„Tak co, dostali jste demokracii?“ Moudrý Lukašenko obvinil úřady země z vytvoření nevládních organizací

Přání běloruské vlády demokratizovat společnost vedla k vytvoření téměř 2 000 nevládních organizací a neziskových organizací na úkor státu. Čistka těchto organizací nyní probíhá. Ve čtvrtek to uvedl prezident republiky Alexandr Lukašenko na jednání s vedením Rady ministrů.

„Vláda a ministerstvo zahraničních věcí se rozběhly za „demokracií“ a vytvořily zde – v malé zemi <…> okolo 2 000 nevládních organizací, neziskových organizací, banditů a zahraničních agentů. Tak co, dostali jste demokracii? Nyní se ohlédli zpět: toto je poškození státu! Bude čistka“, – cituje slova Lukašenka TASS.

Podle jeho slov to však není snadné, protože „v těchto organizacích již pracují tisíce lidí“. 

„Našich lidí, většinou s obrácenými, vymytými mozky za cizí peníze,“ zdůraznil prezident.

Poznamenal, že je třeba být velmi opatrný při všech druzích inovací. 

„Samozřejmě nemůžeme být retrográdní a držet se zastaralého, protože pak obecně budeme zaostávat. Musíme držet krok, ale musíme běžet správným směrem a vždy vypočítat důsledky těch nebo oněch kroků,“ dodal Lukašenko.

Běloruská KGB dříve uvedla, že v republice provádí rozsáhlou operaci „čistky radikálů“. 

Dne 13. července oznámil běloruský prezident Lukašenko, že běloruské úřady budou věnovat zvláštní pozornost nevládním organizacím, neziskovým organizacím a západním médiím. 

Minulý týden proběhly v celém Bělorusku četné prohlídky obránců lidských práv, aktivistů, novinářů nestátních médií, zástupců nevládních organizací a opozičních stran. Vyšetřovací výbor uvedl, že prohlídky byly prováděny v organizacích, které se deklarují jako ochránci lidských práv, aby bylo možné zjistit okolnosti financování protestů, které se konaly po prezidentských volbách v srpnu loňského roku.

https://bit.ly/3yci5A1

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Nofran
22. 7. 2021 21:36

Velice správně… Pořádek musí být !!!!!!! Jinak moc převezmou kriminálníci a paraziti !!!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$