Strategické jaderné síly Británie lze odzbrojit jednou ranou

Britská strategická jaderná ponorka Victorious třídy Vanguard přerušila bojové hlídky v severním Atlantiku a vrátila se na základnu ve Skotsku.

MOSKVA, 21. listopadu 2022, institut RUSSTRAT.

Britská strategická jaderná ponorka Victorious třídy Vanguard přerušila bojové hlídky v severním Atlantiku a vrátila se na základnu ve Skotsku.

Důvodem byl požár na palubě, který vedl ke zničení elektrického konvertoru. Jaderná ponorka se „musela vynořit, aby smyla toxické výpary“.

Mezi strategické jaderné síly Británie patří 4 jaderné ponorky třídy Vanguard:

– dvě jsou v pohotovosti na základně Clyde, tj. mohou střílet z kotviště v poloze na hladině;
– jedna je v opravě od roku 2015, datum zprovoznění není známo;
– jedna se nyní vrátila z hlídky kvůli požáru a také bude odstavena na dobu neurčitou.

Královské námořnictvo však uvedlo, že „nepřetržité jaderné odstrašující prostředky Británie na moři“ nebyly ovlivněny.

Jak to, že ne?

Na základně a na moři byly v bojové službě tři ponorky (75 % potenciálu odstrašení) a nyní zůstaly jenom dvě a ty jsou v přístavu (50 %) – na jednom místě.

To znamená, že je možné odzbrojit strategické jaderné síly Británie jednou ranou.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3Ujn9wE

sdíletj na

4.7 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
1. 12. 2022 10:00

Já bych je odzbrojil raději třemi ranami.- Na každou ponorku jedna rána.

Peter 008
1. 12. 2022 10:47
Odpovědět  Gales

Není třeba. Stačí počkat až do doků připlují i ty další na “nečekanou” opravu samy. Pak už nebude třeba ani ta raketa …
Jo, jo, to to dopracovala bývalá vojenská velmoc …

Jaroslav
1. 12. 2022 15:35
Odpovědět  Gales

Radši jednu na přístaviště, jednu na Downing street 10 a třetí na MI6, kde zorganizovali a koordinují válku proti rusům. Záleží na ráži. Při výšce hřibu po výbuchu “car bomby” 64 km (to je obrovský hřib) si myslím, že by tento ohňostroj potěšil celé “ostrovní království”. U nich je to jako u nás, čím méně vojáků tím víc jsou militantní. Náš magor na GŠ ministerstva války by také účinně bojoval proti Ivanovi od první chvíle. Sloužil jsem v armádě, dokud jsme ještě nějako měli. Teď je to jenom banda vymr a také daných trampů s magory ve velení. Běda nám, chtěli by do války zatáhnout mobilizované, prý po 6 týdnech. Asi jsme lepší než nejsilnější armády Evropy, UKr i RF armády cvičí mobilizované alespoň 3 měsíce. To jenom za bolševika byly divize “schopny zasazení” i do 24 hodin, některé prvosledové v řádu hodin. Spíš ano, dnes je to jenom v říši zbožných přání. Těch pár tisíc vojáků, co byli lovit kozo mr dy v daleké zemi, kteří si namlouvali, že jsou tam v našem zájmu, by se asi také připo s rali

Spam Teuton
1. 12. 2022 12:08

Hele, mám pro tu nevzdělanou kravku z ODS, která si musela koupit maturitu v ukrajinském Mukačevu, Černochovou, velké tajemství ! Dojnice, modrá dojnice, ta raketa, která nedávno vybuchla v Polsku, nebyla ani ukrajinská, ani ruská, byla odpálena ze Senegalu ! Fakt ze Senegalu, pipko. Říkal mi to podpraporčík Michal Čoudelka, náčelník BIS, Bezpečnostní informační služby, který si hned poté do konečníku zavedl vibrátor s kokainem.

Veny232
1. 12. 2022 13:37

Na celou Evropu stačí pár torpéd na terminály, plynové, a na tankery, plné plynu, čekající v řadě u Evropy na vyšší ceny….,a do roka celá Evropa přitáhne do Ruska s kastrůlkama a v nich budou hlavy těch ksindlů co tu vládnou. Té lůzy špinavé s falešnými tituly co měla být už dávno natáhnutá od největšího k nejmenšímu z rodu na bubny.

Pavel K
1. 12. 2022 14:20
Odpovědět  Veny232

Se omlouvám ale tento druh produkce je mi silně z hnusený. Příště něco muzikantského a může to být od podlahy. 😋🙋‍♂️

Veny232
1. 12. 2022 16:25
Odpovědět  Pavel K

Ne každý Boží bubny snese…to se neomlouvej.