To skončí špatně: Lavrov odpověděl co Rusko dělá na hranicích s Ukrajinou

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov dnes po jednáních s egyptským ministrem zahraničí Samekhem Shukrim zhodnotil napjatou situaci kolem Donbasu. Podle Lavrova by případné zhroucení kyjevského režimu kvůli bezohledným akcím mohlo skončit špatně.

„Myslím si, že z lekcí v roce 2014 mělo být poučení. Bohužel tomu tak zatím není. Doposud jsme neviděli potvrzení této pravdy, garantované, jak jsme doufali, všemi těmi, kteří podporovali protiruské rusofobní nálady ukrajinského vedení a kteří také podporovali absenci jakýchkoli kroků, minulé i současné vlády v Kyjevě splnit mezinárodní právní dohody zakotvené v rezoluci Rady bezpečnosti, která schválila Minské dohody,“ uvedl Lavrov během závěrečné tiskové konference.

Důsledkem toho, jak zdůraznil ruský ministr, může být přechod vládnoucího režimu v Kyjevě k nerozvážným akcím v důsledku katastrofického poklesu ratingu.

„Může to skončit špatně, protože ve snaze o obnovení svého hodnocení současný kyjevský režim může snadno přikročit k bezohledným akcím,“ varoval šéf oddělení zahraniční politiky Ruska.

Lavrov navíc uvedl, že slova Zelenského týmu o důvěře v mírové urovnání i o tom, že nemají v úmyslu zaútočit na Donbas, nejsou důvěryhodná.

„Když nyní zástupci administrativy Zelenského říkají, že Kyjev na Donbasu nic neplánuje, protože Kyjev nemůže bojovat proti svým vlastním lidem, není to pravda. Kyjev po „revoluci důstojnosti“, která byla ve skutečnosti pučem, zaútočil na svůj vlastní lid a od té doby vede válku proti svým vlastním lidem a prohlašuje je za teroristy. Přestože obyvatelé Donbasu na nikoho na Ukrajině nezaútočili,“
připomněl ruský ministr zahraničí průběh rozpoutání války proti obyvatelům Donbasu.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov také odpověděl na otázku, kterou nedávno položil Kyjev a jeho západní patroni ohledně toho, co Rusko dělá na hranicích s Ukrajinou.

Během závěrečné tiskové konference po jednáních s egyptským ministrem zahraničí Samekhem Shukrim, byla odpověď Lavrova lakonická a jednoduchá.

„Jsou kladeny otázky, co dělá Ruská federace na hranicích s Ukrajinou. Odpověď je velmi jednoduchá: žijeme tam, to je naše země,“ řekl ruský ministr.

K tomu přidal svou otázku týkající se akcí USA, která si opravdu vyžadují objasnění.

„Ale co Spojené státy dělají se svými loděmi, vojenským personálem, který neustále organizuje nějaké akce prostřednictvím NATO na Ukrajině, tisíce kilometrů od jejich vlastního území, tato otázka zůstává nezodpovězena,“ zdůraznil Lavrov.

https://bit.ly/3s88m9L

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Brona
13. 4. 2021 10:33
Ohodnotit příspěvek :
     

USA si hraje na světového četníka,ale na Rusku by si vylámala zuby.Jenom provokujou.