Tato pandemie odhalila naprosté selhání globalismu s Evropskou unií

„Tato pandemie odhalila, že globalismus s Evropskou unií naprosto selhal a že je nutné obnovit potravinově, hospodářsky a vůbec všestranně soběstačné národní státy,” napsal mimo jiné poslanec Radim Fiala.

Má pravdu, poslanec?

Zkuste to posoudit sami!
„Potravinová soběstačnost je minulostí, vzato v celkovém finančním vyjádření jsme soběstační asi z 65 %, jestli vůbec. Brambor a ovoce dovážíme ročně kolem 25 %, zeleniny 65%…,” konstatoval Fiala.

„Prezident Agrární komory ČR Zdeněk Jandejsek v květnu řekl, že soběstačnost země ve výrobě vepřového masa se pohybuje mezi 36 až 38 procenty, u drůbežího je to 55 procent, u vajíček 60 procent a u mléka kolem 85 procent,” upozornil na názor samotných zemědělců politik SPD.

„V roce 1990 jsme pěstovali brambory na ploše 109 tisíc hektarů, poslední statisticky uzavřený rok 2017 říká, že je to už necelá čtvrtina, přesně 23 418 hektarů. 

V roce 1990 jsme vyprodukovali 1,5 milionu tun jatečných zvířat celkem (skot, prasata, drůbež, bráno v živé hmotnosti) a nyní je toto číslo na necelé polovině – 719 tisíc tun v roce 2017!

Například při současných stavech prasat, kdy jsme soběstační ve vepřovém mase ani ne ze 40 procent, nemůžeme na návrat k soběstačnosti ani pomyslet. Současný stav chovaných prasat je 1,5 milionu, což je necelá třetina stavů před třiceti lety!

Jenom pro představu, tato země jich uživila i přes 5 milionů – v roce 1981 byly stavy prasat 5,1 milionů kusů!”
pobouřeně upozornil na vývoj v zemědělství v Česku Radim Fiala.

„Řešením je podpora infrastruktury našeho venkova a našich českých zemědělců a ochrana klíčových komodit. Zemědělská politika musí být znovu pod kontrolou našeho státu a hnutí SPD bude podporovat potravinovou soběstačnost našeho státu v nejzákladnějších komoditách, abychom byli připraveni na výživu obyvatelstva ČR pro případ války, ekonomické či migrační krize. Stejně tak budeme podporovat obnovu našeho venkova, aby tam lidé zase chtěli žít. Stejně tak musíme budovat armádu, která bude schopná chránit naše území a naše hranice a nebude expedičním sborem pro zahraniční agrese USA!” píše se ve Fialově komentáři.

Tato pandemie odhalila, že globalismus s Evropskou unií naprosto selhal a že je nutné obnovit potravinově, hospodářsky a vůbec všestranně soběstačné národní státy!”
uzavřel svůj komentář poslanec Radim Fiala.

Fialův text vyvolal na facebooku desítky dalších komentářů


„Za proklínaného RVHP systému jsme byli nuceni, co se týče základních potravin, být soběstační a byli jsme. Nebyly Kauflandy, Globusy atd. Ale pitomé brambory nestály 30 Kč, květák 100 Kč. Tyto současné ceny se na tu předchozí dobu dají jednoduše přepočítat, rozdíl je markantní,” svěřil se jeden ze čtenářů.

(ps, Prvnizpravy.cz, facebookový profil Radima Fialy)

sdíletj na