politika

Těžkoslovensko

Alien

Povíme si jeden letitý pravdivý vtip:

Africký student se v osmdesátých letech vrací ze studií v Československu. Na letišti se ho novináři ptají, jak se mu u nás líbilo. Odpovídá lámanou češtinou: Těžkoslovensko je lihovědemagogický stát se šukalistickým zřízením, šizený Komickou stranou a výstředním výborem v čele s genitálním nájemníkem Mustafem Rusákem. Nejvíc se mi líbilo to pětileté hospodářské flámování. Letos se očekává v Těžkoslovensku zvýšení cestovního ruchu. Je zde totiž sedm divů světa.

1. Každý má práci, není nezaměstnanost.

2. Přesto, že má každý práci, nikdo nic nedělá.

3. Přesto, že nikdo nic nedělá, plán se plní.

4. Přesto, že se plán plní, nikde nic není.

5. Přesto, že nikde nic není, dá se všechno sehnat.

6. Přesto, že se dá všechno sehnat, všude se krade.

7. Přesto, že se všude krade, nikde nic nechybí.

Udělal jsem k tomu jako zastánce přímé demokracie menší kapitalisticko-neomarxistickou parafrázi:

1. Máme se nejlépe v historii, přesto je spousta lidí, kteří nemají kde bydlet a co jíst.

2. Žijeme v demokracii, máme svobodu a můžeme cestovat, ale trestají se lidé za názory, zakazují se knihy, vypínají se weby a bez testování/očkování si nesmíte jít dát pivo nebo vycestovat ze země.

3. Regály jsou plné zboží různých značek, ale nic kvalitního neseženete.

4. Budujeme mír a proto pořád vedeme nějakou válku.

5. Jsme suverénní stát, ale našemu hospodářství, armádě, zemědělství, úředníkům, soudům a vládě šéfuje Evropská unie.

6. Nepřijali jsme skoro žádné imigranty, ale máme jich v přepočtu na obyvatele nejvíc v Evropě.

7. Máme banány, toaletní papír a můžeme jet na do dovolenou do USA (když se naočkujeme), ale máme nejdražší bydlení, energie a potraviny v přepočtu na reálné mzdy na světě.

8. Máme porno, štětky a šukání kdykoliv, ale nemáme slušné ženy, úplné rodiny, mnoho dětí vyrůstá bez otců a mnoho mužů jsou panicové.

9. Můžeme si kdykoliv koupit polské brambory, čínský česnek, brazilské hovězí, ale už ne ty české.

10. Máme několikanásobně více policistů a úředníků než za komunismu, přesto je v ulicích nesrovnatelně nebezpečněji a na úřadech je ještě více byrokracie.

11. Stát i soukromý sektor zavádí úspěšně digitalizaci na všech úrovních, přesto musíte cokoliv podstatného vyřizovat hodinu na kamenné pobočce a bez placatého mobilu to nefunguje.

12. Přesto, že máme dostatek bytů pro všechny občany, tak byty nejsou.

13. Stát rozdává bilion na sociálních dávkách a dotacích, přesto žádná bílá rodina, pracující občané a české firmy skoro nic nedostávají.

14. Máme svobodné volby a mnoho stran i politiků na výběr, aby se nám vedlo lépe, přesto nemáme koho volit a vede se nám stále hůře.

A tak bychom mohli vesele pokračovat donekonečna, protože srovnání je svině. Dokonce i se sračkami a blbci.

15. Za komunismu politici a veksláci kradli miliony, ale nikde to nechybělo. Dneska jejich děti kradou miliardy a biliony, a chybí to všude.

16. Za komunismu lidé platili za nájmy, jídlo, energie, dopravu a potraviny tak málo, že ani netušili, že existují nějaké daně. Dnes jsou jen náklady na bydlení a potraviny vyšší než reálné průměrné mzdy a důchody většiny lidí.

17. Za komunismu byly bezúročné půjčky pro mladé rodiny a stát byl bez dluhů, dnes jsou skoro všichni občané i stát nevratně zadlužení.

18. Za komunismu stát lidem přiděloval byty, dnes jim je exekuxemi krady a přiděluje je cizincům.

19. Za komunismu se na základních školách propaganda nevyučovala a když učitel dětem předával vlastní názory, zpravidla učil dál. Dnes tam propagandu přednáší učitelé i neziskovky a za jiné názory se učitelé vyhazují.

20. Za komunismu nikdo nevěřil státní propagandě a všichni stáli proti režimu. Dnes věří státní propagandě většina národa, proti režimu nikdo nebojuje a všichni se hádají mezi sebou.

21. Ani si radši nepřejte obdobnou srovnávací parafrázi se středověkým -terorem-.

Epilog: I když tohle všechno všichni víme, vůbec nic s tím neděláme a děláme, že to tak není.

dfens
https://dfens-cz.com/tezkoslovensko/

sdílet na

17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sizok
11. 7. 2022 21:38
Ohodnotit příspěvek :
     

A tak si tady žijeme.

Ladislav
12. 7. 2022 07:35
Odpovědět  sizok

A cinkáme a cinkáme!

me2d44
12. 7. 2022 12:07
Odpovědět  Ladislav

No, Láďo, cinkal jak-kdo. Já dostal v té době na 14 dnů zákaz opustit kasárna a hlídat vojáky, aby se do ničeho nezapletli. Na rodinu – kterou jsem měl v bytovce za plotem jsem se díval skrz pletivo. Ale dodnes nelituju, asi bych se sám do něčeho nevoňavého namočil….

Frank
12. 7. 2022 17:30
Odpovědět  sizok

Asi tak.

4.jpg
11. 7. 2022 22:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak to Těžkoslovensko bych ještě bral, ale s tím Šaškoslovenskem se nedokážu smířit.

Pavla
12. 7. 2022 08:07

😀

janle57
11. 7. 2022 22:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak se jen skromně ptám,jak dlouho ten neskutečný bordel,kde se tisknou
prachy jak dětské omalovánky,vydrží,do švestek?,to pak lidi zažijí sešup,
který nepamatují ani generace z doby velké hospodářské krize,kterých
naneštěstí už mnoho není,aby mohli tohle porovnávat.

Ladislav
12. 7. 2022 07:37
Odpovědět  janle57

Tak to by se mělo přdčítat den co den ve sněmovně a povině poslouchat!

Pavel
12. 7. 2022 09:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak za prvé, byl tu pouze socialismus, výrobní prostředky patřily státu, tudíž všemu lidu a i přesto, že se některým nelíbila vládnoucí úloha dělníků a rolníků, oni ti studovaní získali své tituly právě díky tomu, že tyto dvě třídy svojí prací je financovali. Nikdo jim to ale nevyčítal, musí si však ale uvědomit, že na tom svém slavném západě by za ta studia museli platit a dodnes by možná spláceli půjčky. Socialismus bylo to nejlepší co mne mohlo potkat, i přesto, že problémy samozřejmě existovaly. A kde nejsou. Pracovali jsme, bavili jsme se a žili. Žádné nerváky jsem neprožíval. To, že si asi lidé již tehdy záviděli, s tím si nedělám hlavu, to se nedá předělat, lidé takoví jsou a budou. Mně osobně bylo, je a bude jedno, kdo co má nebo nemá, to jsem ale já. Bylo nám v socíku se ženou dobře a to mi stačí. Teď v této Bruselské kolonii pouze skřípám zuby, ještě, že mám jedno patro umnělin, aspoň se mi tak brzy neošoupají. Přátelé, díky, že jste vyslechli plky starého dědka. Čummobilisti to už dnes neposlouchají.

me2d44
12. 7. 2022 11:45
Odpovědět  Pavel

Doplním Vás, pokud dovolíte: I za socialismu musela být některá studia (a mnohdy i učňovské školy) něčím vykoupena. Například já měl studium zadarmo – i s ubytováním, stravou, oblečením, ale musel jsem podepsat závazek, že ve prospěch armády odpracuji nejméně 10 let. Závazek jsem dodržel. Jenže : spousta podniků si takhle pěstovala zaměstnance pro sebe – a studující s tím musel počítat. Dneska už 90% učňovských středisek neexistuje – a každý (byť na to nemá buňky) chce maturitu a “bílý límeček”. Přidám své oblíbené: “Národ, který přenechá výchovu a výuku svých dětí nepříteli, je odsouzen k zániku”!

Pavel
12. 7. 2022 13:06
Odpovědět  me2d44

To já vím, že se podepisovaly různé závazky, i třeba při přidělení podnikového bytu. Ono je to celkem i pochopitelné.

Ladislav
12. 7. 2022 14:01
Odpovědět  Pavel

Nikomu to nevadili, že se upsal firmě, aspoň si ho tam vážili! Dostal jsem krásny byt a stále vněm na stará kolena žiju! Zlatý socialismus, opravdu zlatý! A nikdo mi to nevyvrátí při dnešním bordelu!

Jiří
12. 7. 2022 14:48
Odpovědět  Pavel

Mám stejný názor a doplním.V roce 1989 většina očekávala změnu k lepšímu a ono to tak povrchně vypadalo ,ale výprodejem státu se zadělalo na dnešní problémy.Pravičák se dnes chechtá radosti a je mu šuma fuk co se stalo s Československém. Je to smějící se bestie!

Pavel K
12. 7. 2022 16:29
Odpovědět  Jiří

Pravičák=podvodník, zloděj, vychcánek, špekulant, jak s kým vymrd……..t.

Pavel K
12. 7. 2022 16:33
Odpovědět  Pavel K

A přesně tyhle ptáčky za socíku držel režim u držky, proto dělal Západ všechno proto aby protrhl hráz socíku slibama o zázračném žití dle západního světa a schramstli nás jako kočka myš.

me2d44
12. 7. 2022 12:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Omlouvám se autorovi článku. Tohle se nedalo jinak, než okopírovat a v textovém editoru uložit. Kdyby mi fungovala tiskárna, tak to ve velkém nosím po schránkách jako leták. Za mne – autorovi bodově 10/10.

Gales
13. 7. 2022 11:04
Ohodnotit příspěvek :
     

V týhle rozkradený kolonii je rizikem vystřízlivět.Aby člověk neskončil u Chocholouška.