měla kanalizaci?
“Naším hlavním cílem bylo zvládnout přechod mezi demokraticky a ekonomicky vyspělé země”
Za tuhle větu by ten nevzdělanec potřeboval omlátit držku o stůl a vyhodit oknem ven….
Česká země posledních 500let patřila vždy mezi nejvyspělejší země světa!
Mezi G5……ještě před 100lety, byla ekonomika uzemí Čech ,rovna ekonomice celé Číny!
Máme tu nejstarší Vlečku na světě, proč asi?
V dobách kdy na tom Fialově západě srali z oken, u nás už jezdila konespřežka a tahala vagony se zbožím i lidmi….
To vy Dementokrati! Jste z nás za posledních 30 let udělali rozvojovou zemi! Tím že jste všechno rozkradli…a občany prodali jako děvky cizákům!
A mezi ty vyspělé země se vrátíme, až se bude všechen ten hnus co tu prošel od Hadráku politikou, houpat na náměstí a západní ambasády hořet….
Pak z nás zase bude jedna z nejvyspělejších zemí světa, až všechno s falešným titulem Profesor, bude sedět v lochu jako v Turecku. Pak přijdem na to, jak zbavit kámen hmotnosti a stanem se zase nejvyspělejší zemí světa….až na vědě nebude sedět tupá koza Lanšádlo…ale někdo kdo má špetku rozumu…tak do roka létáme na žulových deskách…zdarma čistě….elektřiny kolik kdo chce,taktéž zdarma čistě….na to mi stačí rok řídit vědu v této zemičce….

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
2. 1. 2023 11:21
Odpovědět  Veny232


Pavel K
2. 1. 2023 11:53
Odpovědět  Veny232

Napsal jste to hezky, ale jste ochoten přiznat, že jsme to MY občané kteří jsme jen flegmaticky přihlíželi, jak ONI rozkrádají naši vlast. Oni dělaljí jen svoji práci na kterou byli najati. To My jsme, kdo za to může a jen slepě přihlíželi a utěšovali se furt je to dobrý. Ejhle a najednou není.

2. 1. 2023 12:25
Odpovědět  Pavel K

Také jsme to my,kdo tomu může udělat rychlý konec….

Pavel K
2. 1. 2023 13:33
Odpovědět  Veny232

Tak to s vámi souhlasím, ale přijedu k vám, protože s tím pokryteckým materiálem z mého místa bydliště to nepůjde. Jen mě budete mušet občas poposunout jako Lorence a prosil bych nehoupat. Kvalifikaci nám. Léta praxe. 🤣🙋‍♂️

3. 1. 2023 14:44
Odpovědět  scipio

Železnici, možná….ale koleje jsou naše….

Albi
2. 1. 2023 07:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Přečetla jsem první dvě věty,
Myslím, že premiér se s tím lakováním na růžovo namáhal zbytečně.
Jeho “příznivce”, jeho spolupracovníky není třeba přesvědčovat a zbytečné je lhát i ostatním. Nějak si naši politici moc zvykli na mlácení prázdné slámy.

Horší je, že ty opoziční hlasy se na obrazovky TV nedostanou, leda vhodně upravené a s “odborným” hodnocením, aby i občan-blb pochopil.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
2. 1. 2023 16:07
Odpovědět  Albi

Zrovna jsem uvažoval, v jakési bilanci u příležitosti 30 výročí samostatnosti ČR, takže už nemůžeme nic na nikoho svalovat, nad tou všeobecnou bídou, jak v duchovní, tak v materiální oblasti, ve které trčíme. A zamíchal se mi do toho -eman, protože s tím vším, od počátku těhotného nadějí, až do ostudného konce vraždění naděje, úzce souvisí. Vzpomínal jsem na ten jeho článek v nějakém magazínu a na ten výstup v TV ještě před hadrákem, kdy mě zaujal. A pak se namomtoval do věcí veřejných. A dělal jsem si takové resumé jeho působení, kdy ve věcech věřejných končí. A v hlavě mi vyskočilo tohle: Nastoupil jako Perun, vytrácí se jako pšouk trpajzlíka.

Autor
2. 1. 2023 07:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Veny232
2. 1. 2023 05:07
Trošku malinko upřesnit. Netřeba vytvářet zbytečné mýty. Stačí říct v našem případě pravdu.
Ne velikostí a objemem výroby, ale především její kvalitou. I když na velikost země ano.(Čínská výroba i v době anglické kolonizace byla “jen” značně utlumena. Jedno slovo – opium. Takže tohle srovnání není férové.) A i když se to nebude mnoha líbit, platilo to až do roku 1989. Jenom si uvědomte, jak kvalitní byly třeba potraviny!! Naprosto běžně pro normálního zákazníka (podvody jednotlivců jsou všude). Navíc s jakou slávou se rušily normy “socialistické výroby v potravinářství”, aby se mohly dovážet výrobky – mimo jiné – i z Německa. Té země kde si naši hlupáci myslí, že kupují lepší kvalitu, ovšem ve skutečnosti lepší podvod a klam. (Vím co píši) Tam naopak čas od času vypuknou skandály, kdy se nedodržují ani ty “lehké” normy, co si tam schválili! Navíc okrádají “nákupní debil.ové” vývozem peněz i sami sebe!

A je to výsledek “práce” – proč vlastně být pořád tolerantní? – “mlčící většiny”. A je absolutně jedno s jakými názory, jakými důvody. Opozice by měla zařídit situaci, kdy ten kdo se jasně nepostaví zkáze – je sám pro tu zkázu. Nádherně je to vidět na Ukrajině.
A pokud se “ti mlčící” neprobudí? Co s tím? Víte kdo zastavil – – opiovou závislost značné části společnosti v Číně? Mao Ce-tung!!

537.jpg
Autor
2. 1. 2023 07:42
Odpovědět  Peter 008

Jo, ať žije “nepříjemný autor a velikán české literatury” Karel Čapek!!

Albi
2. 1. 2023 08:28
Odpovědět  Peter 008

Zajímavé – dnes o něm u nás téměř neslyšet, nacistům v poslední chvíli unikl – smrtí.

Jak jsou na tom děti s výukou o něm nevím, v potřebném věku se kolem mne nevyskytují, abych se zeptala, ale moc bych se nedivila, kdyby jim nic neřeklo ani jeho jméno.

Albi
2. 1. 2023 08:34
Odpovědět  Albi

PS: A díky za předchozí komentář.
Dodala bych k němu jen jediné – i kdyby se situace změnila (a to co nejdřív), napravit škody vzniklé špatným školstvím (vzděláváním) bude to nejtěžší a běh na hodně dlouhou trať.
Fachmanů valem ubývá a otitulovaní sociologové, filozofové a politologové nic ani neokecají, natož aby vymysleli a vyrobili.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
2. 1. 2023 08:35
Odpovědět  Albi

Právě proto jsem se rozhodl o něm “vykřiknout”!

2. 1. 2023 16:11
Odpovědět  Albi

To je nápad! Půjčím si v knihovně Dášeku a céra dostane befelem číst z ní holčičkám před spaním místo pohádky.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
2. 1. 2023 15:07
Odpovědět  Peter 008

Je to celkem jednoduché, tito lidé spadají do kolonky globální plutokraté.

Autor
2. 1. 2023 08:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Citace z článku:https://inosmi.ru/20230101/egipet-259399117.html

Gomulka se podle svých slov rozhodla zjistit, jak Rusové tráví dovolenou v Egyptě několik měsíců po začátku ukrajinské krize. “Vidět ruské turisty, jak se baví v luxusních letoviscích, je prostě nepříjemné,” postěžovala si.

Poprvé jí “naskočila husí kůže na zádech”, když uviděla Rusa opalujícího se na lehátku, který něco sledoval na displeji smartfonu a hlasitě se smál. “Podruhé jsem pocítila obrovské znechucení, když jsem se podíval na jídelní lístek jedné z restaurací a viděl tam jen ruštinu. Anglicky ani slovo. Ztratil jsem chuť k jídlu. Takových situací bylo bohužel mnoho. Bylo jasné, že všechno je tu zaměřeno na ruské turisty,” řekl rozhořčeně novinářka.

– Ano, letos jsme zde již podruhé. Moc se nám tu líbí, takže sem jezdíme často,” odpověděli.
Rozhodl jsem se, že teď je vhodná chvíle to risknout.
– Slyšel jsem, že poté, co Putin vyhlásil částečnou mobilizaci, mnoho Rusů uprchlo ze země,” začal jsem.
A tím jsem přilila do ohně pořádný kbelík oleje…
Můj tazatel byl rozzuřený.
– Copak nevidíte, že jsem na dovolené, že tu neběhám se zbraní? – vykřikl.
Rozhodla jsem se ale téma rozvinout a vysvětlil jsem, že jedna moje známá Ruska, která žije v Petrohradě, každý den zveřejňuje fotografie a videa z protestů.
Na to odpověděl:
– Musíte být Polka…
Přikývla jsem.
– Tak nadále věřte té lži,” ukončil rozhovor a odešel

1582426191_005d.jpg
Autor
2. 1. 2023 08:15
Odpovědět  Peter 008

Byla jsem v ráji, ale stále mám v ústech nepříjemnou pachuť.
Sice jsem strávila týden v horkém Egyptě, když v Polsku bylo méně než 15 stupňů, najedla jsem se a vykoupala v moři, ale když jsem procházela kolem ruských turistů, cítila jsem k nim odpor. Rozhodla jsem se, že při plánování své příští dovolené pojedu na místo, kde budu mít minimální šanci potkat Rusy.

Omluva – použil jsem DeepL jako překladač a neohlídal vše.

Chápete, kam až to došlo? Ovšem ona “Polka” má smůlu. Téměř po celém světě, kromě “západu” budou dávat přednost ne jí a jí podobným …
Jak říkával satirik Zadornov … ruští turisté jako jediní i v době krize dávali štědré spropitné … 🙂 🙂 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jan
2. 1. 2023 09:08
Odpovědět  Peter 008

Vy se tady v mediich nedozvite jake skody zaluji luxusni ksefty v Parizi, v Londyne. Rus kupoval luxusni obleky primo z tyce po metru. Ted uz neprijde. Okradli ho o vklady a zakazali mu prijit. Nenecha se buzerovat kreteny, protoze je Rus.
V prazdninovych destinacich Turecka a Egypta se naucte rusky. Rusko zacalo samo budovat vlastni letni a zimni strediska. I Cinane to budou mit bliz a lacineji.

Albi
2. 1. 2023 09:58
Odpovědět  Jan

Okradli ho o vklady a zakazali mu prijit“..

1) Snad už i těm emigrantům konečně dojde, že pro Západ jsou dobré jen jejich ruské peníze a majetky, jinak pro ně bude vždycky především Rus, kterého je možné bez následků perzekuovat – výška konta nerozhoduje.

2) Zakázali mu přijít – jak se před časem nějaký “civilizovaný” Evropan vyjádřil – “vstup do EU je privilegium” – tak tedy teď za své “privilegované postavení” holt Evropa zaplatí. Nic není zadarmo.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
2. 1. 2023 10:31
Odpovědět  Albi

Zcela určitě zaplatí. Budu nefér a odkáži sám na předpovědi tří proroků níže – rozděleno na části.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
2. 1. 2023 16:19
Odpovědět  Albi

Na rovinu – Rusům emigrantům to z celého srdce upřímně přeji.

2. 1. 2023 16:17
Odpovědět  Peter 008

Ježíííš! To je unda! A ještě to hodí do placu…

Jan
2. 1. 2023 09:01
Odpovědět  Peter 008

Rus se nesmi ani zasmat. Provokuje to zapadniho lempla, zebraka.
Rusove se uz smeji porad. Zejmena tomu jak ovcanum permanentne lzou a zamlcuji, jak dobrovolne plati x krat vice za suroviny, ktere ted shaneji po molekulach plynu na celem svete. Nechaji si rozervat potrubi NS, ktere je melo zasobovat levnym plynem, aniz by cekli. Sabotuji vysetrovani vybuchu a kdo to udelal i kdyz to vedi vsichni. Proste degenerovany Absurdistan. Radio Jerevan za proklateho komunismu vystridalo radio EUhnie. Aby to fungovalo, vypnuli ruske zpravodajstvi vsude i na satelitu.

Petr
2. 1. 2023 08:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Žvásty lháře a dezinformátora Fialy ! Je to vlastizradce !

Jan
2. 1. 2023 08:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Charismaticky polovicni Japonec se rve za Cesko uz leta. Jeho sysifofska namaha, jeho usili a odvaha takhle mluvit i v mediich jsou obdivuhodne. Nemohou ho nepustit do CT, jeho stranu volici voli. V ceskem prdelakove je takovych malo. Pragmaticky kazdy kouka co mu to hodi, kdyz bude mluvit tak jak chteji slyset medialni sefove.

Pavel K
2. 1. 2023 11:59
Odpovědět  Jan

……a co se tuna ještě najde lidí co mu hází klacky pod nohy a vysmívá se mu.

Aleš
2. 1. 2023 09:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Demisi lhářů SPOLU. Fiala co řekne je presne naopak.
Navíc já do NATO a EU nechtěl, referendum bylo jen jednosměrné, patřit na Západ tak ten Zapad je dnes kompilace fašismu, korupce, bolševismu, globalismu, to at si agent fašistické Ukrajiny nechá a odstěhuje se tam.

Albi
2. 1. 2023 10:05
Odpovědět  Aleš

Ten bolševismus tam nepatří. To je pozůstatek špatně přeloženého slova, které neoznačuje více (lidí – členů polit. strany), ale práci pro většinu. A šlechta ani jakákoliv “věrchuška” v žádném státě nikdy většinou nebyla.

Milan
2. 1. 2023 21:59
Odpovědět  Albi

Víš proč jsem Pjakinovi začal říkat politruk? Právě tady kvůli tomu tvrzení. Tak jsem po tom šel a pídil se. No a dopídil se. Jen tak naokraj – že by to někdo blbě přeložil ze sovětské ruštiny do kapitalistické ruštiny? Nebo že by zrovna tohle, takový skvělý propagační fígl, sověti nevyužili|? A od tý doby je pro mě politruk. Což neznamená, že nejsem jeho pravidelným posluchačem. Přes lízání zadků a tradiční rudou ruskou státní vlajku (další z důvodů, proč politruk) se vždycky nějak za zoufalého úpění proloženého klením proklikám, u nabídky tlustých knih, bych porozuměl řízení složitých supersystémů, odejdu, a tak to přežiji v plné svěžesti a dozvím se plno habadějů současných ruských reálií. Huráááá! Jak tu trousím, tak jsem si odskočil na a naklikl, zda už ho Irena otitukovala (asi slavila, jindy to tam je už v sobotu) a je to tam! Jdu poslouchat a klnout.
P.S Milan zz Čech – elektrode-bil mě zase odhlásil!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
milan h
2. 1. 2023 12:03
Odpovědět  Aleš

Alesi referendum o vstupu do NATA nikdy nebylo i pres peislib Zemana ze kdyz bude premier tak do NATA enom pres referendum proto sem ho volil vzdy az ve druhem kole pri tech troskach co s nim v druhem kole byli ale letos nevim neni tam nikdo toho koho bych volil tak to vzdal

Pedro
2. 1. 2023 09:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak je to?

Fiala_Brno_2_Panevropa_zari_1989.jpg
Autor
2. 1. 2023 10:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Že využívám tento článek a tuto diskusi jinak – se omlouvám. Ale zde několik předpovědí současných “guru”… zdroj https://inforuss.info/proshhaj-nemytaya-evropa-chto-predrekli-tri-glavnyh-predskazatelya-xxi-veka/

Na světě jsou nyní pravděpodobně tři hlavní věštci.
Sidique Afghani, který své předpovědi zakládá výhradně na číslech a věří, že jen ta určují budoucnost. UNESCO uznává jeho inteligenci jako přínos pro lidstvo.
Indický mladík Abigya Anand, který předpověděl pandemii hrozící lidstvu – rok před jejím začátkem.
A nakonec další indický guru, který se ve své zemi těší bezmeznému respektu – Ajay Bhambi. V Indii je nazýván prorokem a je s ním konzultováno každé důležité rozhodnutí pro zemi.
Afghani a Bhambi nedávno navštívili naši zemi a přednesli své nové předpovědi. A šestnáctiletý Abigya na svém kanálu zveřejnil video s předpovědí pro rok 2023.
Přesunutí těžiště síly Země do Asie
Klíčovou roli v tomto posunu bude hrát Rusko. Naše země bude v budoucnu vzkvétat díky klíčovému spojení se zeměmi Východu. Sidik Afgan obecně věří, že do roku 2025 bude Rusko stejně silné jako kdysi Sovětský svaz a do roku 2030 bude světem uznáváno jako jedna z významných a úspěšných zemí.

Autor
2. 1. 2023 10:03
Odpovědět  Peter 008

Bhambi tvrdí, že Rusko bude muset uzavřít své hranice a teprve pak bude úspěšné. Pokud neuzavře své hranice, bude mít problémy. Ale ne kvůli případnému zásahu bude muset uzavřít naše hranice. Jde o něco jiného. Příliš mnoho lidí bude chtít přijet do naší země jako do světového centra. Rusko se naučí vyrábět téměř vše samo, nebude na nikom závislé. A Rusko omezí vstup jednoduše proto, aby se zachovali – jako lidé.
Celá budoucnost Ruska je na východě!
SVO na Ukrajině skončí na jaře. Pravděpodobně v dubnu.
Všichni tři uvádějí jako termín ukončení války na Ukrajině jaro. Bhambi dokonce uvádí konkrétní období – duben.
Sidik Afghání tvrdí, že to bude jednoznačné vítězství a začátek nového světového řádu. S tím budou muset souhlasit i ti, kteří se považují za jediné vládce světa.
Bhambiho žák, náš krajan Světalana Rasušina, tvrdí, že podle astrologického diagramu má nyní Rusko – viparit radža jógu – fungující. A od této chvíle je jedno, co Ukrajina udělá. Co udělají USA a Západ. Nejsou ve viparit raji józe. Je to velmi silný astrologický signál. Co to znamená? Viparit je velmi ostrá zatáčka. Od něčeho špatného k něčemu dobrému.

Autor
2. 1. 2023 10:04
Odpovědět  Peter 008

Je přesvědčena, že se stane něco velmi drastického a velmi dobrého. Uzávěrka astrologického úkolu je 21. března. Co to je, není známo. Událost je v Božích rukou.
Před rokem 2055 rozhodně nedojde k jaderné válce.
To, co se nyní děje s hrozbami, cvičeními po celém světě a vystrkováním zbraní, není nic jiného než demonstrace síly, která nakonec k ničemu nevede. Historickým smyslem modernity není zničit svět, na který jsme zvyklí, ale spíše zachovat to, co udělaly jiné generace před námi.
USA a především Evropa se rozpadnou. To je již nevyhnutelné
Věštci tvrdí, že v příštím desetiletí dojde k přehlídce rozpadu.
Například Sidik Afgan předpovídá, že USA se s tím setkají v roce 2025. V USA dojde k občanské válce, která pravděpodobně povede právě k tomuto rozpadu.
Uvádí také konkrétní data rozpadu EU, a to od roku 2027 do roku 2032.

Autor
2. 1. 2023 10:07
Odpovědět  Peter 008

V nové realitě nebude nikdo, kdo by vedl země. Evropa bude kvůli mnoha problémům nucena požadovat větší pomoc a podporu od těch, kteří ji nemohou poskytnout. A jednotlivé slabé evropské země budou hledat novou ochranu a nové ochránce. Někteří tak budou mít štěstí, zatímco jiným hrozí, že budou nejen zranitelní, ale také ponechaní svému osudu.
Nebývalá prosperita Ruska
Jak bylo uvedeno výše, do roku 2025 bude Rusko připomínat moc a majestát Sovětského svazu. Současně bude struktura země svazkem států. Nebude to unie, jakou si pamatujeme. Rusko se stane centrem kvalitativně nového sjednocení.
Sidik Afgan tvrdí, že do roku 2030 bude Rusko vzkvétat jako nikdy předtím. Rusko je podle něj nyní na začátku velké cesty, která ji dovede k bohatství a prosperitě.
Rusko je podle mladé Abigy Anand ve znamení Vodnáře a Země právě vstupuje do éry Vodnáře, takže je to pro naši zemi velmi příznivé období ve všech oblastech života.
Blíží se nějaká katastrofa

Autor
2. 1. 2023 10:09
Odpovědět  Peter 008

Všichni tři jednoznačně tvrdí, že v příštím desetiletí nastane potravinová krize. Anand však upozorňuje, že výchozím bodem bude sucho způsobené drastickým snížením množství vody. To vše se stane z nějakého nevysvětlitelného důvodu a nebude to kvůli ukrajinsko-ruské válce.
Indický mladík již loni upozornil, že po 21. prosinci 2021 zaujaly planety pro Zemi nepříznivé postavení, což nevěstí nic dobrého pro celé lidstvo. Rok 2022 to již potvrdil.
Co se stane v příštích deseti letech, budeme uklízet v příštích 100 nebo dokonce 400 letech. Zásadní změny se dotknou všech. Včetně rostlin a zvířat. A tyto změny budou probíhat neuvěřitelnou rychlostí. Nebudeme mít ani čas s tím něco udělat.
Bhambi se zase domnívá, že je nepravděpodobné, že by se již něco dalo změnit – aby se tomu zabránilo. Tvrdí, že v letech 2020 až 2030 nás čeká desetiletí podobné tomu z let 1940 až 1950, které zcela změnilo svět. Hranice zemí, základy a dokonce i zvyky lidí. Po roce 2030 budeme žít jinak.

Autor
2. 1. 2023 10:10
Odpovědět  Peter 008

Všichni však tvrdí, že Rusko bude všemi těmito problémy zasaženo méně.
Putin a Rusko jsou pro sebe jako stvoření
Prezident Putin, tvrdí matematik Sidik Afgan, není náhodnou postavou v dějinách. Je nejen skvělým politikem, ale i skutečným géniem. Žádný jiný politik, o kterém nyní víme, ho není schopen nahradit.
Bhambi říká, že studoval horoskopy Ruska a Putina a byl šokován – jak se vzájemně shodují. To je v astrologii velmi vzácné a Rusko mělo v tomto ohledu velké štěstí.
Nyní se v Putinově osudu zapíná planeta Merkur. Merkur je planetou komunikace. Proto bude Ruský prezident v blízké budoucnosti hrát ve světovém dění velkou roli. Všechny konflikty budou vyřešeny a on se zapíše do dějin jako jeden z největších vůdců lidstva.
Bhambi však po prostudování Zelenského horoskopu poukázal na to, že se dostal pod kontrolu vnějších sil. O budoucnosti nemá jasno. Pro něj je to jako film. Jak víte, ve filmech vybuchují budovy, hroutí se města, umírají lidé. A on v tom filmu hraje. Hraje svou roli. Pro něj je to všechno nereálné. Žije v utopickém světě.

Autor
2. 1. 2023 10:13
Odpovědět  Peter 008

Vzdělávání se navždy změní
Vzdělávání v tom známém slova smyslu už nikdy nebude jako dřív. Lidská paměť totiž není schopna uchovat potřebné množství informací. A brzy přijdou na řadu počítače a tablety.
Mír a pohoda začnou v roce 2030.
Komunikace s mimozemskými civilizacemi začne mezi lety 2030 a 2050. Zpočátku jen na několika místech planety, ale do konce století budou tyto kontakty všudypřítomné. Obecně se jedná o století vesmírných technologií a objevů. Vědci z celého světa se spojí, protože žádná země to nezvládne sama.
Do konce tohoto desetiletí se dočkáme vesmírných misí na Měsíc a jiné planety.
Od roku 2030 začne napětí ve světě klesat – vojenské akce a konflikty budou postupně ustávat. Lidé budou usilovat o klid a pohodlí.

Bočkarev Alexander

Translanted DeepL free

Jaká tedy bude budoucnost? Takováto? Či vyhrají ti všichni debilové “u nás”?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Zmatený
2. 1. 2023 16:38
Odpovědět  Peter 008

Katastrofa už dorazila. Je to pětikolka a probruselští šíbři, jen to Lumíkům a Vohnoutům ještě úplně nedošlo, ale dobrá zpráva je, že to mnozí začínají tušit…

František Rýpal
2. 1. 2023 10:34
Odpovědět  Peter 008

To mě po…, ještě 10 let v tom hnoji?

Autor
2. 1. 2023 10:40
Odpovědět  František Rýpal

Mezi lety 2027-32 se rozpadne EU. Ale je to jen předpověď, všechno se může urychlit, zvláště, když všude budou Fialové a ta, co ji v Německu označili za “nesvéprávnou” rozhodovat o politice Německa. Berbruk nebo tak nějaNk. 🙂 🙂

Jan
2. 1. 2023 13:19
Odpovědět  Peter 008

Bude to driv.

Pavel z Moravy
2. 1. 2023 10:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Tyto sprosťárny a lži zemských škůdců se nedají ani komentovat. My jsme byli jedna z nejvyspělejších zemí v mnoha oblastech. Na fungující zemědělství se jezdili koukat i ti chytrolíni ze západu. Školství a kulturu, tu nám záviděl úplně celý svět. Co se stalo po převratu je neodpustitelné. Téměř vše bylo zlikvidováno a rozkradeno a tito lidé mají tu drzost se ještě vychvalovat. Ti zde nic nepostavili ani žádné dálnice, ti nepostaví žádnou elektrárnu, ti nepostaví nic. Je to opravdu odporné, jak tato sorta lidí dokáže klamat. Tito lidé dostali národ do totální závislosti na západním kapitálu, dluhy které vyrobily již nikdo nesplatí, jsou to absolutní likvidátoři naší vlasti. V jednom zajímavém amíckém filmu se ptá otec svého syna – tak takovou práci ty synku děláš, kupuješ podniky a pak je zavíráš a likviduješ? To za nás tedy nebylo, říká otec. A přesně toto udělali s naší zemí. A oni se ještě nestydí takhle neprofesionálně a podle informovat svůj lid, který jako stádo oslíků jim žere místo pravdy všechny ty jejich slátaniny, kterými lid oblbují. Kur.ňa, s tímto národem je opravdu něco v nepořádku, když se nechá ovládat takovými lidmi. A teď upřímně, být o 20 let mladší a zdravý, tak beru kramle a mizím odtud, protože i ťulpas, kterým také možná jsem musí vidět, že jsme to úplně projeli. Píši většinou dlouhé komenty, ale už to asi omezím, protože jak říká přítel Sizok, těch 93 % stejně nic nepochopí.

Autor
2. 1. 2023 10:29
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nebuďte smutný. O to “jim” jde. I pokud budete mít vliv třeba i zprostředkovaně jen na dva lidi, mladé, stojí to za to. Jestli jsem já dokázal tohle v esvých náhodných diskusích s mladými, kteří – jaký div – byli ochotni již jen naslouchat o kouzlu “fantazie” při četbě skvělých knih, pak jsem spokojen. Vím, že se to nikdy nedozvím, ale doufám …
Osudy národů neurčovali davy, ale jednotlivci se svými vizemi. Vždyť si uvědomte, jak málo bylo ve skutečnosti skutečných národních buditelů u nás. Až z toho mrazí, co jejich pravda dokázala. Takový Karel Čapek ovlivnil více lidí než současný “spisovatel” Fiala. Jaroslav Hašek ukazoval lidem to, co on viděl a jeho dílo vyšlo do světa. Oba nejsou v “normě”, teda jako celek. Švejk je nynmí vykládán jen jako blbec a bojí se, aby lidé nepochopili skutečné poslání této skvělé knihy.
Nikdy nevěsit hlavu, stát vzpříměně a nelhat si.
A nejste ťulpas. Protože se snažíte přemýšlet. Ťulpasové jsou ti, co “mlčí” a myslí si, že za ně to udělá někdo jiný, ale nepomohou mu ani zvolením.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ijn
2. 1. 2023 10:52
Odpovědět  Pavel z Moravy

dodnes nikdo nezvedl VÁLEČNÉ REPARAČNÍ NÁROKY ČSR dnes má nároky ČR a činí až 16 bilionů Kč v úrovní kurzu Kč měny 2022 a měnového zlata,….to by byla nová vlastenecká starost!!!

Bude míti SPD dostatek odvahy na vyjednávání k řešení a doplacení???

milan h
2. 1. 2023 12:23
Odpovědět  Pavel z Moravy

na vsecko po 89 nahazeli spinu jak na statni statky jzd vrcholova strediska sportu vsecko bylo spatne az to poplivali tak zistili ze druhe staty tyto metody zavadeji tak to prezentovali jako supr novotu teda media kdyz sem se vcera dival na Troskovo dilo slunce seno jak tam podal nase zemedelstvi ve srovnani s italskym tak sem se tak vztekl ze to malem odnesla tv podle techto tzv komedii si v jinych statech delali o nas obrazek

PENNYS
2. 1. 2023 11:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Nebudu komentovat proslov “preméééra Fijalenova”(který na premiérování nemá)
ale
nabyl jsem dojmu,
spíše jsem „SKÁLOPEVNĚ PŘESVĚDČEN“ že s touto vládní sebrankou
ČESKO PŘESTANE EXISTOVAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jan
2. 1. 2023 13:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Tohle koluje zatim jako dezinformace.
https://aktax.cz/velky-reset-vsichni-kdo-se-nechali-naockovat-zemrou-podle-predpovedi-do-roku-2025/

Administrátor
P.A.Semi
2. 1. 2023 15:34
Odpovědět  Jan

Předtím říkali “do dvou let” že všichni zemřou… Dva roky jsou pryč a žádné masové umírání se nekoná…
Jednak možná leckdo dostal jen placebo…
A ty vaxxíny byly nekvalitní a vyčpěly, takže čím dál od výrobny, tím menší škody…
Na Západ od nás to dopadlo o dost hůře…

Ale co není, může být… Když v tomhle bezhlavém a šíleném nekontrolovaném vaxxinování budeme pokračovat, tak se Židé už poučili a příště ty zabijácké lektvary udělají kvalitnější…

πα½

miro
2. 1. 2023 17:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Idioty Fiala,Vystrčil a bohu-žel už i Zeman neposloucham.

Pavel z Moravy
2. 1. 2023 19:28
Odpovědět  miro

Všemi těmi lidmi kolem šestikolky je zbytečné se zabývat. Oni by vůbec neměli působit v politice. Ale otázka je, co by dělali. A jinak, stres a nasra.nost je největší grázl co vám může vyvolat žaludeční vředy. Takže tyhle lidičky řešit až přijde čas.