Stuart Crawford hovořil o strachu Británie, že uvidí Challenger na přehlídce v Moskvě

Důstojník Crawford hovořil o strachu Británie, že uvidí tank Challenger na přehlídce na Rudém náměstí

Ve Spojeném království se obávají, že tank Challenger získají ruští vojáci a pak ho předvedou v Moskvě.  Podplukovník Stuart Crawford o tom hovořil 2. dubna v článku pro Express.

Představte si jaký informační efekt bude mít ukořistěný nepoškozený Challenger 2, který bude k vidění na Rudém náměstí v Moskvě! “ – poznamenal.

Důstojník zároveň nevyloučil, že se tak skutečně může stát, a tak se obrátil na britské a ukrajinské úřady s prosbou o opatrnost, aby takovému vývoji událostí zabránily. Neuvedl žádné technologické vlastnosti tanků, které by mohly zajímat ruskou armádu. 

Challenger 2 je stará zbraň, která nebyla přizpůsobena na současný boj, řekl Crawford.

Jak informovalo REGNUM, ukrajinský ministr obrany Alexej Reznikov řekl, že britské tanky dorazily na Ukrajinu v březnu a jsou připraveny provést bojové mise.

Čtenáři Daily Mail již dříve vyjádřili názor, že Challenger 2, který může být použit v protiofenzívě ozbrojených sil Ukrajiny proti ruským ozbrojeným silám, může utrpět první porážku v historii.

https://bit.ly/3UeC5xv

sdíletj na

3 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jiří
5. 4. 2023 23:54

Rusko získává západní zbraně, aby obchodně dokázali ,že jejich výzbroj je lepší.Holt zase kšeft.

Luboš
6. 4. 2023 00:55
Odpovědět  Jiří

Nikdy se taky o nic jiného nejednalo. Právě jste přišel na super NOVINKU.

Pavel
6. 4. 2023 13:20
Odpovědět  Luboš

měl by jste jej pochválit né být na něj zlý on se snaží a už jen to že myslí a formuje své myšlenky do vět je v dnešní mladé vzdělané akční společnosti velký úspěch já mu dávám palec nahoru

Autor
6. 4. 2023 00:12

V Rusku je takový pojem “Britský vědec”, to znamená “vědce”, který se zabývá nějakou hloupostí, objevuje objevené, dělá nesmyslné pokusy, prostě je pro srandu králíkům.
Možná přibude nový pojem – Britský vojenský arsenál.

Milan ze Zahrady Čech
6. 4. 2023 01:32

V každém případě už jsou Rusové na Challengery a Abramse celý natěšený a nemůžou se dočkat, až se těmi zázraky utkaj v boji, namísto aby z nich měli bobky, jak by se slušelo.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Eva
6. 4. 2023 09:00

A že by už letos?
A mohli by přihodit i Leoparda!

Gales
6. 4. 2023 11:12

Na Moskevském náměstí se budou ukazovat ukořistěné zbraně západních válečníků. – Po vzoru našich Goebbelsovců kteří ukazovali zdemolovaná auta z Ukrajiny.Které jim stejně našinci rozkradli na náhradní díly.

Markýza
6. 4. 2023 14:58

Tak vy máte čelendžr? A mohla bych ho vidět? 😎

josef
10. 4. 2023 22:05

No taková přehlídka na Rudém náměstí, jakou uspořádal Stalin? Nemyslím Ukrajince. Ale různí poradci a insruktoři. K tomu úkázka západní bojové techniky ? To by možná i někomu prasklá žilka, neboli mozkové aneuryzma.