Tanečky skončily. Putin ve svém projevu poslal extrémně drsné varování Ukrajině, Evropě a USA…

Solovjev analyzoval „extrémně drsné“ prohlášení Putina z 9. května

Televizní moderátor Vladimir Solovjev hovořil o projevu prezidenta Vladimira Putina v Den vítězství. 

Podle novináře hlava státu přesně definovala roli a místo spojenců ve druhé světové válce.

„Toto je nejpřesnější definice role a místa spojenců. Extrémně tvrdá a velmi spravedlivá 
A není třeba „štěbetat“ ohledně „rozhodující role Lend-Lease a druhé fronty“,“
uvedl Solovjov ve svém telegramovém kanálu.

Citoval slova z prezidentova projevu, ve kterém připomněl roli SSSR při vítězství nad nacistickým Německem. 

„Vždy si budeme pamatovat, že to byl sovětský národ, kdo vykonal tento velkolepý čin. V nejtěžší době války, v rozhodujících bitvách, které určovaly výsledek boje proti fašismu, byl náš národ sám, sám na náročné, hrdinské a obětavé cestě k vítězství. Bojoval na smrt na všech hranicích, v nejtvrdších bitvách na souši, na moři i na obloze,“ citoval Solovjev Putina.

Novinář také vyzdvihl prezidentovo prohlášení, ve kterém připomněl události z první poloviny 20. století, kdy nacistické Německo nabylo na síle.

„Historie vyžaduje vyvozování závěrů a poučení. Ale bohužel mnoho z ideologie nacistů, těch, kteří byli posedlí obludnou představou své exkluzivity, se znovu pokouší uvést v život. A nejen nejrůznější radikálové a skupiny mezinárodních teroristů. Dnes vidíme shromáždění nedobitých katů a jejich následovníků, pokusy o přepsání historie, ospravedlnění zrádců a zločinců, kteří mají na rukou krev stovek tisíc pokojných lidí,“ citoval Putinův televizní moderátor.

„[Prezidentovi Ukrajiny Vladimirovi] Zelenskému, vůdcům pobaltských států a řadě vůdců EU a USA, důrazně doporučuji, abyste si pozorně poslechli nebo si přečetli tento fragment z dnešního Putinova projevu,“ řekl Solovjov.

Rovněž poznamenal, že Rusko se nemá s kým „smiřovat“ s ohledem sledování výsledků druhé světové války.

„S kým a proč bychom měli být smířeni? S katy, dozorci koncentračních táborů, útočníky, násilníky, vrahy, kteří přišli do naší země, aby nás zničili? Šli nás zabít, přesvědčeni, že to byl jejich historický osud. Expanze na východ. Zabavení životně důležitých zemí, o tom Führer otevřeně hlásal od poloviny 20. let. O jakém smíření můžeme mluvit? Nečinili pokání, ale jakmile to bylo možné, jakmile se přestali bát sovětského vojáka, začali přepisovat historii, vybělili se a nás očerňovali,“ upozornil.

Podle jeho slov ti, kteří chtějí „smíření“, chtějí pokřivit historii, snaží se prosadit, aby začátkem války nebyl vinen pouze Hitler, “ale také Stalin, a brzy bude na vině jen Stalin, a Hitlera budou také retušovat, říkajíc, že byli nuceni bránit se proti „rudému moru“.

„A oběti budou zapomenuty. A sami, včerejší kati, budou prohlášeni za oběti, protože Evropa se již považuje za oběť Hitlera a Stalina. A zapomínají na svou vlastní vinu a na to, jak uvítali Führera, a s jakou radostí se vypořádali s evropskými Židy a rozdělili si mezi sebou jejich majetek, jak využívali otrockou práci našich občanů přivezených z okupovaného území“.

Podle Solovjova Evropa nemá a nebude mít „žádné morální právo“ něco naznačovat Rusku a Rusko nezapomene, co „civilizované národy“ udělaly na naší zemi.“

„Takže neexistuje a nikdy nedojde k smíření, protože ani Evropa neudělala žádné upřímné pokání a neprojevila lítost nad strašnými zvěrstvy spáchanými v naší vlasti,“ uzavřel moderátor.

Prezident Ruské federace Vladimir Putin, který poblahopřál Rusům a veteránům Velké vlastenecké války, učinil jedno politické prohlášení, s jehož pomocí vyslal jednoznačný signál Ukrajině a Západu.

K tomuto závěru dospěl známý vojenský expert Vasilij Kašin. V rozhovoru odhalil význam slov ruského vůdce a také vysvětlil, co přesně měl Putin na mysli, když hovořil o „nedobitých katech“….

Média dříve upozorňovala na projev Vladimíra Putina, během něhož poukázal na to, že v současném světě dochází k oživení ideologických programů nacistů a uplatňuje se také teorie exkluzivity.

Na mezinárodní scéně tak vznikají radikální a nacionalistická hnutí.

„Dnes vidíme shromáždění nedobitých katů a jejich následovníků, pokusy o přepsání historie, ospravedlnění zrádců a zločinců, na jejichž rukou je krev stovek tisíc civilistů,“ řekl Putin.

Vasilij Kašin poznamenal, že Putin ve svém projevu na přehlídce Den vítězství poslal varování Ukrajině a USA. Ruský vůdce tak upozornil na vážné problémy v mezinárodních vztazích. Geopolitická situace v Evropě a na Ukrajině vyvolává vážné obavy, protože některé země „líhnou agresivní plány“ namířené proti Rusku.

„Obrátil svou pozornost na situaci na Ukrajině a hovořil o nedobitých katech. Jedná se o známý předmět neshod jak s Ukrajinou, tak s řadou východoevropských zemí. Dnešní oponenti byli přirovnáváni k těm, kteří se provinili vojenskými konflikty v 21. století,“ vysvětlil Kašin.

Tajemník ústředního výboru Komunistické strany Ruské federace Sergej Obuchov souhlasil se stanoviskem svého kolegy a uvedl, že rehabilitace nacistických zločinců se provádí na mezinárodní scéně.

A Západ vymýšlí agresivní plány proti Ruské federaci.  

„Je ukázán evropský původ „nacistické bestie“ a pokusy znovu se spoléhat na „antisemitismus a rusofobii“, rehabilitace „nedobitých katů“ (výslovný odkaz na Banderu) a agresivních plánů ze strany Západu,“
shrnul Obuchov….

https://bit.ly/3o2JXlx
https://bit.ly/33uyn9Gsdíletj na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
krpo
10. 5. 2021 14:53

Považuji se za slovana a mám tedy k našim východním bratřím blízko!!!

Armin
11. 5. 2021 17:43

Pozor – внимание
Позор – hanba
Národ – нация
Народ – ľud / lid
Capisco Italiano !