Strategie Drang nach Osten

Strategie Drang nach Osten

Krich LI

Jsme žijícími svědky největší události. A my jsme si toho nevšimli. Jednoduše proto, že celý obrázek je rozházený na hodně dílků skládačky a natažený v čase. Díváme se a nevidíme.

Velmi často, zvláště v poslední době, mluví o válce Ruska se Západem. Ale vzhledem k tomu, že jsou v nás zapsány obrazy minulé války, nedokážeme si představit, jak tato nová válka probíhá.

Pokusím se pro čtenáře složit kousky této skládačky do celého obrázku, jako historik hledící do minulosti.

Předhistorie

Začneme rokem 1998. Před 24 lety. Rusko je v troskách. První čečenská válka je v podstatě prohraná, ekonomika je v troskách, zemi rozkrádají. Separatistické nálady na vzestupu, země se už už rozpadá na několik částí. Zdálo by se, že ještě jeden krok a je hotovo. A Spojené státy zahajují druhou čečenskou válku s cílem dorazit Rusko.

Najednou se ale místo slabomyslného Jelcina stane prezidentem Putin. A s obtížemi, ale vyhraje druhou čečenskou válku.

Vzpomeňte si na slavné “Kdo jste, pane Putine?”

Objevení Putina na politické scéně bylo naprostým překvapením.

Seriózním analytikům „hlubokého státu“ bylo jasné, že jejich chvíle uplynula a jsou zapotřebí důkladné přípravy a nový plán na zničení Ruska. Je třeba nový globální pochod na východ a ten začal.

Strategický cíl

Hlavním cílem této nové připravované války je úplná a bezpodmínečná dominance Spojených států na světové scéně a současně s tím konečné zničení a rozkouskování hlavního, již téměř poraženého, ​​geopolitického nepřítele – Ruska.

Záměr

Obecnou myšlenkou bylo vytvořit v Rusku tři ohniska vojenských akcí a současně s tím udeřit na ekonomiku, blokovat obchod s ropou a plynem, odpojit Rusko od světové ekonomiky a podporovat explozi zevnitř kvůli vnitřním protestům.

Tři ohniska nepřátelství a vojenských akcí – západní, kavkazské, středoasijské.

Fáze

Fáze zatím nastíním jako celek, pak bude každá probrána podrobněji.

1. GWOT – Implementace 2001–2010 (9 let)

Za začátek války lze považovat „pád dvojčat“. Spojené státy získaly právní důvod k omezení občanských svobod v zemi a legitimizaci důvodu vstupu na euroasijský kontinent – ​​koncept Globální války proti terorismu (Global War on Terrorism – GWOT).

Začala příprava plánovaného záměru, přesun vojsk a příprava tří předmostí (nástupního prostoru).

A – evropského, B – kavkazského a C – středoasijského.

 • A. Zapojení Ukrajiny do sféry NATO. Oranžová revoluce v roce 2004.
 • B. Převrat v Gruzii v roce 2003, Operace „Pankisi Gorge“ v Gruzii. Invaze do Iráku v roce 2003.
 • C. Invaze do Afghánistánu v roce 2001, Operace ve Waziristánu (oblast v Pákistánu na hranici s Afghánistánem), pokus o převrat v Kyrgyzstánu v roce 2005, pokus o převrat v Turkmenistánu v roce 2002.

Dále operace a vstup do severní Afriky a Afrického rohu (Jižní část afrického kontinentu – Džibutsko,  Eritrea, Etiopie, Somálsko) a na Filipíny jako příprava na kontrolu úžin a energetických toků do Evropy a také příprava na další fázi.

Rusko je v této době extrémně slabé. V té době se teprve vzpamatovalo z druhé čečenské války a Putin začal vnitřní boj o moc se Sedmi bankéři*. Proto byla odvetná opatření pouze ve formě pomoci speciálních služeb, aby se zabránilo převratům v bývalých republikách.

V roce 2007 Putin, který pochopil celý plán a vyhodnotil důsledky a účel začínající války, přednese slavný Mnichovský projev. A to je prohlášení, že Rusko bude v této válce bojovat.

2. Arabské jaro – Chaotizace 2010-2013 (3 roky)

Na samém konci první fáze, Saakašvili, který nepochopil obecný, globální plán, udělal chybu, která ovlivnila celou strategii. V roce 2008 útočí na Jižní Osetii. Ve snaze vyřešit své úkoly na taktické úrovni dává Rusku šanci.

Rusko toho okamžitě využilo a vynulovalo oporu a „předmostí“ na Kavkaze, čímž zničilo veškeré předběžné úsilí Spojených států.

Spojené státy zahájily druhou etapu – Arabské jaro.

K nepokojům různé intenzity a nebo ke změnám vlád došlo v následujících zemích:

Tunisko, Egypt, Jemen, Libye, Sýrie, Bahrajn, Alžírsko, Irák, Jordánsko, Maroko, Omán, Kuvajt, Libanon, Mauretánie, Saúdská Arábie, Súdán, Džibutsko, Západní Sahara.

3. ISIS – Expanze 2013-2014 (2 roky)

Aby Spojené státy obnovily ztracené předmostí, zintenzívnily aktivizaci a expanzi ISIS (Islámský stát) jako hlavní úderné síly budoucího předmostí. Práce začaly inspirací a „zahřátím“ marginální a radikální muslimské mládeže ze zemí „arabského jara“.

Úkolem bylo zničit Sýrii a podpořit růst ISIS v Iráku a částečně v Afghánistánu.

4. Převraty (2014-2018)

V roce 2014, současně s vytvořením ISIS, přešly USA do aktivní fáze. Ale Rusko už bylo relativně připraveno se plánu postavit.

Úkoly této etapy:

– aktivace západního předmostí – opěrného bodu A. Vtažení Ruska do rozsáhlého konfliktu.

– převrat v Turecku s cílem vytvořit koridor pro ISIS na Kavkaz.

– příprava revoluce v Arménii.

– aktivace kavkazského předmostí.

– pokles cen ropy, přerušení technologických řetězců s Ukrajinou

– vnitřní nepokoje v Rusku během volebního období.

V roce 2014 převrat na Ukrajině a začátek horké fáze.

Od tohoto okamžiku Rusko zahájilo aktivní fázi protiakcí. Vzhledem k tomu, že ruské vedení pochopilo celý plán, bylo by velkou chybou plně se zapojit a zahájit válku na Ukrajině, protože to byl cíl Spojených států a následně by aktivovaly kavkazské a středoasijské předmostí. Navíc uvnitř Ruska začala opozice organizovat protesty a začaly problémy v ekonomice.

Putin jednal nečekaně a velmi efektivně. Byl obsazen Krym, což způsobilo vzedmutí vlastenectví a umožnilo srazit vlnu protestů. Byly vytvořeny republiky, které na sebe vzaly tíhu války. A také v roce 2015 byly do Sýrie vyslány ruské jednotky.

To umožnilo zmrazit západní předmostí (A) a zahájit boj o Turecko.

USA se pokusily vrazit klín do turecko-ruských vztahů (sestřelení ruského letadla), předtím než v Turecku v roce 2016 provedly převrat. Ale neuspěly. Rusko zachránilo Erdogana a pomohlo zabránit převratu.

Během tří let bylo předmostí pro ISIS jako celek neutralizováno. Jediné, co se Spojeným státům podařilo ze všech úkolů, je nástup k moci Pašinjana v Arménii. Slabý zbytek nejmocnějšího předmostí.

5. Útok – Válka (2017–2018)

Ve skutečnosti v roce 2018 byl plán již obtížně realizovatelný a jeho termíny se posunuly. Do roku 2018 mělo být Rusko poraženo a proto přibližně touhle dobou došlo k operativní pauze. A jako první vlaštovka – krize v USA v roce 2018.

Oproti začátku, v roce 1998, udělala Čína za tuto dobu (20 let) obrovský krok vpřed a začala se měnit ve skutečného světového hráče.

První vojenskou spolupráci a operaci provedlo Rusko a Čína v Myanmaru, kde změnily moc a získaly přístup k Indickému oceánu, což vyrovnalo úsilí USA o převzetí kontroly nad Filipínami.

Obrana a protiofenzíva

Po narušení původního plánu se Rusko po roce 2018 přesunulo do aktivní protiakce.

V první řadě začali čistit kavkazské předmostí.

Turecko končí Kurdy jako spojence Spojených států. Ázerbájdžán v důsledku toho a pod kontrolou Ruska dostal pod kontrolu Arménii.

USA byly nuceny zlikvidovat středoasijské předmostí, protože ztratilo svůj smysl. Došlo ke stažení vojáků z Afghánistánu. Asad zůstal u moci v Sýrii a začal obnovovat vztahy s regionálními zeměmi.

Boj probíhal i za Irák. Írán a Pákistán. Ale to už jsou „zbytky někdejšího luxusu“. V tomto regionu bude jednoznačně pracovat Rusko i Čína, pro dnešek jsou prostě důležitější úkoly a Rusko svými silami mezi těmito třemi předmostími manévruje a ničí je.

Kromě toho se objevily první pokusy prostřednictvím (zatím) PMC „vstoupit na území obsazené nepřítelem“ v severní Africe a zatím to byly pokusy úspěšné.

Doupě Šelmy

Z původního plánu vlastně zůstalo poslední předmostí. Ruské vedení se rozhodlo využít šťastné konstilace, v ekonomice a diplomacii, nejen ke zničení tohoto předmostí, ale také k vážné porážce nepřítele.

Ve skutečnosti, pod tlakem situace v globální ekonomice Spojené státy naléhavě potřebují „někoho sežrat“. S Ruskem to nevyšlo.

V souladu s tím úkoly této fáze pro Spojené státy:

 • způsobit Rusku maximální škody s pomocí Ukrajiny, chápou, že už je nemožné vyhrát.
 • “sežrat” Evropu.

Tato fáze probíhá teď.

Rusko vidí svůj úkol – nezasahovat a nechat USA, aby ničily Evropu. A hladce dočistit euroasijský kontinent od přítomnosti Spojených států. Dokud je situace příznivá.

Závěr

Obyvatelé Ruska si ani nevšimli, že skutečně došlo k útoku a válce proti Rusku. Ruské vedení dokázalo přesně manévrovat a eliminovat hrozby ještě předtím, než vznikly na území Ruska.

Již více než 20 let probíhá na světové šachovnici složitá válka a někteří snad stále věří tomu, že si Rusko s Ukrajinou neporadí.

Ukrajina je dnes samozřejmě nejmocnějším předmostím, ale již v roce 1999 byl učiněn závěr, který je aktuální i dnes – porazit Rusko útokem z jednoho předmostí/směru je nemožné. Strategicky nemožné.

Toto je velmi zjednodušený, schématický a stručný popis vytvořený za účelem poskytnutí odpovědi, když se někdo ptá na to, jak Rusko bojuje na globální šachovnici a jaká je strategie Moskvy (a to si někteří myslí, že žádná strategie neexistuje).

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3BLwyqi

* Семибанкирщина – Sedm bankéřů (sedm bankéřů; slovo vzniklo analogií s historickým výrazem Семибоярщина – sedm bojarů) je označení populární v ruských médiích v roce 1996 a v řadě následujících let pro skupinu největších představitelů ruského finančního byznysu (tzv. oligarchové), kteří sehráli významnou politickou a ekonomickou roli, vlastnili média a neformálně se sjednotili, navzdory vnitřním neshodám, aby zajistili znovuzvolení B. Jelcina na další období v prezidentských volbách v roce 1996.

Různé zdroje označovaly různá jména, takže ve skutečnosti na seznamu údajných „sedmi“ bankéřů není sedm lidí, ale devět.

Prvních 7 lidí na seznamu je převzato z rozhovoru s Berezovským:

 1. Boris Berezovskij
 2. Michail Chodorkovskij
 3. Michail Fridman
 4. Petr Aven
 5. Vladimir Gusinskij
 6. Alexandr Smolenskij
 7. Vladimir Potanin
 8. Vitalij Malkin
 9. Vladimir Vinogradov

Termín zavedl v roce 1996 novinář Andrej Fadin (zemřel při autonehodě 1997), který publikoval článek „Sedm bankéřů jako nová ruská verze sedmi bojarů“.

Seznam bankéřů v článku vycházel z rozhovoru Borise Berezovského, kde jmenoval sedm lidí, kteří ovládají více než 50 % ruské ekonomiky a společně ovlivňují přijetí důležitých vnitropolitických rozhodnutí v Rusku.

sdíletj na

4.3 13 hlasy
Ohodnotit příspěvek
40 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
20. 12. 2022 01:24

No – co asi na to tzv. gaučáci?
Pořád ještě mají Putina za pitomce, nehodného jim očistit boty, kterými šlápli do západního bahna?

papa
20. 12. 2022 09:19
Odpovědět  Albi

Na gauřáky je odpověď důležitou občanskou iniciativou přímo z gauče. Včera na Odysee v relaci Proudu národní hrdosti proběhla informace k důležité občanské iniciativě. Obrana proti zvyšujícím se cenám energií. V pořadu promluvila slovenská právnička, našla řešení. Jedná se o to, že smlouva je dvoustranný akt mezi distributorem a odběratelem, ale zvýšení cen jednostranným, se kterým nemusí odběratel souhlasit. Na Telegramu uveřejnily návodný dopis pro dodavatele energií, pro poslance a vládu. Každý si má stáhnout a upravit pro své potřeby. Dopis lze stáhnout na normální web. Je hodně šikovných kteří mohou svým bližním pomoci. Celý pořad lze poslechnout na Odysee. Měli bychom se akce zúčastnit všichni a pomoci tak těm, kterým již proud vypínají, či dokonce je vystěhovávají. Bohužel se to již děje, nečekejme až příjde řada na nás. Pokud nám to zákon umožňuje, využijme ho, ale je velmi důležité nezapomenout i přes nesouhlas zaplatit zálohu, ale pokud možno v loňské výši. Musíme prokázat, že chceme řádně platit, ale nesouhlasíme s výší zálohy. Zdar našemu snažení.

Administrátor
P.A.Semi
20. 12. 2022 09:38
Odpovědět  papa

V dnešní době existuje něco jako URL… Hledat “na Odysee v relaci Proudu národní hrdosti” může být obtížné, zejména když se k tomu někdo dostane až za pár dní…

Víte, zálohy si můžete platit, jaké chcete, ty nejsou vymahatelné… Podstatné je, jaké vám přijde konečné vyúčtování, daňový doklad a s tím doplatky

πα½

Peter 008
20. 12. 2022 18:01
Odpovědět  P.A.Semi

Souhlas. Pak už nic nemůže pomoci. Cena je tvořena distributorem a zákazník má v podstatě jen dvě možnosti. Buď odejít, ale musí doplatit vše, jinak soudy atd. a nebo může prostě platit.
Samozřejmě ještě je možnost přejít na jiné zdroje, ale třeba elektřinu vlastně nenahradíte tak, aby to bylo smysluplné.
Ta právnická rada je pozvánkou do pekla dluhů. Je to prostě slovíčkaření.

Gales
20. 12. 2022 09:57
Odpovědět  Albi

Drang nach Osten a rychle zpátky….

janle57
20. 12. 2022 11:29
Odpovědět  Gales

Tohle heslo razili už Napoleon s Hitlerem a jak dopadli?
Ted´ ho razí Bidet a prohnilá EU i s námi,jak dopadnou?
Tentokrát nebudou Rusové muset ani střílet,počasí to
vyřeší za ně !!

Jaroslav
20. 12. 2022 03:31

Sedí to do desetníku. Kam se poděla ta Americká touha po míru? Je třeba přitvrdit a celou tu americkou verbež nechat hezký v klidu pochcípat

Albi
20. 12. 2022 05:31
Odpovědět  Jaroslav

Umíte-li anglicky (pokud ne, pak si jako já nechte přeložit třeba Googlem) článek, začínající a končící krátkou paralelou situace Říma a Kartága – proč, co, jak.
A mezi úvodem a koncem vysvětlení nelehkého postavení Ruska (Kartága), jehož existence ohrožuje USA (Řím).
A genialitu Putina, s jakou odvrací od Ruska jednu hrozbu za druhou i co všechno bylo “před Ukrajinou”. A možná se přestaneme divit, proč s protivníkem Putinovy kvality na Západě “voda stoupá a času je málo”.
https://thesaker.is/carthage-must-be-destroyed/

Markýza
20. 12. 2022 08:52
Odpovědět  Albi

Potíž s tímhle Putinem je ta, že se při troše nezdravého sebevědomí dá velice snadno podcenit.

Jan
20. 12. 2022 09:16
Odpovědět  Albi

USA nebyly nikdy Rimem jako Rusko nikdy nebylo Kartagem! Mate to prohozene, neznate historii. Kartago Rimane znicili a zasypali ho soli, aby uz nikdy se nemohlo obnovit. Pak vznikala dalsi centra moci a zla, dalsi Kartaga, ktera za kazdou cenu chtela ostatnim vladnout.
Dnesnim 3. Kartagem je kabala v City of London, ovladajici i USA. Rusko je tretim Rimem. I tady plati slova nekdejsiho rimskeho konzula v senatu: Mimochodem si myslim, ze Kartago musi byt zniceno. Tuto vetu pronasel pak nekolikrat, proto se nam zachovala.

Jan
20. 12. 2022 09:16
Odpovědět  Jan

Pokracovani.
Samozrejme je vse relativni, i Rim byl dobyvacnym imperiem.
Nelehka uloha, protoze proti Rimu stoji ted stale silne Kartago a jeho vazalove – cely rozvinuty zapadni svet. Lez je tam pravdou, podlost a licomernost vladnou a vse je prevracene na hlavu. Nikdy v dejinach nebyla takova prevaha na strane Kartaga proti Rimu. Aby Rim mohl zvitezit, musi USA i zapadni svet zkolabovat. To se prave deje a nic tomu nezabrani. Je to beh na dlouhou trat a lide jsou zase jenom statiste. Jejich hnev se zase soustredi na loutky, ktere jim vladnou ne na loutkovodice loutek, protoze je neznaji. Tak rafinovane je to navleceno. I kdyz si na Zida privstanete, nikdy na neho nebudete mit.

Albi
20. 12. 2022 09:59
Odpovědět  Jan

Já ten článek nepsala – a není to historcká povídka, ale politická paralela mezi tehdejšími dvěma mocnostmi a dnešní USA – Rusko.
Mimochodem – i o Catonových slovech “Ostatně soudím …..” jsou jsou tam četné zmínky.
A neslyšíte snad dnes (možná jinými slovy), že Rusko musí být zničeno?
.

Jan
20. 12. 2022 13:52
Odpovědět  Albi

Ten clanek jste prevzala z anglosaske zumpy, kde jsou Rim a Kartago zamerne tak oznaceny, aby jak pisete se vztahovalo zniceni na Moskvu.
Kazdy kdo sleduje USA a jejich valecne agrese na zaklade lzi, organizovane prevraty v zemich i na Ukrajine, zabijeni milionu civilistu kobercovym bombardovanim, toxickymi latkami jako je Dioxin ve Vietnamu vi, kdo je v teto souvislosti Kartagem. Rim-Moskva je nase posledni nadeje !

Albi
20. 12. 2022 17:30
Odpovědět  Jan

Nikoliv. Článek je převzatý z blogu “The Saker” = Rus, žijící v USA a překvapivě kladně orientovaný na Rusko a Putina.

Popletené to máte poněkud vy a neškodilo by si nejdřív ten článek přečíst a pochopit, že se netýká historie, ale politiky = je paralela k vzájemnému postavení obou (resp. tedy čtyř).velmocí.

Markýza
20. 12. 2022 08:42
Odpovědět  Jaroslav

Americká………..cožeto???

Helena
20. 12. 2022 09:11
Odpovědět  Jaroslav

Amíci a jejich kámoši na to jdou fíkaně. ČEZ jim ODS přepustila, vlastně dala skoro zadarmiko jenom kousek, ale v čezu defacto vládnou a zisky jim jdou pohádkové. Přitom čezáky všude jinde vyhnali, protože tam měli svoje soukromé polovojenské složky, které v kuklách chodili vymáhat platby/Balkán/, ČEZ se chová jako mafie, dál angloamíci a jejich evr. slouhové vykradli Ukrajinu, téměř celý svět a v Čechách mají skoro všechno, jdou jim pohádkové zisky
– A FURT JE JIM TO MÁLO !! Ti snad musí žrát koňský vejce nebo co.

Jan
20. 12. 2022 14:16
Odpovědět  Helena

Oblafli vas o sametu Havlem a jeho kumpany. Cinkali jste klicema, Ukrajinci mavali prapory. Budte radi, ze jste nedopadli jako Ukrajinci, protoze jsme dal od hranice s Ruskem.

jirik
20. 12. 2022 05:26

Marek Vašut k současnému dění cca 7 minut
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=1aXrDT8Zpqs

Teuton
20. 12. 2022 06:19

Hlavně, aby se ukrajinští Vasylové a Doroty vrátili domů do svého nacistického Bordelystánu. Je jich tady jako mravenců v lese, už je z toho problém. A stále častěji i konflikt.

zdena
20. 12. 2022 08:46
Odpovědět  Teuton

Ti domu nepujdou uz tu maji i sve vojaky a pracovat také nechteji ony by si ty Doroty polámaly ty své gelové nehty !!!!

me2d44
20. 12. 2022 09:35
Odpovědět  Teuton

Už se tu objevil článek, že Zelenský vyzval ukrajinské migranty, aby se domů nevraceli – že je nemá z čeho uživit (v důsledku Surovikinova “Temna” – ekonomika na huntě). Putin hraje se západem šachy. Mám pocit, že jednou, až to ve hře použije šachysta na šachovnici, tak ten styl nazve “Putinova rošáda”, nebo “Putinova obrana” – se zaručenou úspěšností.

Peter 008
20. 12. 2022 18:12
Odpovědět  me2d44

Spíš taková hra, kdy ať uděláte co uděláte nakonec pořád prohráváte. Myslím že to má šachový termín:
Nevýhoda tahu znamená, že povinnost udělat tah nutí hráče zhoršit svou vlastní pozici.
Vzniká zpravidla při menším počtu figur na šachovnici, nejčastěji v koncovce.
Uvedením soupeře do nevýhody tahu ho nutíme zhoršit svou pozici. Někdy to může vést k materiálním ztrátám, někdy dokonce k matu.

Aleš
20. 12. 2022 08:11

Světový vrah a zloděj USA.

Pijack
20. 12. 2022 08:52

Pěkný přehled – a pěkně chronologicky..1989-1991*
Rusko připouští zrušení demarkační linie mezi východním a západním Německem a rozpouští “Varšavskou smlouvu”,stahuje svá vojska z východní Evropy a spoléhá na ústní slib
Hanse-Dietricha Genschera (bývalého vicekancléře SRN a Jamese Bakera  (bývalého ministra zahraničí USA) z února 1990, že bývalí členové “Varšavské smlouvy”  nevstoupí do NATO, tj. 
že *NEBUDE NATO – rozšířené na východ* Američtí vojáci zůstávají umístěni v Německu. Do roku 2004*vstoupí do NATO téměř všichni členové Varšavské smlouvy.*Rus zůstává zticha.* 
 *2001*
Putin v německém Bundestagu (plynulou němčinou) nabízí Západu úzké partnerství, které by překonalo  rozpory z minulosti. Všichni členové Spolkového sněmu nadšeně tleskají Američan to zakazuje.
Mezi NATO a Ruskem je nárazník s Běloruskem, Ukrajinou a třemi pobaltskými státy. *Rus zůstává klidný.*
*2004*
Pobaltské státy se stávají členy NATO. První porušení nárazníkové zóny. *Rus zůstává klidný.*

Pijack
20. 12. 2022 08:55
Odpovědět  Pijack

 *2014*
Západ svrhne ukrajinskou vládu přátelskou Rusku  a dosadí vládu přátelskou USA. (Což nyní přiznali i Američané). Ve stejnou chvíli začínají USA v čele s H. Bidenem (synem zestárlého a napůl senilního amerického prezidenta Joe Bidena) infiltrovat na Ukrajinu Monsanto, Black Water a americké vojenské poradce a nabízejí perspektivu členství v NATO. Současně se H. Biden pouští do obchodu s ukrajinským plynem. Došlo k druhému porušení nárazníkové zóny. *Rus zůstává klidný.*
  *2014*
Pod tlakem amerického převratu (Rusové umístili celou svou černomořskou flotilu v Sevastopolu na Krymu) došlo k mírovému obsazení Krymu. Na rozdíl od všech ostatních svědectví nepadl jediný výstřel, nikdo nebyl zabit. Kromě několika krymských Tatarů s tímto postupem dodnes souhlasí 90% obyvatel Krymu.

Jan
20. 12. 2022 08:56

Skvela analyza a obdiv Putinovi, ktery dokazal hrat lepsi sachy jak degenerati. Celi nepratelum vne i uvnitr Ruska. Presto si vede uspesne. Nevim, zda si nekdo dovede predstavit co to znamena, byt stale pod tlakem a utoky chazaru. Rusko prohrava pouze v hybridni valce, protoze ho vsude omezuji, zaviraji jeho informacni kanaly v cizich recich, jeho agentury na zapade sikanuji. Je samo v tomto nerovnem boji proti celemu kolektivnimu zapadu, kde zaroven i uvnitr musi likvidovat 5. kolonu ve zpravodajstvi, financovanou zapadem. Obchod Ruska ze zapadem sam zapad zrusil, ted omezuje i lodni dopravu. Je to zavod kdo si klekne prvni. Ten, kdo reguluje synchronizaci techto procesu i na zapade je v zakulisi, jsou to opet Zide, neviditelna kabala. Ti nechali zabit i JFK, maji na svedomi demolici WTC a umoznili zmenou zakonu udelat z USA mafiozni koristnicky stat. Ted konecne uvolnili dokumenty z vysetrovani jeho vrazdy. Neradujte se, zase jenom pouze cast dokumentu a stale chrani ty, kteri meli na zavrazdeni svuj podil. Tady si presto poctete:
https://www.infovojna.bz/article/video-odhaleni-pravdy-o-atentatu-na-jfk-ve-zpravodajstvi-americke-televize-cia-byla-zapojena-do-vrazdy-americkeho-prezidenta

jirik
20. 12. 2022 09:35

PROTIPROUD TV uvádí další setkání Petra Hájka s nepodvolenými čtenáři a diváky, kteří představují tu část národa, v níž spočívá naděje na lepší příští a prozrazuje, že v dohledné budoucnosti se budeme setkávat i v přímém přenosu, abychom si mohli sdělovat své starosti i naděje “on-line”
VIDEO –
https://youtu.be/uOWy4rqWK4w

Jan
20. 12. 2022 09:40

Vypoustenim novych patogenu k ohrozeni zdravi se uz planuje nova pandemie a genocida. Mluvcim je opet Gates, ktery rika co prijde. Neskutecne, oni jsou tak drzi, ze ovcim rikaji co na pripravuji, protoze vedi, ze ovce vse podstoupi bez reptani.
https://www.badatel.net/bill-gates-planuje-katastroficku-nakazu-schopnu-zabijat-deti-a-mladych-dospelych/

Rapa
20. 12. 2022 10:30
Odpovědět  Jan

Ovce jim to dovolují,tak jsou drzejší a drzejší,dokonce veřejně prohlašují,o co jim jde.Jako např. i v EU satanista Schwab,který se prohlásil za boha a řekl,že likvidace většiny ovcí je potřebná. Už se vůbec netají s vakcinací dětí a kojenců,proč ? Protože se rodí i velmi nadané děti (indigo a jiné) a s počtem lidí 7,65 miliard může dojít k ,,efektu velkého probuzení lidstva” , kdy velmi nadaní mladí lidé ovlivní ,,morfogenetické pole Země” ,které může velmi ovlivnit ostatní. A to si ta verbež nepřeje.Něco podobného v malém se stalo i ve starověku,když byl ohlášen příchod spasitele,tak začali vraždit i všechny novorozené.

Rapa
20. 12. 2022 10:34
Odpovědět  Rapa

Jejich cílovou skupinou jsou malé děti a mladí.Velmi s tím spěchají. A začli vakcinovat velmi nenápadně,nejprve jako seniory,hráli si na ohleduplné zachránce důchodců.Zase jenom podlost a klam,jak je to u satanášů obvyklé,aby bylbli lidi a své ovce.

Rapa
20. 12. 2022 10:41
Odpovědět  Rapa

Ano,ta jejich velká válka začala od demolice těch ,,věží” WTC ,takto to začalo naostro.

Jan
20. 12. 2022 14:02
Odpovědět  Rapa

Lide se uz ani neptaji, zda vyroky Gatese, Schwaba a jinych mluvcich kabaly nejsou trestne, kdyz planuji tito uchylove genocidu svetove populace! Vzdyt je to proti humanismu a vsem zakonum, ktere haji nedotknutelnost zivota. Nikdo ty uchyly nezabije, nezaluje a nevola k odpovednosti. Nerozkryva ani planovace za nimi stojici a nevola je k odpovednosti. Jsem sokovan, ze je toto mozne!

jirik
20. 12. 2022 12:47

Libor Malý ukazuje rozhovory s kandidátem na p-rezidenta jenerál PAVEL, o madlence a srbsku,….
cca 38 minut
https://1url.cz/8rh9x

jirik
20. 12. 2022 15:49
Odpovědět  jirik

Odkaz blbne, je to potřeba stahnout takto, pokud nelze přehrát na FB:

video zde
https://www.facebook.com/100084617054786/videos/490620603056573/

ten FB odkaz je potřeba vložit do tohoto stahovače
https://www.getfvid.com/

Alfred
20. 12. 2022 13:01
 1. Boris Berezovskij
 2. Michail Chodorkovskij
 3. Michail Fridman
 4. Petr Aven
 5. Vladimir Gusinskij
 6. Alexandr Smolenskij
 7. Vladimir Potanin
 8. Vitalij Malkin
 9. Vladimir Vinogradov

Který že z nich není Chazar?

Jan
20. 12. 2022 14:09
Odpovědět  Alfred

Jejich zazracne zbohatnuti vdeci anglosaskym poradcum Jelcina, kteri meli plnou moc k rozkradeni a pridelovani lupu v rozpadajicim se SSSR za Perestrojky.
Kandidati vyhlednuti pro obohaceni museli splnovat dve podminky:
Museli byt Zide.
Museli nenavidet Rusko a Rusy.
Tito novi oligarchove vlastni 50 % podniku a surovin. Pracuji proti Rusku a ovlivnuji vnitrni politiku ve prospech Ukrajiny a zapadu.
Jedine jejich vyvlastneni muze zachranit Rusko.
Ovsem kolaps zapadu jim doufam neumozni dovest sve zradcovske dilo do konce.

Jan
20. 12. 2022 17:37

Pakistansky film ma dostat Oskara. Pojednava o lasce muze k transgenderovi, ktery si nechal presit pohlavi na zenske. Pry velice dojemne. Uz pred rokem mel v Evrope bezet film a lasce dvou buzerantu, pry taky dojemny. Nejak to bylo asi na lidi brzy. Ted uz ne.
Normalita uchylnych mensin je propagovana, kritika umlcovana. Vse normalni neni dobre, musi byt zmeneno. 80 pohlavi pry mame, miseni ras je prima, tata uz neni tata a mama neni mama, ale rodic 1 a 2.
Pane uciteli, mne se chce blit!

Peter 008
20. 12. 2022 18:15
Odpovědět  Jan

A já myslel, že v Pakistánu jsou muslimové … a oni jsou to ,no nevím co jsou to “ono”.

Spam Mivyk
20. 12. 2022 20:52

Skvěle shrnuto.