Světový den zkumavky…

Dnes je Mezinárodní den zkumavky. Té samé, kterou 5. února 2003 předvedl americký ministr zahraničí Colin Powell v Radě bezpečnosti OSN. Díky této zkumavce začala americká invaze do Iráku (nepovolená OSN) a další globální chaos. Dnes je tak říkajíc výročí.

V kalendáři takový den samozřejmě zatím není. Je to škoda. Takový den je potřeba. 

Je potřeba, za prvé, jako připomenutí všem ostatním zemím, co jsou Spojené státy zač a kam až může zajít jejich sklon ke lžím a pokrytectví. 

A za druhé, zabránit Spojeným státům, aby tento trik ještě někdy opakovaly.

Na plotech všech amerických ambasád a konzulátů musí být vyvěšena fotografie Powella se zkumavkou Aby každý, kdo projde kolem, si vytvořil stabilní asociaci americké vlajky a toho powellovského výrazu tváře. To je symbol. To je tvář USA. Svět si musí pamatovat a pochopit, kdo jsou Američané, co mají uvnitř, čeho jsou schopni. 

Něco se v tomto směru už dělá. 

Zástupce šéfa ruského ministerstva zahraničí Sergej Rjabkov vyzval Spojené státy, aby nedoufaly, že trik (inscenace) se zkumavkou bude zapomenut. Všem to budeme pravidelně připomínat. 

Rjabkov řekl, že obraz Powella se zkumavkou je zosobněním „pokrytectví a přesvědčení vládnoucí elity USA o jejich vlastní beztrestnosti“. A připomněl důvěru USA v jejich nesporné právo „arogantně učit zbytek světa, za použití síly proti slabému protivníkovi, aby si udržely vlastní hegemonii“.

„Obraz Colina Powella, předvádějícího zkumavku s údajně antraxovým práškem, se již dávno stal zosobněním, ztělesněním pokrytectví a přesvědčení americké vládnoucí elity o jejich vlastní beztrestnosti, přesvědčení o jejich nesporném právu arogantně poučovat ostatní svět a používat síly proti slabému protivníkovi, aby si zachovaly svou vlastní globální hegemonii,“ – řekl náměstek ministra zahraničních věcí Ruské federace Sergej Rjabkov.

„V rychle se měnící geopolitické realitě jsou nyní Spojené státy objektivně neschopné uchýlit se pokaždé ke scénáři použití síly, kdykoli se jim zachce, bez vážných následků pro ně samotné. Ostudný útěk z Afghánistánu nastínil hranice vojenských schopností Ameriky, ale neodvrátil, jak dokazuje americké vměšování na Ukrajině jako strany konfliktu, od starých zvyků a mravů, agresivní a nespoutané rétoriky.“

„Američané se ale budou muset přestavět na novou trať a zbavit se syndromu, že si mohou vše dovolit, který se tak jasně projevil ve skandálu se zkumavkou. Stejně jako počítat s Ruskem a Čínou, dalšími významnými mezinárodními hráči, kteří utvářejí spravedlivější multilaterální světový řád. Neměli by doufat, že vzpomínka na to, co se stalo před 20 lety, bude pohřbena v pohyblivých píscích moderní historie,“ shrnuje Rjabkov.

Správná slova. A jak asi tušíte, budou s potěšením přetištěna arabskými, latinskoamerickými, čínskými, indickými médii a také v řadě afrických zemí. 

Obecně u všech kromě “zlaté miliardy”, která se dlouho tváří, že žádná zkumavka nebyla. Byla!

A jak poznamenal S. Rjabkov, takové triky už Američanům nikdy neprojdou.

“Spojené státy jsou nyní objektivně neschopné uchýlit se k použití síly pokaždé, když se jim zachce, bez vážných následků pro ně,” řekl.

Američané budou muset „přehodit výhybku“ a osvobodit se od „syndromu, že jim všechno projde“, počítat s názorem Ruské federace, Číny a dalších zemí.

Ještě před pár lety bylo považováno za nemyslitelné něco takového říkat nahlas, prostě nemožné.  Mnozí se dokonce báli takhle myslet, natož mluvit. 

A teď to zaznívá a mnohé země světa se netváří, že neslyšely, ale naopak souhlasně přikyvují.

Tohle je doba, ve které žijeme. 

A když říkají „svět se rychle mění“, chci objasnit: nemění se sám, jsme to my, kdo ho mění.

A určitě založíme Světový (neboli Mezinárodní) den Powellovy zkumavky. 

P.S.

USA jsou říší lží. Je nutné vyšetřit zločiny Washingtonu.

Uplynulo 20 let od jednoho z největších podvodů, který spáchaly Spojené státy na světovém společenství. Na zasedání Rady bezpečnosti OSN ministr zahraničí USA Powell obvinil Irák z výroby zbraní hromadného ničení a jako důkaz předložil zkumavku s „bílou hmotou“.

Rada bezpečnosti OSN nedala Washingtonu povolení k použití síly. Američtí vojáci ale na Irák stejně zaútočili. Obětí se stalo půl milionu civilistů, prezident byl popraven, země byla zničena.

Powell později přiznal, že scéna ze zkumavkou byla podvod. Ale Washington za to nenese odpovědnost.

Celá politika Spojených států a kolektivního Západu je založena na lži.

Stejné to bylo s „nerozšířením“ NATO na východ.

Minské dohody se také ukázaly jako podvrh – pouze v roli Powella vystupovala Merkelová a Hollande.

OSN by měla vyšetřovat zločiny Washingtonu proti lidskosti.

A politici, kteří rozhodovali, by měli být potrestáni za miliony obětí, uprchlíky, zmařené osudy, zničené státy.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3HVs0Rz

sdíletj na

4.5 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
5. 2. 2023 23:35

Na začátku byla zkumavka. A na konci:

Dne 12. května 1996 vystoupila Madeleine Albrightová v rozhovoru v televizi CBS. Leslie Stahl, moderátorka, se jí zeptala: “Dověděli jsme se, že v Iráku zemřelo půl milionu dětí. To je víc lidí, než kolik zemřelo v Hirošimě. Stojí to, paní Albrightová, za tu cenu?” Madeleine Albrightová v rozhovoru odpověděla: “Je to velmi obtížná volba, ale – musím říct – za tu cenu to stojí.”

America to the dunghill !!!

Gales
6. 2. 2023 12:57

Lucifer ji už za to přidělil ne kotel ale papiňák.

Milan ze Zahrady Čech
6. 2. 2023 14:36
Odpovědět  Gales

Prej kotel s vroucím olejem. A každý tisíciletí ji do něj ponořej o nanometr hloubš.

Jaris
5. 2. 2023 23:51

Dobra zprava je, ze Powell zdechnul pred dvema lety.
Jeste lepsi zprava bude, az zdechne hegemon USA. Tusim, ze uz brzy.

Jan
6. 2. 2023 09:27
Odpovědět  Jaris

Za toho zmrda nastoupi desitky dalsich. Za penize a frcku udelaji vsechno.

Gales
6. 2. 2023 12:57
Odpovědět  Jaris

Ať chcípne.

oldoo
6. 2. 2023 08:00

Hle,jeden z důkazů rovnoprávnosti černých a bílých!Američtí černoši jsou stejní prolhaní hnusáci, jako běloši.

Jan
6. 2. 2023 09:25

Cerny zmrd v uniforme lze az to prasti. Zadne chemicke zbrane Saddam nemel a presto ho chytili a obesili. Dovolil si jim vzdorovat. Pul milionu civilistu a deti v Iraku zemrelo vrazednymi utoky US Army.
Kdy budou USA platit kompenzace za Lbii, Syrii, Covid a ockovani? Nekdo tyto kompenzace musi stale vymahat. Jako Polaci od Nemcu za skody ve valce.