Stoltenberg: Vítězství Ruska bude porážkou NATO a to nelze připustit

Vítězství Ruska v konfliktu na Ukrajině bude porážkou NATO, to nelze připustit, řekl generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Řekl to na tiskové konferenci v předvečer jednání ministrů obrany zemí aliance ve dnech 12. až 13. října v Bruselu.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg na tiskové konferenci uvedl, že aliance nevidí žádné známky toho, že by Rusko připravovalo jaderný úder na Ukrajinu. Příští týden zároveň oznámil cvičení bloku o jaderném odstrašení. Vítězství Ruska nad Ukrajinou označil za nepřijatelné, protože by to byla prohra NATO.

„Je důležité, aby Ukrajina vyhrála. Pokud Putin zvítězí, bude to nejen velká porážka pro Ukrajinu, ale také porážka pro nás všechny, protože to udělá svět nebezpečnějším a nás zranitelnější vůči ruské agresi,“ citovala Stoltenberga agentura TASS.

“Vítězství Ruska v konfliktu na Ukrajině bude porážkou NATO, to nelze připustit,” řekl Stoltenberg. Generální tajemník aliance zároveň znovu prohlásil, že NATO se ukrajinského konfliktu neúčastní.

“Pečlivě sledujeme ruské jaderné síly. Nevidíme žádnou změnu v záměrech Ruska. Ale i nadále zůstaneme ostražití”, Jens Stoltenberg (citát TASS)

Poznamenal také, že NATO hodlá přijmout opatření k posílení ochrany kritické infrastruktury zemí, které jsou členy Severoatlantické aliance. Na schůzce ministrů obrany států aliance, která se bude konat 12. až 13. října v Bruselu, se podle generálního tajemníka plánuje projednat otázka navyšování zásob munice a techniky NATO.

Stoltenberg poznamenal, že NATO hodlá zvýšit vojenskou pomoc Ukrajině. Domnívá se, že klíčovou roli v situaci kolem konfliktu hraje podpora Kyjeva ze strany členských zemí aliance.

Dmitrij Medveděv odpověděl:

Nejrychlejším způsobem, jak eskalovat konflikt na Ukrajině k nezvratným důsledkům světové války, je dodávat psychopatům v Kyjevě dalekonosné MLRS.

Přestárlí vůdci washingtonského regionálního výboru a povýšenci z NATO by měli alespoň občas zapnout své změkčené mozky.

A ještě něco. 

Teze generálního tajemníka NATO, že vítězství Ruska bude znamenat porážku Severoatlantické aliance, je přímým potvrzením účasti bloku ve válce proti naší zemi. Jak se říká – ne z velkého rozumu, ale z čistého srdce. Poctivý norský chlapík to nakonec přiznal.

Stálý ruský představitel při OSN Vasilij Něbenzja již dříve řekl, že Severoatlantická aliance potřebuje pouze eskalaci konfliktu jako způsob, jak dosáhnout svého plánu – porazit nebo alespoň oslabit Rusko.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3fVKlm2

sdíletj na

4.4 10 hlasy
Ohodnotit příspěvek
36 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Veny232
12. 10. 2022 00:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Trapák vymaštěnej.

Masunta
12. 10. 2022 10:41
Odpovědět  Veny232

Generál Armagedon hodlá vypálit na Ukrajinu 2000 raket za jediný den!12. října 2022
Určitě velmi dobře informo vaný šéf běloruské KGB Ivan Tertel oznámil, že závěrečná ofenzíva proti Ukrajině bude provedena od listopadu do února. Jeho slova jen potvrzují očekávání analytiků, že současná ruská raketová ofenzíva proti ukrajinské energetické infrastruktuře má za cíl připravit podmínky pro rozsáhlý vpád zmobilizované ruské armády do hloubi ukrajinského území. Ruská mobilizace začala koncem září, a podle ruských mobilizačních předpisů, tak v listopadu mají být k dispozici mobilizovaná uskupení pro operační útočné operace (obklíčení měst jako je Slavjansk), a v prosinci úderná uskupení pro strategické operace (třeba obklíčení Charkova úderem podél Dněpru, nebo úder z Běloruska mezi Kyjev a Lvov, který by odříznul Ukrajinu od polského zásobování). Evidentním cílem ruského plánování, které prozradil Tertel, je využít rozvratu ukrajinské ekonomiky způsobeného raketovými údery na její infrastrukturu, a umocnit jeho výsledek demonstrativním úderem pozemních sil.

pavelpe
12. 10. 2022 00:19
Ohodnotit příspěvek :
     

No konečně se Stoltenberg ukázal jako chlap a přiznal se k tomu, že na Ukrajině proti RF bojuje celé NATO. Ukazuje to, nakolik jsou západní představitelé totálně vypatlaný. Jestli chtěl dát Putinovi k narozeninám dárek, tak tohle se mu povedlo. Nepochybuji, že takováto prohlášení dokážou Putinovi dát větší podporu vlastního obyvatelstva než jakékoliv vlastenecké projevy. Pokud jsou v RF nějací odpůrci NVO, pak přesně tohle je rétorika, která dokáže obrátit jejich názor.

zuza
12. 10. 2022 08:46
Odpovědět  pavelpe

štolverk a chlap??? A on nič nepriznal, len sa v bezmocnej zúrivosti prekecol…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pan Tau.
12. 10. 2022 09:26
Odpovědět  pavelpe

Je jasné, že nikdo nebude chtít ustoupit. Takže?, takže asi válka. A jak na to koukají ti bezpáteřní voliči ODS a debil bloku, koho, že to volili a kam že nás to ženou na společné jatka? Všichni voliči, co volili toto uskupení, tak bez milosti do první lajny na UA.

Masunta
12. 10. 2022 09:38
Odpovědět  Pan Tau.

Takoví voliči by klidně farizejsky změnili názor, jen aby nemuseli riskovat škrábaneček na vlastní kůži. Rádi mají elegantní udavačství. Jako bylo za války. Velitel Pardubického gestapa uvedl, že žádné nepřátele nemuseli sami hledat. Vystačili si s udáními. On myslím řekl, že lidi udávali třeba i mlynáře, který jim mlel mouku, nelegálně – chtěl lidem pomoct. Zadním východem je pouštěl k odchodu. Ale ty lidi se báli, že je někdo udá za mouku nelegálně umletou, tak udávali sami. Ředitel gestapa si promluvil s mlynářem. Mohl jej dát zastřelit, ale jen mu řekl, jak jej lidi udávají a vlastně jej ušetřil. Mlynář asi nevycházel z údivu. Udavačstvím lidi také reagovali na svou závist, na staré problémy se sousedy.
—————————————————————————————————————
Kdyby zde zavládli třeba šaríisti nebo Banderovci, je lépe se odstěhovat.

Administrátor
12. 10. 2022 09:47
Odpovědět  Pan Tau.

..
“Neexistuje dobrá válka nebo špatný mír.”
– Benjamin Franklin
I když v danou chvíli se mi jako přiléhavější možná zdá citát jiného amerického velikána, spisovatele Ernesta Hemingwaye:
„Věřím, že všichni ti, kteří těží z války a přispívají k jejímu vzniku, by měli být zastřeleni hned první den občany své země.“

Administrátor
P.A.Semi
12. 10. 2022 10:13
Odpovědět  josh-xy

Viz Ivan Ilyin v článku What to Do about the Evil in Our Midst , citují z knihy “On Resistance to Evil by Force” :

  • “What would “non-resistance” [to evil] mean, in the sense of the absence of any resistance? This would mean accepting evil: letting it in and giving it freedom, scope and power. If under these conditions the uprising of evil occurred, and non-resistance continued, it would mean subordination to it, a surrender of the self to it, participation in it, and finally, turning oneself into its instrument, … its plaything, an absorbed element thereof.”
  • “The resistance to evil [i.e., use of force] is always a matter of what is pious, righteous, and orderly.” It is impossible to impose an absolute prohibition against force and the sword [per Tolstoy’s pacificism] for recourse to them can become morally and religiously mandatory.”

(a leckteré další zajímavé citáty… anglický překlad knihy v PDF se mi nepodařilo najít)

Prý je to Putinův oblíbený filozof…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
12. 10. 2022 14:53
Odpovědět  P.A.Semi

Já našla pěkný citát – ten by se velice hodil Putinovi:

Masivní bombardování otevírá dveře míru.

p. s. Než mne nabonzujete za schvalování genocidy či co, tak si uvědomte, že tento podtitulek je z obálky amerického časopisu TIME ze dne 11. září 1995, který přinesl článek o bombardování Srbska.

Ono PS je od MM (tedy Macka Miroslava)

Albi
12. 10. 2022 17:50
Odpovědět  Markýza

To abychom nepochybovali, že “Co amerického jest, dobré jest”!
I Američané někdy obohatí svět dobrou myšlenku,
Když se spletou. 🙂

Markýza
12. 10. 2022 19:13
Odpovědět  Albi

Ó! Jak bychom mohli pochybovati! A mohly taky :-))
Náhodou, mně je to trochu líto, že se Amerika takhle zvrhla. Ale víte, měla bych tisíc chutí tu obálku poslat na nějakou kremelskou adresu, jenže není k nalezení; vyhledávač na obrázky je naprostý idiot.

Pavel z Moravy
12. 10. 2022 11:26
Odpovědět  Pan Tau.

Bohužel, k likvidaci nás žene ne pouze pětikolka, ale je to šestikolka. Jediný národní subjekt v současném parlamentu je SPD. Chlapi, vydržte. Ne všichni v této vlasti jsou přizdisráči.

Albi
12. 10. 2022 18:26
Odpovědět  Pavel z Moravy

Teď jsem našla takový – pro nás skoro optimistický – článek na SeznamZprávy:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-zbrane-pro-ukrajinu-uz-skoro-neni-kde-brat-usa-to-stavi-pred-tezkou-volbu-216687#
Ruské ostřelování civilních cílů po celé Ukrajině vyvolalo další vlnu podpory od západních spojenců. Spojené státy Německo slíbily, že Ukrajině „v řádu dní“ pošlou systémy protivzdušné obrany. První IRIS-T z Německa už tam podle Kyjeva dorazil……
Americký deník The New York Times k tomu nicméně dodává zásadní postřeh – Ukrajina nadále zoufale potřebuje i vojenský materiál sovětské výroby, který už téměř není odkud brát.

Dobře to vedou, stratégové. Plyn nemají, důležité nerostné suroviny nebudou mít ,,,,,a teď ani zbraně! 🙂 🙂 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
12. 10. 2022 18:45
Odpovědět  Albi

Tak tady ukázka, že nemám chválit den před večerem:
https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-putin-nabidl-evrope-vice-plynu-dobry-pokus-odmitli-ho-nemci-40411424#
Rusko je ochotno dodat do Evropy během podzimu a zimy dodatečné objemy zemního plynu, a to nepoškozenou větví plynovodu Nord Stream, nebo přes Turecko, uvedl ve středu ruský prezident Vladimir Putin na energetickém fóru v Moskvě. Podle agentury AP se návrh týká plynovodu Nord Stream 2. 
Německo, kam plynovod vede, návrh odmítlo.

Ale úplně mi uniká smysl následujícího:
1) mluvčí německé vlády Christiane Hoffmannová: …Rusko už není spolehlivým dodavatelem energie….. Připomněla, že Rusko dodávky zastavilo samo ve svých politických hrách.
Zatím co:
2) spuštění Nord Streamu 2 zastavil těsně před invazí Ruska na Ukrajinu německý kancléř Olaf Scholz.

To už je čistá schýza! Nemeli by si to napřed napsat nanečisto, než něco takového plácnou?

josef
12. 10. 2022 09:35
Odpovědět  pavelpe

Asi by mu to chtělo ukázat účinky termobarické a další munice na smečce žoldáků působících na Ukrajině. Jen tak. Aby měl alespoň nějakou představu do čeho leze a táhne ostatní. Oni konference a realita … .

Okolo
12. 10. 2022 01:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Trefné?

Okolo
12. 10. 2022 01:10
Odpovědět  Okolo

.

Pavel K
12. 10. 2022 08:23
Odpovědět  Okolo

🤣 🤣 🤦‍♂️ 🤦‍♂️ 🤣 🙏 🙏

Albi
12. 10. 2022 17:57
Odpovědět  Okolo

Super.

Duudu Wo
12. 10. 2022 02:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Tohle je naprosto jistě chorý mozek.

Masunta
12. 10. 2022 06:35
Odpovědět  Duudu Wo

Dělá svou propagandistickou práci. Jeho názory jsou známé, konzistentní, i kdyby čušel. USA nakonec utřou nudli a budou mít nejvíce práce o udržení své existence a unipolárního světa, četnického vlivu. Nakonec musí prohrát. To už bude takovýto mimo výkonný vliv.

Masunta
12. 10. 2022 09:56
Odpovědět  Masunta

V polovici septembra noviny „Politico“ informovali, že nemecký Bundestag opäť odložil proces hlasovania o dodávke nemeckých tankov „Leopard 2“ a bojových vozidiel pechoty „Marder“ na Ukrajinu. Okrem obáv, že poslanie „Leopardov“ by mohlo zatiahnuť NATO do otvoreného konfliktu s Ruskom, je tu ďalší problém, píšu noviny. Spočíva v tom, že snahy NATO vyzbrojiť Ukrajinu spôsobili vyčerpanie zásoby munície a dokonca aj techniky, ako otvorene hovoria euroatlantické elity. Len v apríli Poľsko poslalo Kyjevu na pomoc najmenej 240 sovietskych tankov – dosť pre dve tankové brigády.

zuza
12. 10. 2022 08:53
Odpovědět  Duudu Wo

on už žiadny mozog nemá, je to chronický alkoholik v poslednom štádiu. Ale aj keby nebol, je to škandinávec a z tých bol normálny tuším iba Nils Holgersson a Emil z Lönnebergy 

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Drak
12. 10. 2022 04:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Jeden z největších kryplů na planetě

Aleš
12. 10. 2022 08:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen dokázal co všichni víme. Je to válka USA do posledního ukrajince a banderovce pro zájmy USA.

Albi
12. 10. 2022 18:04
Odpovědět  Aleš

Likvidace posledního banderovce je víc než žádoucí – je bezpodmínečně nutná.
Otázka ale je, jak ho poznat. Až mu poteče do bot, stane se roduvěrným Rusem a prorusky orientovaným ukrajinským občanem a “semínko” zůstane v zásobě pro příští pěstování, kdyby bylo nutno.

Karel
12. 10. 2022 09:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Nepřipustit prohru Ukrajiny za každou cenu. Tedy i za cenu vypuknutí třetí světové války. To jsou nacisté v EU. Velkohubě, jako Hitler, vyřvávají o svém vítězství. Pokud ale opravdu dojde ke třetí světové, oni budou první, kteří prásknou do bot a zmizí někde na druhém konci světa. Evropané, zbavme se jich, dokud je čas.

Pavel z Moravy
12. 10. 2022 11:32
Odpovědět  Karel

Jenže jak to chcete udělat, když tady máte takové stádo ovcí s vymytými mozky?

zuza
12. 10. 2022 18:03
Odpovědět  Pavel z Moravy

na západe sa už šípkové ruženky preberajú – Berlín, Brusel, Paríž… len u nás nič…

Albi
12. 10. 2022 18:05
Odpovědět  Pavel z Moravy

A hlavně jim přátelsky nakloněnou vládu.

Gales
12. 10. 2022 11:41
Ohodnotit příspěvek :
     

NATO bude poraženo.A Šošenberg s tím nic nenadělá bo to řekla Baba Vanga,že rus zvítězí.

zuza
12. 10. 2022 18:04
Odpovědět  Gales

aj Edgar Cayce

Markýza
12. 10. 2022 19:15
Odpovědět  zuza

Jste mě předběhla.

Jan Vok
12. 10. 2022 15:36
Ohodnotit příspěvek :
     

A ještě by mohl slíbit, že když NATO prohraje, si hodí mašli.

Albi
12. 10. 2022 18:08
Odpovědět  Jan Vok

Možná by postačilo, kdyby prezident Putin prohlásil:
„Vítězství NATO v konfliktu na Ukrajině nelze připustit,“

M.Š.
12. 10. 2022 19:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusko by si mělo uvědomit,že pokud na hlavu neporazí UA a celé NATO,tak má zaděláno na věčné problémy,páč tito šmejdi si nedají pokoj a pořád budou do Ruska šťourat.Nerostné bohatství Ruska je dostatečný důvod k jejich podlému chování.Také angažovanost emeriky není jen tak ze srandy,páč jde o hodně.V současnosti se dá říci,že NATO a emerika na třetí světovou válku s Ruskem nemá ani náhodou,prostě mají velké oči.Takže se v budoucnu bude šťourat o to důkladněji a investovat do armády neurekom.Klid nebude nikdy a stejně to v nedaleké budoucnosti bouchne,prostě a jednoduše,svět se zesral v nekonečné nic,ze kterého není výchdisko.