Strategic Culture: Obrat Evropy k Rusku je možná blíž, než se zdá

Strategic Culture: EU zahájí po volbách v Itálii neobvyklý dialog s Ruskem.

Evropskou unii čeká po předčasných volbách v Itálii neobvyklý dialog s Ruskem. Britský novinář Martin Jay o tom píše v článku pro Strategic Culture. 

Je pravděpodobné, že Itálie se stane lokomotivou rozpadu EU. Pád koaliční vlády signalizuje další, navíc největší krizi v eurozóně. Itálie má nyní v rukou „startovací pistoli“, která vyšle signál evropského obratu směrem k Rusku a ukončení podpory Ukrajině. Tento názor vyjádřil britský novinář Martin Jay v článku pro online publikaci Strategic Culture.

Italský premiér Mario Draghi rezignoval, což vyvolalo předčasné parlamentní volby plánované na září.  Jak autor poznamenává, Draghi opustil svůj post uprostřed krize eurozóny. Euro již kleslo na paritu s dolarem a průměrná inflace v EU dosáhla 8,6 %. Odchod premiéra jedné z předních zemí Evropské unie vážně poškodí jednotu bloku.

Transformace v Evropě však teprve začíná. Nová italská vláda by podle Jaye mohla radikálně změnit politické směřování země.

„Je to Itálie, kdo vystřelí ze startovací zbraně, aby změnila politiku EU ohledně konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. V září předčasné volby téměř jistě přivedou k moci dvě italské krajně pravicové politické skupiny, jejichž vůdci Putina obdivují“.

Podle novináře budou změny v italské politice pro EU obrovskou ranou. Evropské země uvidí, že zoufalou situaci Itálie s dluhem 150 % HDP a dvoucifernou inflací mohou zachránit pouze radikální politické změny. Jakmile se tak stane, ostatní země EU uvidí, jak směšné je pokračovat v takzvaném trestání Putina, které fakticky ničí evropskou ekonomiku a zhoršuje životy lidí celého sdružení 27 členů. 

Takže obrat EU k Rusku je blíž, než se zdá.

A cesta ke stabilitě, jednotě, koalici a záchraně začne zrušením pronásledování Putina, navázáním dialogu a změnou postoje k němu, předpovídá novinář.

Jay si je jistý, že „Putin se směje.“ 

Samotná EU je ponořena v krizové lázni a prezidentovi Ruské federace nezbývá než se v televizi dívat na tragikomedii Evropy. Evropská unie je bezmocná, Evropská komise je k ničemu, stejně jako její předsedkyně Ursula von der Leyenová.

Také se nesmí zapomínat na to, že Evropská unie zůstane silná, pokud budou silní její tři hlavní členové – Německo, Francie a Itálie, připomíná Jay. Nyní všechny evropské země trpí ekonomickou krizí.  Například Německo je na pokraji recese a už musí šetřit plynem. 

Poprvé za 30 let se Německo dostává do deficitu obchodní bilance, to znamená, že přidělování energie je téměř zaručeno, což ukončí hospodářství a průmysl vlajkové lodi Evropy.

V takové situaci Bruselu nezbude, než se obrátit o pomoc na Rusko, je si jist autor.

„Jakmile bude italská koalice složená, začne s Putinem dialog jaký jsme ještě neviděli. Itálie je zakládajícím členem Evropské unie a je příliš velká na to, aby se mohla zhroutit. To znamená, že Francie a Německo ji budou muset udržet „na podpoře života“. Je těžké si tento scénář představit, aniž by se změnil pohled Macrona a Scholze na konflikt na Ukrajině a postoj EU k Putinovi obecně“.

Analytik si je jistý, že dojde ke změnám i ve vztazích mezi Evropskou unií a Spojenými státy. 

Pravděpodobný neúspěch strany Joea Bidena ve volbách do Kongresu povede ke snížení role Spojených států v dodávkách zbraní Ukrajině. Ve stejné době také Evropa začne odmítat účast v ukrajinském konfliktu.

„Někdejší zlaté vztahy mezi USA a EU se také chýlí ke konci. Začne hra obviňování, která se bude pečlivě rozvíjet několik týdnů v médiích. Západ se potřebuje dostat z konfliktu na Ukrajině a potřebuje dobrý důvod, aby si zachoval tvář až změní postoj.“

Pro Pokec24 přeložila Janinna.

https://bit.ly/3zm2TSx
https://bit.ly/3ByyYsP

4.1 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.1 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek
92 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
VAL
2. 8. 2022 01:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Kéž by se tak stalo a přání by nebylo jen otcem myšlenky.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ladislav
2. 8. 2022 07:02
Odpovědět  VAL

💤 Kéž by se toto stalo už do vánic? 🇷🇺

Markýza
2. 8. 2022 08:59
Odpovědět  Ladislav

Já bych tak nechvátala. Dobré věci potřebují čas.

VAL
2. 8. 2022 15:44
Odpovědět  Markýza

Predikce? Spíš 9. 5. 2023. Ale možná později. Jak jsem tu šamanil s tou Oděsou a teď jsem za emana, myslím, že chyba byla pouze v odhadu času. Že jsem si neuvědomil, že si Rusko nemůže dovolit chybu a také jakým způsobem plánuje. Jinak. Až nedávno mi došlo že Rusko varovalo NATO před válkou v r. 2018 Gosudarovým projevem o stavu Ruska a že se na ni intenzivně připravovali od r. 2014. Takže osm let. Od počátku specoperace jsem přesvědčený, že sice denacifikace a demilitarizace, ale že celý jih až k Podněstří, včetně, bude, ať už v jakékoli podobě (gubernie, autonomní republika atd.), po ukončení války s NATO součástí RF.

VAL
2. 8. 2022 15:47
Odpovědět  VAL

Jo. Zapomněl jsem. Do mě trolové! Do mě darmožrouti a příživníci, vy bando vlastizrádných prodejných hlupců!

JanK
2. 8. 2022 16:04
Odpovědět  VAL

Máš Vale pravdu, Rusko potřebuje na Západě kolonie.

VAL
2. 8. 2022 17:26
Odpovědět  JanK

Nepotřebuje. Rusko potřebuje na západě prosperující státy.

Markýza
2. 8. 2022 20:01
Odpovědět  VAL

No, hlavně a především potřebuje mít Černomoří pod kontrolou. Ukrajina ho nabízela Amíkům na stříbrném podnose a Rusko fakt, ale fakt nepotřebuje mít americké základny přímo na rohožce.

VAL
2. 8. 2022 22:18
Odpovědět  Markýza

Jo.

Ladislav
3. 8. 2022 09:12
Odpovědět  Markýza

Tak o tom pochybuju, po potopení Moskvy z Čerrnomořské „flotily“ moc nezbylo. Nové lodě nemají kde vyrábět. Většinu jich dělala pro SSSR Ukrajina.

Markýza
3. 8. 2022 09:21
Odpovědět  Ladislav

Tak Ukrajina…………to bych docela ráda viděla. Pracoval nám na domě jeden Ukrajinec. Dala jsem se do hovoru, vypadal sdílně: co že je jeho pravým povoláním? Inženýr hydraulických systémů pro námořní lodě, povídal. Mně klesla brada – a co dělá tady, v suchozemí? Proč neinžinýruje doma? Rozesmál se od srdce a prý – my už žádné lodi nestavíme, šlo to celé do kytek.

Ladislav
3. 8. 2022 09:10
Odpovědět  VAL

To je vidět na každém kroku, agresivita Ruska hlavně vůči bohatším sousedům.

Markýza
3. 8. 2022 09:27
Odpovědět  Ladislav

Myslíte tím Arktidu? Nebo snad…. Čínu? No dobrá, Čína by se s přimhouřením obou očí dala označit za bohatého souseda. Ale jinak? Kde? Kdo, proboha? Jak chcete být bohatší, než země, která má na svém území naprosto všechno potřebné k životu obyčejnému – a i k životu v luxusu, když na to přijde? Jak chcete být bohatší než země, která momentálně skoupila půl světového zlata? Marné jest, marné vaše volání……..

Ladislav
3. 8. 2022 09:45
Odpovědět  Markýza

HDP na obyvatele má větší řada ruských sousedů. Vedle Finska a Číny, nezapomeňte na kaliningradskou enklavu, třeba ji nám Čechům jednou vrátí, když Königsberg založil český král. Naštěstí my Češi nejsme tak rozpinaví jako ty ruské bestie.

Markýza
3. 8. 2022 15:28
Odpovědět  Ladislav

No. Tak to jsem zvědava, jak dobře takové HDP hoří. Nebo jestli se dá upéct.
Hergot, teď mě to došlo………on Putin obsadil Peking, jo? No páni……

Ratus
3. 8. 2022 16:26
Odpovědět  Ladislav

Na čem si jako myslíš,že je postavené HDP v západní Evropě?
Na ruských levných surovinách.Chtěl bych to vidět bez nich.
Bohužel,brzy asi uvidím.

Markýza
3. 8. 2022 18:51
Odpovědět  Ratus

No pravda, to taky. Chudák dépéhá.

Lev Prch
2. 8. 2022 18:29
Odpovědět  JanK

Pokud si dobře pamatuju,tak poslední Americký prezident Trump říkal
Válka obchodům nepřeje, chtěl poslat NATO do kytek,zbavit se koule na noze v podobě Afghánistánu…..a světě div se byl po ZFIXLOVANÝCH VOLBACH NAHRAZEN SENILNÍM PEDOFILEM BIDETEM.

All
2. 8. 2022 21:26
Odpovědět  JanK

Docela ti hrabe,ty jsi ale kus cypa

Markýza
2. 8. 2022 20:04
Odpovědět  VAL

Hm? Nevím, jestli ausgerechnet devátého :-)) ale jinak se mi to líbí. Jako že by mohlo být.

VAL
3. 8. 2022 00:19
Odpovědět  Markýza

Neříkám že zrovna devátého května, ale na nějaké památné výročí případně svátek nasichr. Oni mají děsný smysl pro symboliku. Naštěstí mají v dějinách ta výročí z čeho vybírat.

Ladislav
2. 8. 2022 11:46
Odpovědět  Ladislav

💤 do vánoc!

Lev Prch
2. 8. 2022 12:30
Odpovědět  Ladislav

Do Mikuláše.

Ladislav
2. 8. 2022 13:19
Odpovědět  Lev Prch

💤 1*

Ratus
3. 8. 2022 16:28
Odpovědět  Lev Prch

Co nejdříve.

Pavel
2. 8. 2022 08:12
Odpovědět  VAL

Jenže přátelé pořád tady zůstanou ti milovníci Schwaba a jeho resetu a nezapomeňte, že oni nás chtějí ovládat. A co se všemi těmi přeformátovanci a těmi co si z naší země a ekonomiky udělali svoji firmičku? Co s těmi co tady chtějí dát bilión za nějaká letadýlka a nemíní se veřejnosti ptát, a co už z toho našeho rozdali je tolik, že v každé slušné zemi by se již museli zodpovídat. Nevěřím tomu, že to půjde tak lehce, protože toto je živnost, která těm vládnoucím sype a oni jsou velice dobře zabezpečeni. V nestrannost soudů zde může věřit již pouze malé dítě. Byl bych opravdu velice opatrný s prognózami v této kolonii.

ZMann
2. 8. 2022 08:21
Odpovědět  Pavel

Ano přesně tak to je.

ZMann
2. 8. 2022 08:27
Odpovědět  Pavel

“Globalisté potřebují Superkrizi, protože jen ta umožní omezit lidská práva, rozbít západní civilizaci a nasunout Velký reset založený na nedostatku a mandatorním přerozdělování, monitorování a sdílení. Jedině velká krize ospravedlní další likvidace lidských práv, ve jménu bezpečnosti. Takže, nejen radiátory na nulu, ale dost možná i potravinové lístky do mobilu, ale společně s vakcinačním pasem.”

All
2. 8. 2022 21:47
Odpovědět  ZMann

Globalismus má být vrcholem a vítězstvím satanistů na Zemi. Jenže nebude.Tolik se snažili,tolik lidí povraždili,tolik toho poničili doteďka. Konečně se vše obrací,svět se kloní na stranu dobra a to zvítězí. Už to jede a nikdo to nezastaví.

Markýza
2. 8. 2022 09:00
Odpovědět  Pavel

Chtít můžou. Tady je podstatné, kolik ve skutečnosti uloví těch myslí a mozků. A jakých.

Lev Prch
2. 8. 2022 10:05
Odpovědět  Pavel

USA nás chtějí ovládat. Havlolejno a Marťani taky. Bacha na ně.

Lev Prch
2. 8. 2022 12:31
Odpovědět  Lev Prch

Škoda, že to nepíšu já, ale zase Indoběhna a jejich 50 nicků.

VAL
2. 8. 2022 15:50
Odpovědět  Lev Prch

Jó, tumluje se.

Lev Prch
2. 8. 2022 19:41
Odpovědět  VAL

Ten se tumloval všude,kam strčil ten svůj vlastizrádnej rypák…..viz.NR.

VAL
2. 8. 2022 15:49
Odpovědět  Pavel

Milovníci Schwaba otočí kabáty tak rychle, že to budete tak tak stíhat postřehnout.
Viz pohadrákové obracení kabátů.

Markýza
3. 8. 2022 15:30
Odpovědět  VAL

Náhodou – obraceči jsou důležitý indikátor vývoje! A taky zdravotní policie.

All
2. 8. 2022 21:39
Odpovědět  Pavel

Ale kdo toho satanistu Schwaba platí ? Evropa je zkorumpovaná satanisty a lumpy.Nejprve tu řádilil Řím s Jezujity alias Vatikán,hned nato anglosasové a nyní jejich žoldáci z uměle vytvořeného státu svobodnými zednáři- USA.

VAL
2. 8. 2022 22:24
Odpovědět  All

Špička špičky světových finančníků, což je cca tři století několik spolupracujících rodin. Aby na ně nebylo tolik vidět, založili si různé spolky – za všechny Římský klub – a do jiných se infiltrovali – za všechny svobodní zednáři. Jo a od počátku ve spolupráci s Vatikánem. Ono je to ve skutečnosti víc než tři století, ale nechme tak.

katango
3. 8. 2022 19:28
Odpovědět  All

On je myslím po matce Rotschild.

Kamil
2. 8. 2022 02:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Mně se spíš líbí, jak jsou Putinem fascinovaní zástupci jak krajnější pravice, tak klasické levice. Z toho mi vyplývá, že je to spíš projekce jejich vlastních potřeb a snů na někoho, koho vidí jako silného. A z Číny mají strach (víc pravičáci než levice).

A to si myslí, že jenom pokynou a Rusko se podvolí? Přežil by to vůbec Putin?

VAL
2. 8. 2022 02:50
Odpovědět  Kamil

Z měkké síly Číny mám bobky i já. Zda levé, nebo pravé nevím, ale čínský Orwellův svět Velkého Bratra není můj svět. Kšeftovat – prosím. Ale nic víc!
Ono je fuk, zda by to Gosudar ve fyzickém smyslu přežil či ne. Co by však nepřežil, a proto to nedopustí, by byla ztráta tváře.

Jan
2. 8. 2022 07:28
Odpovědět  VAL

V civilizovaném světě již od února žádnou nemá. Izoluje se čím dál více.

Lev Prchala
2. 8. 2022 07:47
Odpovědět  Jan

Civilizovaný svět NENÍ uSSa!

Jan
2. 8. 2022 07:53
Odpovědět  Lev Prchala

Já vím, jen RuSSko, Severní Korea, Eritrea 🙂

Pavel K
2. 8. 2022 08:10
Odpovědět  Jan

Chlape!! Kurňa ta Eritrea snad už v notách nebyla né?!!To jste čecháčci celý vy, nestačí být zabořen v něčí řiti po uši. Né, já tam budu až po kotníky. Už ti nacisti za II WW říkali proč jste tak aktivní a snaživý v tom udávání. 🙏🙏😨😨💩💩

milan h
2. 8. 2022 13:01
Odpovědět  Pavel K

co kdyz je to sam porno hvezda Janda

VAL
2. 8. 2022 15:55
Odpovědět  milan h

No, já jsem přesvědčený, že právě honibrk je za tou trolí farmou kavárny. Přinejmenším v pozadí.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ladislav
3. 8. 2022 09:47
Odpovědět  Pavel K

To nevím, já žádné noty nepotřebuji. Rusko ale silné spojence ano. To se ta Eritrea bude hodit 😁

Lev Prchala
2. 8. 2022 08:47
Odpovědět  Jan

Bože můj,když máš palici a amianálu nepiš,smrdíš i přes monitor,Bidete!

Markýza
2. 8. 2022 09:02
Odpovědět  Jan

Ne? V tom případě plnou parou vpřed do světa necivilizovaného! Ona ta „civilizace“ stejně už ztrácí pořádně dech.

václav
2. 8. 2022 09:34
Odpovědět  Jan

Jo, těch pravověrných je 40, těch co jsou s Putinem je zbytek do 196. To je teda izolace 40 ovládaných vazalů.

Tom2
2. 8. 2022 09:52
Odpovědět  václav

Při hlasování v OSN o ruské okupaci to vypadalo zcela jinak. Dokonce i obchod s Čínou Rusku poklesl meziročně o 50%. Puťka vede Rusko do větší bída, než tam už byla.

Vlado71
2. 8. 2022 10:58
Odpovědět  Tom2

Väčšina zo zástupcov v OSN je stádo šašov, ktorí urobia čo im sponzor povie.
A veľmi by ma zaujímal zdroj toho tvrdenia o 50% medziročnom poklese obchodu Ruska s Čínou. To vysielali na ČT24, Aspen rozdával propagandistické letáčiky, alebo sa porovnával celý rok 2021 s prvým šrvťrokom 2022?

Lev Prchala
2. 8. 2022 12:39
Odpovědět  Tom2

Zas máš vlhké sny Pepku?

Lev Prchala
2. 8. 2022 12:59
Odpovědět  Tom2

Předseda OSN….. příštích pět let nebude mít jiné myšlení ani jiný názor,než amiokupat,je to tak sparvně havloLAHVIČKO?

milan h
2. 8. 2022 13:02
Odpovědět  Tom2

tobe nevadi ze lzes ty to mas v popisu prace

Janaz
2. 8. 2022 19:09
Odpovědět  Tom2
Janaz
2. 8. 2022 19:11
Odpovědět  Janaz
VAL
2. 8. 2022 15:53
Odpovědět  Jan

No, to se nediv, že v kanále ve kterém žiješ a který máš za celý svět žádnou moc nemá a že se od něj izoluje. Ani mít nikdy nebude. Až přijdete na řadu, prostě vás spláchne zpátky do žumpy ze které jste vylezli.

Markýza
2. 8. 2022 09:05
Odpovědět  VAL

Ne, je to dost hnusná představa. Ale oni sice kšeftují všude a se vším – ale nevšimla jsem si, že by ten svůj model někomu vnucovali. Ani v místech, kde skoupili půl státu. Nevykřikují (ani nahlas, ani potichu) že je to jediný správný model soužití, který zajistí pořádek – „podívejte se na ten západní bordel“ – mohli by a nedělají to.
Možná proto, že mají pět tisíc let zkušeností s civilizací.

VAL
2. 8. 2022 15:59
Odpovědět  Markýza

Neříkám že je, ale mohl by to být pouze první krok. První lákavě pootevřené Overtonovo okno.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
2. 8. 2022 18:32
Odpovědět  VAL

Třeba neznají a neuznávají Overtonova okna 🙂

VAL
2. 8. 2022 23:17
Odpovědět  Markýza

A proč by měli. Mají svou vlastní moudrost; na nějaká západní okna a objevování jim po tisíciletí už známého se proto mohou… Jo. To.
„Mohutný strom který ani neobejmeš, vyrůstá z jednoho malého semínka. Konstrukce vysoká přes devět pater začíná hrskou země. Cesta dlouhá tisíce mil začíná jediným krokem.“ Lao-ć, zakladatel taoismu, 6 stol. př. n. l.
A Konfucius o cca století později to pak zestručněl na: „I cesta dlouhá tisíce mil začíná prvním krokem.“ Znám jen dva velké národy, které jsou schopné se poučit z vlastních chyb, i když to někdy už vypadá že leží na hubě a melou z posledního – ruský národ a čínský národ. A proti nim nyní stojí provždy nepoučitelní anglosasové…

Markýza
3. 8. 2022 09:32
Odpovědět  VAL

Právě. Jakýsi vysoký americký činitel ondyno nutil jakéhosi vysokého indického činitele, aby ten činil, co chce Amerika. A Ind mu rozvážně odpověděl (parafrázuji) My Indové věříme, že končí velký Železný věk, Kálijuga. A věříme, že v těchto obdobích je nejlepší být velmi zdrženlivý, stát stranou a pozorovat – a proto přesně tohle budeme dělat.
Tak. A co teď chuděrka Vysoký Amík, žejo.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ijn
2. 8. 2022 06:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Bohužel SRN dodává rakety na bojiště, důsledek EU je bez ZP a čeká nás rozvrat celé EU, není jisté jak dopadneme my v ČR, i velká válka je téměř jistá? Bohužel, změnu zatím Fiala realizuje na 1000%, NIKDY JSME SE DO VÁLKY AKTIVNĚ NEZAPOJOVALI, AŽ POD VLÁDOU ODS!!!

Jan
2. 8. 2022 07:30
Odpovědět  ijn

Rozvat Evropy nelze vyloučit, ale taky může snadno ukázat, že toto přání Ruska se realitou nestane.

Lev Prchala
2. 8. 2022 07:48
Odpovědět  Jan

SI(byla na záchytce a teď tě pustili na chodník,havlo3,14čo?

Pavel
2. 8. 2022 08:20
Odpovědět  Lev Prchala

Myslím, že nemá cenu na tyto omezence reagovat. Jsou to aspeňáčtí sloužící a ti pro páníčka udělají vše. Víme, komu slouží a jaká garnitura škůdců zemských jim velí. Asi se mu u nás líbí. Být duševně na úrovni a myslet svým mozkem nemohou, protože dutinu lebeční vyplňují piliny, tak je lépe ponechat je svým žvástům.

milan h
2. 8. 2022 13:06
Odpovědět  Pavel

bud to delaji ze su blbi to bych pochopil nebo to delaji za penize kavarnimu a to je horsi

Markýza
2. 8. 2022 14:46
Odpovědět  Jan

Marně se snažím představit si „rozval Evropy“. Jako že se utrhne Pyrenejský poloostrov, nebo naopak Skandinávský? Hm…….zajímavé přání. Kdepak jste ho odchytil?

VAL
2. 8. 2022 17:31
Odpovědět  Markýza

Doporučuji přečíst si „Vzestup a pád Říma“, ale ani „Pád Cařihradu“ není marný. Dějiny se skutečně rýmují. Tak. To máte za ty ouchcapky. Srandistko…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
2. 8. 2022 18:33
Odpovědět  VAL

Netvrdím, že nerýmují. Dokonce se mi taková představa velice líbí.
Já jen, že Evropa není EU – ani omylem.

VAL
2. 8. 2022 22:41
Odpovědět  Markýza

Víte to vy, vím to já, vědí to zdejší dědci a babči, uvědomuje si to… těžko hádat… 20 – 25% ? obyvatel Evropy. (Ta procenta odhaduji podle Gaussovy křivky.) Zbytek… škoda mluvit. Hele, ale ten rozval mě zaujal. Stavěla jste si na stole co roztomilé robátko takové ty různé stavby z kostek? A pak šel někdo kolem a drcnul do stolu? Tak to byl ten rozval.*Představivost je sfiňa. Na vojně byl na každém telefonu nápis: „Pozor! Nepřítel naslouchá!“ A já si, když jsem to uviděl poprvé, představil nepřítele jako dědka plesniváka v noční čepici na nočníku, s takovým tím troubovitým naslouchdlem u ucha. A dostal jsem záchvat smíchu. A hodilo mi to čtrnáct dní zaražené vycházky.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
3. 8. 2022 09:34
Odpovědět  VAL

No, mně to vždycky rozvalil mladší brácha :-)) ale toho ze současného rozvalu EU opravdu vinit nemůžu.

Lev Prchala
2. 8. 2022 07:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Má ten pán pravdu,ale obávám se,že fašoEU raději nechá lid obecný vychcípat a až pak přileze po kolenou a s prosíkem….Putine pomoc!

Pavel K
2. 8. 2022 08:16
Odpovědět  Lev Prchala

Však přece o ten výřad tady jde, nebo se pletu. A je jedno jakou metodou. Na všetko je nám treba odbornikou.

Lev Prch
2. 8. 2022 08:52
Odpovědět  Pavel K

Rozdíl, mezi odborníkem a specialistou v podání fašoEU a uSSa…..
Odborník ví všechno o 💩💩💩💩, specialista 💩💩💩o všem 😆

Pavel K
2. 8. 2022 09:25
Odpovědět  Lev Prch

👍 😂 😂 😂

Frankie
2. 8. 2022 08:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Včera bylo pozdě. Čím dříve se zločinecká EU rozpadne, tím lépe.

Gales
2. 8. 2022 09:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Do švestek a pak pudou k turkovi.

Ladislav
2. 8. 2022 11:39
Odpovědět  Gales

Puťka se před ním plazí už teď.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prchala
2. 8. 2022 12:40
Odpovědět  Ladislav

Před kým????

Ladislav
2. 8. 2022 12:45
Odpovědět  Lev Prchala

Před Turkem.

Lev Prchala
2. 8. 2022 13:00
Odpovědět  Ladislav

Umění možného,kompromis…..Putin ví,co a proč je v dané chvíli nejlepší.

Ladislav
2. 8. 2022 13:03
Odpovědět  Lev Prchala

Musí to pro něj bejt ale záhul, většinou lezou do řiti jemu a najednou musí sám 🙂

Lev Prchala
2. 8. 2022 14:05
Odpovědět  Ladislav

Nesmíte věřit všemu,co vysíla Goebels24 co píše havlopropaganda.

Markýza
2. 8. 2022 14:48
Odpovědět  Ladislav

No………..nevím, jestli vám to k něčemu bude – ale lézt někomu do řiti/nechat si lézt je jeden způsob. Jsou ovšem i úplně jiné, víte………….

Aleš
2. 8. 2022 09:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Den kdy totalitní zločinecké monstrum EU zdechne bude co slavit.

Lev Prch
2. 8. 2022 11:06
Odpovědět  Aleš

Nejlíp s ruskou vlajkou na Pražském hradě.

Lev Prchala
2. 8. 2022 12:40
Odpovědět  Lev Prch

Chudinko Indoběhna,už ani pod svým jménem neumí psát……inu,F73 spolu s A52 je svinstvo!

Gales
3. 8. 2022 09:15
Ohodnotit příspěvek :
     

 Vyšle signál evropského obratu směrem k Rusku a ukončení podpory Ukrajině…… Fiala zas vyšle jasnej protisignál a budeme na tom furt stejně.

Markýza
3. 8. 2022 09:37
Odpovědět  Gales

Pan derniér rozhodně není žádný rebel a pan Pevný Kramflek. Možná, že „nenápadně“ začne signalizovat dřív, než si myslíme. Vlastně jo: budu ho pozorovat – nakonec, přeci jen má přístup do nějakého toho zákulisí. Možná na něm bude nejlépe vidět, odkud vítr ve skutečnosti vane.