politika

Stuttgarter Zeitung: film Navalného o „paláci Putina“ byl natočen v Německu na objednávku z USA

Stuttgarter Zeitung: Palast-Video in Blackforest Studios produziert.
https://bit.ly/3tbJfoy

Německá filmová společnost Blackforest Studios pracovala na filmu Alexeje Navalného o „paláci“ Vladimira Putina. Vedení společnosti přišla ze Spojených států nabídka na spolupráci s ruským blogerem. A samotný film podle německých médií natočila produkční společnost z Los Angeles.

Německé noviny Stuttgarter Zeitung odhalily podobnosti o tom, kdo ve skutečnosti pracoval na filmu blogera Alexeje Navalného o „paláci“, který údajně vlastnil prezident Vladimir Putin v Gelendžiku. Jak zjistili němečtí novináři, film, který se před týdnem objevil na YouTube, „byl natočen produkční společností z Los Angeles“.

Podle novin pracoval Navalnyj, který byl v Německu od září loňského roku, na filmu nejen ve Freiburgu, ale také v obci Kirchzarten (oblast Breisgau-Hochschwarzwald). Od listopadu 2020 zde také sídlí Blackforest Studios, profesionální filmové a televizní studio.

Studio začátkem prosince obdrželo ze Spojených států žádost, zda má volné výrobní kapacity. V přísném utajení byly zahájeny práce na Navalného filmu.

sdíletj na