politika

Tichanovská se objevila na seznamu hledaných v Rusku

Bývalá prezidentská kandidátka v Bělorusku Svetlana Tichanovská byla zařazena na mezistátní seznam hledaných v Rusku. Vyplývá to z databáze Ministerstva vnitra Ruska.

Tichanovská byla zařazena na seznam hledaných v Rusku.

„Důvody: hledána podle jednoho z článků trestního zákoníku Ruské federace“, – uvedeno v databázi Ministerstva vnitra Ruské federace.

Základem byl trestní případ zahájený v Bělorusku. V rámci mezistátních dohod Rusko takové případy duplikuje.  Zdroj TASS vysvětlil, že byla uvedena na seznam hledaných v Bělorusku, ale bude to aplikováno také v Rusku, protože mluvíme o mezistátním hledání.

“Tichanovská je hledána na základě dohody o právní pomoci uzavřené mezi Ruskem a Běloruskem. 
Podle dohody je-li osoba zapsána na seznam hledaných v jedné ze zemí, na které se vztahuje Smlouva, je automaticky zařazena na seznam hledaných ve druhé zemi,“ uvedl zdroj.

Pochybuji, že se Tichanovská objeví v Rusku. Ano, upřímně řečeno, existují pochybnosti o tom, že se Tichanovská v blízké budoucnosti objeví v Bělorusku.

Zatímco se Juanita válí po nejlepších domech v Evropě. nikdo ji speciálně lovit nebude. Ale když se pokusí vstoupit do Ruské federace a Běloruska, mohou se samozřejmě orgány trestního řízení zapojit. 

https://bit.ly/33JbCjf


sdíletj na