politika

Těhotné ženě byla utržena ruka: Ozbrojené síly Ukrajiny zasáhly evakuační místo pro civilisty

Ukrajinští vojáci zasáhli evakuační místo v Holé Pristaně.

Oznámila to správa Chersonské oblasti, uvádí “PolitNavigator”.

Autobus plný lidí, evakuovaných ze zaplavených oblastí, se dostal pod palbu. Uvádí se, že zemřeli dva lidé, včetně 33leté těhotné ženy.

image 3

Dobrovolnice Valerie Petrusevičová, která na místě pracovala, ve svém blogu zdůraznila, že ozbrojené síly Ukrajiny úmyslně zasáhly civilisty.

“Na tom místě jsme pracovali od 4 ráno, lidi ze zatopených domů sem přiváželi sami obyvatelé Chersonské oblasti a dobrovolníci. V tu chvíli, když jsme vyrazili k dalším příchozím, ozbrojené síly Ukrajiny rozstřílely místo, kde se shromažďovali lidé … Došlo k několika útokům, první střely zničily evakuační autobus plný lidí, zranění byli odvezeni, několik těžce, jejich stav není znám.

Druhá salva zahřměla ve stejnou chvíli, ale o něco blíže k místu kde čekali lidé. Obrovská kaluž krve – těhotné dívce to na zastávce utrhlo ruku. Dívka zemřela. Tady nejsou žádní vojáci, pouze lidé, i tak už zasažení živlem. A já ani nevím, jak nazvat ty, kteří dělají něco podobného. To je teror proti civilnímu obyvatelstvu,“ napsala Petrusevičová.

https://www.politnavigator.net/beremennojj-otorvalo-ruku-vsu-udarili-po-punktu-ehvakuacii-mirnykh-grazhdan.html

sdíletj na

12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
9. 6. 2023 06:49

To bude asi omyl.
Civilisty a speciálně školy, nemocnice, svatby a pohřby napadají přece prinitivní Rusové. Civilizovaní a kulturně mimořádně vyspělí Ukrajinci by takových zvěrstev nebyli schopni.

Aleš
9. 6. 2023 07:26

A toto podporuje EU a USA včetně SPOLU. Strašné.

Pavel K
9. 6. 2023 07:29

Proboha zastavte to vraždění, nebo ať Gosudar vypustí Krakena-y a ať už je od těchto zpráv a dění ve světě konečně pokoj. Hlava už pak nikomu bolet nebude. Umí si zvás- nás někdo představit co bude dělat až to dorazí k nám. Abych se přiznal já moc ne, myslím si že je to i zbytečný. Nevím co se musí ještě stát abychom konečně řekli už DOST!!

me2d44
9. 6. 2023 09:44
Odpovědět  Pavel K

Po zhlédnutí Kollera byla moje první reakce: “20 let jsi se učil BRÁNIT vlast, pusť si:” Денис Майданов “Сарматушка” (оригинальная версия) – YouTube

Pavel K
9. 6. 2023 12:14
Odpovědět  me2d44

No kolego, furt jsem si v koutku dušičky myslel, že to tak daleko nedojde, ale vono ju. Nemohu přijít na jméno těm fšem kreténům co téhle těžké době nadávají na RF. Včera mi kluk co jsem s ním kdysi spolupracoval řekl, že rusové půjdou dál až k nám. A tohle mají všichni vštěpeno do hlav. Voni si všichni myslí, že to s námi ami myslí dobře. Že jim všem není hanba, že jim vděčí za životy a rodiny.

Pavel z Moravy
9. 6. 2023 12:58
Odpovědět  Pavel K

Kamaráde, bez komentáře. Kde nic v makovici není, v apatyce nekoupí. Smiř se s tím i když je to těžké. Vím to podle sebe. Čau a opatruj papouchy.

Pavel K
9. 6. 2023 18:09
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavle, ale stále doufám že to nakonec dobře dopadne pro všechny lidi na této planetě. Pavle nejhorší je když umírají mladý lidi, nrdejbože děti. Jakoby nestačili nemoce a nečekané události. Teď ti napíšu svůj názor, prý na určitý nemoce mají i léky a nedají to veřejnosti. A za poslední tři roky si nemyslím nic hezkého o doktorech. Neříkám že všichni ale řekl bych že většina z nich mají tuny másla na hlavě.

Pavel z Moravy
9. 6. 2023 22:20
Odpovědět  Pavel K

Proto i když mám také jako každý starší ty nějaké problémy, tak k nim už nechodím. Snad 10 roků jsem k nim chodil s bolestmi hlavy, které byly každodenní, až to bylo k uzoufání. Pak jsem navštívil terapeutku čínské medicíny, asi jeden rok tam co tři týdny chodil a dnes mne zabolí hlava tak jednou za 14 dní. Navíc sám jsem si pomohl homeopatií, takže i když problémy mám, mám je prozatím pod kontrolou. Už jsem nebyl pár roků vůbec u doktora. Snad 10 roků trvající ekzém my vyléčila stará paní homeopatka, která již byla v důchodu. Bohužel já lékařům už moc nevěřím. Možná, že se semtam nějaký dobrý ještě najde, ale je jich málo. Raději jim prozatím pod ruku nejdu.

ModrýKlokan
10. 6. 2023 12:36
Odpovědět  Pavel z Moravy

@ Pavel

Mám to stejně… k doktorovi jen s jasnými věcmi… už jim nevěřím… za prachy udělají cokoliv… vážnost kasta doktorů ztratila

Klokan z Moravy :-))

Lékořice ok
9. 6. 2023 08:38

Srdce se mi svírá strachem, když domyslím co se všechno muže stát. Kdo tomu dokáže zabránit?

ANTIUKRAJINEC
9. 6. 2023 16:57

a co na to naše nejpravdomluvnější ČT????

Pišta
12. 6. 2023 11:38

Také ještě ten žralok v Egyptě. Údajně měl na ploutvích ⚡⚡!