politika

The New York Times oznámil možnost umístění ruských jaderných raket u pobřeží Spojených států

NEW YORK, 16. ledna. /TASS/. Ruští diplomaté při bezpečnostních jednáních s představiteli USA a NATO „naznačovali“ možnost přesunu jaderných raket „blíže k americkým břehům“, pokud Západ nepřijme požadavky Moskvy na bezpečnostní záruky v Evropě. Takové tvrzení obsahuje článek zveřejněný v neděli v The New York Times, který odkazuje na západní diplomaty, kteří se účastnili diskusí.

Během jednání o bezpečnostních zárukách v Ženevě ruská strana naznačila, že Moskva je připravena rozmístit určité zbraňové systémy na blíže nespecifikovaných místech jako odvetný krok, pokud NATO neučiní ústupky. 

Je třeba poznamenat, že tyto informace se shodují s prognózami amerických zpravodajských služeb, že Rusko zvažuje možnost rozmístění nových jaderných zbraní, včetně blízkosti Spojených států.

“V Ženevě ruští diplomaté trvali na tom, že Rusko neplánuje invazi na Ukrajinu. Objevily se ale náznaky dalších kroků. V jedné nejasné poznámce vysoký ruský diplomat řekl, že Moskva je připravena rozmístit blíže nespecifikované zbraňové systémy na blíže nespecifikovaných místech”, hovoří se v materiálu.

Noviny přesně nespecifikují, jak byly tyto náznaky vyjádřeny, ani o které konkrétní země a území ležící „blíže břehům Spojených států“ se jedná. Tvrdí však, že by se tím zkrátila doba přiblížení k cíli na pět minut.

Americké noviny spojily tato vyjádření a loňské rozhovory s ruským prezidentem Vladimirem Putinem o tom, že Rusko vyvíjí novou hypersonickou raketu odpalovanou z moře s pětiminutovým doletem „k těm, kteří dávají rozkazy“.

Publikace zdůraznila, že pokud by byly tyto rakety rozmístěny, svět by čelil možnosti opakování karibské krize z roku 1962.

https://bit.ly/3If7rNt
https://bit.ly/3qyyMnO

sdílet na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
BBRAD
16. 1. 2022 21:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak a co teď vy všiváci ,jak se budete cítit pod dioptrem naváděcích systémů ? To bude ňamka . Nějak se nám to otáčí US zupáci , přeji klidné spaní

Pavel
17. 1. 2022 09:58
Odpovědět  BBRAD

Rusko musí na agresi rozpínavosti NATO reagovat. Přeji vám molodci vše nejlepší.

Michal47
17. 1. 2022 15:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Jedině takto musí Rusko na ty provokace a řinčení zbraní tzv. “nato” u svých západních hranic reagovat. Umístit pindostánu přímo pod frňákem svoje rakety na Kubě a ve Venezuele, tak aby ta anglosaská verbež z toho měla pořádný strach a ten jejich “náčelník” v bílé barabizně ve Washingtonu z toho strachy a demencí neudržel moč a stolici! Pak snad s těmi gaunery bude možná jakás takás (osobně i o tom velice pochybuji, ale mohu se mýlit!) domluva, dříve v žádném případě ne!!