The Statesman: Konfrontace s Ruskem představuje vážné nebezpečí pro amerického prezidenta Joea Bidena

V Indii oznámili neúspěšný pokus „celého davu“ západních lídrů zatlačit na Putina.

Konfrontace s Ruskem představuje vážné nebezpečí pro amerického prezidenta Joea Bidena, píše indické vydání The Statesman.

Podle Sunila Sharana, autora článku, washingtonská podpora Kyjeva se všemi z toho plynoucími ekonomickými důsledky snižuje šance amerického prezidenta na znovuzvolení.

„Hlavním problémem Američanů byla inflace, kterou Biden nedokázal zkrotit. Cena benzínu již vzrostla na šest dolarů za galon a nejsou žádné známky zlepšení, to nevěstí nic dobrého,“ poznamenal autor s tím, že ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi „se podařilo zasáhnout včas“, uvádí RIA Novosti.

Autor také zaznamenal pokusy Západu „zatlačit celým davem“ na vůdce Ruska. Sharan například připomněl četné protiruské sankce.

„Všichni chtěli potrestat Rusko tak moc, že ​​za to sami draze zaplatili,“ domnívá se autor.

„Každý, kdo se pokusil potrestat Matku Rusko, za to draze zaplatil,“ zdůraznil s tím, že ruský vůdce „zabíjí“ Bidenovo prezidentství.

Prezident Vladimir Putin již dříve uvedl, že Rusko čelí bezprecedentnímu sankčnímu tlaku, který po zahájení speciální vojenské operace na podporu lidových republik Donbasu ještě zesílil. Hlava státu zároveň poznamenala, že domácí podnikání v podmínkách „sankční agrese“ si vede velmi důstojně.  Prezident dodal, že Západ není schopen rozdělit ruskou společnost a zničit zemi zevnitř.

Již dříve publicista listu The Wall Street Journal doporučil prezidentovi Spojených států Joe Bidenovi, že by neměl být znovu zvolen na druhé funkční období kvůli svému pokročilému věku. Zároveň v jiném článku v tomto časopise uvedli, že americký prezident prohrál s Putinem v „blízkovýchodním ringu“. 

A Newsweek nedávno napsal, že současnému šéfovi Bílého domu může hrozit impeachment, pokud Demokratická strana v listopadových volbách ztratí kontrolu nad Kongresem.

Pro Pokec24 přeložila Janinna.

https://bit.ly/3viH7ht

4.3 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.3 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
VAL
18. 7. 2022 01:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Šest doláčů za galon je 38,5 kaček za litr, přičemž průměrný plat např. učitele dělá 121 800 kaček za měsíc (60 100 doláčů za rok) a nezaměstnanost v USA k únoru 2022 koštuje 3,8% – u nás 3.2%. To jen tak na okraj. Takže když se svět tu děsí, tu raduje, jak jde USA ke dnu, je dobré si připomenout staré moudro, že než tlustej zhubne, hubenej chcípne. A jinak doufám, že Biden zůstane u vládního kormidla dál a že ho neodstraněj. Politik, který jde do SA žebrat aby zvýšili produkci ropy a úvodem omlátí princi o hubu mantru o hodnotách je totiž v tomhle klání nenahraditelný. Lepšího agenta by Putin nesehnal ani kdyby mu platil zlatem.

Hans
18. 7. 2022 09:00
Odpovědět  VAL

Americké ministerstvo školství uvádí v roce 2020 jako průměrný plat učitele v USA $25,764. Jsou sice školy jako třeba District of Columbia Public Schools kde je průměrný plat 76,541, ale celostátní průměr je $25,764.

KVK
18. 7. 2022 12:42
Odpovědět  Hans

Lidi, dávejte raději zdroje. Záleží, kde učitel učí a koho učí. Jiné platy budou mít na základkách, jiné na středních a úplně jiné na vysokých školách. V Kalifornii také budou platy jedny z nejvyšších.

25 tisíc je ale úplně mimo. To může být při úvazku o hodně nižším než jedničkovém.

Většina států má průměr vyšší než 50 tisíc za rok.

https://nces.ed.gov/programs/digest/d17/tables/dt17_211.60.asp
https://usafacts.org/data/topics/people-society/education/k-12-education/public-school-teacher-salary-average/
Zbytek vyhledávače.

Teze VALa tady platí. My bychom museli mít benzín za 10-15 korun. A vo tom to je.

VAL
18. 7. 2022 16:31
Odpovědět  Hans

Nehádám se. Zadal jsem si „průměrný plat v USA r. 2022“ a tohle mi vyjelo. Přičemž plat učitele tam byl uvedený jako nejmenší. Proto jsem ho uvedl. Plat manuálů tam bohužel uvedený nebyl. Ale i tak – furt je to, i dle vašich údajů, nejméně cca 52 000 (ještě včera to bylo víc) kaček na měsíc.

Frank
18. 7. 2022 07:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen ať si toho senilního cypa Američané zvolí i podruhé. Ten dement má na papírku napsané i kdy se má jít vy.sat. Většího kreténa by už asi těžko našli.

Pavel
18. 7. 2022 09:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Vyprdněme se na amíky, nás by mělo zajímat, co s námi dělá naše banda. Snad ještě žijeme ve své zemi, nebo jsme již úplní otroci globálu?