politika

The Saker: Bubny války na Ukrajině

Drazí přátelé!

Situace kolem Ukrajiny se velmi rychle stupňuje a existuje mnoho známek toho, že se každý připravuje na nějakou krizi. Rád bych vás upozornil na Andrei Martyanov’s blog a konkrétně na tento jeho článek:  https://smoothiex12.blogspot.com/2021/04/they-neocons-may-have-anger-issues.html.

Také bych vás chtěl upozornit na tento nedávný článek ZH: 
https://www.zerohedge.com/geopolitical/frightening-escalation-looms-russia-warns-nato-against-sending-any-troops-ukraine.

Zatím klíčové prvky toho, co se děje:
 1. Nejprve Ukronacisté přesunuli velké síly (pěchotu, obrněná vozidla, dělostřelectvo, MLRS, atd.) blíže ke kontaktní linii.

 2. Ukrajinská vojska také pronikla do „šedé zóny“, která měla zůstat neutrální a oddělit obě strany.

 3. Kyjev oficiálně schválil doktrínu, která označuje Rusko za nepřítele.

 4. Ukrajinský náčelník štábu připustil, že ukrajinské síly jsou rozmístěna vpředu, v pokročilém nasazení a jsou v nejvyšší míře připravenosti.

 5. Pestrá a rozmanitá monstra, která nyní řídí americkou „diplomacii“, učinila řadu prohlášení o plné podpoře Ukrajiny.

 6. NATO nedokázalo dosáhnout žádného konsensu (zdá se, že hlavním důvodem je Německo).

 7. Poláci nyní otevřeně provokují Rusko vysíláním vojenských lodí (povrchových a jedné ponorky) a letadel do těsné blízkosti ruských lodí kladoucích potrubí v Baltském moři. V jednom případě polská rybářská loď dokonce narazila do plavidla a tvrdila, že má „problémy s motorem“.

 8. Francouzská agentura AFP uvádí, že generál Mark Milley hovořil s náčelníkem generálního štábu ruských ozbrojených sil generálem Valerijem Gerasimovem a náčelníkem generálního štábu ozbrojených sil generálem Ruslanem Chomčakem.

 9. Rusko neustále posiluje své západní hranice a zejména Krym.

 10. Doněcká lidová republika vyhlásila mobilizaci všech svých rezerv.

 11. Vnitřní situace Banderastanu okupovaného Urkonacisty se rychle zhoršuje v důsledku pandemie, občanských sporů mezi různými frakcemi a hospodářského útlumu. Co vláda dělá, aby čelila těmto problémům? Opakuje … „Rusko! Rusko! Rusko!” jako mantru.

 12. Existují konzistentní zprávy, že NATO buď již je ve vysoké pohotovosti, nebo brzy bude.

Věci se teď budou vyvíjet opravdu rychle, proto otevírám toto téma, abych sdělil FAKTA.

S přátelským pozdravem

Saker

Originál: Drums of war in the Ukraine: OPEN THREAD
https://bit.ly/3dXYhqU

Autor (publikující pod pseudonymem The Saker) je známý bloger na Západě. Narodil se v Curychu (Švýcarsko). Otec je Holanďan, matka je Ruska. Sloužil jako analytik ve švýcarských ozbrojených silách a ve výzkumných strukturách OSN. Specializuje se na studium postsovětských států. Žije na Floridě (USA).

sdílet na