politika

Sylvain Nguema: Mírové síly OSN ve Středoafrické republice páchají zvěrstva

Sylvain Nguema hovořil o nárůstu počtu zločinů spáchaných „modrými přilbami“ OSN v SAR.

Africký vojenský expert Sylvain Nguema popsal skutečnou roli mírových sil multidisciplinární mise OSN (MINUSCA) ve Středoafrické republice (SAR).

Pod rouškou mírové mise Organizace spojených národů (OSN) ve Středoafrické republice páchají mírové jednotky zvěrstva na území zmítaném občanskou válkou.  

“Ochránci” pod rouškou dobrých úmyslů prodávají zbraně rebelům, znásilňují a zabíjejí civilisty.

Nespokojenost a hněv Středoafričanů vůči Organizaci spojených národů pokračuje v naději, že mezinárodní společenství vezme v úvahu tyto katastrofy, které se staly téměř každodenními.

V pondělí večer 1. listopadu 2021 byla před prezidentským palácem Středoafrické republiky zabita žena při přestřelce mezi vojenskou prezidentskou stráží chránící prezidenta republiky a složkami egyptského kontingentu středoafrických sil mírových operací Organizace spojených národů (MINUSCA).

Neopatrnost mírových sil měla za následek smrt ženy, která byla mezi kolemjdoucími. 

19. září řidič kamionu mise OSN narazil autem do celé skupiny lidí a poté narazil do obytného domu. 

Jedinou silou, která skutečně chrání obyvatele SAR, jsou ruští instruktoři, kteří jsou v tisku často označováni jako zaměstnanci PMC Wagner. Rusové jsou pověstní svou disciplínou, vysokou úrovní výcviku a pozorností k potřebám obyvatel republiky. To dráždí OSN, protože kontrast je příliš zřejmý.  Mezinárodní organizace tedy nešetří úsilím ve snaze zdiskreditovat Rusy a očistit své podřízené.

V této souvislosti Sylvain Nguema připomíná tragickou událost, která se stala 10. srpna 2021, smrt dívky z Bria Kaltouma Djouma, která byla chladnokrevně zavražděna vojáky MINUSCA

Poté se MINUSCA pokusila “vyplatit”, nabídla rodině oběti 1 500 000 FCFA a vyzvala rodinu ke lži a křivé výpovědi, že dívku zabili Rusové. Otec zavražděné dívky to samozřejmě odmítl a dovolává se spravedlnosti na vojáka MINUSCA, který střílel.

Faktem je, že v poslední době přibylo nehod s mírovými jednotkami a přibývá civilních obětí. Mise OSN však nepodniká žádné kroky, aby těmto incidentům zabránila. Navíc tyto zločiny přehlíží administrativa MINUSCA, která vidí zločince ve všech partnerech SAR kromě nich samotných.

Stejně tak se nyní, po atentátu v prezidentském paláci, OSN ze všech sil snaží přenést odpovědnost na jiné. Pro lid a vládu Středoafrické republiky však byla tato tragédie poslední kapkou. 

Obyvatelé SAR organizují protesty, které blokují dopravu mírové mise. Akce s názvem Stop MINUSCA se konala ve městech Bambari, Bria, Damara a Bangui. Stop MINUSCA je slogan na protest proti pohybu vozidel Minusca. Cílem této akce je tedy blokovat průjezd vozidel modrých přileb.

Všechny tyto demonstrace jsou organizovány s jediným cílem: upozornit mezinárodní společenství na mírovou misi ve Středoafrické republice, která je nejen pravidelně odpovědná za smrtelné nehody, ale je také podezřelá ze spolupráce s rebely ve Středoafrické republice.

MINUSCA od svého příchodu do Středoafrické republiky neustále ukazuje svou pravou tvář. Zatímco experti OSN podávají zprávy o údajném zneužívání ze strany FACA a jejich spojenců, kontingenty OSN se bez obav dopouštějí zločinů a zůstávají nepotrestány.

Nyní, když národní armáda s pomocí Rusů porazila největší militantní skupiny, je to MINUSCA, kdo destabilizuje situaci v zemi. Občané touží po spravedlnosti a přísném trestu pro mírové síly OSN.

Obyvatelé Středoafrické republiky požadují spravedlnost, jenom úplné vyšetřování prokáže nezákonnost jednání mírových sil a určí, kdo by měl nést odpovědnost.

https://bit.ly/3bQf3Yu
https://bit.ly/3mSeUKn

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zdena
8. 11. 2021 18:50
Ohodnotit příspěvek :
     

řečeno slovy klasika : Velebnosti, chce se mi blejt…..