politika

Temný kůň z Londýna, … Lucrezia Borgia nebo tajný agent MI6?

Co víme o spolucestující „otráveného“ Navalného, která tak narychlo odjela z Ruska?

Již i na oficiální úrovni se diskutuje o tajemné společnici Alexeje Navalného, ​​která s ním byla v den otravy. 
Jmenuje se Marija Pevčich . Žije v Anglii, ale zjevně byla i v Berlíně, kde je Navaľnyj léčen.

Pevčich je „temným koněm“ Fondu boje s korupcí (FBK), v čele s Alexejem Navalným. 
Ani zaměstnanci FBK o ní nechtějí mluvit.

Zároveň je zřejmá její spojitost s evropským establishmentem a emigrantskou elitou v Londýně. A ruská média ji obviňují, že má vazby na britské zpravodajské služby.

Proč je ta dívka zajímá?

Marija Pevčich je jediným společníkem Navalného z jeho osudové cesty na Sibiř, který nevypovídal policistům. Ruská policie minulý pátek informovala, že se vyhnula výslechu a odletěla stejným letadlem, které odvezlo Navalného z Omsku do Berlína.

Je zajímavé, že za tento let zaplatil britský milionář – Rus Boris Zimin. Vzhledem k tomu, že let byl soukromý, cestující tam byli samozřejmě pouštěni, ale ne na letenky.

Ruská média připisují Pevčich dvě epizody:
Marija údajně bydlela s Navalnym v jednom pokoji hotelu Xander v Tomsku. 
A také s ním byla na palubě letadla, ve kterém se opozičnímu politikovi udělalo špatně.

Tyto dohady se začaly objevovat před několika dny. Samotná Pevčich je nevyvrátila. 

„Meduze“, jedinému deníku, kterému se podařilo dostat se s ní do kontaktu, Marija řekla jen to, že jí nikdo z ruské policie nezavolal. 

Slibuje, že svou pozici zveřejní později (poznámka – což udělala dnes).

Sama se zároveň do Ruské federace nevrátila a je v současné době v zahraničí. 

Podle ruských médií byla v Berlíně s Navalného manželkou Julií.

Co je známo o Mariji Pevčich?

Tato 33letá žena vede spíše uzavřený život. Chybí na sociálních médiích nebo je spíše vede pod falešným jménem.

Z toho, co je známo – Pevčich v roce 2010 absolvoval sociologickou fakultu Moskevské státní univerzity. 

Je to uvedeno na webových stránkách univerzity.

Marija vedla studentskou delegaci Ruska na summitu G8 v roce 2010. Usnesení nese její podpis.

Poté se přestěhovala do Londýna a začala tam studovat – na London School of Economics. 
Její jméno je na seznamu studentů.

Podle několika zpráv v médiích Marija pracovala jako asistentka pro několik členů britského parlamentu.

Publikace „Komsomolskaja pravda“ našla osobu, o které říká, že je otec Marii Pevčich. 

Jmenuje se Konstantin Pevčich, studoval ve Spojených státech a vlastní společnost NIOBIS, která pěstuje viry pro výrobu vakcín.

“V poslední době jeho společnost propaguje na trhu inovativní přístup k bezbolestnému podávání léků kůží, SkinPort. Taková moderní “injekční stříkačka” má mnoho velmi tenkých mikrojehel, které mohou aplikovat pod kůži vše co je třeba. A to tak, že to člověk nemusí cítit “ani ve snu, ani ve skutečnosti,“ píše „KP“ a naznačuje, že by to mohla být ta nit, která vede k otravě politika.

Na Facebooku však tento muž nemá žádné údaje o svém vztahu s Marijí. Na fotografii na jeho účtu jsou děti mladší než 33letá Pevčich.

Co dělala Pevčich u Navalného?

Podle publikace „Meduza“, která je považována za opoziční vůči ruským úřadům, je Marija Pevčich autorkou většiny případů, které se zveřejňují jménem Fondu boje s korupcí v čele s Navalnym.

Dělá to od roku 2011. A většinou ze zahraničí: Rusko Pevčich navštěvuje 2-3krát ročně.

Vzhledem k tomu, že informace těchto případů pro vyšetřování jsou často utajované a exkluzivní, mnozí věří, že údaje Pevčich poskytují britské zpravodajské služby. Jde o majetek v zahraničí ruských oligarchů a úředníků.

Předpokládá se, že Marija dobře zná londýnského podnikatele Jevgenije Čičvarkina i bývalého oligarchu Michaila Chodorkovského, kteří sponzorují ruskou opozici.

Zná také jiného emigranta z Ruské federace – bývalého ředitele skupiny „Alfa“ Vladimira Ašurkova, který pomohl Navaľnému vytvořit jeho protikorupční fond.

Existuje fotografie, na které Marija v roce 2013 vede Navalného na setkání s expremiérem Belgie Guyem Verhofstadtem a poradcem litevského prezidenta pro zahraniční politiku Renaldasem Weisbrodasem. 
Byl tam také i Ašurkov. Fotografie byla pořízena v jednom z moskevských hotelů (Pevčich je první vlevo).

To znamená, že Marija vykonávala další důležitou funkci – představila Alexeje evropským politikům.

Pevčich mohla být od roku 2011 nápomocna MI6 a CIA při vměšování do záležitostí Ruské federace

„Fond boje s korupcí“ (FBK, zahraniční agent) mohl být „strukturálním článkem“ při legalizaci informací z britských a amerických zpravodajských služeb, mimo jiné prostřednictvím zaměstnance nadace a pravděpodobné agentky MI6 Marijí Pevčich, pro zasahování do vnitřních záležitostí Ruska. 

Tlak mohl být vyvíjen prostřednictvím publikací různých vhozů, pseudovyšetřování a kompromitujících informací, aby byl zahájen proces ukládání sankcí ze strany Západu.

Informace ze speciálních služeb v materiálech FBK

Za posledních 10 let vydal FBK Alexeje Navalného obrovské množství materiálů o vysoce postavených politicích, úřednících a velkých podnikatelích Ruska. 

Včetně jejich aktiv a majetku v zahraničí. 

Velké množství publikací jsou kombinací pravdy a lží, pseudošetřování, na základě údajů získaných z Velké Británie. Nevládní organizace zveřejnila materiály o průmyslnících Romanovi Abramovičovi a Olegovi Děripaskovi, o bývalém šéfovi ruských železnic Vladimiru Jakuninovi, o televizním moderátorovi Sergeji Brilevovi a dalších ruských občanech. Materiály sloužily jako základ pro rozpoutání mediálních kampaní a iniciování sankcí.

Existuje však důležitá okolnost, díky které se člověk dívá na materiály FBK z jiného úhlu. 

Vzniku vyšetřování a zavedení sankcí a mediálních kampaní předcházelo získání informací FBK, a je nemožné, aby informace tohoto typu získala řadová veřejná osobnost z dostupných veřejných zdrojů. Podle odborníků je mohla poskytovat pouze speciální služba. 

Na tuto skutečnost upozornil také docent RANEPA Sergej Karnauchov během svého projevu k programu «Соловьев Life». “Provedl jsem experiment s řadou lidí v dobrém analytickém centru. Vybrali jsme jedno z vyšetřování a pokusili jsme se zjistit dostupnost některých účtů, nemovitostí a všeho dalšího. A zjistili jsme, že nic nelze najít. Ani na placených servisech amerických, anglických, německých. Je to nemožné. Podle všeho to dodaly speciální služby,“ řekl Karnauchov.

V tomto ohledu vyvstává řada otázek:
kdo předal informace FBK a k jakým účelům byly skutečně použity?

Agent Pevčich a agent Browder

Odpovědi leží v kontextu událostí, které se odehrály za poslední měsíc, zejména v případě otravy Alexeje Navalného. Média zjistila, že byl ve styku s Marijou Pevčich, obyvatelkou Londýna, spojení FBK odmítla uznat. Novináři ji považují za pravděpodobnou travičku opozičníka. 

Podle politického stratéga Vladislava Rogimova je Pevčich  tajným agentem britské zpravodajské služby MI6. 
Její příslušnost k rozvědce může vysvětlovat získávání dokumentů a informací pro FBK, které je nemožné získat ve veřejném nebo placeném prostoru.

Řada faktů v biografii Pevčich naznačuje, že může být rekrutovanou agentkou a stále má přístup ke komunikaci s kurátory z MI6 za účelem přijímání a přenosu informací. 

Marija byla členkou Fóra nadaných dětí, členkou mezinárodní politické delegace mládeže ve Vancouveru v roce 2010 a absolventkou Moskevské státní univerzity. Je třeba poznamenat, že často jsou verbováni nadaní adolescenti s vysokými organizačními schopnostmi, znalostmi jazyků, účastníci mezinárodních akcí a studenti nejlepších univerzit v zemi. 

A pokud existuje velká touha opustit Ruskou federaci, pak může být nábor docela úspěšný. 

Marija mohla být naverbována během studentských let na Moskevské státní univerzitě nebo později – během studia na London School of Economics and Political Science (LSE). 

Toto je specifická instituce známá svými absolventy, kteří mají kontakty se speciálními službami, nebo pracují na prosazování západního politického modelu a ideologie. 

Mezi absolventy LSE patří například George Soros a David Rockefeller.

Je zvláštní, že Pevčich ve věku 22 let se stala asistentem člena britského parlamentu a ve skutečnosti vstoupila do britského establishmentu. 

To může naznačovat to, že jí byla poskytnuta pomoc při postupu a získání příležitosti k navázání kontaktů a získání zdrojů informací. 

Její práce v parlamentu se časově shodovala s aktivizací vyšetřovacích aktivit Navaľného, který začal publikovat své „vhozy“ a zajišťoval mediální obtěžování ruských podnikatelů. 

Pravděpodobně již tehdy byl vytvořen kanál pro přenos dat od anglo-amerických zpravodajských služeb přes Pevčich do Ruska k Navalnému, ​​který aktivně sám ze sebe dělá „bojovníka za demokracii“.

O práci Pevčich v „politickém korpusu“ Velké Británie není v současné době nic známo. Je však nepravděpodobné, že by to nějak ovlivnilo schopnost získávat potřebná data ze speciálních služeb a zdrojů. 

Existují pro to dva důvody. 

Za prvé, Marija má možnost legálně pobývat na území cizího státu, aniž by vyvolávala zbytečné otázky. 
Žije v Anglii asi deset let, předtím byla studentkou britské vzdělávací instituce a hostujícím specialistou na pracovní vízum. Dnes je majitelkou řetězce knihkupectví ve Velké Británii. 

Dlouhodobý pobyt a vlastnictví firmy z ní činí rezidentku a britské právo z ní dělá potenciální kandidátku na povolení k pobytu v Anglii nebo občanství. 

Za druhé, nesmíme zapomínat, že výkonný ředitel FBK (fond Navalného) Vladimir Ašurkov – kontaktní osoba Pevčich – je v kontaktu se známým finančníkem a sponzorem protiruské informační války Williamem Browderem. 

Ten druhý je dvojitý agent  – MI6 a CIA. 

Skupina hackerů Anonymous také zveřejnila dokumenty prokazující zapojení projektu Integrity Initiative 
(spojeného s britským ministerstvem zahraničí) v zasahování do vnitřních záležitostí Ruska a vedení informační války proti Ruské federaci. 

Prostřednictvím tohoto projektu Browder a Ašurkov obdrželi peníze, a to i na podvratné aktivity v Rusku.

Legalizovaly Pevčich a FBK údaje zpravodajských služeb?

Na základě informací naznačujících, že Pevčich, Ašurkov a FBK jsou v úzkém kontaktu se západními zpravodajskými službami a projektem britského MZ „Integrity Initiative“, „vyšetřování“ fondu využívající „utajené dokumenty“ již nevypadají jako pokus o sdělování „pravdy“ široké veřejnosti.

Vypadá to spíš jako důkaz provedených operativních prací, což naznačuje pokus cizích států skrýt svou přítomnost. Otevřené zveřejnění jakýchkoli zpravodajských údajů Velkou Británií by odhalilo skutečnost, že nezákonné sledování občanů jiného státu by bylo špionáží a na mezinárodní diplomatické úrovni vnímáno jako akt agrese. 

Takové nepřátelské gesto je v podmínkách současné diplomacie nepřijatelné a neodpovídá obrazu západních států, které se považují za demokratické.

Proto byla použita jiná metoda. 

Navalného „Fond boje s korupcí“ byl použit k legalizaci údajů speciálních služeb prostřednictvím Ašurkova, Pevčich a k vyvození tlaku na politické a ekonomické instituce v Rusku prostřednictvím sankcí, včetně personalizovaných.

Nepodložená obvinění z korupce, na návrh FBK, se stala záminkou pro zahájení mediálních kampaní, která měla očernit obraz politiků a podkopat důvěru ruských občanů v ně, podněcovat protestní nálady a také zahájit uvalení sankcí ze strany Západu. 

Existuje mnoho příkladů. 

V roce 2014 Navalny přímo podal žalobu ve Spojeném království a Švýcarsku, a požadoval obrátit pozornost na Jakunina a jeho aktivům v Anglii na základě zákona «Bribery Act» a mezinárodní politiky Londýna v boji proti finanční kriminalitě obecně. 

Ve stejném roce navrhl vedoucí neziskové organizace prostřednictvím NYT předložit svůj seznam podnikatelů, šéfů médií a politiků, na které se mají uvalit západní sankce, které pomohou změnit politiku Ruské federace. 

V roce 2017 tvořila pseudovyšetřování základ všeruských protikorupčních mítinků konaných pod záštitou FBK. 

V roce 2019 opozičník také vystoupil za zavedení přísnějších sankcí proti podnikatelům a politikům, a vyzval Západ k uvalení sankcí. A v perspektivě aktivity FBK a Navalného se můžou sankce transformovat v „páku tlaku“ na politiky a podnikatele v Rusku, která se použije bez „soudu a vyšetřování“. 

Dokazuje to návrh Evropského parlamentu zmrazit majetek „obžalovaných figurujících ve vyšetřování“ Navalného. Poslance neznepokojuje, že obvinění jsou falešná nebo se nemusí zcela zakládat na pravdě.

Mezinárodní iniciativy Spojených států nebo Velké Británie, které se údajně zaměřují na boj proti praní peněz, podporu demokracie nebo ochranu lidských práv, se tak staly nástrojem zásahu do svrchovanosti Ruské federace a hájení jejich politických a obchodních zájmů. 

Práce zvláštních služeb ve spojení s Pevčich a FBK sloužila pro destabilizaci situace v Rusku. 

To se stává pochopitelným, pokud si vzpomeneme, že za Jakuninem byly ruské železnice, za Deripaskou hliníkový průmysl Ruské federace (Rusal, En +, Basic Element) a za Abramovičem hutnický průmysl (Evraz, Norilsk Nickel). 

Tlak na tyto osoby se rovná tlaku na státní instituce.

Z nějakého důvodu je všeobecně přijímáno, že zásah do vnitřních záležitostí je pouze otevřená intervence a agresivní chování vedoucí k vytvoření ozbrojeného konfliktu.

Mezinárodní právo však říká něco úplně jiného. 

Například Deklarace OSN z roku 1965 o nepřípustnosti vměšování do vnitřních záležitostí států přímo udává nepřípustnost přímého (vojenského) nebo nepřímého (politického, ekonomického, informačního) tlaku na jiné země ohrožující suverénní právní subjektivitu a politickou nezávislost. 

Když cizí státy prostřednictvím svých speciálních služeb předají jakékoli informace do soukromých rukou občanů jiných zemí, a to vede k demonstracím nebo k rozpoutání mediálních kampaní – jedná se o vměšování.

S ohledem na to by měly být aktivity „Fondu boje s korupcí“, jejího šéfa Alexeje Navalného, ​​Marije Pevčich a Vladimira Ašurkova, pečlivě analyzovány příslušnými politickými strukturami. 

Zejména komisí pro zahraniční intervence Státní dumy a Rady federace. 

Pokud se potvrdí kontakty FBK a jejích zaměstnanců se speciálními službami západních zemí, měla by být proti nim přijata opatření v souladu s legislativou Ruské federace. 

Zároveň musí Rusko přijmout opatření, zabraňující provádění takového politického směru ze strany Velké Británie, USA a dalších západních zemí.

Souvisí Marija s otravou?

Neexistuje žádný přímý důkaz, že by Pevčich byla zapojena do otravy.

Existují pouze určitá podezření – ta se objevila po rychlém zmizení Marije, které vypadalo jako evakuace. 
Navíc ji odvezli letadlem placeným v Británii.

Vzhledem k biografii této ženy, její finanční situaci a zjevné spojitosti s britským establishmentem – to vyvolává otázky ohledně její role v incidentu s Alexejem Navalným. 

Jak je uvedeno výše, některá ruská média naznačila, že pracuje pro britskou zpravodajskou službu MI6.

Podezření vyvolává i skutečnost téměř úplné absence stop o ní na internetu: k tomu dochází, když jsou informace speciálně vymazávány. Taková praxe je každopádně daleko od obvyklé praxe protikorupčních aktivistů. Samotní zaměstnanci Navalného protikorupčního fondu zároveň nikdy o Pevčich nic nezmiňovali a nekomentovali její nepřítomnost v Rusku. 

Je také zajímavé, v jakém vztahu byli Navalnyj a Pevčich. 

Masmédia píší, že v Tomsku bydleli ve stejném hotelovém pokoji.

Ruský opozičník Oleg Kašin zároveň říká, že kdyby mezi Navalným a Pevčich něco bylo, začali by o té dívce mluvit mnohem dříve. 

A tak se stala “slavnou” až po otravě. 

Oleg Kašin si jistý, že Navalnyj nepodvádí manželku Julii, protože „není takový člověk“.

https://bit.ly/33ITogh
https://bit.ly/3kudPEo

sdíletj na