Střety propukly po celé Francii, demonstranti zaútočili na letiště Biarritz. Video

V den generální stávky ve Francii se demonstranti střetli s policií.

Ve Francii v různých městech se lidé demonstrující proti důchodové reformě střetli s policií.

Střety jsou pozorovány na Boulevard Voltaire v Paříži. 22 lidí již bylo zatčeno, uvádí BFMTV.  Demonstranti začali pálit odpadky.

Ve městě Rennes dav házel kameny na policii a strážci zákona použili slzný plyn.

Demonstranti v Nantes zapálili auto a pobočku banky. Policie v reakci také použila slzný plyn.

Ve městě Tulle demonstranti házeli na policii Molotovovy koktejly.  

Na jihozápadě Francie vtrhli demonstranti na letiště v Biarritzu. Areál obsadili a zapálili zde ohně.

Po celé Francii demonstranti zapalují vládní budovy, blokují železniční tratě.

Francouzští demonstranti zaútočili na letiště Biarritz:

Na protestech v Paříži došlo ke střetům s policií, proti demonstrantům byla použita vodní děla a slzný plyn. Demonstranti pálí odpadky a pneumatiky.

sdíletj na

4.4 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
28. 3. 2023 21:11

Kdo bude příští rok prezidentem? Le Penová?
Vrtulník současného prezidenta je prý připraven. Chce prý odletět někam do nějaké francouzské “Afriky” a tam to prý přečkat. No jak říkám nevím jestli je to tak, ale pokud ano, pak by mohla ona “francouzská Afrika” prostě nevydat povolení k letu … a k přistání. To by mohla být tečka za celou francouzskou Afrikou.
Ostatně zbraně prý původně určené do Afriky na udržení kolonií z dosti značné části Macron poslal na Ukrajinu.
No uvidíme.

orinoko
28. 3. 2023 21:13

Njn, tak to probíhá jinde. To Česku nehrozí. Čížek nepůjde vykonávat odpor. Raději něco neustále řeší.
Už zase něco řeší? Nechte je řešit, Čechy soudruhy. Když řeší, tak ať řeší…
To poslední je citace ze Starců na chmelu.
Jednoduše popsaná národní vada, o níž se nesmí mluvit. Jinak je to horu mínusů.
Polemika nigde.

Milan ze Zahrady Čech
28. 3. 2023 22:35

Ken Mikron neví, s čím si zahrává. Syn makal přes rok ve Francii (kam ho pozval spolužák, který se tam přiženil), a zjistil, že každá rodina, opakuji, doslova každá francouzká rodina, má doma, kromě loveckých, ještě na černém trhu zakoupené zbraně, pistolemi počínaje, automaty a semo tamo i granáty konče.
Prý to je tradice; že v rodině měli vždy nějakou zbraň, řekli mu frantíci, ale poté, co začali Alžířanům růst ramena, považovali za nutné doplnit si rodinné arzenály ještě o automaty a sem tam o granáty, když je sehnali. Tak mu to aspoň řekli frantíci. Nejen řekli – také mu je ukázali, když jim nevěřil.
P.S. Nakonec ještě kvůli dekapitaci Mikrona zprovozní gilotinu.
Také francouzská tradice.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Helena
29. 3. 2023 08:06

Makronek jen plní zadání, jako náš Pyjala. A pak věří svým pasákům, že se napakovaný prachama ukryje v bezpečí. Francouzi, ale nejsou čecháčci. Makronek a jeho nohsledi se z toho jen tak nedostanou. Tam totiž už dávno nejde o důchodovou reformu – jak nám mééédia předžvykují – ale o mnohem, mnohem větší odpor proti těm zločincům, co byli dosazeni do vlády.

Zmatený
29. 3. 2023 12:55
Odpovědět  Helena

Doufám, že je napakovaný hlavně dolary. Hlavně nesmí být /než to krachne/ žádná peněžní nervozita! Já už nervozní nejsem, nechal jsem si na účtu jen 20 tisíc na pokrytí běžných věcí. Zbylé prostředky si řeším sám a po svém. A až zruší hotovost úplně? Budeme v perdeli všichni…

skeptik
29. 3. 2023 08:30

Alžířani a nejen oni mají Francii právem co oplácet.

Milan ze Zahrady Čech
29. 3. 2023 13:59
Odpovědět  skeptik

A černoši a Indiáni a Indonésani a Číňani a Rusové a Ukrajinci a zkrátka všichni všem; každej každýmu. Joj, to bude veselo s tímhle myšlením!
Vlastně aj já mám co oplácet. Komárům i kapitalistům, hadrákům i pohadrákům. To je nápad! Jdu si pro lajntuch a přebarvím ho na černo. Pak vyvěsím černej prápor anarchie, vyrobím nějaký ty molotovovy koktejly, bafnu klacek a jdu na to právem oplácení. A začnu sousedama. Za komárů bejval jeden z nich u PS VB, další byl vaxer, další zas fandí zelenýmu skřetovi – nejspíš jich přežije jen pár. A pak půjdu do pečováku. Je natřískanej bejvalejma komunistama a pak hadrákama, tak pečovák rovnou podpálím. A pak si to vyrazím vyřídit s doktorkou, že mě tlačila do vakcinace a navíc je to pýča. Akorát abych to všechno stih. I mě má kdo co oplácet. Toho PS VB jsem po hadráku propleskal, vaxera urazil – už si ani nepamatuju co jsem komu vyved. A pak, až s tím oplácením budeme všici hotovi, bude konečně klid.
Páč nikdo nezbude.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
skeptik
29. 3. 2023 17:24

Milej zlatej, kdyby byly kolektivnímu zločineckému Západu po právu opláceny jeho zločiny, tak bychom se nedočkali agresi proti Iráku, Jugoslávii, Afghánistánu, Libyi, Sýrii, Ukrajině a dalším zločinům.
Vždyť i existence soudů a vězení je forma oplácení za zločiny. Umíš si představit jak by to vypadalo bez trestání zločinů??
Ono totiž sladkými řečmi, jak pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí, zlo neporazíš.
Aby si porazil psychopaty a deprivanty škodící na vlivných místech, tak musíš válčit jejich zbraněmi.

Milan ze Zahrady Čech
29. 3. 2023 20:36
Odpovědět  skeptik

Milý štěně, až si ujasníte rozdíly mezi oplácením a trestem, vendetou a spravedlností, právem a křivdou, argumentací a plácáním, voprsklostí a slušností, rozumem a hloupostí, můžem pokecat. Jinak je to pro mě jen ztrátou času. Pokud nechápete proč, tak například v Africe si kmeny mezi sebou navzájem po právu oplácejí už po několik desetitisíciletí, ale že by to k něčemu vedlo jsem nezaznamenal. Vy ano?
A ty kecy o pravdě a lásce a podobný kydy, jako jsou rady jak porazit psychouše, můžete trénovat na štěňatech, ne na starým rafanovi.
Končím, nemám čas. Musím jít po právu oplácet římským katolíkům, že můj rod musel žít po tři století v exilu. Pravda, ti současní katolíci můj rod nevyhnali, ale těm současným potomkům Alžířanů taky Francie nijak neubližovala – naopak, místo co by je, co vyžírky, právem vzala u huby, naučila je bezpracně zuzat z eráru tak, jako z našeho eráru bezpracně zuzaj naši nepřispůsobivci a naši současní migranti. Však nám to taky po právu oplatěj, milej zlatej mysliteli.
Jo, a když už jste v tom rozdávání nevyžádaných rad, tak bych vás o jednu požádal: Nevíte, jakými zbraněmi válčit s hlupáky?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank
29. 3. 2023 00:21

Už má Micron se svou subretou sbalené kufry?

janle57
29. 3. 2023 13:31

Občanská válka již klepe ve Francii na dveře,v duchu revolučních historických
tradic toho mají Frantíci tak akorát dost a již brousí na Macrona gilotinu,pevně
doufám,že to přeskočí do Německa a zemí Beneluxu,to pak bude nejen konec
s žalářem národů zvaném EU,ale hlavně taky konec přizdisráče Fialy a jeho
věrných,být zaměstnancem Policie ČR,tak asi nemám klidné spaní.