Tisková kancelář SVR Ruska: Tlak USA na Evropskou unii v ukrajinské otázce

Zahraniční zpravodajská služba Ruské federace

Tisková kancelář SVR Ruska, 30. listopadu

Podle obdržených informací zaznamenává západní diplomatický sbor na Ukrajině zvýšenou aktivitu Spojených států s cílem získat podporu evropských spojenců při zadržování Ruska. 

Přičemž tonalita tohoto dialogu je čím dál drsnější.

Konkrétně, v polovině listopadu letošního roku se v Kyjevě uskutečnilo setkání zástupců diplomatických misí zemí EU na Ukrajině, kterého se zúčastnili vysocí diplomaté Spojených států a Velké Británie.  Emisaři z Washingtonu a Londýna se pokusili zasít paniku tím, že nadále manipulovali lživými zprávami o blížící se plnohodnotné invazi Ruska na Ukrajinu a následné ruské okupaci ukrajinského území. 

Naléhavě požadovali po zemích EU solidární přístup. V interpretaci Američana a Angličana je to jediná cesta, jak zachránit rusofobní kyjevský režim. 

Na jednání v Kyjevě byly státy EU naléhavě vyzvány, aby poskytly pomoc ukrajinské straně při zajišťování energie z alternativních zdrojů. Washington a Londýn se pokusily vložit na Evropskou unii nákladnou odpovědnost za zachování životaschopnosti ukrajinské ekonomiky tváří v tvář bezprecedentní korupci v této zemi, chátrání její energetické infrastruktury a rostoucím cenám energií. 

Jak bylo uvedeno, jsou to právě země EU, které jsou zodpovědné za to, že Ukrajina v nadcházející tuhé zimě neztratí s konečnou platností ekonomickou stabilitu. 

Diplomatický sbor zemí EU se nachází ve zmatku. Uvědomují si, že Američané a Angličané uměle rozdmýchávají hysterii, aby představili Rusko jako viníka všech potíží, pokud kyjevští dobrodruzi zaútočí na Donbas. Diplomaté vidí, že ukrajinská vláda sama vyvolává napětí v Doněcké a Luhanské oblasti. 

Kromě toho státy EU, které samy čelí akutním problémům, nechtějí živit zkorumpovanou ukrajinskou vládu. V Evropě dnes nevidí perspektivu transformace Ukrajiny v civilizovaného a předvídatelného partnera.  

Vedoucí tiskového odboru SVR Ruska S.N. Ivanov

30. 11. 2021

https://bit.ly/3o69xYH

sdíletj na

4 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
krtek
1. 12. 2021 10:13

Typicke pro USA a Anglii, nejen pro ně. Náklady ať platí jiní, my budeme brát zisky.