The Washington Post: Pokud Rusko zvítězí, ukrajinských uprchlíků se nezbavíme

Míra podpory Ukrajiny v západní společnosti klesá, a tak je čas přijít s novými nápady jak vzbudit sympatie, uvádí Leonid Bershidský ve WP. 

Zajímavá poznámka – o to zajímavější je přečíst si co se nabízí.

Na celém Západě podpora zásobování Ukrajiny zbraněmi klesá. V USA roste podíl lidí, kteří říkají, že vláda dělá pro Ukrajinu příliš mnoho, a v Německu stálá většina tvrdí, že diplomatické úsilí o vyřešení konfliktu je nedostatečné. Zatímco západní politický a bezpečnostní establishment (až na několik výjimek, zejména Maďarsko) souhlasí s tím, že Rusko musí být poraženo, aby se zachoval liberální světový řád, zabránilo se šíření ruské agrese a dalo lekci diktátorům v pokušení následovat expanzivní příklad Vladimíra Putina, miliony lidí tyto argumenty nezajímají. 

▪️Ukrajina je extrémně zkorumpovaná země, uvádí dále autor, a to omezuje solidaritu s Kyjevem.  Navíc pro mnoho Evropanů a zejména Američanů je Bachmut přibližně stejně daleko jako nějaký súdánský Chartúm. Mnozí si vůbec neuvědomují – ti mimo bývalý východní blok – že bývalé součásti Sovětského svazu jsou „skutečné země“.

Veřejná podpora Ukrajiny na Západě proto nebude mít dlouhého trvání, „pokud osobní zájmy voličů nebudou spojeny s ukrajinským vítězstvím”, zdůrazňuje WP.

▪️Nejprve voliče musíte přesvědčit, že válka na Ukrajině je levná. Pokud vlády chtějí, aby jejich proukrajinská politika přilákala trvalou podporu veřejnosti, musí vytvořit argumenty, které osloví vlastní zájmy nedůvěřivých voličů.

Měli by začít tím, že zhodnotí efektivní výhody vojenské podpory Západu. Bonusů je z toho víc než dost, pokračuje americký list.

Tato válka je například výhodná pro americký vojensko-průmyslový komplex, což znamená pracovní místa. Podpora Kyjeva také umožňuje Západu zbavit se starých zbraní a nahradit je novými. Autor také ospravedlňuje restart ekonomiky na „válečném základě“.

▪️Energetický chaos kvůli sankcím vůči Ruské federaci navíc umožnil americkým dodavatelům LNG přivydělat si. Evropané jsou samozřejmě nuceni platit přemrštěné ceny – ale jejich dodávky se staly „rozmanitějšími“.

Další racionální argument pro stranu Ukrajiny souvisí s energetickou odolností Evropy. Kdysi se evropské národy spoléhaly ve své energii na Rusko, nepoddaly se Putinově pokusu využít energii jako zbraň a místo toho vyvinuly nové zásobovací kanály a povzbudily spotřebitele, aby přešli na „zelenější“ možnosti. Všechny tyto aktivity činí evropský energetický trh mnohem flexibilnějším. Pro Američany samozřejmě evropské úsilí otevřelo větší energetický exportní trh, což je jasná ekonomická výhra.

Je pravda, že omezení obchodu s Ruskem vedlo k ekonomickým ztrátám, zejména pro evropské exportéry. Omezení přispěla k největšímu zaznamenanému obchodnímu deficitu Evropské unie v loňském roce. Ale opět, stejně jako v případě energetiky, větší diverzifikace exportních trhů může jen učinit západní výrobce odolnějšími.

▪️A hlavně: pokud vyhraje Rusko, pak ukrajinští uprchlíci, kteří zatěžují systémy sociální ochrany Starého světa, nikam neodejdou! Což je pro obyvatele západního světa opravdu skutečnou noční můrou.

Pokud Ukrajina vyhraje, mnoho Ukrajinců půjde domů; zůstanou jen někteří velmi potřební pracovníci, kteří byli z velké části integrováni. Pokud Ukrajina prohraje, neodejdou ani ti uprchlíci, kteří zatěžují evropské sociální záchranné sítě, stejně jako se jen velmi málo lidí z předchozí uprchlické vlny vrátilo do svých rodných zemí. 

Tyto argumenty by měly oslovit konzervativní voliče, kteří hledají sobecký důvod k podpoře Ukrajiny. 

Pokud se vládám nepodaří přidat takové „sobecké“ argumenty ve prospěch podpory Ukrajiny do svých rétorických arzenálů, únava z Ukrajiny rychle nastane, zvláště pokud plánovaná protiofenzíva vyšumí. 

Jelena Panina

sdíletj na

4.4 11 hlasy
Ohodnotit příspěvek
57 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sergej
6. 5. 2023 03:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Podporovat co se jim vzápětí naexpoirtovalo po záhubě u nich doma je s původním záběrem zničení konkurence “rozkopulovanými bukanýry či jak to nazvat je možná i záběr na provedení digitálního koncentráku hrůz zrůd ale tu svoloč která nejde v pindostanu uživit – defraudanty tiskárny holaru exoty neexistujícího kapitálu deep state umocňují ale s depopulkou záměru a záběru odlidnit planetu výkonnými uzurpátory je asi něco a styl úmyslu vypálení říma Nerem. Volně jsem nastylizoval rétorické cvičení a jakákoliv podobnost s probíhajícími ději je jak říká profesor Staněk “čistě náhodná s předurčeným výsledkem provedení nechtěné sebezáhuby místo okolí skřečkujícímu ikváči brutopýrace kadlace? 🙂 🙂

sergej
6. 5. 2023 03:38
Odpovědět  sergej

“skřečkujícími-mu tam asi patří také blby bez hranic což mám za ideu zdejší školastiky inkluzáky bezcených titulů memory úžerů třeba i “jezdci apokalypsy? třeba na Šefčíka behemoty?
https://www.facebook.com/100084617054786/videos/tiskov%C3%A1-zpr%C3%A1va-institutu-ochrana-pr%C3%A1v-ob%C4%8Dan%C5%AF-v-zastoupen%C3%AD-%C5%99editelky-institutu-ne/267672779044828

sergej
6. 5. 2023 03:49
Odpovědět  sergej
sergej
6. 5. 2023 03:52
Odpovědět  sergej
Oy Vey
6. 5. 2023 16:45
Odpovědět  sergej

píšeš ako Hviezdoslav

Vanja
6. 5. 2023 05:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Z ukronacistických utečenců se na Západě utváří místní teroristicklá banda, rozbíjející zbytky USA, GB, UZA, EU

Vaska
6. 5. 2023 11:48
Odpovědět  Vanja

fašizace jede salámovou metodou –
https://t.me/to_je_nas_svet/11550

Bety
6. 5. 2023 12:14
Odpovědět  Vanja

No co? Vycvičili si je, podporovali v nich to nejhorší a teď se jim nelíbí, že v tom budou pokračovat u nich doma? Usámu si taky vycvičili, aby dělal to nejhorší v Jugoslávii a pak se jim chlapec nějak vymknul. Trvali na rozpuštění gulagů a pak se jim tam zformovala z těch propuštěnců ruská mafie.
To samé bylo s kubánskými imigranty – v knihách i seriálech hodnotí kubánskou mafii v USA jako tu
nejvíc nemilosrdnou, co tam kdy měli.Za II. světové poskytli sicilské mafii nemalé výhody a výsledek v USA je taky nepotěšil. Nehledě na to, kolik si tam po válce dovezli německých nacistů.
Blbé je, že teď se o výsledky svého snažení dělí s celou Evropou, včetně nás.
Jen ať si je navezou všechny k sobě, pak Ameriku odřízneme od zbytku světa a bude klid.

Bety
6. 5. 2023 15:56
Odpovědět  Bety

Zapomněla jsem se zmínit, že bez amerických prachů by ani ten Hitler na toho vůdce nejspíš nevyrostl. A taky že na druhé světové pořádně vydělali a zbavili se problémů které
vytvořili tou Velkou krizí. Inu jeden vydělá a spousta jiných na to doplatí.

Pavel z Moravy
6. 5. 2023 17:00
Odpovědět  Bety

Víte celý problém je v tom, že lidé si neváží toho jak v klídku a pohodě v socíku existovali. Ano, nebyli milionáři, možná pár a většina byla tak na stejné úrovni. I když jako dělník, žil jsem si dobře. Vyjmenovávat to zde nemá cenu, ale kupříkladu na týdenní výběrové rekreaci v Rožnově pod Radhoštěm, kde jsem byl s kamarády nás to v sedmdesátých letech za týdenní pobyt stálo 120 Kč a jednu cestu nám ještě zaplatili. Navíc musím říci, že lidé už byli tak zhýčkaní, že se jim tam ani nechtělo. A pobyt to byl špičkový. Když bych to měl srovnat s tím jak si žili obyčejní v sedmdesátých v USA, tak ti tady toto vidět tak zblednou závistí. Ve filmu ze sedmdesátých let Strom snů, se Costner vrací domů do nějakého městečka v Misissipi, všude nepředstavitelná bída, bydlení v chatrčích. Takto by zde nežil ani poslední cikán. Toto by měli všichni ti, kteří stále plivou na socík zažít a v něčem takovém fungovat. Pak by určitě smýšleli jinak. No, oni ale viděli pozlátko. Ale filmů ze skutečnosti popisující tu neuvěřitelnou bídu amíků v 60 a 70 letech tam natočili dost. Chce se to jen dívat a vnímat realitu. Takže, přijde li to sem, nic nového pod sluncem. Oni museli chtít Evropu jako nejvíce

Pavel z Moravy
6. 5. 2023 17:11
Odpovědět  Pavel z Moravy

rozvinutou zničit. Všem těm globálním parchantům a to i tady lezlo na nervy, že zdejší obyčejná populace má takové sociální výhody. Museli se pokusit to tady rozložit a za pomoci zrádců a zaprodanců se jim to daří. Proto začali s Evropou, co by si vzali na Africe a v Ásii, na tu nemají prostředky a vliv. A rozežraní a rozmlsaní evropané se svými zaprodanci se pustili do rozkladu vlastní společnosti. Je neuvěřitelné jakým způsobem se jim podařilo vyzmizíkovat kolektivní paměť a stvořit takové neotesance, kteří si ničí vlastní ekonomiku a kulturu. To přichází vždy, když lid ztratil důstojnost a duševně zakrněl. Teď si náš nezájem o 30 leté směřování k tomuto bordelu vyžereme všichni, ale hlavně mladé generace. Nelze je ale litovat, kdyby neměli hlavy zabořené do mobilu a trochu se věnovali něčemu jinému, možná by prozřeli. Myšlení je ale pro ně problém. Tak jak zpíval Werich, nashledanou v lepších časech, ale až s jinými jedinci.

Milan ze Zahrady Čech
6. 5. 2023 20:47
Odpovědět  Pavel z Moravy

Někdy před měsícem jsem si odložil jeden odkaz, že ti ho sem příležitostně hodím jako doklad zdebi-lnění národa, až zase budeš lkát nad mládím vpřed, ale pak jsem na to zapomněl. A teď jsem na to náhodou narazil. Popravdě jsem nevěděl zda se mám chechtat či brečet, protože takovej černej humor, navíc in natura, jsem ještě neviděl. Vlastně mi okamžitě před vnitřním zrakem naskočila Sonička Peková a pan Tichý. Proč, to pochopíš až když si všimneš dosaženého vzdělání “hrdinek” toho neskutečného příběhu.
https://www.novinky.cz/clanek/krimi-bizarni-pripad-v-praze-zubarka-a-pedagozka-zabily-muze-ktery-jim-slibil-ze-jeho-telo-zmizi-40427177#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Eva
6. 5. 2023 08:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajinci už nikdy neodejdou. Proč taky? U nás se mají jak prasata v žitě. A my jsme v p….i

janle57
6. 5. 2023 10:25
Odpovědět  Eva

700 000 přivandrovalých banderovců,společně s miliardami za darované zbraně,za které
zelený svetřík sotva poděkoval,kompletně rozvrátilo náš rozpočet,nejsou a nebudou tu
peníze na nic,důchody,zdravotnictví,školství,vracíme se velmi rychle s životní úrovní
většiny lidí do 19.století a bude hůř,za velmi krátkou dobu velmi hůř,tahle banda parazitů
nikdy neodejde a vládní gauleiteři s Rakušanem v čele, jim zanedlouho udělí naše občanství,
a to se jich pak už nezbavíme nikdy a další 3 pokolení jim budou dále a dále sloužit.

Eva
6. 5. 2023 12:04
Odpovědět  janle57

Omyl, my se vracíme nevím kam. V panelácích nemáte kamna, aby bylo možno zatopit, uvařit. Pole jsou zničená. Dobytek se likviduje. Ptačí chřipka, prasečí mor – jenom u nás, okolní státy nic? Není to divné?
Fyzickou prací, prací rukou se opovrhuje.
Mladá generace na poli nebo ve chlévech pracovat nebude. Anebo těžká práce v továrnách?.Oni přece nejsou socky.
Je mi líto, ale skoro vše, co se vybudovalo za těch zlých komunistů je už rozprodáno, rozkradeno, zničeno. Nezbývá už skoro nic, co je naše, české.
Středověk. Nebo co vlastně?

Pavel z Moravy
6. 5. 2023 17:24
Odpovědět  Eva

Přesně to co zde píšete naplánovali během války a po ní bratři Dullesové pro slovanské národy. Nevyšlo to hned, až po tom slavném převratu v 89. Socialismus lidem smrděl, mají to co chtěli. Poučit se lze pouze na vlastních chybách. Zde již ale není důstojný lid, který by s tím mohl něco udělat. Sobeckost, tedy já, já, já zde zvítězila. Mladé generace vlastenectví, láska ke své historii, kultuře a národu nezajímá. Půjdou s tím kdo jim více nasype. To se ale velice mýlí, zdejší omladina je pro světový kapitál tou nejvhodnější kořistí. Velmi brzy se o tom přesvědčí. To už tady ale nebudu, ale vím, že o nic nepřijdu.Přeji pěkný den všem slušným lidem.

Pijack
6. 5. 2023 08:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Něco za něco ! Milí Američtí vylízanci. Když umíte strkat své nevymáchané, arogantní a drzé rypáky do zemí, do kterých je vám lejno a způsobíte mezi národy pohromu, tak si taky vzniklé odpovědnosti užijte. To by se vám líbilo něco rozvrtat a pak odejít, aniž byste jakkoliv nesli za své činy odpovědnost. Chtěli jste válku? Máte ji mít. Doma se vám to už začalo bouřit… a teď ještě ti Ukrajinci. Jste jediný národ na světě, který řeší své mindráky ničením cizích zájmů. A budete jediným národem, který na to doplatí mezinárodní izolací, nebo ztrátou přátelství ostatních. Spojenců můžete mít hodně, ale přátelství to jistě nebude. Ochutnejte si svou medicínu.

Albi
6. 5. 2023 09:09
Odpovědět  Pijack

“To by se vám líbilo něco rozvrtat a pak odejít….”
Zvyk je železná košile. Nikdo nám není tak rovný, abychom o jeho přátelství stáli. Něco za něco se nepovoluje.
Je to jasné, chátro?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lékořice ok
6. 5. 2023 13:52
Odpovědět  Pijack

Až na to, že Američané nejsou , podle mne , žádný národ, nýbrž spolek chamtivých a vypočítavých.

Markýza
6. 5. 2023 09:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Aleale…….a co že tak najednou a taková silná slova? Prej – noční můra 😎 Devadesát procent světa v obrovských počtech není noční můra a pár Ukrajinců najednou ano? Copak, milí Amíci, copak to? Jestli vy anglosasové nemáte nějaký problém s námi, Slovany…………………

Albi
6. 5. 2023 10:46
Odpovědět  Markýza

Se Slovany možná (ale spíš jen s některými – a víme s kterými, že), s námi nemají problém, ale “spojeneckou” smlouvu.

Markýza
6. 5. 2023 17:30
Odpovědět  Albi

Problém taky, to se nevylučuje. Na kdejakého hejhulu z Horní Volty nutno pohlížet jako na obohacujícího a etnicky zajímavého – Slovani jsou zřejmě v jejich očích pořád verbež. To usuzuju z poznámek v knihách a ze zkušeností těch, co tam byli/žili.

Standa
6. 5. 2023 10:32
Ohodnotit příspěvek :
     

,, evropské sociální záchranné sítě ” ??? Co to je???Neměli by zachranovat FašUkr.,ale Čechy před touto vládou.?????
Válečná zločinec na Hradě ovšem přemýšlí jinak.
Máte , co jste si zvolili!!!!
Smrt Ukrajině!

Zmatený
7. 5. 2023 14:39
Odpovědět  Standa

Byl bych v klidu. Už se to blíží!
„300.000 zabitých“ — Robert Kennedy Jr. označil nenahraditeľné straty Ozbrojených síl Ukrajiny

Frank
6. 5. 2023 10:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Zapad je obeti sveho lhani, propagandy a svych sankci a bude za ne platit. Ty primitivni ksichty Ukrajincu na obrazku nevesti nic dobreho pro sve hostitele. Ktery kreten si stale jeste mysli, ze Ukrajina vyhraje? Co jedine funguje je lhani zapadu a Ukrajincu, rizeni valky zapadu proti Rusku z USA a Londyna. Pritom je Londyn urcujici, jeho Rothschildove nechteji zadne primeri, ale nekonecnou valku, ktera je pro jejich zbrojni koncerny vyhodna. Oslabovani Ruska a jejich pokusy o destabilizaci budou pokracovat. Plne hrbitovy vojaku a potoky krve je nezajimaji, ty slouzi k dosazeni jejich cile, na valce dal bohatnout.
Prigozin uz podruhe vehementne zaluje na ruskou generalitu, ktera mu nedodava potrebne zbrane a munici, ackoliv nese tu nejvetsi zatez ve stycnych bojich a v cisteni zastavby od Ukrosu, kteri se vsude zabetonovali. Jaka je pravda a proc se to deje? Je generalita ve sporu s Wagnerem a opravdu ho drzi na suchu? Chce ho dostat pod sve veleni? Jsou to zradci Ruska, ktere je treba vymenit? Stalin nechal tisice dustojniku vystrilet pred zacatkem valky a jejich selhani v boji trestal zastrelenim. Kde je pravda?
Ovsem pomalu zacina zapadnim degeneratum a investorum do valky dochazet, ze jejich plany oslabit a destabilizovat Rusko nevychazeji a ze jim samym dochazeji suroviny a dech. Zeme jsou stale zadluzenejsi a hostujici Ukrajinci je vyssavaji uspesne dal. Budou si je muset ponechat i po skonceni valky. Ty suroviny uz zadarmo od Ruska neziskaji a proto se za kazdou cenu snazi zazehnout svetovou valku. Provokace drony budou pokracovat. Valka by jim nastartovala konjunkturu. Bez ni se USA brzy polozi.

Frank
6. 5. 2023 11:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Dnes jsem se z Protiproudu dozvedel, ze TGM zaplatil atentat na Lenina. Doklada to dokument v Archivu Prazskeho hradu. TGM byl zrejme agentem Londyna a odtamtud rizen.
Vsem milovnikum taticka asi spadne celist.

zuzana
6. 5. 2023 11:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Hrůzná kožní onemocnění po očkování proti COVID-19 se nyní šíří mezi plně očkovanými lidmi

https://aktax.cz/hruzna-kozni-onemocneni-po-ockovani-proti-covid-19-se-nyni-siri-mezi-plne-ockovanymi-lidmi/

Pavel z Moravy
6. 5. 2023 11:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Když chybí národu důstojnost, ničím ji nenahradí. Národ si splnil svůj sen. Má přesně tu svobodu o kterou tak žehral.

All
6. 5. 2023 11:52
Odpovědět  Pavel z Moravy

Náš národ v r.1989 si myslel,že se budeme mít jako v ráji,nikdy ale nepomyslel,že budeme rozkradeni,okradeni,manipulováni a že se z nás stane ubohá kolonie,ta nejubožejší z bývalých států RVHP,která nebude mít vůbec nic,jen šílené poskoky zrádce politiky,Ne -lidi,ale zaprodané magory,navíc Anihiláky ničitele Československa.Zrůdy.

All
6. 5. 2023 12:02
Odpovědět  All

V pátek ministr obrany USA pochválil ,,zástupce Polska”, Polsko brání – prý ,,bezpečnost USA”! Polsko brání bezpečnost USA ? Zhovadilost,bezmezná zhovadilost a tvrzení přiblblého černého ministra USA,postihnutého ,,Hvězdnou nemocí”-spíš pitomostí nafoukaných yankees.Dřistyprdy okolo vrby,svět je už jiný a bude jiný, vy nafouknuté dolarové gumy.

Pavel z Moravy
6. 5. 2023 17:41
Odpovědět  All

Člověk se může napálit, to ano, ale měl by srovnat své priority a když vidím kdo začíná řídit tuto zemi a vidím jak necharakterní lidé se derou do vedení země, musí mi zapnout můj pud sebezáchovy, musím vzít zpátečku a pokorně si říci, jo chlapče, mýlil jsi se, udělal jsi chybu a snažit se to napravit. Ale k tomu potřebujete něco více než prosté koukání na pakulturu v TV a čtení novin jako Blesk. Ten duši člověka neosvítí a moudřejším ho neudělá. Já vím, že vám to říkat nemusím. Už se trochu známe, i když osobně ne. A to je současný problém tohoto národa. Jen málo jedinců si přizná, že chybovali, když tak jásali nad likvidací socíku. A když si to nepřiznám, tak nikdy nic nepochopím. Protože ta většina jsou stádní typy, které se chovají a mluví jako většina, aby nevybočili z davu, nemohou nic pochopit. A my, co nejsme příslušníky stáda musíme žít v našem světě. Věřím, že nám naši sílu závidí, ale nejsou schopni nebo ochotni se změnit.

Autor
6. 5. 2023 21:10
Odpovědět  Pavel z Moravy

Stádo nemá rádo “opodál stojící”. Už jen proto, že to nechápou. Nemyslím, že by někomu záviděli ti ze stáda, že je silný. Ba právě naopak – snaží se takové vždy usadit, ponížit, zesměšnit, někdy i dokonce odstranit minimálně z “dohledu”.

Autor
6. 5. 2023 21:05
Odpovědět  All

Lidi zapomněli – a nejen u nás – že za všechno se platí. I za to, že – jak se mnoho lidí chová – “mně se to netýká, já si žiju sám pro sebe!”

katango
6. 5. 2023 21:51
Odpovědět  All

V ráji taky chodili s holou zadnicí.

Boomer
7. 5. 2023 14:50
Odpovědět  katango

.. inu, tenkráte ještě nikoho nenapadlo, že by se na zakrytí zadnice dal postavit kšeft. Já tuhle poptával v prádelním krámě trenýrky a milá prodavačka mi nabídla moc pěkné, značkové, kus za 968Kč.. byla moc hezká a tak jsem chvíli koketoval s představou, že by to se mnou jako seklo a ona by mi potom dávala umělé dýchání. Naštěstí mi včas blesklo hlavou.. a co když mají vzádu v krámu defibrilátor? A dají mi elektrickou pecku 5000V? Nekoupil jsem to a odešel..

Jaris
8. 5. 2023 10:00
Odpovědět  Boomer

Boomer, 😀 😀 😀

Markýza
8. 5. 2023 08:30
Odpovědět  All

No vidíte….vy jste to v jedné větě shrnul. Když dovolíte, obrátím to, abychom to nahlédli z jiného úhlu: nebude-li si národ myslet, že se kdy bude mít jako v ráji, nebude následně rozkraden a manipulován.
Já to vašim kolegům ve víře říkala už od listopadu 89: nebude ráj, nebude to všechno růžový a béžový, re-a-li-ta! Realita taková není nikdy přátelé.
A byla jsem co? Škarohlíd.
Kdo nesundá růžový brejle dobrovolně, tomu osud vrazí takovou, až mu slítnou samy………

Boomer
8. 5. 2023 08:46
Odpovědět  Markýza

.. já tenkrát změnu vítal, ale měl jsem dost informací od příbuzenstva na Západě, tož pořád jsem nadšence chladil.. žádná sušenka nemá stejnou vrstvu čokolády na všech stranách!
A když do OF začala lézt pakáž, se kterou bych nechtěl ani ležet v hromadném hrobě, prásknul jsem dveřmi.. a oni byli rádi, zm*di ! Udělal jsem dobře nebo jsem udělal špatně? Čert ví, nepoví..

Markýza
8. 5. 2023 09:14
Odpovědět  Boomer

Ježíšku, to já taky vítala změnu! Ta shromáždění, to bylo něco báječného….chodila jsem tam, i když mi jinak davy dělají vyloženě nedobře – ale tohle bylo jiné.
Jen ty růžový brejle, no.
Ráda bych se dožila doby, kdy je můj milovaný národ nebude potřebovat – a taky že nebude potřebovat být šprt. To druhé už se snad zvolna blíží, ale ty brejle nešťastný……..
Politiku jsem vždycky sledovala pro jistotu zpovzdálí, takže nevím tyhle věci, co vy – ale koukněte, nedala se ta pakáž třeba nějak použít? Nojo, já vím – chtít tehdy pragmatismus byla blbost 😀

Standa
8. 5. 2023 09:46
Odpovědět  Markýza

Myslím, že tu ,, pakáž” už dávno využívá druhá strana !

Markýza
8. 5. 2023 14:23
Odpovědět  Standa

Teď už ano. Možná právě proto, že celý ten listopadový étos byl založen na “nejsme jako oni” a tudíž tam pro pragmatismus nebylo moc místa. Možná, kdyby se pakáž použila tehdy……ale to už se nedozvíme.

Boomer
9. 5. 2023 08:53
Odpovědět  Markýza

..pakáž byla využita stranou ,která měla co nabídnout, a to jsme my, nadšenci z ulice, v žádném případě nebyli. V devadesátkách jsem z pozice odborového bosse vyřizoval podnikatelský úvěr pro jednu naši organizaci.

Dialog s úvěrovým specialistou banky:
Tak kolik asi potřebujete?
Předběžně 250..
Hm, projekt máte? Jo, máte, jsme tu pro vás.. no jo, ale chybí vám tu nějaké nuly, hned to opravíme.
Ale my chceme jen 250 tisíc, ne 250 milionů!
Hm, tak mi to tu nechejte, já se vám ozvu(xicht měl protažený až k zemi). Neozval..

Oni si totiž ukrojili do šuplíku 10% z celkové sumy a potom mohl být projekt totální hovadina třeba ve stylu “Dovoz písku na Saharu.”
A potom se lidi divili, že banky padaly jako mouchy a ňákej Salzmann to okomentoval.. já byl jen ředitel, já za nic nemůžu! A místo na Bory si šel dřepnout do Senátu.
Špatné úvěry za 83 miliard z vaší i mojí kapsy.. na tyhle lidi jsme prostě neměli!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zuzana
6. 5. 2023 12:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Lavrov tvrdí, že incident s dronem v Kremlu není možný bez vědomí USA

https://aktax.cz/lavrov-tvrdi-ze-incident-s-dronem-v-kremlu-neni-mozny-bez-vedomi-usa/

Markýza
6. 5. 2023 17:32
Odpovědět  zuzana

Já už někde zahlídla tentýž názor, ale z úst nějakého amerického vojenského někoho.

Markýza
6. 5. 2023 17:33
Odpovědět  Markýza

A jo….o článeček níže 😀 😀 ani to nebylo tak daleko!

Milan ze Zahrady Čech
6. 5. 2023 19:25
Odpovědět  Markýza

Jenže ono by to šlo i mimo schvalování USA. Ty drony nebyly žádnej zázrak techniky. Jen tak pro posílení konspirativního myšlení a že mám rád tyhle myšlenkový hokus pokus modely, jsem si sám sebe představil co zazobaného, na Putina nas-raného oligarchu. A vyšlo mi, že by pro mě coby zazobance nebyl problém vyrobit pár dronů a pustit je na Kreml aby z něj buď sestřelily vlajku, nebo ji aspoň zapálily, ať je nějaká sranda.
Dobrá, drobet blbnu, ale podstata zůstává – nebyly to žádné ultramoderní zázraky techniky a bylo možné je vyrobit svépomocí, jak jsem se dočetl na pár ruswebech. No a vzhledem k tomu, že byly vypuštěny někde v moskevské oblasti, nemyslím si, že je to úvaha až tak od věci.
Naprosto od věci by naproti tomu byla úvaha, že méďa sleduje ten zbrojní šrumec, a proto ví, že čas dozrává. A tak si řekl, že to přepadení v Gliwicích nebyl zas tak špatnej nápad a že by tím zaplácnul jedním úderem tlapy hafo much. A protože je tenhle myšlenkový model konspirativní úvahy už opravdu moc a moc fuj fuj, raději toho nechám a zakážu si byť i jen na okamžik myslet, že válka je především důmyslná lest.
A co si myslím doopravdy? Zatím nic – všechny dveře vidím jako otevřené.

Markýza
7. 5. 2023 08:54

No to je pravda. Asi to mohl být kdejaký jestřábek či mladý oligarcha 😀 anebo klidně obyčejný občan, nespokojený s tempem války a přesvědčený, že “kdybychom na ně vlítli”.
Jaké přepadení?

Boomer
7. 5. 2023 09:11
Odpovědět  Markýza

..Gosudarstvo je v klidu, buďme též, vše má svůj čas.

Všechno ti vydrží tak dlouho, jak dlouho to k tobě putuje.. © Vlastik Redl

P.S.
Včera jsem nakouknul včelkám pod deklíky, i přes nepřízeň počasí se to tam leskne sladinou, tak do týdne by mohlo přijít první medobraní, potom ještě akáty a hlavně lípa, ta je důležitá, z té vyrábím medovinu dle vlastního receptu, 20 kilo medu a pytlík bylinek mi dá 50 litrů božského nápoje.

“Bozajte ma v riť aj s celým svetom pojašeným.”

Markýza
7. 5. 2023 16:21
Odpovědět  Boomer

Hele, vy mi to děláte schválně, tyhle chutě! Já nemůžu medovinu, kurwa! 🙁
Kde to Vlastik zpívá? Je to hezké.
No tuším Lavrov tuhle mimochodem utrousil, že “už mají skoro zapřaženo” takže asi ano.

Boomer
7. 5. 2023 19:56
Odpovědět  Markýza

.. tož tady ho máte: https://1url.cz/5rm5w

A mám takové tušení, že Rusové čubnou do koní ještě letos, ještě před začátkem ostré volební kampaně za velkou louží..

Albi
7. 5. 2023 09:51
Odpovědět  Markýza

Nic se jim nedaří, pánům světa!
Velká ukrajinská ofenzíva, tak halasně ohlašovaná – nikde!
Výzvy hrdinům (nejlépe nezletilým) k atentátu na Putina – zájem jen povcrchní, odvaha nikde.
Níáboje Rusům nedocházejí. jejich ekonomika neklekla, i když vyhodit podmožský plynovod asi není jako prožíznput pneumatiku u vládní limuzíny. Místo v Ňú jorku u Bílé chatrče čekají světoví státníci u kremelských vrat a ani nějakou standartu se nepodařilo zničit.

Měli se obrátit na našich ztohoven, ti by to jistě vzali rádi a možná jim i udělali cenu. No – ukázková neschopnost kam se jen podíváme. A tohle chce řídit celý svět.
Houby – spolehlivě by havarovali i na koloběžce.

Markýza
7. 5. 2023 16:24
Odpovědět  Albi

Tuším Drulák tuhle poznamenal, že takovéhle vytrubování o ofenzívě není v pořádku, že taková ofenzíva se vždycky snaží spíš utajit – takže kdoví, jestli je to vypouštění mlhy, nebo mediální inkontinence….teda to on neřekl, takhle neelegantně, spíš asi řekl únik 😀

Boomer
7. 5. 2023 20:00
Odpovědět  Markýza

..dle mého prostého rozoumku souvisí ofenzivní vytrubování s tím útokem na Kreml. Vyvolání paniky a tlaku na nějaké neuvážené rozhodnutí na ruské straně.. jenže tůdle, kulový! Mazat se to začne až napočítají do tří..

Markýza
7. 5. 2023 20:50
Odpovědět  Boomer

Vy rozoumku prostý! 😀 😀 Paniky a tlaku…..kde těm je najdenou konec, co. A to na tomhle školním dvorku stačil jeden, co kopnul místního kápa do holeně, že už dosť bolo.
S VVP je to těžký – on mně připomíná Pollerta, když jel barcelonský kanál. Nejenže držel pádlo fest, ale jako by byl s lodí srostlej. Takový se blbě porážejí.
Za Vlastika díky, tohohle jsem neznala.