Tam Rusko prorazí. Mlčte radši! Šándor v TV natvrdo

19.04.2022 12:43

Do ofenzivy na východě Ukrajiny je zapojena velká část ruské armády, řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Rusko chce bitvou na východě převzít kontrolu nad Doněckou a Luhanskou oblastí a zajistit stabilitu pozemního koridoru s Krymem. O tom, jak zřejmě bude druhá fáze války probíhat, mluvila CNN Prima News s bezpečnostním poradcem Andorem Šándorem. V terénu, do kterého se nyní Rusko pouští, věští Putinovi úspěch. A varuje českou vládu: Raději nemluvte o našich dodávkách Ukrajině.

Foto: Repro Youtube
Popisek: Bývalý šéf vojenského zpravodajství, generál Andor Šándor

Úvodem se Šándor vyjádřil k tomu, jak je moc pravděpodobné, že se Rusům podaří prorazit obrannou linii a jít dál na západ – je-li to záměrem Ruska. „Myslím, že přes ty ztráty, o kterých se hovoří, mají stále dostatek sil k tomu, aby toho cíle byli schopni dosáhnout. Otázka samozřejmě je, v jakém časovém sledu a za jakých obětí – a to jak na vlastní straně, tak samozřejmě i na ukrajinské straně. Řekl jsem to několikrát. My stále ještě nevíme, jaké vojenské cíle si stanovil Putin k tomu, aby dosáhl těch politických. A ty vojenské se logicky mění s ohledem na to, jak a kde je úspěšný nebo neúspěšný, jak samozřejmě je úspěšná i ukrajinská strana ve svém odporu, což v mnohém závisí i na schopnosti jejího posilování ze strany západního světa v rámci dodávek zbraní a munice, kterou potřebují,“ zmínil Šándor.

„Ten jih si myslím, že má Rusko pod kontrolou mnohem více, než mělo města na severu. A možná také chtěli svou přítomností u Kyjeva tlačit na politické vedení k nějakým dohodám, ale ten jih, ten oni nepustí. A to propojení na pevninskou část z Krymu je evidentní a navíc to má velký ekonomický dopad – negativní, na Ukrajinu, kdyby odřízli ještě Ukrajinu od Černého moře, tak po ztrátě přístupu k Azovskému, by Ukrajina velmi trpěla, pokud jde o ekonomiku, vývoz,“ poznamenal dále Šándor.

,,Raději nemluvit o našich dodávkách”

Rusko však stále útočí i na západě Ukrajiny, například došlo k útoku na sklad zbraní nedaleko Lvova. Dá se očekávat i další nálet na Lvov? „Pro úspěch Ukrajinců a neúspěch Rusů jsou dodávky ze Západu rozhodující. Ukrajinský průmysl není schopen zásobovat Ukrajinou takovým počtem a takovou kvalitou zbraní, jakou potřebuje k tomu, aby blokovali Rusy, tudíž budeme svědky dalších útoků. A v tomto kontextu si myslím, že by česká strana neměla o tom hovořit, neměly by být k vidění převážené tanky, neboť tím jen přitahujeme pozornost Rusů k těmto zásobám – a oni je považují za legitimní cíl, a to už řekli několikrát. Budeme svědky takovýchto útoků – a budeme samozřejmě svědky i možná ojedinělých, ale přesto raketových útoků na některá průmyslová zařízení Ukrajiny,“ dodal Šándor.

Šándor tehdy také kritizoval, kdo všechno ukrajinský konflikt hodnotí: „Všechno plave po povrchu. A já, když slyším hodnocení strategické úlohy ruské armády od kluků, kteří dosáhli maximálně praporčické hodnosti, tak si říkám, sakra, kde ty kluci v sobě berou tu erudici hodnotit ruskou strategii a operační umění.“

Zdroj : Parlamentní Listy

sdíletj na

4.7 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
19. 4. 2022 15:16
Ohodnotit příspěvek :
     

“Šándor varuje českou vládu: Raději nemluvte o našich dodávkách Ukrajině”.
Pozdě. Už to hrdě rozkecala, kde se dalo Sláma u kravína!

Občan
19. 4. 2022 16:54
Odpovědět  Albi

Nadešel čas, kdy ty šmejdy je třeba vyházet okny. Máme v tom přece praxi.

Albi
19. 4. 2022 17:12
Odpovědět  Občan

My bohužel už ne.
A nejspíš právem se obávám, že by se k nám naši předci ani nechtěli znát.
Ale že by to bylo potřeba a včera bylo pozdě, s tím souhlasím.

Jenže kým je nahradit? Stejnými parazity v jiném barevném provedení?

Pavel
19. 4. 2022 18:12
Odpovědět  Albi

Máte pravdu,kdyby toto viděli ti, co zažili německou okupaci a prošli koncentráky tak by to asi nerozchodili! Udělali jsme chybu ve výchově! Chtěli jsme, aby naše děti se měli lépe než my.Vše dostávali zadarmo a my se jen soustředili na jejich materiální zabezpečení a podcenili výchovu.Nechali to na školství a to se nám vymstilo. Díky degradaci školství a infiltrování neziskovkami a dnes dokonce i BIS spolu se soustavným vymýváním mozků v mediálním prostoru je 75% mladších ročníků intoxikováno propagandou USA,EU a NATO! Naděje prý umírá poslední,ale v to nevěřím, tato společnost spěje mílovými kroky k svému zániku!

Albi
19. 4. 2022 18:45
Odpovědět  Pavel

Popsal jste to naprosto přesně.
A bohužel – jsou chyby které se už nedají napravit.

Tony
20. 4. 2022 09:01
Odpovědět  Pavel

A přidali jsme k tomu Gazdíkovo ss velitelsví s vyhazovem učitelů

Občan
19. 4. 2022 18:02
Ohodnotit příspěvek :
     

A jaké jsou signály?

okolo
20. 4. 2022 00:28
Odpovědět  Občan

.

David
19. 4. 2022 21:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Tradici defenestrací, je nejvyšší čas na území české koruny, nejen oprášit, ale několikrát zopakovat.

jirka52
20. 4. 2022 05:38
Odpovědět  David

Ale ono by bylo potřeba tím oknem protlačit i ty jejich předchůdce od začátku, kteří nás postupně dostali do těchto nevratných sraček a ještě se vysmívají. Něco takového jsme nezažili od C.K. Rak-Uh. Už je z nás opravdová kolonie se vším všudy a klesáme stále hlouběji do bažiny!

Milan
20. 4. 2022 06:31
Odpovědět  David

PODEPISUJI !!!

Milan
20. 4. 2022 06:32
Odpovědět  Milan

Zapomněl jsem – VAL. Raději jdu nastartovat druhý PC.

Tarch
20. 4. 2022 00:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Sandor je znalec,ale bohužel ke to kůň západu….jeho prognózy samozřejmě nelze brát má lehkou váhu i když je velmi opatrný aby se neznelíbil páníčkovi

PENNYS
20. 4. 2022 07:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Píši to už po několikáte: drazí a milí: s touto podvodem dosazenou protilidovou vládou se český stát pomalu a jistě rozpadne!!!! Vždy to byl záměr ods,kdučsl,top05stan i pirátu.

PENNYS
20. 4. 2022 10:53
Ohodnotit příspěvek :
     

VŽDY KDY SE DOSTALA K MOCI ODS , jako dnes s Debilblockem vždy se český národ dostal do hnoje dnes debilní fyjaový hnus nařizuje českým občanum”udávejte sve spoluobčany !!!! NEJHORŠÍ VLÁDA VŠECH DOB! STYDÍM SE ŽE MUSÍM ŽÍT V TOMHLE BORDELU!!!