politika

Surikaty dostaly chuť na Budvar

Ladislav Větvička

Rok po volbach a nedluho před finančně – ekonomickym kolapsem vytušily vladni opičky, že pobyt ve vladě nemusi trvat tak dluho, jak se jim chvilu po volbach zdalo.

(Kolaž z ostravske ZOO)

A tak zkušaju realizovat starodavne napady.

Člověk ani nevi, jestli to robi proto, aby si trochu urvali z pryvatyzovaneho medvěda, nebo se snaži zavděčit svojim ameryckym sudruhum, keři se desitky roku snaži kupit si nas, ziskat pro sebe ochranne znamky a rozšiřit do zbytku světa jejich podivnu pivni limonadu s nazvem Budweiser. Kdo ju zkusil, bude trvat na tym, že pro dobro lidske rasy musime zrobit všecko, abyzme temu zabranili.

Děvucha, keru volily 3% voliču, vypustila pokusny balonek s myšlenku pryvatyzovat narodni podnik Budvar. Setkala se ze silnym odporem, což je jedno z mala světelek v teto temne době.

Kdyby se ty napudrovane postavičky ve vladě staraly o to, aby nam protektor nebral eletryku a neprodaval ju předraženu zpět. Kdyby se staraly o to, aby rusky plyn šel k nam přimo a ne předraženy přes protektora. Kdyby se staraly o to, aby stat neokradal občana tym, že z litru benzina si zebere skoro 20,-Kč. Pak by jim člověk odpustil aji to, že se dostaly k moci rozhodnutim Ustavniho sudu.

Ale surikaty nerobi nic. Enem sleduju, jak se stat, ekonomika a hlavně lidi řiti do propasti.

Stare valašske přislovi řika – “když si u koryta, nemlaskej”. Plati to nejenom pro zvěř.

sdíletj na

6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
janle57
16. 6. 2022 21:21

Budvar,jeden z posledních státních majetků,co by se dal ještě rozkrást,a hned je u toho
Pekarová? No,nebuďme všichni na ní tak zlí,kvůli tomu přece vstupovala do politiky
a té správné strany,Praha je všech zlodějů ráj a tahle dáma společně se šíbry
z ODS je jejich futrál !! S korytem to vypadá jen na 4 roky možná méně,tak si my Pražáci
musíme trochu pomoct !!

Milan ze Zahrady Čech
16. 6. 2022 21:49
Odpovědět  janle57

Se divím, že ji ještě nenapadlo zprivatizovat Pražský hrad. Ale třeba i Národní divadlo nebo Karlův most by se dali dobře střelit.

Křehulka
16. 6. 2022 22:03

K tomuto jinak perfektnímu příspěvku mám jednu výhradu. Surikaty mám, na rozdíl od současné vládní pakáže docela v oblibě. Dokáží totiž lovit lovit jedovaté hady škorpiony. Takže mi připadá to srovnání s tou bandou gaunerů ve vládě docela nefér.

oldo
17. 6. 2022 08:48

Ale surikaty nerobi nic. Enem sleduju, jak se stat, ekonomika a hlavně lidi řiti do propasti.
Ale tak to není,oni robí,všechno to,co kritizujete CHTĚJÍ,nikdy se s tím netajili a lidé si je zvolili,tak mají co chtěli!
A že skončí dříve?Ani náhodou,jak asi,to si někdo myslí,že ta banda tupců a zlodějů,co je volila plus ignoranti,které nezajímá nic, je půjdou svrhávat?Do ulic?U NÁS V ČESKU……..?

Gales
17. 6. 2022 10:27
Odpovědět  oldo

18.6 od 15 hodin svolává KSČM na Václavák demonstraci proti vládě…

orinoko
17. 6. 2022 14:40

Pekari se dvěma štoudvemi má naprosto na háku kopulační pantery. Copak NATO Jihočeský kraj? Že by se třeba zprivatizoval i hejtmanský úřad? Aby se cikejnen měli lépe… Nějak se rozmáhá zájem krav o prezidentistický stolec. Kromě Vitáskové každá z těch krav připomíná slovenskou píČA puťku. Jsou jak ruské matrjošky. Standardizovaná blbost a agresivní žádanky o 50 tis. podpisů nutných k účasti. To není samo sebou. Pokus o jakýsí nový matriarchát ovšem v kreténském vydání.
Uvidíme, jak dalece si nechá jurský konzumní plebs nakálet na palici a ještě u toho bude výskat, že stát nemá vařit pivo. Ten se o Budvar vůbec nestará, jen každoročně shrábne snad miliardovou prémii zisku, ale nedá se přitom rozkrádat ve velkém. Pekari se dvěma štoudvemi by jistě nepřišla zkrátka s ohledem na svoje angažmá.