politika

Tik-tak, tik-tak tikají hodiny Soudného dne

Tik-tak, tik-tak tikají hodiny Soudného dne. Kolik sekund zbývá do půlnoci?

V prvních 15 dnech nového roku se uskutečnilo několik významných událostí:

  • atentát na Sulejmani; 
  • Íránský útok na americké základny v Iráku; 
  • provokace s ukrajinským Boeingem v Íránu; 
  • pokus přepsat historii a obviňovat SSSR za zahájení 2. světové války; 
  • epochální Poslání Putina; ihned po něm rezignovala ruská vláda; 
  • téhož dne byla podepsána první část obchodní dohody mezi Čínou a USA, zotročující pro Číňany

–  čas letěl nadzvukovou rychlostí v očekávání skutečně globální události . 

Proto si sestavíme geopolitickou mozaiku skládající se z těchto událostí, abychom pochopili příčiny a souvislosti.

A takový se nám složí obrázek:

V blízké budoucnosti se proti Rusku připravuje provokace, která může mít vážné důsledky až do jaderné války. A Rusko a USA se na to již dlouho připravují.

Žádné další možnosti nejsou viditelné, protože:

1. Američané nejsou nyní schopni bojovat ani v Libyi a Sýrii.

Washington není schopen bojovat s Íránem. Proto Trump v loňském roce vyhlásil válku s Teheránem, ale bojoval a porazil Irán pouze na svém twitteru. 

Letos se Američané pokusili destabilizovat Írán pomocí převratu, aby změnili vládu v Teheránu, ale kvůli íránskému útoku na americké základny v Iráku převrat selhal. 

A zde se to zjevně neobešlo bez pomoci Ruska, jako tomu bylo i v minulém roce, kdy Moskva v nejnebezpeč-
nějším okamžiku Teheránu poskytla rameno. 

Proto místo oslavování vítězství nad Íránem se Spojené státy před celým světem potupily když uvedly:
„Nejsou žádné ztráty.“

Washington může vyhrožovat, chrastit zbraněmi, ale není schopen bojovat s Venezuelou, zejména v době, kdy do Caracasu přiletělo 99 ruských vojenských specialistů.

Jak tedy mluvit o válce s Ruskem? O této možnosti lze hovořit pouze na zvláštním oddělení, … a nasadit si Napoleonův klobouk nebo nalepit Hitlerův knír.

2. Vyvíjet tlak na Saúdy, aby významně zvýšili produkci ropy a snížili její cenu, a tím vytvořili ekonomické problémy v Rusku, ani to není v silách Washingtonu, protože v samotné Saúdské Arábii je problémů dost a i pro ni je nutná vysoká cena ropy. 

Kromě toho musí mít dobré vztahy s Ruskem, novým hlavním regulátorem Blízkého východu. 
Tím více, že Rusko na rozdíl od Spojených států své spojence nezradí. Na Východě jsou respektováni pouze ti, kteří jsou opravdu silní, a ne ve válečných hrách na Twitteru, a drží své slovo.

3. Uskutečnění převratu v Rusku je marný úkol, protože podpora představitelů nakažených liberálním malomocenstvím je v ruské společnosti na úrovni statistické chyby.

4. Izolovat Rusko, když v Kremlu stojí fronta těch, kdo chce získat ruský deštník před budoucím přerozdě-
lováním světa, Washington není schopen, protože USA jsou nyní izolovány, vždyť Trump je nucen lákat vůdce jiných zemí pouze bičem, rozpoutává obchodní války nebo zavádí ekonomické sankce, protože sladký perník již Washington nemá. Sám ho už snědl, dokonce i drobky, ani ty už nezůstaly.

A právě tento bod je hlavní, ten spustil hodiny Soudného dne.

V bezvýchodné situaci, ve které se nyní Washington nachází, zbývá jen jedna možnost jak vrhnout Rusko na okraj světové politiky – zinscenovat provokaci.

Podobná provokace, s cílem odstranit znovuzrozené Rusko ze světové politiky, i když ne s takovým jako dnes Apokalyptickým výsledkem, byla provedena již před 6 lety. Sázka byla vložena na Ukrajinu. 

Pokud by Rusko v roce 2014 poslalo na Ukrajinu vojáky, pak by Rusko bylo zbaveno nejen veta v Radě bezpečnosti OSN, ale byl by také vyhozen ruský zástupce z Rady bezpečnosti. 

To znamená, že nejenže by Rusko bylo izolováno jako SSSR, když byl Sovětský svaz postaven za železnou oponou, ale poslali by ho do konečné a neodvolatelné neexistence.

Ale provokace nefungovala.

Pak tu byla ruská odpověď.

Ruské vítězství v Sýrii nyní vystrkuje Spojené státy z Velké šachovnice.

A aby se Amerika vrátila na hegemonický Olymp a nadále okrádala všechny ostatní země světa o peníze a zdroje, musí se provokace opakovat. 

Klíčem k jejímu úspěšnému výsledku bylo: 

Postavit vše vzhůru nohama, na hlavu, předběžně otevřít okno Overtona, a s jeho pomocí proměnit Rusko ze země-mírotvůrce, která ukončuje války na „Světové zlo“, které rozpoutalo nejstrašnější válku v historii lidstva. V tomto případě by Rusko ztratilo svou reputaci, a tím i svůj vliv. A v důsledku toho by ztratilo silné spojence. 

Doufají v šanci. Možná to vyjde a Rusko na provokaci odpoví pouze sebevražedné zemi, ale ne hlavnímu štábu, jak slíbil Putin.

Je zde souvislost mezi pokusem o přepsání historie  s plánovanou globální událostí.

Celá geopolitická spleť se uvolnila tahem za tohle vlákno.

Jak ukázaly nedávné události svalit vinu za rozpoutání druhé světové války na SSSR se Washingtonu nepodařilo.

Pokud Poláci nehodí zpátečku a nezavřou svá špinavá ústa, stanou se Hitlerovými spolupachateli a budou platit Židům a budou činit pokání za holocaust až do konce polské historie.

A takovou rovnováhu sil po fórum v Jeruzalémě dnes máme:

Na jedné straně Spojené státy.

V sevření Washingtonu je Čína, která 15. ledna podepsala první část obchodní dohody se Spojenými státy. 
Peking je však článkem, který s radostí vrazí nůž do zad bývalého hegemona. 

A to se již stalo – Číňané podpořili Putinův návrh v Jeruzalémě svolat Novou Jaltu.

Tlustým kocourům Davosu se nelíbil projev Trumpa na fóru Davos, ve kterém se chlubil pouze svými vlastními úspěchy, aniž by věnoval pozornost závažným problémům v globální ekonomice (nová krize je hned za rohem, a bude o řád silnější než krize v roce 2008). 

Podle sloganů MAGA na post amerického prezidenta byl zvolen Trump a nikoliv peněženky jiných zemí. 
Proto bude řešit americké problémy sám.

Washingtonu zůstalo (v doslovném i přeneseném smyslu slova) pouze rusofóbské Polsko, Pobaltské státy a Ukrajina…. To jsou stále spojenci.

Z druhé strany Rusko.

Turecko, Írán a také nejvlivnější evropské mocnosti začínají být s Ruskem – Německo (nejde jen o to, že Merkelová přišla nedávno do Moskvy a v důsledku jednání se v Berlíně konala další schůzka – konference o Libyi), ale i Francie. 

A co je zcela neočekávané, je postoj Británie. (V polovině ledna britský ministr obrany prohlásil, že Londýn a Washington již nejsou na stejné cestě.)

Nejenom rusofobům a Putinoidům je jasné nové rozložení sil, ale konečně se to stalo jasné i hyeně Evropy.

Po Jeruzalémském fóru se autor článku v Rzeczpospolitě obává , že postavení francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, který podpořil návrh Vladimíra Putina uspořádat summit za účasti stálých členů Rady bezpečnosti OSN, je známkou toho, že se nová evropská bezpečnostní architektura staví v alianci s Moskvou,
a nikoli s Washingtonem.

Jakmile se evropské mocnosti konečně rozhodnou, pak s přesností 99% můžeme předpokládat, že nedovolí provokaci žádné z rusofobních zemí Evropy.

Jak nyní vypadá nová evropská bezpečnostní architektura :

Evropa od Lisabonu po Vladivostok.

A zde je prohlášení Putina, který v Jeruzalémě vyzval prodiskutovat Novou Jaltu:

“Zapomínat na minulost, může mít tváří v tvář hrozbám vážné důsledky. Musíme mít odvahu nejen to říci přímo, ale také udělat vše pro ochranu a obranu světa. 

Příkladem, podle mého názoru mohou a musí být zakládající země OSNPět mocností, které mají zvláštní odpovědnost za zachování civilizace. Diskutovali jsme s některými kolegy a jak to chápu, obecně jsme viděli pozitivní reakci.

Uspořádat setkání hlav států-stálých členů Rady bezpečnosti OSN – Ruska, Číny, USA, Francie a Spojeného království v libovolné zemi, kdekoliv na světě, kde to bude vyhovovat kolegům.

Rusko je připraveno na takový vážný rozhovor. Jsme připraveni neodkladně poslat relevantní poselství vůdcům pětky.”

Spojené státy se stanou regionální mocností – Kanadou 2, místo žebrácké země, kde hned po splasknutí mýdlové bubliny se rozhoří občanská válka, nebo místo … radioaktivního popela. 

Pro Spojené státy neexistují jiné možnosti, než jemně ztlumit dopad, aby svými troskami nezavalily celý svět.

Od rozložení sil přecházíme k závěrům.

Na základě toho, jak se mění struktura evropské bezpečnosti, můžeme vyvodit následující závěr:

Nová Jalta se neobejde bez ultimátu: Yankees go home, odejdou z Evropy, protože nová evropská bezpečnostní struktura bude postavena bez Washingtonu.

Druhý závěr:

Žádná z významných mocností Evropy, kterou Američané po druhé světové válce okupují, nechce v blízké budoucnosti být na jídelním stole Spojených států, kde ji rychle snědí pro Trumpovu „Ameriku především“ 

Proto se Washingtonu nepodařilo zasadit klín mezi Ruskem a Evropou a zasáhnout nejdůležitější věc pro Rusko – jeho pověst, s pomocí pokusu přirovnat Rusko s Hitlerovským Německem a ustanovit ho vinným za rozpoutání druhé světové války. 

Třetí závěr:

Pokud Stalin vyhrál válku, načež následně Washington převzal kontrolu nad polovinou světa, pak Putin nejen zabránil nové válce proti Rusku, kterou USA připravovaly odstoupením od smlouvy o raketové obraně v roce 2002, ale také rozbil unipolární svět vytvořený po rozpadu SSSR.

Čtvrtý závěr:

Pokud v roce 1945 svolaly Jaltu vítězné země II. světové války, dnes Novou Jaltu svolávají vítězné země světa.

A závěr těchto závěrů:

Sekundová ručička na hodinách Soudného dne byla posunuta o 30 sekund zpět.

Ano, ano, je to správně – zpět a ne vpřed, protože síly protilehlých stran jsou nyní příliš nerovné. 

Spojené státy se vůdcem pouze zdají, ale vůbec již nejsou a už nemají spojence, s výjimkou malých a páchnoucích klonů světové politiky.

Protože Putin je vynikající stratég!

Za dobu 20 let se mu podařilo nejen obnovit Rusko, vrátit mu status supervelmoci, poskytnout ruskému státu spolehlivou bezpečnost do příštích desetiletí, ale také zcela změnit průběh historie celého lidstva, které bylo v unipolárním světě připraveno pouze na roli biologických zdrojů, s úplnou ztrátou tradičních hodnot, a nemožnost všech států vybudovat nezávislou politiku, která pracovala pouze na tom, aby nakrmila toho nenasytného hegemona, který chce pořád jíst.

A pokud ne zítra, pak v budoucnosti, před prezidentskými volbami v roce 2024, ruský prezident definitivně zhasne Hrad na kopci, aby už nikdy nepředstavoval smrtelné nebezpečí pro celý svět.

PS:
Upozorňuji na skutečnost, že všichni experti dělají závěr přesně opačný.  Navíc na toto téma existuje takový šum v pozadí, že k poodkrytí kouřové clony a podívat se na existující skutečnosti, musíme velmi pracně hledat to jediné vlákno v zamotaném geopolitickém klubku, kterým ho můžeme rozmotat.  

A to se nestane jen tak, a tak to vede k vytvoření poraženeckých nálad, a to jak ve veřejném mínění různých zemí, tak mezi vůdci různých států.  

Jedná se o obyčejnou manipulaci, která zastrašuje a nutí země, které zvedají hlavy, aby opět kapitulovaly a vyvěsily bílou vlajku.

Vzít si slabé – tak se to se nazývá…. Protože Spojené státy už nemají žádné jiné možnosti, jak se vrátit na hegemonický Olymp, a okrádat o peníze a zdroje celý svět.

Zkráceno
https://bit.ly/2tbc7CX

sdíletj na

10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
31. 1. 2020 01:34

Jseš tu, knihomolko? Už jsem zase zapoměl, jak se jmenoval ten člověk, co za cara spočítal přistání na Měsíci a co to od něj USA obšlehly

Editor
31. 1. 2020 14:24
Odpovědět  Janinna

hMMMMMMMM 😛 nojo, porád 🙂

Editor
2. 2. 2020 21:00
Odpovědět  Janinna

haha, přešlapy jsou, je to plurál 😛

Editor
2. 2. 2020 23:19
Odpovědět  Janinna

i celej kosovic rodině !!! 😛

Editor
3. 2. 2020 00:23
Odpovědět  Janinna

osum, osum, polib prdel kosum ….
… I celej kosovic rodině 😛