politika

Syn prezidenta Ugandy: pošleme vojáky na ochranu Moskvy před imperialisty

Syn prezidenta Ugandy, generál Muhoozi Kainerugaba, prohlásil, že země pošle armádu na obranu Moskvy, pokud ji napadnou imperialisté. 

Kainerugaba také poznamenal, že se nebojí, pokud po těchto slovech bude považován za „Putinistu“.

“Říkejte mi ‘Putinista’, chcete-li, ale my, Uganda, pošleme vojáky bránit Moskvu, pokud ji někdy budou ohrožovat imperialisté,” napsal na Twitteru.

Kainerugaba již dříve prohlásil, že útok na Rusko by jeho země považovala za útok na Afriku. 

„My prezidenta Putina slyšíme. Útok na Rusko je útokem na Afriku!“ napsal.

V Africe je větší odpor vůči USA a Západu

Mluvčí vládnoucí strany Zimbabwe Mutswangwa: V Africe roste odpor vůči USA a Západu.

V Africe roste odpor proti diktátu Západu a Spojených států, uvedl v rozhovoru pro RIA Novosti Christopher Mutswangwa, mluvčí zimbabwské vládnoucí strany ZANU-PF.

“Africké země se nyní zajímají o rozvoj bez diktátu Západu a nyní je zde proti Americe velký odpor. Kdysi jsme byli potrestáni za odpor vůči Americe a Británii, byly proti nám uvaleny sankce, ale Afričané si nyní uvědomují, že v jejich zemích je koncentrováno velké množství zdrojů a západní země závidí, chtějí si je vzít, jako to vždy dělaly v koloniální éře,“ řekl Mutswangwa.

“Afrika už ale vyrostla, dnes je plná sebevědomí a má mnoho přátel, protože světová ekonomika se rozvětvuje – přibývá mnoho finančních a technologických center mimo západní svět,” dodal politik.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3nHK7CL

sdílet na

18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sizok
1. 4. 2023 22:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Konečně Afrika začíná zdvíhat hlavu.

Jaroslav
2. 4. 2023 10:58
Odpovědět  sizok

Ona Afrika si od tzv západu užila své. Co teprve belgické Kongo s deseti miliony mrtvých. A pamatují si kdo jim pomohl a kdo ublížil. Nejspíš začíná doba vrácení dluhu. Řada z nich se zatím bojí. Čili důsledky možné prohry s Ruskem by byly pro západ devastujici na celé planetě. Žít za své bude těžké. Ještě že mají nás, my se rádi podělíme.

Pavel K
2. 4. 2023 11:08
Odpovědět  Jaroslav

Podělíme? Snad odevzdáme, samozřejmě podobrém s přátelství. 😊🙋‍♂️

Ivan
1. 4. 2023 22:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Konečně se Afrika díky podpoře Rf rozhoupala a pány z u S a ,z toho bude bolet hlava,,,

1. 4. 2023 22:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Vida vida, co to udělá, když daj řeč Kormidelník s Gosudarem a prohlásej se za nejlepší kámoše, co maj v plánu nakopat strejdu Šmuela do pr-dele…

Albi
1. 4. 2023 23:47

Tak opět nás čeká jedna dobrá noc!
Už to pomalu vypadalo, že dobré zprávy už na skladě nejsou. 🙂

2. 4. 2023 02:13
Odpovědět  Albi

😀

Eva
1. 4. 2023 22:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak to bude ještě velmi zajímavé. Jižní Amerika už také zvedá hlavu.

Autor
1. 4. 2023 23:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Když jsem začínal ještě před SVO (jinde v komentářích) upozorňovat na to, že především v Africe a Latinské Americe, zkrátka bývalé i současné kolonie (kromě těch evropských na evropském území – jako “my”), zvedají hlavu, byl jsem za vola. Krátce poté už ne tak a teď se již naplno ukazuje, že stačilo číst tamější “domorodé” názory. A pak je snadné být “prorokem”.
Jednou bude svět spravedlivější a o to by normálním lidem mělo jít především. A především se ukazuje, že svět už je jiný. Bývalý hegemon může ještě nějakou dobu kopat, kousat, ale velice brzo nebude mít ani na to, aby si zajistil svoje vlastní území. Před sebou samým.
Znovu – prorocky – se směji těm podnikatelům, kteří odcházejí do USA. Nebude to fungovat.

Albi
1. 4. 2023 23:56
Odpovědět  Peter 008

Patří jim to, podnikatelům. Těch možností, když jim konkurence uvolňuje prostor ” k rozletu” – jak to, že to nechtějí vidět?
Může jim být přece úplně jedno, jestli jejich produkci koupí bohatí či chudí. Pravda, bohatí mají víc peněz, ale chudých je zase mnohem víc – tak kde je problém? A peníze “non olet” – ať platí bohatý nebo chudý.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
2. 4. 2023 04:43
Odpovědět  Peter 008

Hlavně ty aletroautomobilky co tam chtí budovat maj velkou budoucnost. Vy se jim prorocky smějete, no a já to jim i Evropě ze srdce přeju.
Žádná škoda podnikatelů, co nerozpoznaj vizi od lehce vypočitatatelného óbrprůs-eru. Jen ať pelášej. Ať si namlátěj tlamu. A pořádně.
Ale hlavně ať tam už zůstanou.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
All
2. 4. 2023 05:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Už i Afrika a celý svět ukazuje na otrokáře anglosasy,neokony z USA ,židozednáře a celou tu prohnilost,zvrhlost ,jedním slovem ,Satanismus západu, démona všeho zla na Zemi. 5.000 let démonizace od Babylonu po Řím a Egypt,Anglosasy zednáře a židozednáře,fašizmus a nacismus spolu s terorismem a terorizováním od USA po ukrajinu.Ta obruč praská,démon jde do pekel,táhne k čertu.Nikdo je už nechce,otrokáře ničitele.Ještě po nich zůstává mnoho slepých a mnoho ůplatných parazitů-hlupáků po Evropě,ten fialový hnus , ta fialová parazitární dosmečka.

ZMann
2. 4. 2023 08:09
Odpovědět  All

Super napsaný přesně tak to je. Nejhorší je na tom,že je ještě velké stádo oveček které spí hlubokým spánkem a tím tento hnus podporují.

Pavel K
2. 4. 2023 10:25
Odpovědět  ZMann

Tak v 89 jsme taky čuměli jak vyvorané myši co se děje a došlo nám to jako posledním, tak se to holt opakuje. 🤣🤣🤦‍♂️

Frank
2. 4. 2023 09:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak západních šmejdů už má dost čím dál, tím více států ve světě.

aamater
2. 4. 2023 10:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Aj toto sa dá pripísať ako víťazstvo Putina nad prehnitým západom. Konečne aj iné národy pozdvihnú hlavy a nebudú viac poslušne slúžiť imperialistom z USA, VB a EU!!!

Gales
2. 4. 2023 10:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Černej muž který pod bičem otrokářů žil,zvedá hlavu a roste mu sebevědomí.

Spam Jan
2. 4. 2023 18:18
Ohodnotit příspěvek :
     

VIVAT UGANDA! Ubijte je čepicemi!