„Svěřili komikovi osud národa.“ Bolsanaro vysvětlil, proč Brazílie nepodpoří protiruské rezoluce v OSN

Brazílie nebude hlasovat pro rezoluci OSN odsuzující ruského prezidenta Vladimira Putina nebo pro navrhované sankce, řekl prezident Jair Bolsonaro na tiskové konferenci v Sao Paulu, cituje portál G1, uvádí RIA Novosti.

„Žádné sankce ani odsouzení prezidenta Putina. <…> Hlas Brazílie není určen a není spojen s žádnou velmocí. Náš svobodný hlas bude odevzdán tímto směrem. <…> Náš postoj s ministrem Carlosem Francou je rovnováha. A my se nemůžeme vměšovat. Chceme mír, ale nemůžeme dopustit důsledky v Brazílii,“ řekl prezident.

Na dotaz ohledně zachování neutrality při pokračování ruské speciální operace Bolsonaro poznamenal, že významná část Ukrajiny mluví rusky a že Rusové a Ukrajinci jsou bratrské národy.

„Nejde o masakry civilistů, nikdo takovou taktiku nepoužívá. <…> mluvit o masakru je přehnané, ruský vůdce nemá zájem organizovat masakr,“ zdůraznil brazilský vůdce.

Podle slov politika – při rozhodování a prohlášeních ohledně Moskvy se hodlá řídit praktickými úvahami s přihlédnutím k partnerství obou zemí.

„Celý svět je propojený a to, co se děje 10 tisíc kilometrů daleko, ovlivňuje Brazílii. <…> Musíme být velmi zodpovědní, protože obchodujeme zejména s Ruskem. Brazílie je závislá na hnojivech,“ vysvětlil Bolsonaro.

Podle jeho názoru osud ukrajinského národa určuje komik, který byl zvolen prezidentem.

„Komik byl zvolen prezidentem Ukrajiny, lid pověřil humoristu určovat osud národa. Počkám na projev v OSN, abych vyjádřil svůj názor,“ řekl prezident novinářům během setkání v Sao Paulu.

https://bit.ly/3BYGDPA

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
PENNYS
1. 3. 2022 08:11
Ohodnotit příspěvek :
     

KONEČNĚ PRVNÍ ROZUMY POLITIK KLOBOUK PŘED NÍM SMEKÁM

zdena
1. 3. 2022 10:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Zelenskij byl zvolen prezidentem Ukrajiny po tom, co hrál v mnohadílném seriálu roli prezidenta Ukrajiny – hodného, obětavého čestného a statečného. Takže přípravu na image má… teď ještě to provedení bez režiséra —- ale vlastně ne, režisérem je Biden a spol. Jenže tahle skutečná role je už trochu jiná…. a výsledkem je doslova úprk Ukrajinců z Ukrajiny…. Lidi… myslete….

Albi
1. 3. 2022 10:18
Odpovědět  zdena

Jak říkal V. V. Pjakin v jednom ze svých pořadů – to, že herec zahraje dokonale postavu Kutuzova nebo Kateřiny Veliké neznemená, že má jejich schopnosti.

Zkráceně by se dalo říci: „Ševče, drž se svého kopyte“.