The Saker: Rusové jsou ohromeni sebevražednou hloupostí Západu

The Saker

Rusové otevřeně vyjadřují svůj naprostý údiv nad neuvěřitelnou hloupostí Západu.

Tři příklady:

1. Nedávný Medveděvův článek: 
Dmitry Medvedev: Why contacts with the current Ukrainian leadership are meaningless.

2. Putinův projev na nedávném energetickém fóru v Rusku:

3. a pak je tu fotka Putina, jak si ťuká na čelo s nápisem “to jste se úplně zbláznili?”.

Mám se vůbec obtěžovat vyjmenovávat, co takové reakce vyvolalo?

Energetická krize, kterou si EU sama způsobila a v níž se snaží o OBOJÍ (a) i (b) současně:

 • (a) oddálit/zastavit North Stream 2
 • a (b) požaduje, aby Rusko zvýšilo svou energetickou produkci.

Co se týče Ukrajinců, Putin jim právě nabídl dodávku plynu, ale ne za 1500 dolarů, ale za 175 dolarů za tisíc metrů krychlových. Tento vazalský stát USA však jakékoli podobné nabídky hrdě odmítá.

Defacto strýček Šmuel slíbil EU své “molekuly svobody”, ale nyní je prodává Asii (která má prostředky na to, aby zaplatila mnohem více). Přesto je EU stále stejně podřízená USA…

Nebo skutečnost, že všechna jednotná a konsolidovaná západní média obviňují Rusko z vyvolání krize, zatímco ve skutečnosti Rusko nejenže splnilo všechny své smluvní závazky, ale dokonce ZVÝŠILO (o 10 %, pokud si dobře vzpomínám) své prodeje nad rámec svých smluvních závazků.

Putin mnohokrát opakoval “řekněte nám, co potřebujete, dejte nám podepsat smlouvu a my vám dodáme, co potřebujete”!!

Pak se objevila Victoria “Fuck the EU” Nulandová, která zřejmě požadovala, aby Rusko jednostranně zrušilo své protisankce, zatímco USA ty své proti Rusku zachová.

Zdá se, že západní elity “přemýšlejí” takto (zde jsem velkorysý).

 • Obviňujeme Rusko ze všeho a za všechno
 • Ruští parchanti drze požadují důkazy
 • Obviňujeme je ještě více
 • Ruští parchanti mají drzost odvolávat se na fakta
 • Uvalíme na Rusko sankce
 • A ti ruští parchanti si dovolí reagovat protisankcemi
 • Následně se zapojíme do vojenských cvičení přímo u ruských hranic
 • A drzí ruští parchanti reagují vojenským cvičením přímo u ruských hranic z druhé strany
 • Pak se je pokusíme zastrašit, abychom “vyjednávali z pozice síly”, a to našimi prázdnými slovy o tom, že jsme neporazitelní
 • A ti ruští bastardi navrhnou a nasadí zbraňové systémy, o kterých se nám může jen zdát
 • Následně sdělíme Rusům, že chceme, aby zůstali neutrální, zatímco my se budeme zabývat “čínskou hrozbou” (pro koho?)
 • A ti ruští lumpové se smějí

Tady se zastavím, ale chci zdůraznit, že Putin a spousta ruských analytiků říkají: konsolidovaný Západ je tak úplně mimo realitu, že v podstatě páchá sebevraždu. Putin a další také již mnohokrát řekli následující: nemusíme dělat nic, nic, jen se dívat, jak se Západ sám ničí”.

Ohledně Ukrajiny: přečtěte si prosím pozorně Medveděvův článek. Někteří tvrdí, že ho nenapsal on, ale Putin. Nejpravděpodobnějším vysvětlením je, že tento text byl připraven, prověřen a schválen Bezpečnostní radou Ruské federace (kde Medveděv zastává funkci místopředsedy) a že důvodem, proč jej Medveděv podepsal, byla diplomacie: mohl by být mnohem přímější než prezident Putin, ale můžete si být jisti, že tyto články skutečně vyjadřují Putinův názor.

Rusové nyní otevřeně označují Ukrajinu za vazalský stát USA a říkají, že nemá smysl mluvit s Ukrajinci, ale jen s jejich pány, a proto Nulandová navštívila Rusko.

Rusové sice (zatím?) otevřeně nenazývají celou EU vazalským státem USA, ale důrazně to naznačují.

Z pohledu Rusů si tedy pouze USA zachovávají alespoň nějakou agenturu, a proto stojí za to s nimi mluvit. Přesto jsou USA, jak jsme je znali před rokem 2021, mrtvé a zanikly.

Zůstala hluboce nefunkční společnost, kde se vládnoucí elity zřejmě starají jen o genderovou fluiditu a práva transsexuálů, body positivity, ideologii Woke, “inkluzivní matematiku” a dokonce i o homosexuálního Supermana (který by se pak měl přejmenovat na “nadčlověka”, předpokládám!).

Přesto budou Rusové s touto rádoby woke entitou i nadále komunikovat, už jen proto, že ta entita má stále ještě atomovky (a docela dost hybnosti, i když mrtvé), ale necítí potřebu brát ji nějak zvlášť vážně nebo s ní něco dělat.

Jak jsem již mnohokrát napsal, budoucnost Ruska není na Západě, ale na jihu (Střední Asie, Blízký východ), východě (Čína) a severu (Arktida).

Co se týče blázince zvaného “Evropa”, Rusové s ním nechají jednat “generála Zimu”, který se ho pokusí vrátit z “multikulturní la-la-la země” a uctívání Grety Thunbergové zpět do reality.

Naděje stále ještě umírá poslední…

Na závěr uvedu osobní anekdotu. Při studiu na Škole mezinárodních služeb (SIS) na Americké univerzitě jsem měl naprosto fantastického učitele, bývalého námořního zpravodajce polského původu. Jeho hodiny byly pokaždé naprosto vynikající. Jednou jsme dělali něco opravdu zajímavého (a zábavného!): polovinu hodiny jsme četli dopisy německých důstojníků z druhé světové války, kteří sloužili na východní frontě v počátečních fázích invaze: byly plné obvyklých frází o ruských podlidech, kteří dostávají na prdel od “nadřazené rasy nesoucí kulturu” (Kulturträger Herrenvolk).

V druhé polovině hodiny jsme si znovu četli dopisy německých důstojníků, ale až po Stalingradu, ve kterém skutečně nazývali Rusy téměř nadlidmi. Ten kontrast byl naprosto úžasný.

Nic tak nevystřízliví člověka opojeného ideologií jako brutální konfrontace s realitou, kterou nelze popřít.

Mimochodem, totéž se stalo Francouzům. Ruské slovo šval’ (шваль) znamenající zhruba šmejd/odpad/bezcenný pochází z francouzského slova “cheval“, což znamená kůň. Dokážete uhodnout proč? Protože ustupující Francouzi museli své mrtvé koně použít jako potravu!

Pro podrobnosti VŘELE doporučuji tuto knihu “Les Cahiers du capitaine Coignet” – jedná se o deníkové zápisky Jeana-Rocha Coigneta, který se účastnil všech napoleonských válek. Je to fascinující čtení a otevírá oči, jak francouzský voják prožil všechna ta léta.

Dovedu si představit, jak se současné masové šílenství na Západě zapíše do dějin. Možná jako nejhloupější a nejneuvěřitelnější sebedestrukce v dějinách.

Russians are in total awe at the suicidal stupidity of the West vyšel 14.10.2021

Zvědavec
https://bit.ly/3DLHOS8

sdíletj na

1 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
paw
16. 10. 2021 07:25

Hromadny utek z Afganistanu zatocil s konspiraci 9/11 a razne. Nejsou lidi ani schopnosti, ktere by to pri nejvetsim usili neco podobneho dokazali.
Ani vlada,ani Pen a Tagon ani 120 spionaznich uradu v cele se Sijaa,nejsou schopni a kvalifikovani i kdyz pocet bojovniku za lidska prava svobodu a demokracii prevysuje potreby. Odhad je tajny, muze jit az o 7 milionu urednich osob..
Dalsi konspirace a tajna jsou derivatives. Nehodlam to vysvetlovat protoze nikdo nevi co to je a vsichni zaroven vedi a hrajou s tim na burzach ,zvanych stock exchange. V 2009 jich bylo za 605 trilionu../Asi 11 narodnich ,rocnich prijmu vsech,celeho sveta. Nazyva se to odborne mezi zasvecenymi bankeri Zbrane Hromadneho Zniceni Fsech Financi a pritom nejsou a nebyly spatreny zatim jeste na jedne hromade.V dusledku.
Zavedeni chytrych peneznich zisku na a odsun prumyslu ,at drou jiny,pryc .
Nyni se pomysli na vlady chytrych mozku a uz se lecos vidi..
Navsteva mesice nekdy pred 50 lety a dalsi konspirace se snadno odhali,ze se dokaze jednoduse ,ze odtud take prchnou. A zanechaji tam spoustu dukazu. Treba nekolik tankovych pancerovych divizi. Ovsem s tankama.
Putinova hysterie se nedala prehlednout. Za poslednich asi tyden,deset dnu. Vyvadel jako uklizecka kdyz ji hulvati poslapou cerstve umyte schody.
Misto aby se odebral na Sibir a uzil si prirody..Mezi hysterii neznajicimi zviratky,medvedy,sibirskymi tygricky a liskami..A neco od nich a matky prirody pochytil a nervy si osvezil, neb jevi znamky amoku z prepracovanosti..Zkratka kdyz se nekdo snazi ze vsech sil spachat sebevrazdu, je dulezite upozornit dotycneho a pak se v klidu odebrat do nejblizsi osvezujici restaurace a s klidnym svedomim..
V konkurenci jisteho Roonalda, ktery zakoupil si v englicku nejdrazsi vehikl i s ridicem na svete a vecer po utkani Sampionu ,odesel domu pesky, i kdyz unaven, nebot se nesmi prat s jiymi odobami o pohonnou hmotu u benzinove stanice..Kdyz se pacha zamerna sebevrazda neni mozne tomu zabranit. Neni treb

paw
16. 10. 2021 07:54
Odpovědět  paw

Hysterie muze byt i nakazliva ,jako covidismus. Dolf se taky nezabyval ziranim na mapu, kdyz byl postaven do cela fronty na vyhlazeni komunismu,aby byl prvni na rane a zabijenim zemedelcu a pak nebylo ani co k snedku. Nebylo jich dost na pohnojeni pudy.Voboji komunismus a fasismus,nacismus maji povahu bumerangu,vraci se kdyz je nikdo neceka a klepnou kazdeho do hlavy. Kazdej bych chtel zit a existovat a ani neda padnej duvod ke svy existenci. Tak se musi zavest Dolfova euthanasie..Zkratka daji slepymu podepsat papir kde je huste popsano neco asi tak tisicinou milimetru velkymi pismeny ,aby se to bez mikroskopu nedalo precist, mikroskop neni pridelen a reknou s velkym povykem,to je jen takova formalita. A formalita to je..A co neni.
Predtim vas porodi v nemocnici ani se nezeptaji jestli chces vegetovat na svete a bez vysvetleni co tady asi mas co pohledavat. Pak se zjisti ,ze nemas a jsou s tim pata-lie../Lie jest cizi slovem lez/. Muj pripad. Denne na to myslim ,ziji v demokracii, kterou kazdy obdivuje a zaroven si na ni jeste stezuje..Akorat se ty volby nedari ,kdyz neni co zvolit a koho ,tedy obracene nejdriv neni koho a pak neni nic a ted uvazuji ,ktery vedec v bilym plasti ,co si ve volnych chvilich hraje s bilymi myskami a sni o ruzovych slonech v noci ,kteri litaji jako svetlusky. Do mne zabodne ten nastroj,konskeho rozmeru , jako do te bile mysky i pres protesty,nejen moje, ze se od te mysky lisim na prvni pohled..
To jsem si ja a jini meli rozmyslet kdyz mne rodili..
Hysterie vede ke konecne stanici s nazvem sebevrazda,vi se to uz dlouho ,treba od tech reju carodejnic s dablem na Sibenicnim Vrchu na kosteti o pulnoci.