politika

SwebbTV. Lars Bern: Rusko demilitarizuje NATO

Západní tisk zveličuje úspěch Ukrajiny v konfliktu a vytváří falešný obraz toho, co se děje v Evropě. Hloupá politika Západu a zvýšení dodávek zbraní do Kyjeva povedou k demilitarizaci nejen Ukrajiny, ale celého NATO, řekl v SwebbTV Lars Bern. 

Moderátor Mikael Willgert: Ohledně konfliktu na Ukrajině jste řekl, že Rusové mají nové zbraňové systémy.

Lars Bern: Rusové před třemi lety oznámili, že mají hypersonické střely, které by mohly nést jaderné hlavice. Západ proti nim nemá žádnou ochranu. Riskovat jadernou válku s Rusy je proto krajně lehkomyslné. Těmto zbraním se neumíme bránit – kolikrát je potřeba to zdůrazňovat? Proč si tedy zahráváme s ohněm?

Mikael Willgert: Jaké jsou alternativy k jaderné válce? Ostatně už o tom začali mluvit vrchní velitel Mikael Buden a šéf NATO Stoltenberg…

Lars Bern: Pokud dojde k válce mezi NATO a Ruskem, pak je tento vývoj extrémně pravděpodobný.  Můžeme jen doufat, že…

Mikael Willgert: Takže vy myslíte…

Lars Bern: Přesně tak. A pokud Rusko bude rozhodujícím způsobem prohrávat válku s NATO, tak Rusové použijí jaderné zbraně, o tom nepochybuji. 

A zde je to podstatné:

za prvé, Rusové mají jaderné zbraně, před kterými Západ nemá žádnou ochranu. Za druhé, mají nejlepší protiraketovou obranu na světě. V tom o celou hlavu převyšují ostatní země. A tento systém je u nich velmi rozvětvený. Z jaderného konfliktu samozřejmě nevyváznou zcela bez újmy, ale přesto budou trpět mnohem méně než Západ – pokud lze takové srovnání považovat za legitimní.

Obecně – politika Západu je naprosto hloupá a všichni naši lídři jsou bez výjimky podněcovatelé války.  O mírových rozhovorech nikdo ani nekoktá – pouze o eskalaci. Myslím, že je to zcela bezmyšlenkovité.  Opravdu nechápu, čeho se snaží dosáhnout.

Problémem západního světa jsou média, která pracují unisono. Naše média vysílají pouze vojenskou propagandu a vnucují nám určitý obraz konfliktu, který vůbec neodpovídá realitě. Politici a občané si jsou jisti, že vojenské operace se pro Ukrajinu vyvíjejí příznivým směrem, ale není tomu tak. Řekl bych, že Ukrajina prohrála již v poměrně rané fázi. A faktem je, že naši analytici a náš tisk zásadně špatně vykládají strategii Rusů.

Je třeba pochopit, že ve všech svých konfliktech se Západem Rusko, když bylo napadeno, historicky vždy začínalo s obrannou strategií. Na začátku vždy ustoupí a působí škodu postupujícímu nepříteli. Tak to bylo s Napoleonem, tak to bylo s Hitlerem. A pak přijde zdrcující rána. Totéž vidíme na Ukrajině.  Rusové ustoupili z okupovaných území, protože je bylo těžké bránit, a naše média o tom vytrubovala jako o největším vítězství ukrajinské armády. Když ale Ukrajinci tato místa obsadili, ocitli se pod silnou ruskou palbou a i bez bojů utrpěli obrovské ztráty.

Mikael Willgert: To znamená, že oni sami se ocitli v rádiusu zničení.

Lars Bern: A Rusové ustoupili, aniž by využili svůj plný potenciál. A zde to bylo prezentováno jako velký úspěch Kyjeva. To je špatně. A pak – ruská strategie je donutit ukrajinský režim poslat na frontu na Donbas další síly – a tam mají Rusové v dělostřelectvu drtivou převahu. Ukrajinci proto utrpěli velké ztráty jak na technice, tak i na personálu – ty nejtěžší. Dokonce von der Leyenová jednou prohlásila, že Ukrajina ztratila více než 100 000 zabitých lidí. Ale jelikož se tak trochu „prořekla“ a „prozradila tajemství“, byla tato informace okamžitě odstraněna.

Mikael Willgert: Dokonce to odstranili z YouTube.

Lars Bern: Ano, ale stejně se to podařilo rozptýlit všude. Pak se snažili ospravedlnit. 

<…> Vše začalo tím, že Rusové zahájili omezenou vojenskou operaci na ochranu Donbasu, dvou regionů, které se odtrhly od Ukrajiny. A ruské síly byly velmi omezené.

Mikael Willgert: To bylo předtím, než obklíčili Kyjev?

Lars Bern: Ano, poslali do Kyjeva kontingent, ale velmi malý. Dobytí Kyjeva však nebylo v plánu. To bylo provedeno s cílem stáhnout část obrovské ukrajinské armády z Donbasu. Byl to trik, taktický manévr a oni pak své jednotky stáhli. Ale i to bylo prezentováno jako obrovské vítězství Kyjeva, ačkoli to byl ze strany Rusů zcela vědomý krok. 

No a pak všichni začali mluvit, že Rusové selhali a Putin vyhodil Surovikina. Ve skutečnosti se ukázalo, že omezená operace přerostla v konfrontaci s NATO, a tak Putin operaci přidělil vrchnímu velení.  Gerasimov je náčelník Surovikina a vždy jím byl. A západní vojenští analytici to prezentují jako příznak konfliktu na vrcholu – že prý je krize v Kremlu a tak dále.

V to nevěřím. Chovají se chladnokrevně a vědí, co chtějí. Jednou už rozdělili ukrajinskou armádu, ale pak zasáhlo NATO, po celé Evropě zdevastovalo arzenály se starými sovětskými zbraněmi a poslalo je na Ukrajinu – sovětské tanky a tak dále. Ty byly také zničeny, už nejsou a další není kde sehnat. A teď Západ posílá na Ukrajinu vlastní techniku ​​– „Bradley“, „Leopard“, „Abrams“… Bude tam celý „zoopark“ různého vybavení. <…> Bude trvat roky, než se to personál naučí používat.

Mikael Willgert: A dělostřelecký systém “Archer”, dokáže zvrátit vývoj konfliktu?

Lars Bern: Sotva. Rusové je zničí také, aniž by čekali na okamžik, kdy je ozbrojené síly Ukrajiny mohou použít.

Mikael Willgert: Ale proč je potom posíláme? Mají hodnotu miliard korun…

Lars Bern: Střízlivé hodnocení naznačuje, že je to zcela nesmyslné.

Mikael Willgert: Proč to tedy děláme?

Lars Bern: Protože naši analytici rozhodli, že můžeme Rusy porazit na bitevním poli. Částečně proto, že se všemožně kultivuje a šíří mýtus o efektivitě ukrajinské armády. To není pravda. Už utrpěli velké ztráty. A je to hrozné. Aby se doplnil nedostatek personálu, na Ukrajině už chytají lidi na ulicích –násilím. To je noční můra, protože ukrajinští muži velmi dobře vědí, že poslání na frontu je jistý rozsudek smrti.

Mikael Willgert: Říkal jste o důležitosti dělostřelectva. Ukrajina dostala zbraně a střely.

Lars Bern: Ano, ale i zde Rusové dosáhli vojensko-technického průlomu. Pro zničení techniky nepřítele je důležité přesně mířit. A obyčejně polohu určí pomocí radaru. Ale radar lze také detekovat a zničit.  Proto se neustále přesouvá vybavení, aby se zabránilo ostřelování. A teď Rusové přišli se systémem, který zachycuje zvuk, akustickou stopu zbraní a určuje jejich souřadnice. A své pozice přitom neprozradí.

Mikael Willgert: To znamená, že je zcela pasivní. A funguje to.

Lars Bern: A jak! Západ už poslal Ukrajině spoustu děl a houfnic, včetně amerických. Jenže ty už byly zničeny. A stejné to bude s tanky i s “Archery“ – všechny promění ve šrot. <…>

Navíc velmi podcenili ruský vojenský průmysl – rychlost, s jakou Rusové vyrábějí nové granáty, střely a rakety. Celou dobu si mysleli, že u Rusů začne hlad po střelách. Jenže zásoby střel a dalšího dochází právě na Západě. Když Rusové přivedli vojska, řekli, že provedou demilitarizaci Ukrajiny. Ale víte, co dělají teď? Demilitarizují NATO.

Mikael Willgert: Vypadá to tak, vzhledem k tomu kolik zbraní jsme tam už poslali! (Smích)

Lars Bern: Některé západní země již prakticky zdevastovaly svůj arzenál. Nezůstala jim žádná ochrana.  A my také: naše obrana si ani tak nedokáže poradit a stále posíláme vybavení na Ukrajinu. A to je Putinův sen.

Mikael Willgert: Nemůže to být tak, že jsme se přepočítali, nejenom my, ale i NATO, pobaltské státy?

Lars Bern: Zdá se, že je to tak. A to vše kvůli jistotě, že NATO je určitě silnější než Rusko. <…> A já si myslím, že NATO je papírový tygr. A to nejen proto, že aliance nemá dostatečnou vojenskou sílu, protože sama poslala Ukrajině spoustu zbraní a bezpečně je tím ztratila. Mimochodem, Rusové mají spíše mírné ztráty. Naše média je všemožně zveličují, ale to co říkají je nepravděpodobné: celkově je Rusko spíše nepoškozené. Jejich strategií bylo právě zachránit co nejvíce vojáků a zničit nepřítele na dálku. A už jsem řekl, že o něčem takovém se Putinovi ani nesnilo: takovým tempem odzbrojí celé NATO v Evropě. Turecko má největší armádu v Evropě a Turci nehoří touhou bojovat proti Rusům.  Proto s nimi nelze počítat.

Mikael Willgert: Ukazuje se, že jde o výpočet Spojených států.

Lars Bern: Ano, USA… Ale Západ sám vykrvácel svůj vlastní vojensko-průmyslový komplex. Než doplníme ztracené vybavení a zbraně, uplynou roky. A tím více, že jsme převedli naše továrny do zahraničí, třeba do Číny.

Mikael Willgert: A Čína pravděpodobně nezačne dodávat zbraně do NATO a Švédska.

Lars Bern: To je samozřejmě nemyslitelné. <…> Mezi dvěma světovými systémy se odehrává boj. Na jedné straně Západ se svým takzvaným „pořádkem založeným na pravidlech“. 

Západ sám tato „pravidla“ nastavuje a vnucuje zbytku světa různými způsoby, ale hlavně ekonomicky.  Všechno má svou cenu, všechno je na prodej – aby si oligarchové, kteří ovládají Západ, mohli všechno koupit. Právě proto plánovali svržení režimu v Rusku a následně Rusko rozdělit. Chtějí přinést ruské bohatství a zdroje na trh. 

Proti tomuto řádu stojí nový, multipolární řád, prosazovaný hlavně Číňany. Nový řád říká, že by neměl existovat žádný světový policista, například jakým byly Spojené státy od pádu Berlínské zdi. Každá země má právo rozhodnout o svém vlastním osudu. Rozumí se také, že nelze zasahovat do jejich vnitřních záležitostí. Ale my, Západ, jsme zvyklí zasahovat a všem diktovat naše podmínky.

Lars Bern je švédský inženýr, doktor technologie, spisovatel a publicista. Pracoval ve společnosti Volvo na vývoji alternativních paliv a byl generálním ředitelem společnosti Svensk Metanolutveckling a ekologickým poradcem ABB. Člen Švédské královské akademie inženýrských věd. https://en.wikipedia.org/wiki/Lars_Bern

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3RHe7K3
https://swebbtv.se/w/8b8WfMEaARiqaicBrUuyU5

sdílet na

55 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jiří
6. 2. 2023 07:51
Ohodnotit příspěvek :
     

 Ruští „terminátoři“ dorazili do bojové zóny.
https://cz24.news/terminatori-dorazili-do-bojovej-zony-rusi-nasadili-roboty-video/

Pavel K
6. 2. 2023 09:08
Odpovědět  jiří

Mě to nejde se tam dostat. Když to dám přes vyhledávač, tak se mi zjeví “pryč do bezpečí” a když dám ignorovat, tak mě to stejně nenačte.😢😭

Markýza
6. 2. 2023 09:21
Odpovědět  Pavel K

Ani když si dáte do vyhledávače jenom CZ24NEWS?

Pavel K
6. 2. 2023 11:40
Odpovědět  Markýza

Ne ne. 😭

Markýza
6. 2. 2023 13:25
Odpovědět  Pavel K

Tak jsem vám to tu zkopírovala. Co to máte za loupeživý vyhledávač?

RUSKO/UKRAJINA: Ruskí „terminátori“ dorazili do bojovej zóny. 
Na Donbas dopravili štyri ruské bojové roboty „Marker“. Odborníci teraz pracujú na ich aplikácii. Nainštalujú aj silné protitankové zbrane. Teraz dochádza k „načítavaniu cieľových obrázkov“ a vývoju „bojových algoritmov“. Do zóny konfliktu priviezli kolesovú aj pásovú verziu vozidla. Tento stroj s hybridným pohonom vydrží viac ako dva dni bez tankovania. Je pripravený postaviť sa napríklad proti americkým tankom Abrams, či nemeckým Leopardom. Kolesový „Marker“ sa údajne môže autonómne pohybovať až 60 hodín a niesť guľomet, raketomet, alebo dron. Pásová verzia robota je vhodná na inštaláciu 12,7 mm guľometu Uťos, alebo bloku protitankových granátometov RPG-26.

Markýza
6. 2. 2023 13:26
Odpovědět  Markýza

Pokračování:

SchopnostiVeľmi dôležitou súčasťou robota je softvér. Aké sú vstupy pre konkrétne ciele a zámery? Tento systém, robot Marker, by mal okamžite informovať svojho operátora, že našiel daný cieľ. Podľa programu je povinný uviesť súradnice cieľa a jeho schopnosť odraziť útok za sekundu. A operátor musí byť schopný nielen potvrdiť napríklad útok, ale aj koordinovať rýchly únik pred spätnou paľbou cieľa, ak nie je zasiahnutý, alebo ak sa úlohy náhle zmenia.

Markýza
6. 2. 2023 13:27
Odpovědět  Markýza

A zvonec na konec:

VýhodaVýhodou robota, napríklad oproti vrtuľníku je, že nepriateľ môže helikoptéru  takmer vždy dobre vidieť. Preto je takmer vždy vizuálne zraniteľná. „Marker“ sa pohybuje po zemi. Je potenciálne nezistiteľný, až do určitého momentu, kým robot nedosiahne cieľ.

Plus zdroj a video:

https://www.youtube.com/watch?v=YCRmNlw7KMw

Markýza
6. 2. 2023 13:29
Odpovědět  Markýza

:-)) Koukám, že vám to zkopíroval i Milan, tak jsem byla rychlejší, než chytřejší. Než jsem dorolovala až na něj, už to jelo.

6. 2. 2023 19:50
Odpovědět  Markýza

A já mu to nechal aj přeložit, heč!

Markýza
7. 2. 2023 12:50

Ze slovenčiny?? Srabi 😎

Boomer
6. 2. 2023 14:00
Odpovědět  Markýza

.. tento autonomní systém byl původně vyvíjen pro ochranu perimetru kosmodromu Bajkonur.
Tak nějak předpokládám, že bude v případě úspěchu operovat ve smečkách, kde jedno z vozidel(osazené dronem..) bude pátračem a náčelníkem smečky, určujícím ostatním členům priority lokalizovaných cílů.

Markýza
6. 2. 2023 14:19
Odpovědět  Boomer

Prokrista – a necitujete náhodou A.C. Clarka?? To je jak z knihy Já robot…..fuj.

6. 2. 2023 19:52
Odpovědět  Markýza

Ale fuj. Ta je přece od Asimova. 🙂

Markýza
6. 2. 2023 20:34

Nojo, pravda. Takhle si pomýlit klasiky! Už jsem se jim omluvila 🙂

Boomer
7. 2. 2023 13:05
Odpovědět  Markýza

..tož já vás nechci strašit, ale aplikace AI(Artifical Intelligence) jsou velmi rozmanité a celé to mnohdy smrdí sírou.. jestli máte čas, pokoukejte na Fokus VM, a obzvláštní pozornost věnujte Kateřině Klapilové, ať poznáte, na čem usilovně pracují kupříkladu v laboratořích NUDZ. A zamyslete se nad tím, jak daleko či blízko může být od sexuálního Avatara k přímému ovlivnění lidské mysli online propojené s centrálním mozkem lidstva..
https://1url.cz/Er0iM

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
6. 2. 2023 15:54
Odpovědět  Markýza

Děkuji. 😊😊😊🙋‍♂️

Pavel K
6. 2. 2023 15:51
Odpovědět  Markýza

Google Chrome. Pak tu mám ještě Operu a Edge.

Autor
6. 2. 2023 10:48
Odpovědět  Pavel K

Používáte VPN? Pokud ne stačí do prohlížeče přidat rozšíření pro VPN, přes – Firefox Mozzilla rozšíření. Jenom jsou rozdíly v placených a verzích zadarmo. Používám Browsec zdarma, placená verze má mnohem větší nabídku a bývá pak rychlejší. Nebo pokud používáte, zkuste změnit přes kterou “zemi” půjde dotaz. Někdy jsou cesty blokovány, hlůavně přes prohlížeč Tor a pak opět u něho stačí jen zadat nový okruh pro tuto stránku.
Pokud máte potíže se někam dosatt, doporučuji mít k dispozici právě prohlížeč TOR a používat vyhledávání duckduckgo, tam můžete přímo měnit zemi a oblast vyhledávání a věřte tomu, že pak pochopíte, že ve světě je cenzura již dávno ve vyhledávání. Jedinou nevýhodou je nutnost co nejpřesněji vyhledávat. Instalace je jednoduchá a je to i česky.

Pavel K
6. 2. 2023 11:45
Odpovědět  Peter 008

Děkuji za výpomoc, ale mám z toho zamotanou hlavu, jako bych ji strčil do míchačky. Lidi já jsem technický nedouk. Tak mě alespoň slibte, že mě budete vyprávět o co tam píší. Děkuji. 🤣 🙋‍♂️

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
6. 2. 2023 13:21
Odpovědět  Pavel K

Tady to máš. I jsem ti to nechal od debila přeložit, kdybys náhodou už zapomněl českoslovenštinu. Co umí najdeš tady:https://www.youtube.com/watch?v=4nFJxUmPgAI
a tady je ten kolovej:
https://www.youtube.com/watch?v=ibldrqbX7AU
a tady máš ten článek:

RUSKO v. UKRAJINA: Ruští „terminátoři“ dorazili do bojové zóny. 

Na Donbas dopravili čtyři ruské bojové roboty „Marker“. Odborníci nyní pracují na jejich aplikaci. Nainstalují také silné protitankové zbraně. Nyní dochází k „načítání cílových obrázků“ a vývoji „bojových algoritmů“. Do zóny konfliktu přivezli kolovou i pásovou verzi vozu. Tento stroj s hybridním pohonem vydrží více než dva dny bez tankování. Je připraven postavit se například proti americkým tankům Abrams či německým Leopardem. Kolový „Marker“ se údajně může autonomně pohybovat až 60 hodin a nést kulomet, raketomet nebo dron. Pásová verze robota je vhodná pro instalaci 12,7 mm kulometu Uťos, nebo bloku protitankových granátometů RPG-26.

6. 2. 2023 13:21

Schopnosti

Velice důležitou součástí robota je software. Jaké jsou vstupy pro konkrétní cíle a záměry? Tento systém, robot Marker, by měl okamžitě informovat svého operátora, že našel daný cíl. Podle programu je povinen uvést souřadnice cíle a jeho schopnost odrazit útok za sekundu. A operátor musí být schopen nejen potvrdit například útok, ale také koordinovat rychlý únik před zpětnou palbou cíle, není-li zasažen, nebo pokud se úkoly náhle změní.

Výhoda

Výhodou robota, například oproti vrtulníku je, že nepřítel může helikoptéru téměř vždy dobře vidět. Proto je téměř vždy vizuálně zranitelná. „Marker“ se pohybuje po zemi. Je potenciálně nezjistitelný, až do určitého momentu, dokud robot nedosáhne cíle.

Pavel K
6. 2. 2023 15:58

Děkuji, děkuji. Hezké mašinky, to bych mohl mít jednu i na zahradě na ty maloměštáky z okolí. 🤣

me2d44
6. 2. 2023 13:36
Odpovědět  Pavel K

Dostal jsem se tam na první ťuknutí na odkaz. Nevím, co máte za providera – já jedu přes Vodafone. Video super. A pokud si myslí někdo, že když tohle je ve videu, neznamená, že Rusi nemají něco lepšího, tak podle mne je na omylu. Vždy, když mi přišla sovětská – nebo ruská mašina po generálce, tak jsem se musel 3 týdny učit – pod stejným názvem přišlo něco “jiného”, než jsem na generálku posílal.

Pavel K
6. 2. 2023 16:05
Odpovědět  me2d44

Já tě zdravím bývalí kolego od PVOS. Přesně tohle tvrdím i já, že za bukem bude číhat něco vymakanějšího. Ne že to jen tvrdím, ale já jsem přesvědčen. Ani já zedník bych nevyložil všechny karty na stůl a RUS není žádné ořezávátko. Já se musím teď smát, jak jsme z nich měli srandičky před padesáti lety a ted nám natrhávají půlky. I holky tam mají nádherné, škoda že mi je už tolik. 😊 😋 😥

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Editor
6. 2. 2023 20:46
Odpovědět  Pavel K

Zkusit třeba Urban VPN nebo TOR.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jan
6. 2. 2023 09:09
Odpovědět  jiří

Testovani zbrani pokracuje.
Zapad vysila jednotlive stihacky sovetske vyroby do vzduchu k sestreleni a tim testuje pripravenost PVO obrany a zasobovani munici. Ze piloti vetsinou zahynou, je jim jedno.

unor 2022
6. 2. 2023 08:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Zkuste sebrat rolnikovi jeho pole a kravku. Veci, ktere jsou soucasti jeho existence. Stejne jako mozoly na jeho rukou. Kdyz o ne prijde, jako by nebyl.
Rusti rolnici jsou, az na spinave vyjimky, sjednoceni. A maji ve svem cele dobreho starostu.
Tem pole a kravku nesebereme. Ani odporni ubozi cehuni stojici jako posledni v rade, na ktere by z te kravky zbylo stejne jen lejno.

Jan
6. 2. 2023 09:15
Odpovědět  unor 2022

Ovcani si mysli, ze mleko, brambory a chleba se vyrabeji v supermarketu a ze zemedelec k tomu neni potreba. Pochybuji, ze se konzumenti postavi za farmare. Vidime to na protestech farmaru v Holandsku. Mne jedna Holandanka pochazejici z farmarske rodiny v Holandsku dokonce rekla, ze omezeni zemedelske vyroby je nutne, ze tam maji farmari i pres tisic krav!
To jsem ziral! Blbost lidi je bez konce, rikaval Einstein.

Frank
6. 2. 2023 11:36
Odpovědět  Jan

To všechno si myslí jem blbí maloměšťáci, kteří mají vesničany za lopaty a póvl a přitom by bez z nich pochcípali hlady. Výborné by bylo zavést směnný systém. Opravdu si někdo myslí, že zemědělec by dal pytel brambor nějakému užvaněnému politologovi výměnou za jeho žvásty. A že těch žvanilů, které nikdo nepotřebuje, tady ale je!!

Jan
6. 2. 2023 09:17
Odpovědět  unor 2022

Na Slagru TV jsem slysel pisnicku – bez sedlacka by nic nebylo, vsechno by zahynulo.
To uz lidi nevedi…

unor 2022
6. 2. 2023 10:53
Odpovědět  Jan

Ja toho sedlaka a jeho kravku a zem pouzil spise jako primer, maje na mysli vse ruske co patri obycejnym a (ne)obycejnym Rusum.

Autor
6. 2. 2023 11:05
Odpovědět  unor 2022

V Americe se děje spousta pro nás “zatím” nepochopitelných věcí. Když třeba nějaký emigrant nebo kontroktník si kupuje syrové brambory a sám si je vaří, ptají se jak poznají, že jsou vařené. No zkuste v Americe uvařit vejce natvrdo před Američanem a nebo hlavně na měkko! Budou na vás koukat jako na “kuchyňského Ramba”. Tam je všechno pod palcem velkých společností, které dodávají polotovary a navíc se americké – no – ženy jaksi neučí v podstatě vařit. Nanejvýš si koupí přístroj přímo na jeden účel.
Ale nebojte, ty mladý boží “tvorečky” (čekali jste jiné slovo, co?) od “nás” to taky čeká, pokud už v tom nežijí!

1433J.jpg
Markýza
6. 2. 2023 13:31
Odpovědět  Peter 008

Ten vtípek ovšem předpokládá, že vědí, že vejce a slepice souvisejí! Nojo vlastně – co bylo dřív? Vejce, nebo slepice? Tak asi tušej, pardon :-))

me2d44
6. 2. 2023 13:49
Odpovědět  Peter 008

Jak to vidím kolem sebe: ” naco vařit, můžu si dovozem objednat hamburger, nebo pizzu, nebo přinejhorším uvaří maminka!”. A že těch “mamánků” v republice máme (někdy až do 40 let, nebo smrti rodičů) – o tom asi nemusím vyprávět.

Pavel K
6. 2. 2023 16:23
Odpovědět  me2d44

Tak to by jsi se divil jak je to praktické. Tak za prvé, odpadá práce se s tím patlat. Nemusí se mýt nádobí, tzn. úspora teplé vody (energie) pak to sklízet. Ted nekecám, mám vedle sebe sousedy a ti to přewně takhle praktikují. Ani si v zimních měsících nerozsvítí a běhají tam v potmě. Až po nějakém čase zřejmě až jim zapnou noční tarif. Nekecám. Jsme to holt spořivý národ.🤣😊🤣🙋‍♂️

6. 2. 2023 13:28
Odpovědět  unor 2022

Problém je, že u nás se ti zemědělci jmenují Agrofert nebo družsstvo s.r.o. a podobně. A na ty každej hodí kakáč.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Marie
10. 2. 2023 16:36

Nebojte se, jsou i malí zemědělci, někteří začínají i v dnešní době. Včera jsem potkala takovou milou mladou rodinu, mají zatím 2 kravky, pár jaloviček, býčků, vyrábějí sýry, shánějí další pole… Vztah k hospodaření a zvířatům už mají i jejich malé děti. Krásné setkání.

Jan
6. 2. 2023 08:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Anglosasove z Deep Statu ovladaji USA a zapadni svet, jejich media a politiky. Nam se zda jejich lhani o vyhre Ukrajiny nesmyslne a jako z dilny psychopatickych snilku. To je jenom zdani. Jejich jednani ma rad a smysl. Jde o to valku prodlouzit.
Cilem anglosaskych Zidu v Deep Statu – Britu a Americanu je znicit Evropu jako konkurenta a v zadnem pripade nedopustit spolupraci Evropy a hlavne Nemecka s Ruskem. Na tom pracuji odjakziva Americane i Britove spolecne. Politicky uz Evropu ovladli. Ted jeste ji chteji oslabit a znicit hospodarsky a vojensky. Bez pomoci loutek u moci v EU komisi, ve vladach vsude v Evrope a bez valky na Ukrajine by to neslo. A tak Evropu vysavaji valkou financne, odzbrojuji ji posilanim vyzbroje a brzy i vojaku do teto nesmyslne valky. NATO nelze v konfliktu pouzit, protoze Rusko by nasadilo atomove zbrane a toho se zapadni zmrdi nejvic obavaji. A tak NATO jen prihlizi a priklada do ohne pod hybridni valkou, provokuje Rusko vstupem Svedska a Finska a ponizuje Rusko kde jenom muze.

Jan
6. 2. 2023 09:01
Odpovědět  Jan

Valka na Ukrajine a jeji prubeh nejsou pro Anglosasy jen prostredkem k dosazeni tohoto cile za pomoci Rusu, ktere dabelskym planem do svych cilu zatahli. Proto zorganizovali a financovali Majdan a podporuji nacky. Ostreluji nadale Donbas, dodavaji tam stale modernejsi a nicivejsi zbrane. Dulezite je, aby valka trvala dlouho a oslabila Evropu. Proto nepripousti zadna mirova jednani ani v mediich, ani na verejnosti. Jejich loutky puciste na Ukrajine musi odmitat jakoukoliv dohodu s Ruskem. Valka na Ukrajine bude proto nadale trvat a udelaji pro ni vse, aby tento ohen horel dal. Evropa ma jeste hodne vojaku i zbrani, ktere je tam mozne poslat.

Markýza
6. 2. 2023 09:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Mimochodem – před pár měsíci jsem kdesi četla rozbor celé situace s tím, že Putinovo velení má pravděpodobně v úmyslu odzbrojit NATO – vypadá to, že se trefil, rozbor jeden.

Autor
6. 2. 2023 11:12
Odpovědět  Markýza

A ani kvůli tomu nemusí jezdit po světě! To jsou celí ti Rusové, zákeřní … když si to nechají dodat až pod nos! Za tím je vidět Putinův a Surovikinův plán. 🙂 🙂 🙂

1423720878_01g4-5.jpg
Pavel K
6. 2. 2023 11:58
Odpovědět  Markýza

Tak dou se podívat ven fláká se tam nějaký voptrapa dou. Jestli von to není ruský špión ten rozbor, ale to byste určitě poznala. 🤣🤣🤣🙋‍♂️

Markýza
6. 2. 2023 13:32
Odpovědět  Pavel K

Panenkomaria, to jsem nezkoumala! Kdoví, jestli nakonec nebyl. A všichni přeci víme, že Rusům se nemá věřit 😎

6. 2. 2023 13:52
Odpovědět  Markýza

Napřed odzbrojit, pak vrátit na pozice před r. 1997.
Už aby to bylo.

Markýza
6. 2. 2023 14:21

S těmi pozicemi 97 pořád ještě váhám…ale víte co. Ještě před zhruba půl rokem mi to připadalo jako naprostá blbost.
Zjevně se nám poposouvá mentální pole.

6. 2. 2023 14:30
Odpovědět  Markýza

Ale proč? Váháte? Bylo by to zase v rovnováze. A my bychom pak mohli začít tlačit na neutralitu a vícevektorovou obchodní politiku.

Markýza
6. 2. 2023 15:09

Váhám nad tím, jestli je to uskutečnitelné. Měla jsem pocit, že ani omylem – ale jak říkám, maličko se to poposouvá.

6. 2. 2023 20:17
Odpovědět  Markýza

Upřímně – já si myslím, že RF čeká jen na vhodnou záminku. Tak jako na ni čekala od Majdanu, až jim ji zelený hlupec svým voláním po atombombě poskytl. Stále totiž nepouštím ze zřetele (pro mě) dvě takřka kruciální věci.
1) Že Gosudar řekl (zatím jsem to zaznamenal ve dvou jeho projevech), že bude-li to nutné, bude třeba nejen demilitarizovat a denacifikovat Ukrajinu, ale i denacifikovat a deamerikanizovat Evropu.
2) Že jsem se, rokem 2007 počínaje, už přesvědčil, že Putin si z pusy sr-áč nedělá.
No a pokud se pšonci a další zapojí do války, dají Putinovi a spol. právě tu záminku nutnosti na kterou RF čeká, aby mohla Vlasteneckou válku dotáhnout do konce. Stalinův SSSR na to sílu ještě neměl – proti němu bohatý, po zuby vyzbrojený západ, ale současné Rusko už na to sílu má, protože západ jde ekonomicky do kelu a navíc se nejen sám odzbrojil, ale k tomu všemu ho i vazalové posílají houfně do pýči.

Markýza
6. 2. 2023 20:44

Nedělá si. Z pusy sr.áč. Já to sleduju zhruba od Majdanu – jedním okem, ale mně důležité věci utkvějí. Ale mohl to být špílec, to mohl. poňoukáníčko.
Máte pravdu, že pokud se NATO zapojí zcela nepokrytě, bude mít v zásadě volné pole pro vlastní svědomí.
Což je ovšem prátě to “pokud”. Momentálně má Evropa už cuky – tuší svoje. Jsou to zatím malé cuky, ale kdo ví.
Tak budeme vidět, jak by řekl můj soused.
Mimochodem, prý už regulérně honí utečené Ukrajince v Británii – a v Polsku…..další dirka do nerozborné hráze polsko-ukrajinského přátelství…….

Pavel z Moravy
6. 2. 2023 11:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Západ je zdegenerovaný a ztracen. Kdo má oči vidí, kdo má uši slyší, kdo má ještě v dutině lebeční mozkovou hmotu, chápe.

Markýza
6. 2. 2023 13:33
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ale ztracen snad ani ne, jen to chce trochu hnout kormidlem. Což bude muset. A když bude nějaký čas v pozadí, taky se houby stane.

me2d44
6. 2. 2023 13:56
Odpovědět  Pavel z Moravy

No, jak jsem poznal při své praxi, tak všechno, co studovalo po plyšáku, má v lebeni na tom šedivém jen závit na blbé kecy a otlak od kšiltovky. Jo, a ještě: “dokud mi nenabídnou za nicnedělání aspoň 50 tisíc, tak to není zaměstnání pro mne” – to jim jde nejlíp.

ladik
6. 2. 2023 14:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Válečné běsnění “kolektivního Západu” je způsobeno tím, že kapitál narazil na neproniknutelnou hranici své rozpínavosti.

Markýza
6. 2. 2023 14:23
Odpovědět  ladik

Na kterou by narazil zhruba za sto let taky, až by se mu povedlo vyrabovat Rusko. A pak by se už ani nemohl vymlouvat na lakotu některých zemí a tak podobně.
Myslím, že je pro západ i celý svět velké štěstí, že narazil teď.

ladislav
6. 2. 2023 18:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Když si stáhnete OrbanVPN a nainstalujete do chrome prohlížeče tak můžete číst i Sputníka.