Tak oni toho nenechají!

Začíná jít do tuhého. Evropské ceny paliv a energie se právě teď, na prahu zimy, úplně urvaly z řetězu. A dále raketově stoupají. Burzovní, nákupní cena elektřiny vzrostla za posledních pár dní o 40% a přehoupla se přes 160 eur (zhruba 4000 Kč) za megawatthodinu. Plyn za poslední týden poskočil nahoru o 60%.

Není žádným tajemstvím, že hlavním důvodem hrozivého trendu jsou „zelené” plány Evropské komise. Například takové emisní povolenky. Hloupost… eh, ne, pardon, „účinný nástroj Evropské Únie pro snižování emisí skleníkových plynů” stouply během letošního léta na 60 eur za tunu vypouštěného oxidu uhličitého. Tedy na hodnotu, které měly dosáhnout až někdy po roce 2035. A to ještě docela nedávno oscilovaly okolo 10 eur.

Evropský lid se probouzí, začíná větřit problémy a remcat, a proto ti rozumnější z politiků zahájili akci k odvrácení průšvihu. Náš A. Babiš se včera natvrdo zeptal svých kolegů, jestli si opravdu přejí Žluté vesty, podle francouzského střihu, po celé Evropě.

Ještě radikálnější, V. Orbán to po summitu leaderů EU řekl novinářům úplně po lopatě: “Důvodem, proč ceny rostou, je chyba komise. Takže musíme změnit některá nařízení, jinak všichni utrpí,” Green Deal pak označil za nepřímé zdanění majitelů domů a automobilů.

Pětice zemí včetně Česka proto v tomto týdnu zveřejnila výzvu, podle níž by Evropská unie měla zkoordinovat nákup energií a nakoupit strategické zásoby plynu. Chtějí také reformovat trh s elektřinou, odstranit její provázanost s cenami plynu na burze, snížit závislost na dovozu energií a hlavně – nějak zastropovat ceny těch nešťastných emisních povolenek.

A teď to hlavní. Jak si myslíte, že zareagovali viníci současného stavu, členové Evropské komise?

Nejdříve se podívejme na osobu odborně nejpovolanější – komisařku EU pro energetiku Kadri Simsonovou. Do jejíhož „ranku” současné problémy patří. Tak hned na úvod paní komisařka kategoricky odmítla cokoli měnit. Protože „Není mnoho hlasů, které by nás žádaly o změnu něčeho, co (stejně) není příčinou vysokých cen.” No jasně. Nějakých 5 nýmandů, a ještě k tomu hlavně z „toho Východu” nám přece nerozvrátí koncepci šťastných a zelených zítřků Evropy.

„Současná energetická krize není výsledkem politik EU v oblasti klimatu, jejichž cílem je do roku 2050 vytvořit blok s nulovými čistými emisemi,” rozpalovala se dále paní komisařka. “Současné zvyšování cen má jen málo společného s našimi klimatickými politikami a má mnoho společného s naší závislostí na dovážených fosilních palivech a jejich volatilními cenami”.

Takže Putin…  Ale pak se paní komisařka přece jen slitovala a dala stěžovatelům návrh. Takovou radu knížecího typu. Obvyklé, klasické, evropské řešení: “poskytněte cílenou podporu spotřebitelům”. Tedy, jinými slovy, rozdejte té vaší chudině nějaké „elektrožebračenky”.

Ještě radikálnější byl hlavní guru toho zeleného šílenství. Výkonný místopředseda Evropské komise Frans Timmermans. Ten rovnou bouchl do stolu, s tím, že: “…právní předpisy EU v oblasti klimatu jsou naší hlavní prioritou a tento zákon znovu neotevřeme”. Basta! O dogmatech zelené víry se prostě nediskutuje. Jednou jste se upsali, tak… S umíněností (a rozhledem) malého dítěte pak k tomu ještě dodal: “Čím rychleji přejdeme k obnovitelným zdrojům energie, tím rychleji můžeme chránit naše občany před zvyšováním cen v tradiční energetické oblasti.”

Co k tomu říct?

Jak je vidět, tihle šílenci toho prostě nenechají! Oni nebudou hledět vlevo, ani vpravo. Pojedou dál, až do hořkých konců. Tak, jako kdysi vedení 3. Říše… A podobně, jako zmiňované berlínské elity v dubnu 1945, budou až do konce přísně trestat odpadlíky a dezertéry.

I o tomhle budou zítřejší volby. Svým způsobem plebiscit, o dalším směřování ČR. Zda se necháme stáhnout do tmy, zimy a Zelené bídy, anebo se postavíme na odpor.

Lubomír Vylíčil
https://bit.ly/3Aprfco

1 1 hlas
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

1 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
paw
9. 10. 2021 00:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Nikdy nemaji dost.
Clanek mne vyprovokoval ,uvaha je odvaha.
Evropu maji na svedomi nekonecne lihne ideologii, zkratka evropani ,jsou neunavne posedli zavislaci na nich a jeste moc mysli.
A jeste rozpatlavaji. Jeden socialismus napr.jim nestaci musi mit marxistickej i ten nacistickej..A jeste vic jich..Ten s tvari..
S tim souvisi neunavna vzdy uderna propaganda tech ideologii.
Novy teorie jsou v praxi daleko horsi nez ty stary..I kdyz ze zacatku predstiraji a tak nevypadaji aby oklamaly.
/Lzu a lzu a kdyz se to provali lzu dal/.
Dokonce potom kdyz se diky demo,se ideologie rozmozi a zacnou na sebe besnit a normalni klid neni moznej..
To jest mozny vyskytem demokracie. Ty se neni mozny zbavit i kdyz a nebo prave proto ,ze je nadmiru povolna sluzticka se Stockholm Syndromem je neustale nejpopularnejsi na svete/, masochisticka /hleda vzdy horecne nejakeho psychopata s teorii/, dychtiva slouzit ideologiim a zaniknout okamzite v jejich prospech a vitezstvi..Az do roztrhani tela oddana veci a tedy svemu zaniku. To se opakuje do omrzeni..
To znamena v praxi kdo chce psa biti klacek si vzdy najde.
Demokracie poslusne mlati klacky kazdeho, az do sveho zaniku.
Kolik tech klacku se nalezlo na nas. Asi nespocet. Klacek v podobe bumerangu pak zmlati demokraty i obyc lidi a potom i ty svetovladce ideology..
To jinak ve svete nejde.
A.Vyroji se pak jiny..Dulezita je funkce neunavnych cinorodych , pod- idiotu,zasvecenych dusi a telem,vznesenym ideam ,casto,zhusta mysli veci dobre.

ZMann
9. 10. 2021 09:33
Odpovědět  paw

Toto co se děje je plán NWO, všechno do sebe zapadá jak puzzle.