Středoafričané se vyslovili pro sjednocení kontinentu proti Západu

Africké země jsou schopné odolat agresi západních států pouze spojením svého úsilí. Tento postoj sdílejí občané Středoafrické republiky.

Jak je uvedeno v materiálu Ndjoni Sango, Středoafričané nabízejí sousedním státům sjednotit se v Africké unii (AU), aby úspěšně odolávali vnější agresi.

Reportéři afrických médií poznamenali, že kontinent dlouho trpěl vykořisťováním, obchodem s otroky a drancováním přírodních zdrojů jinými státy. Tento přístup bude pokračovat, protože plány západních států nezahrnují pomoc obyvatelům kontinentu.

“Evropské mocnosti a USA vytvářejí různé humanitární organizace, které jsou údajně pro ochranu práv Afričanů. To se však neděje, naopak, poškozují nás, odvádějí pozornost od skutečných problémů,“ domnívají se Středoafričané.

Lidé jsou přesvědčeni, že spojením sil je možné chránit Afriku před zásahy Západu, který tento region považuje za zdroj přírodního bohatství.

Středoafričané mohou na svém vlastním příkladu ukázat, jak důležitá je skutečná podpora partnerů. 

Až donedávna bylo až 80% území země zabráno banditskými formacemi. Situaci se podařilo napravit až po pozvání ruských instruktorů do republiky. Rusové, kteří jsou na Západě přiřazeni k “PMC Wagner”, zorganizovali profesionální výcvik místních bezpečnostních složek. To umožnilo armádě SAR porazit největší skupiny banditů a vrátit zemi mír.

Nespokojenost obyvatel republiky s jednáním západních zemí je spojena s neustálými pokusy Francie zasahovat do vnitřních záležitostí nezávislé země. Používají falešné publikace v angažovaných médiích, zaměřené na diskreditaci úřadů a armády. 

Současná situace nutí africké země, aby se bránily před vnější agresí.

https://bit.ly/2U8MNKT

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
BB Rad
27. 6. 2021 14:06

Žeby skutečně prozřeli ? Je s podivem že jim to vzalo takovou dobu , když jejich špičky mají školy – ukončené studium – z míst celého světa !? Je jasné že svou roli hraje korupce kmenové spory etc.etc. ale přesto , trvalo jim to hoooodne dlouho a už dávno mohli být v jiné ekonomické pozici než se nachází v dnešní době . Bylo by to velkým přínosem nejen pro ně samotné ,kdyby dotáhli tuto věc až do úspěšného konce