politika

The Washington Post: Putin může dostat luxusní dárek od obyvatel Itálie

Ruský prezident Vladimir Putin možná dostane luxusní dárek, který mu věnují obyvatelé Itálie. 

Tento názor sdíleli američtí novináři.

V Evropě získávají velkou oblibu pravicové strany, jejichž zástupci mají velkou šanci stát se ve svých zemích parlamentní většinou. Tento obrázek je obzvláště silný v Itálii, kde se brzy budou konat předčasné volby. Podle amerických politiků je posun Evropy doprava pro Putina dobrou zprávou.  Informuje o tom The Washington Post. PolitRussia představuje exkluzivní převyprávění článku.

„Putin je povzbuzen, když se Evropa naklání doprava,“ píší autoři amerického vydání.

Předčasné volby do italského parlamentu se budou konat příští týden, 25. září, průzkumy předpovídají drtivé vítězství pravicových stran. USA věří, že takové hlasování by mohlo být pro Evropskou unii obrovským problémem a pro Putina velkým úspěchem.

„Itálie je velká země a její volby znamenají pro Evropu vážný problém. Za současného stavu by se italská politička Giorgia Meloniová mohla stát první krajně pravicovou představitelkou, která povede velkou ekonomiku eurozóny,” uvádí The Washington Post.

Strana Giorgie Meloniové „Bratři Itálie“ prosazuje rétoriku neobvyklou pro současnou EU: tradiční rodinné hodnoty, obhajuje přísnější migrační pravidla a chladně se staví k LGBT. Italská politička přitom poměrně ostře kritizuje Rusko a jeho speciální operaci na Ukrajině. Avšak dva nejbližší spolupracovníci Silvio Berlusconi a Matteo Salvini zaujímají k Ruské federaci mnohem mírnější postoj. Zejména Salvini, který před týdnem zpochybnil západní sankce proti Rusku a naznačil, že Evropě ubližují více než Moskvě.

Experti Washington Post se domnívají, že volební vítězství strany Giorgie Meloniové v Itálii bude pro Rusko darem. Očekává se, že nástup pravice k moci vyvolá vlnu kontroverzí ohledně protiruských sankcí a vytvoří předpoklady pro jejich odstranění.

„Vyhlídky na narůstající neshody ohledně sankcí v klíčové ekonomice eurozóny by mohly být pro Rusko nejlepší šancí na zmírnění restrikcí. Italové by si měli dvakrát rozmyslet, než takový dárek Putinovi věnují,“ říkají američtí novináři.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3BH0MLq

sdíletj na

53 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Lev Prch
15. 9. 2022 06:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Ne všude vládnou fyjalový bezpáteřní nacisti zdravici pravicí Sláma u-kravině 🤮🤮🤮🤮

Frankie
15. 9. 2022 17:39
Odpovědět  Lev Prch

Také doufám, že Italové se ztopoří.

Pavel K
15. 9. 2022 07:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Opeť som zmetěný. Je to dva tři dny co jsem někde četl jak Salvini tíhne k Izraeli, jaká že to je liška podšitá, korouhvička a jak se vybarvil. Tak čo teraz mám robiť, chuj drevený plechom pobytý.

Lev Prchala
15. 9. 2022 08:06
Odpovědět  Pavel K

A kde jsi to četl?

Pavel K
15. 9. 2022 09:33
Odpovědět  Lev Prchala

To kdych si pamatoval. Vim že mě to rozhodilo a že se na to budu mušet zeptat Okamury jak to je. Nechci vytvářet paniku, je možné, že jsem to šparně pochopil. Také to mohlo být jen v nějaké diskuzi, fakt teď nevím. Ale zeptej se mě co bylo třeba v roce 75. To ti řeknu. 🤣 🤣 🤣 🙋‍♂️

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prch
15. 9. 2022 10:23
Odpovědět  Pavel K

Na Ac24 něco podobného totiž píší každou chvíli, tak proto se ptám. 🙃J

Pavel K
15. 9. 2022 11:29
Odpovědět  Lev Prch

Haa, asi tam. Někdy tam skočím a ověřím si to. 🙋‍♂️

Lev Prch
15. 9. 2022 12:04
Odpovědět  Pavel K

Času dost 👍

josef
15. 9. 2022 08:33
Odpovědět  Pavel K

V Itálii je problém v tom, že lidé nezapomínají na pomoc Ruska v době covidové. Nezapomínají kdo jim poskytl vakcínu SPUTNIK a kdo je ošetřoval v nemocnici.
A Evropa a USA ? Poskytla v této době jen nenávist a zlou vůli. I to se ve volbách počítá !

Jaroslav
15. 9. 2022 09:05
Odpovědět  josef

Také těm Italům ještě pomáhali hasit požáry (než to letadlo z jakéhosi důvodu havarovalo). Viděl jsem řadu mocných mužů, na vysokých, často prezidentských funkcích nejsilnějších států světa, jak chtěli udělat změnu… A pak….pak nic. Nejspíš jim bylo vysvětleno že “soudruhu, mysli politicky, komu to pomůže- druhé straně?”. Tak to již bylo i v Itálii, kdy premiér pochopil kde je jeho místo. Jsou to jenom lidé, mají rádi svůj život, mají rodiny, ženy, děti. No a se samopalem v ruce brání svůj stát, zájmy národa jenom pár, pamatuji Salvador Aliende, ten na to doplatil životem a pak Baťka v Bielorusku, ten to zatím ustál.

15. 9. 2022 10:46
Odpovědět  Jaroslav

Včera jsem na PL (Lidem hodili drobky) četl svinský příspěvek jistého znalce. Ukázka, jak někteří dokážou překroutit jasné sviňárny:
Jen taková drobnosthttps://parlamentnilisty.cz/Content/Img/dobra-diskuze.svgbadaxe1, 14.09.2022 7:39:56
Oni ti diktátoři obvykle nastoupí po vládě levice, která stát rozs*re na totál. I ten Pinochet, u nás tak proklínaný, se k moci dostal poté, co soudruh Alliende Chile dostal do naprostého kolapsu, kdy nebylo v obchodech ani nic k jídlu. A ano, Pinochet se dostal k moci převratem, ale budemte se divit, za vládou v podstatě nikdo nestál. A právě Pinochet dostal Chile z průšvihu a docela z ní udělal na tamější poměry prosperující zemi. Dodnes na něj spousta lidí vzpomíná v dobrém. Určitě bych nestál o to, aby nás zachraňoval někdo podobným způsobem, ale už vůbec nestojím o levičácký bordel který naši “milovaní” vůdcové tady nastolují. Ono je dost jedno, jestli je diktatura rudá, hnědá nebo zelená, pořád je to stejné levicové svinstvo.

Jaroslav
15. 9. 2022 12:13
Odpovědět  primak

Primaku, ten Pinochet se dostal k moci převratem s pomocí svých US přátel/kurátorů. Těm zcela jistě byly první na mysli zájmy Čilanů. V té době jsem byl již “velký kluk” a kdeco si pamatuji, třeba pogromy a koncentráky, vyhazování lidí z vrtulníků do moře atd. Dále ten chaos v hlavách západních politiků a značné části obyvatelstva nepovažuji za levicový. Zmatenost je zmatenost a zhloupnutí je zhloupnutí. To nemá další přívlastek jako levicový a pravicový. Komanči v ČSSR byli “levicoví”, ale vzhledem k tomu, že nutili (a většinou donutili) pracovat i dnes chráněné obyvatelstvo, by z dnešního hlediska byli ultrapravicoví. Na naší politické scéně snad dnes ani nejsou žádní pravicoví a levicoví, jsou jenom pomatení. Viz pětikolka.

josef
15. 9. 2022 12:40
Odpovědět  primak

Takže primak, nebo PRIMÁT ? Oni totiž zemi a hospodářství Chile rozvrátily USSA. Konec konců jestli nevěříte, tak se podívejte o co se pokusil ten vzor demokracie ve Venezuele. Nejen rozvrat státu a dosazení vlastní loutky a kriminalizace právoplatného presidenta. V Chile vraždili. Když jim docvaklo, že bez těžké ropy jim nepojedou rafinérie, tak jim byl Manduro dobrý.
Takže jenom dotaz. Jste dalším zdrojem polopravd, nebo čistokrevný trol ? Či snad jenom omyl ?!

josef
15. 9. 2022 12:43
Odpovědět  josef

Pro primaka : Pardon omlouvám se. Přehlédl jsem , že se jedná o citaci! Ještě jednou se omlovám.

Pavel K
15. 9. 2022 09:40
Odpovědět  josef

josef jak píši výše, když to někde dohledám, dám vědět, ju.🙋‍♂️

Pat
15. 9. 2022 07:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Občas se i v Eurosajuzu najdou politici kteří pochopili, že eurosankce na příkaz USA fungují perfekně a maximálně drtivě.
Eurosajuz decimují dokonale a vytvářejí ještě tužší závislost na USA.
A jestli jsme v minulosti měli závislost na ruských surovinách napřímo a za levno, tak nyní máme závislost na ruských surovinách za draho, protože musí jít přes hlavně americké (zčásti i čínské, indické, norské,….) překupníky.

Albi
15. 9. 2022 09:59
Odpovědět  Pat

Jestli jsme v minulosti měli závislost na ruských surovinách,
tak dnes závisíme na Německu, kolik a jestli vůbec nám něco milostivě udrobí “ze svého” (a nejlépe z toho, co jsme mu předem museli povinně odevzdat). To jsme si fakt pomohli.

Markýza
15. 9. 2022 13:51
Odpovědět  Albi

No a vzhledem k tomu, že Německo je taky závislé na ruských surovinách…………….

jirik
15. 9. 2022 07:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Fiala v Otrokovicích
10. 9. 2022
cca 7 minut

https://www.youtube.com/watch?v=L5fVYyAhoRA

Teuton
15. 9. 2022 07:27
Odpovědět  jirik

Viděl jsem to. Toho ukrajinského zmrda lidi v Otrokovicích pěkně osolili.

Frankie
15. 9. 2022 07:43
Odpovědět  jirik

Tak by to vypadalo téměř všude, kde by tento zmetek přijel.

Lev Prchala
15. 9. 2022 08:07
Odpovědět  Frankie

Může být rád,že mu nikdo svou “””báječnou domácí rozpočtovou situaci”””nešel vysvětlit RUČNĚ.

Pedro
15. 9. 2022 09:15
Odpovědět  Lev Prchala

To jako že by dokázal zbušit nejdřív ty gorily? Toho bych rád viděl. Nejspíš ho měli zasypat smradlavými vejci, tomu by nezabránili.

Pavel K
15. 9. 2022 09:48
Odpovědět  Pedro

🤣 🤣 🤣 🤣 👍 👍 👍
Nechtěl jsem se už k tomu vyjadřovat, protože jsem to tuna už udělal.
Ano měli ho zasypat pukavci. Měl okolo sebe pět goril a kdoví jestli nějaký ten anton nebyl na blízku. Jak že mu v Otrokovicívch dali??? Takhle se v PS hádají normálně, běžná hádka, kde neměl nikdo nic připraveno, protože mluvit neumí. Já bych to taky nedokázal a uchýlil bych se k urážkám. A na to ONI čekají. Na rozdíl od nás to mají nacvičené, to mluvení. Takže běžné výkřiky do tmy, na které je křivák připravený. 🐖🐖🐖💩💩👎👎

Albi
15. 9. 2022 14:31
Odpovědět  Pedro

Přijde den, kdy něco takového hrozit nebude žádnému politikovi..
Málokdo bude ochotný nechat si byť jen jedno vejce zkazit, aby ho vyplýtval na premiéra.

Teuton
15. 9. 2022 07:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Nevím, co a jak Itálie, ale u nás v ČR jsou u moci fialoví pětizmrdi, pro které je na prvém místě Ukrajina, EU a Pentagon, rozhodně ne český občan. Jsme pro ně naprosto zbytečná položka, ačkoli z našich daňových odvodů vznikají jejich astronomické platy.

Aleš
15. 9. 2022 07:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Doufám, že pravice zvítězí všude a bude po EU a US ambasády dostanou výpověď z Evropy.

jirik
15. 9. 2022 07:47
Odpovědět  Aleš

otázkou je – jaká strana či hnutí by muselo zvítězit v české republičce, aby se uskutečnil odchod z eu I nato?

ODS je údajně pravicová, a to liberálně konzervativní
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ob%C4%8Dansk%C3%A1_demokratick%C3%A1_strana
liberální konzervatismus
https://cs.wikipedia.org/wiki/Liber%C3%A1ln%C3%AD_konzervatismus

Aleš
15. 9. 2022 09:45
Odpovědět  jirik

ODS není pravice ani levice. Jen zloději v převleku za politika.

František
15. 9. 2022 13:44
Odpovědět  jirik

Taková strana (hnutí) je. Hlásá to už několik let. Jen lidem to dosud nedošlo. Je to SPD Tomia Okamury.

jirik
15. 9. 2022 14:55
Odpovědět  František

Tady máš další https://narodnidemokracie.cz/

K ystoupení z NATO a EU: V tomto ohledu není možné dělat žádné kompromisy a naivně doufat, že se obě nadnárodní organizace změní a zreformují. Národní demokracie je striktně pro vystoupení z obou těchto uskupení.

https://narodnidemokracie.cz/zverejnujeme-dalsi-cast-naseho-programu-bod-cislo-jedna-vystoupeni-z-eu-a-z-nato-princip-neutrality/

Misa z Moravy
15. 9. 2022 07:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Ve Švédsku už pravice vyhrála. Ne každá pravice je však proruská. Oslabit ekolevici v EU je pro nás však jednoznačně dobře. EU se jí podařilo málem zlikvidovat.

jar
15. 9. 2022 08:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Politici Leví,nebo Praví, všichni stojí za hov.o. Podle ovoce je poznáš a to je u všech prohnilé,zdegenerované,nanic. U nás lze volit pouze SPD,pak se uvidí,co dokáží.Celý zbytek,levý pravý střední,ať si říkají jak chtějí je sebranka,hejno komárů.

jar
15. 9. 2022 08:32
Odpovědět  jar

Už nyní volby ukáží,kolik je u nás probuzených,co chtějí tvořivou společnost,kolik prestitutů,tchajwaneckých hluboce se klanících šašků co umí pouze přijímat potravu a kolik tupých ani ryba ani rak,těm stačí taky jen žrát a chcát a chrápat za pecí a čumět do blba.

Albi
15. 9. 2022 10:12
Odpovědět  jar

Přesně.
Možná bychom měli vymyslet jiné názvy. Zatím třeba probuzení a spící. Protože příslušnost skutečně o člověku nic moc nepoví. Zvlášť když se ten dotyčný za pravičáka prohlásí sám. A všimněte si, že veřejně se za levičáka neprohlásí nikdo, protože to momentálně není v módě, i když skutečná levice, která by se brala za zájmy opravdu pracujících dnes prakticky neexistuje. Všem jde jen o peníze a majetek, což jsou, vždycky byly a budou “hodnoty” nadstranické.

JURA
15. 9. 2022 10:39
Odpovědět  jar

Znám ve svém okolí několik takových , a v republice jich je požehnaně..

Pavel z Moravy
15. 9. 2022 08:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Ono není pravice jako pravice a levice jako levice. Tady se úmyslně zafixovalo, že toto co se děje jsou nápady levice. Jsou to ale nápady nadnárodní plutokracie a zm.dů, kteří baží po absolutní moci. S levicí to nemá nic společného. Nebo si snad někdo myslí, že by komunisté chtěli brát lidem osobní majetky, tedy domy, byty, auta apod. Vždyť toto je nápad nadnárodního korporátu v čele s absolutními boháči. Jakou to má souvislost se socialistickou levicí a Marxem proboha. Společné vlastnictví výrobních prostředků, obzvláště těch klíčových pro chod země a to v podobě národních podniků je ta nejlepší cesta, aby se nestalo to co zde. Kdo tuto jednoduchou tezi nechápe, potom ani nechápe, že má na rukou i na nohou okovy. Jestli si někdo myslí, že takzvaná pánská střední třída si bude dělat vrásky z toho jak žijí ti nejchudší, tedy dělníci, tak je opravdu naivka. Tato střední třída vždy ukazovala svoji povýšenost a ani nyní tomu nebude jinak. Ale když tomu lidé chtějí věřit, proti gustu žádný dišputát.

Albi
15. 9. 2022 10:16
Odpovědět  Pavel z Moravy

Přesně tak, vysvětlil jsi to pár slovy naprosto dokonale.

skeptik
15. 9. 2022 10:44
Odpovědět  Pavel z Moravy

No hlavně se ukázalo, že pravice je v ČR profašistická neštítící se podporovat nacistickou Ukrajinu a tak ignoruje všechny fakta dokazující nacismus.
Takže už nerozlišujeme pravicové a levicové strany, ale fašistické a nefašistické.

jar
15. 9. 2022 11:04
Odpovědět  Pavel z Moravy

Je to tak.Ti zmrdové dokázali obracet i to slovo levice.Obrací naopak vše,infiltrují vše ,převrací vše,ničí vše.Komunisti by nikdy nekradli osobní majetky svým občanům.Za socialismu jsme dostávali,nikdo nám domy ani teplo v nich nebral. Nevakcínovali nás jedy a ve školách byly normální děti a normální učitelé.Z naší práce a našich peněz se postavily elektrárny,přehrady,hutě a závody.Měli jsme vynikající odborníky.Jeden jediný příklad: Naše lovecké zbraně byly špičkové,patřily k nejlepším na světě.Sklo,varhany,cukrovary. Dneska i ty sirky stojí za prd a v cukru je hodně nedofiltrovaného,zbytkového vápna.A cirkus pětizmrdů,olízavačů. Máte pravdu,Pavle z Moravy.

jar
15. 9. 2022 11:41
Odpovědět  jar

Ještě,když jsem zpomenul ten cukr.Ti,co doma zavařují nebo dělají svoje syrupy doma,říkají,že dnes cukr tolik nesladí. Je to tak,máme dnes horší cukr,Zato do potravin se všude valí umělé sladidlo z USA Aspartan. Aspartan byl ale vyvinutý původně jako bojová látka. Kolik lidí tak i u nás si aspartanem poničilo neurony v mozku v lepším případě.A v tom horším mnozí po uživání aspartanu došli i dál,k rakovině mozku.

Markýza
15. 9. 2022 08:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Á, Američtí novináři zase někomu radí, co má dělat a jak se chovat. Radí velmi dobře, hoši milí…..oni by ti Taliáni bez nich byli takoví bezradní, žeano. Tři tisíce let se tu plácají od ničeho k ničemu, tak zaplaťpánbu, že jim ti američtí hrdinové poradí!

Albi
15. 9. 2022 10:36
Odpovědět  Markýza

Tak tak. A nejen Taliáni, ale všichni.
Novináři jsou na tom podobně jako politici. Politik okamžitě po zvolení a novinář jen co dostane možnost, že jeho slova otisknou, stane se plně kvalifikovaným odborníkem na cokoliv, co je momentálně třeba blbému plebsu vysvětlit.
Od módy po válku – hravě si poradí se vším. Svetry nebo chyby ve vojenské taktice, žádný problém. 🙂

Markýza
15. 9. 2022 13:53
Odpovědět  Albi

Je pravda, že to dělají všichni, ovšem Amíci, ti jsou odborníci hlavně na to “jak to udělat správně”.
Jestlipak je někdy napadne, kolik těch “správně” může být……….

Albi
15. 9. 2022 14:35
Odpovědět  Markýza

Jasně, nechtěla jsem upírat Američanům jejich zásluhy a schopnosti, však mnoho z těch z “jiných krajin” se vyučilo u nich.

Markýza
15. 9. 2022 19:50
Odpovědět  Albi

No, ještě toho trochu! Upírat Amíkům zásluhy!! Takoví se se zlou potážou! :-)))

Jaroslav
15. 9. 2022 08:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Mám pocit, že ti Italové si nějak moc dovolují. Jak znám systém voleb v “demokraciích” západní evropy, tak si ti “pravicoví” italové ani neškrtnou. Viz naši fialoví. Těm se s pomocí ústavního soudu povedlo “prekabátiť” volební systém i konstituci ČR. Takže nějaké naděje o dárku Putinovi jsou marné, voni si to již tam nahoře, kde jsou lidi co vládnou, již pohlídaj. To by musel na nějaká centra, kde se rozhoduje o “západě” spadnout minimálně Čeljabinský meteorit

janle57
15. 9. 2022 09:28
Ohodnotit příspěvek :
     

S největší pravděpodobností dostanou lidé v Itálii konečně rozum a zvolí si
někoho ,kdo zajistí zemi levný ruský plyn a ropu a následně vyvede Itálii
z té zapráskané EU,většina Italů,po zkušenostech z II.sv.války si před Helmuty
musí 10x odplivnout a nebude se určitě rozpakovat nakopat je do .. !!

Jaroslav
15. 9. 2022 12:15
Odpovědět  janle57

Jednoduše, nezvolí a je to škoda

JURA
15. 9. 2022 10:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Může se snad někdo divit , možná jen ti trubci co zde dávají mínusy a ti jsou většinou z neziskovek , které financuje jeden geront z USA.

Jaroslav
15. 9. 2022 13:41
Odpovědět  JURA

Jsou v práci

Albi
15. 9. 2022 14:37
Odpovědět  Jaroslav

Je ne v “práci, matce pokroku….” 🙂

Markýza
15. 9. 2022 13:54
Odpovědět  JURA

Ježíšku na křížku – snad vás nebudou rozčilovat jakési virtuální mínusy?