The Times: Když se Británie příliš přiblíží k hranicím Ruska, riskuje, že bude zatažena do války

Británie se přibližuje k ruským hranicím a to je plně začátkem války, varoval ruský velvyslanec ve Velké Británii Andrej Kelin. Napětí mezi zeměmi kvůli Ukrajině roste, protože na její území přijíždějí další a další posily NATO. Rusko varovalo, že to bude považovat za „hrozbu útoku“. Někteří čtenáři The Times s postojem Ruska souhlasili.

The Times: Když se Británie příliš přiblíží k hranicím Ruska, riskuje, že bude zatažena do války

Tom Newton Dunn

Velvyslanec Ruské federace v Británii uvedl, že mezi oběma zeměmi existuje „spíše vážné riziko války“ kvůli rostoucímu napětí ohledně Ukrajiny.

Andrej Kelin vydal toto varování poté, co Rusko vážně posílilo své seskupení sil na východní hranici Ukrajiny a ve světě vznikl strach z totální invaze. 

Spojenecké země odpověděly vyjádřením solidarity s ukrajinskou vládou.

Británie minulý týden začala přesouvat své jednotky ve snaze zadržet Kreml.

Kelin v rozhovoru pro Times Radio řekl:

„Na naší hranici hrozí riziko války. To je velmi vážné. Může vzniknout jiskra a může dojít k incidentu. NATO zvyšuje svou vojenskou přítomnost podél ruských hranic. V Baltském moři se provádí mnoho manévrů, strategická letadla nesoucí jaderné zbraně letěla 20 kilometrů od ruských hranic”.

Velvyslanec také řekl, že rozhodnutí ministra obrany Velké Británie Bena Wallace vrátit tankovou brigádu do Německa v reakci na rostoucí ruskou agresi vyvolalo v Moskvě pobouření.

Obvinil Británii, že se stále více přibližuje k ruským hranicím.

Vysoce postavený diplomat také varoval, že další vyslání posil NATO na Ukrajinu bude interpretováno jako „hrozba útoku na Rusko“.

https://bit.ly/32JLfLU

sdíletj na

4.8 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan
30. 11. 2021 05:04

A nedaj si pokoj a nedaj si pokoj…

Kuky
30. 11. 2021 11:17

RF zřejmě bude donucena se bránit.

Michal47
30. 11. 2021 14:42
Odpovědět  Kuky

Odkazuji na můj komentář u článku “Rusko vrátí úder poté, co USA zablokovaly rodiny diplomatů-MOSKVA”, vidím to žel stejně, jako vy!

Michal47
30. 11. 2021 15:04
Odpovědět  Kuky

Odkazuji na můj komentář u článku “Rusko vrátí úder poté, co USA zablokovaly rodiny diplomatů-MOSKVA” Žel vidím to stejně, jako vy! Kde se jen bere ta bezbřehá nenávist kolektivního západu vůči nám Slovanům obecně a Rusku zejména?! Přitom nám historicky, kulturně a inteligencí nesahají ani po kotníky!! Vždy od Ruska dostali těžce na p…. a zkouší to znovu?!? Jsou to zřejmě idiotští masochisté, jinak se to nedá vysvětlit?!? Jenom anglosasové z toho zatím vždy vyšli skoro bez šrámu, ale tentokrát už je velká louže a kanál La Manche neochrání a dostanou na p…. jak zákon káže!!.

Editor
30. 11. 2021 13:15

Není to tak dlouho, co ministr obrany UK pronesl zcela nesmyslnou větu, že by se Rusko mělo sbalit a jít. Jenom nějak zapoměl říci, kam by mělo odejít. Tlak na Rusko začal ve středověku pokusy německých řádů, tam vznikla doktrína “Drang nach Osten”. Velmi ochotně se tehdy přidali i pobaltské státy. V Severní válce pak celá aliance, ve které figurovalo i Dánsko a Švédsko dostala silně na frak a Švédsko muselo předat Rusku Finsko, které staletí Švédsko ovládalo. Dodnes Finové Švédy nemají rádi. Za Švédů se měli hodně mizerně a navrch neměli jako národ žádná práva. Za Ruska byli součástí personální unie, Ruska a autonomního Finského velkovévodství.

zdena
30. 11. 2021 16:32

Já si myslím, že Západ moc dobře ví, do čeho šlape….ale taky nevěří, že z toho něco bude…. silně pošramocená pověst kvůli Afghánistánu je dost znemožnila a tak se teď bije na další strunu, protože “Putin se přece nedá vyprovokovat” a amíčci budou moci beztrestně a bombasticky ukazovat svaly. Mají teď problémů a dluhů až nad hlavu , zatímco Rusové sklízejí miliardy za plyn…. tak amíčci aspoň zasévají neklid a nejistotu, ale sami nevědí jak dál…… Doufám… a moc, že mi čas dá za pravdu….