3.8 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pijack
21. 7. 2022 18:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak si to shrneme. Kdo se pohybuje na Burzách, ten zná jedno staré osvědčené pravidlo – „Když teče krev, tečou i zisky“. To je neotřesitelný zákon kapitálových trhů, i kdyby Fiala na kozlovi rajtoval. NIC s tím prostě neudělá. Ovšem nepřekvapuje mě, že bezvýznamný politolog tato pravidla nezná, protože nezná praxi. Co se stalo? – Tanečky kolem plynu všichni známe. Známe také neskutečné zisky a vidíme, do které kapsy tečou. Obyvatelstvu Evropských zemí se nakecají ideologické žvásty o zlém Rusku a hybaj vydělávat miliardy – na plynu a na ropě. Válka? Co to je? To je jen zástupný problém. Válku nejvíc ke svým ziskům potřebují silní Burzovní hráči. A jsme u věci – Rusové umí válčit, to nepopírám, ale neumí na válce vydělávat krvavé peníze. Oni válčí kvůli nezávislosti a ohrožení. Kdežto kapitalista umí bojovat jen proti slabým, aby ho to moc nestálo a vydělal na tom. Náklady na válku se musí rentovat a kromě toho umí zmanipulovat díky válce trhy. A tam je kapitalista přímo odborník. Umí hýbat kurzy a cenami. Dnes je to plyn a ropa. Už před rokem jsme měli indicie, že ekonomika západu bude potřebovat oživující impulz. Kapitalista toho rutinně využil – proč asi provokoval Ukrajinu k válčení? protože potřeboval zisky z kapitálových trhů. Obyvatelstvo vyhnanou cenu za energie musí zaplatit, jinak by chcípl hlady. To je dobrá, krvavá strategie. Opakuji – když teče krev, kapitalista na tom vydělá, Rus vydělávat na krveprolití neumí. Tak kdo teď tu válku potřebuje nejvíc? Můžete hádat.

Teuton
21. 7. 2022 19:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Další únik ze zpravodajského prostředí. Přímo v pražské centrále BIS, Bezpečnostní informační služby, na toaletách ve II. patře pohlavně zneužil nadstrážmistr Řiťopich strážmistra Homokládu. Ten má podle lékařské zprávy těžce pohmožděný konečník a natržené ucho. Pan Stapleton z velvyslanectví USA, které činnost BIS dozoruje a úkoluje, nad případem vyjádřil pobouření s tím, že už má té “ bandy úchylů z Nárožní ulice plné zuby.“ A prý chystá kádrové změny, které se podle všeho budou týkat i vrchního vibrátora BIS, podpraporčíka Michala Čoudelky. Konec hlášení.

black
21. 7. 2022 23:54
Odpovědět  Teuton

😂 👍

Petr Pav
21. 7. 2022 21:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Čína se dneska krásně distancovala od Ruska. Pochopila, že nějakej BRICS ji nikdy nenahradí obchodní výměnu s G7.

VAL
22. 7. 2022 00:01
Odpovědět  Petr Pav

Přání otcem myšlenky, dutohlave. Zajeď si raději občas na čínské a indické weby, místo toho trolení. Hm… Ale ono ti to s tím průvanem mezi ušima stejně k ničemu nebude.

Gales
22. 7. 2022 08:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Zlatí komunisti…

Petr Pav
22. 7. 2022 11:23
Odpovědět  Gales

Jo jo, zlatí STBáci, KGBáci a další svoloč